Visoka pobjeda pionira FK Bratstva na startu nove takmičarske sezone

U prvoj utakmici 2. kola (1. kolo pioniri Bratstva su bili slobodna ekipa) omladinske lige PFS Prijedor, pioniri FK Bratstva bili su domaćini svojim vršnjacima iz Omarske gdje su na kraju zasluženo pobjedili visokim rezultatom 5:0

Iako fizički manji, pioniri Bratstva pokazali su bolju igru i uspijevali su brzim kontranapadima da ugroze gol gostiju. U jednom takvom brzom napadu golman Omarske već je bio matiran i loptu koja je išla u gol, rukom je izbio posljednji igrač Omarske i na taj način skrivio crveni karton i isključenje i penal za Bratstvo. Siguran izvođač najstrožije kazne bio je Adnan Emini i tako doveo Bratstvo u vodstvo od 1:0.

Sa ovim rezultatom se otišlo na odmor. U nastavku susreta, nakon 10 minuta igre, ponovo je sviran penal za Bratstvo i povećano je vodstvo na 2:0.

Nakon toga, gosti kao da su odustali od borbe a naši pioniri uzimali sve više zamaha, te su se golovi nizali jedan za drugim…

Na kraju susreta završilo se sa visokih 5:0 za pionire Bratstva.

Odličan početak u novoj takmičarskoj 22/23 sezoni.