FK Rudar-Prijedor seli u niži rang-Navijači napali igrače

Pet utakmica predzadnjeg 32. kola m:tel Premijer lige BiH odigrano je danas u identičnom terminu od 16.30 sati. Najvažnija informacija nakon tih mečeva jeste da je poznat i drugi putnik u niži rang, a to je FK Rudar-Prijedor.

Prijedorčani su u gostima izgubili od Radnika (4:2), koji se ranije oprostio od društva najboljih.

Clarismario Santos u 15. minuti je doveo Rudar u vodstvo, da bi u rasponu od 27. do 33. minute Bijeljinci postigli čak tri gola. Blagojević je bio strijelac prvog gola za domaće, zatim je poentirao Živković, a onda Pantelić iz penala. To ipak nije bilo sve jer pred završetak poluvremena Rudar uspjeva pogotkom Jakupovića smanjiti na 3:2.

Ipak, Radnik u 67. minuti postiže gol za 4:2, a pred kraj utakmice i za 5:2, što će se ispostaviti kao konačan rezultat.

Poraz koji je ugasio svaku nadu Prijedročana a nakon utakmice došlo je do nemilih scena.

Grupa navijača Rudara, popularni Alkohol Bojsi, utrčali su u teren i napali neke od svojih fudbalera. U videu  sa Sport Bijeljina vidi se i obračun Sergeja Dojčinovića sa jednim navijačem, ali su ih ubrzo uspjeli razdvojiti.