BiH izgubila od Grčke rezultatom 76:67

U svojoj prvoj utakmici na Eurobasketu 2011 koji se održava u Litvaniji, reprezentacija BiH je izgubila od Grčke rezultatom 76:67.

Naši reprezentativci su odlično otvorili utakmicu protiv Grčke sa željom da prekinu crnu seriju protiv svojih protivnika od šest poraza.

Grci su prilazili na pola koša razlike, ali nisu preokrenuli rezultat.

Prva četvrtina je završena rezultatom 17:15 u korist naših reprezentativaca. Na poluvremenu je taj rezultat glasio 34:31 za naš tim. Najefikasniji u prvom dijelu je bio Kikanović sa devet poena.

U nastavku utakmice su Grci zaigrali nešto bolje te su na kraju treće četvrtine vodili sa 55:49. No, naši reprezentativci su se početkom četvrtog perioda igre vratili u igru i došli na pola koša zaostatka. Tada su ponovo stvari krenule loše po naš tim.

U petoj minuti posljednje četvrtine su Grci vodili sa dvanaest poena razlike. Uspješno su iskoristili sve greške naših reprezentativaca. Grci su slavili rezultatom 76:67. Najefikasniji bh. košarkaš je bio Kikanović sa ubačenih 15 poena.

Naša reprezentacija u četvrtak igra sa reprezentacijom Crne Gore. Utakmica počinje u 14:30 minuta.