Kvalifikacije za EURO 2008: BiH – Grčka 0:4

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pretrpjela je drugi poraz u kvalifikacijama za EP. U susretu čertvrtog kola C-grupe kvalifikacija BiH je večeras u Zenici poražena od Grčke rezultatom 0:4 (0:1).

Strijelci za Grčku bili su Charisteas u 8. iz penala, Patsatzoglo u 82., Samaras u 85. i Katsouranis u 90. minuti. Susret je na stadionu Bilino polje, pred oko 13.000 gledalaca sudio Rus Yuri Baskakov.

Drugim porazom na svom terenu nogometaši BiH izgubili su gotovo sve šanse za plasman na EP u Austriji i Å vicarskoj. I pored prilično dobre igre bh. reprezentativci pretpjeli su ubjedljiv poraz, za što velike zasluge snosi ruski sudija Baskakov, koji je dosudio penal u 9. minuti za Grke, a u 50. minuti svirao nepostojeći prekršaj za goste, te isključio Sašu Papca koji nije bio ni blizu događaja.

Grci su poveli nakon sumnjivo dosuđenog penala, kojeg je Rus dosudio nakon što je Å ilića napucana lopta pogodila u ruku. Strijelac sa bijele tačke bio je Chariteas.

Nakon primljenog pogotka nogometaši BiH krenuli su svim snagama u napad, ali nisu mogli probiti čvrsti bedem ispred gola Grčke.

I nakon isključenja Papca u 50. minuti nogometaši BiH nastavili su s napadima, ali nisu uspjeli iskoristiti nekoliko povoljnih prilika. U finišu susreta vidno umorni bh. nogometaši počeli su praviti greške u odbrani, što su Grci iskoristili ekspresno postigavši još tri gola.

U narednom kolu igrači BiH gostuju u Norveškoj.