Nova pobjeda FK Bratstva na domaćem terenu

U današnjem susretu 15. kola Regionalne lige Zapad, fudbaleri Bratstva ugostili su ekipu FK Krajina iz Banja Luke i slavili rezultatom 2:1.

Nakon prve uspješne utakmice u gostima, ovo je prva pobjeda novog trenera pred domaćom publikom.

Na samom početku utakmice činilo se da će biti teško ostvariti pobjedu protiv gostiju iz Banja Luke, pogotovo nakon greške naše odbrane i primljenog gola već u petoj minuti igre.

Fudbaleri Bratstva pokušavali su da izjednače rezultat ali bez uspjeha, barem u prvom poluvremenu koje je završilo sa minimalnim vodstvom gostiju.

U nastavku utakmice vidjeli smo puno bolju igru domaće ekipe, na radost stotinjak najvjernijih navijača koji su pratili današnji susret.

Konačno, u 66. minuti igre Anes Žerić uspjeva i poravnava rezultat na 1:1. Desetak minuta kasnije Željko Vujković postiže gol za vodstvo Bratstva 2:1, što će biti i krajnji rezultat današnjeg meča.

Ovom pobjedom FK Bratstvo se popelo na 8. mjesto i učvrstilo svoju poziciju na sredini tabele.

Iskrene čestitke igračima i treneru sa željom da nastave pobjednički niz.