Pobjeda Bratstva u gostima u prvoj utakmici nastavka takmičenja

Utakmicama 14. kola Regionalne lige Zapad, koje su danas odigrane, počeo je proljetni dio takmičarske sezone. U prvom ovosezonskom susretu fudbaleri FK Bratstva išli su na gostovanje protiv ekipe FK Svodna.

Bio je ovo i debi za trenera Eldina Turkanovića koji je odnedavno preuzao vodstvo na klupi našeg tima.

Utakmica je krenula sa odmjeravanjem snaga na sredini terena a nakon dvadesetak minuta igre dosuđen je jedanaesterac za domaćine, koji su iskoristili priliku i poveli sa 1:0.

To je bio i najzanimljiviji događaj koji se desio u prvom poluvremenu, tako da se sa ovim rezultatom otišlo na odmor.

U nastavku susreta gledali smo skroz drugu igru Bratstva, koja je ubrzo rezultirala poravnanjem rezultata golom Željka Vidovića. Vida je bio najuspješniji nakon kornera i glavom pogodio za 1:1.

Ubrzo nakon toga, ponovo Željko, ovaj put Vojković, pogađa za preokret i vodstvo Bratstva 1:2.

U zadnjim minutama susreta Asmir Brkić ponovo trese mrežu domaćina i potvrđuje današnju pobjedu sa 1:3.

Ovom pobjedom, Bratstvo se podiglo za mjesto više na tabeli, i trenutno su na 11. mjestu sa 17 bodova. Idući susret dočekuju ekipu Krajine iz Banjaluke.

Ovom prilikom čestitamo treneru Eldinu Turkanoviću na prvoj ostvarenoj pobjedi, kao i igračima, sa željom da nastave sa dobrim rezultatima.