Tradicionalni novogodišnji koncert

U O.Š.”Kozarac” već tri godine djeluje područno odjeljenje Muzičke škole “Savo Balaban” iz Prijedora, sa odsjekom klavir i gitara.

Muzičku školu pohađa jedanaest učenika , od kojih su sedam na odsjeku klavira kod profesorica: Branke Nastić, Nikoline Savanović i Borjane Kurtović, a četvero na odsjeku gitare kod prof. Dejana Šarovića.

Svake godine u decembru učenici muzičke škole organizuju tradicionalno koncert u našoj školi ,gdje imaju priliku da pokažu svoja znanja stečena u muzičkoj školi,izvodeći kompozicije poznatih kompozitora.

Sama ideja muzičke škole postojala je i ranije,ali je tek prije tri godine ideja sprovedena u djelo, svesrdnim zalaganjem pomenutih profesora muzičke škole, direktora muzičke škole, te direktora i nastavnika naše škole.

Nadamo se da će broj učenika zainteresovanih za muzičko obrazovanje vremenom rasti,jer je pravo uživanje gledati “male umjetnike” kako izvode djela velikih klasika.

Add comment

HOTEL bm

Socijalne mreze

Kozarac.ba se nalazi na raznim socijalnim mrezama, posjeti nasu facebook, twitter ili youtube stranicu.