Kozarac.ba

Pogledajte rezultate izbora u svim općinama

 

Prema nepotpunim preliminarnim rezultatima koje je u ponoć objavila Centralna izborna komisija (CIK), Stranka demokratske akcije (SDA) osvojila je najviše načelničkih mjesta na lokalnim izborima u Bosni i Hercegovini – 34.

Na drugom mjestu je Srpska demokratska stranka (SDS) koja je osvojila 27 načelničkih mijesta, napravivši najviši skok. Na prošlim lokalnim izborima 2008. godine imali su 13 načelničkih mjesta.
 
Savez nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Milorada Dodika, koji je na lokalnim izborima 2008. godine imao čak 41 načelničko mjesto, sada je osvojio 15 načelničkih mjesta.
 
Hrvatska demokratska zajednica (HDZ) BiH dobila je 14 načelničkih mjesta, a Socijaldemokratska partija (SDP) 11. Demokratska narodna savez (DNS) imao je četiri načelnička mjesta, a Savez za bolju budućnost (SBB) BiH dva mjesta.
 
Hrvatska demokratska zajednica (HDZ) 1990 imala je tri načelnička mjesta. Tri mjesta su osvojili nezavisni kandidati, a ostale partije i koalicije po jedno načelničko mjesto.
 
U izboru za načelnika SDA je osvojila ukupno 27,2 posto glasova, slijede SDS i PDP sa 21,6 posto, te SNSD sa 12 posto glasova. HDZBiH osvojio je 11,2 posto, SDP 8,8 posto i DNS 3,2 posto.
 
Nepotpuni preliminarni rezultati koje je objavio CIK BiH izgledaju ovako:
 

Velika Kladuša (Beharić Edin – nezavisni kandidat), Cazin (Ogrešević Nermin – ASDA), Bihać (Emdžad Galijašević – SDA), Bosanska Krupa (Halitović Armin – SDP), Bužim (Began Bunić – SDA), Bosanski Novi (Snježana Rajilić – SNSD),
Kozarska Dubica (Mile Zlojutro – Koalicija SDS-PDP-DNS-SRS),
Prijedor (Marko Pavić – DNS), Gradiška (Zoran Latinovoć – Pokret za Gradišku),
Laktaši (Milovan Topalović – SNSD), Srbac (Drago Čirić – Koalicija “Zvono”),
Prnjavor (Siniša Gatarić – SDS), Derventa (Milorad Simić – SNSD
Bosanski brod (Ilija Jovičić -SNSD) Odžak (Hajrudin Hadžidedić – SDA),
Vukosavlje (Borislav Rakić – SNSD), Domaljevac Šamac (Željko Josić – HDZ 1990),
Šamac (Mirko Lukić – Zajedno za Šamac), Orašje (čuro Topić – HDZ BiH),
Modriča (Kregić Mladen – SNSD) Gradačac (Edis Dervišagić – SDP).
Bosanski Petrovac (Zlatko Hujić – nezavisni kandidat) i Petrovac (Kovačević Drago –
SNSD-SP).
 
Rezultati za druge bosanskohercegovačke općine izgledaju ovako:
 
Sanski Most (Mustafa Abdagić – SDA), Oštra Luka (Dragan Stanar – DNS),
Banja Lauka (Slobopdan Gavrilović – SNSD), Čelinac (Uroš Janković – SDS)
Doboj Istok (Kemal Bratić – SDA), Doboj Jug (Jamsinka Begić – SDP),
Tešanj (Suad Huskić SDA), Maglaj (Mehmed Mustabašić – SDA),
Gračanica (Nusret Helić – SDP), Petrovo (Ozren Petkovć – SDS),
Lukavac (čevad Mujkić – SDA), Srebrenik (Sanel Buljubapić – SDP),
Tuzla (Jasmin Imamović – SDP), Lopare (Rado Savić – SDS), Teočak (Taib Muminović – SDA), Ugljevik (Vasilije Perić – SDS), Drvar (Vlatko Zrilić DNS)
Ključ (Nedžad Zukanović SDP), Ribnik (Branko Babić – SDS), Mrkonjić Grad (Divna Aničić – SNSD), Jajce (Edin Hozan – SDA), Jezero (Dušan Šajin – SNS),
Dobratići (Neven Idžanović – HSP), Teslić (Mč±lan Miličević – SDS),
Žepče (Mato Zovko – HDZ BiH), Zavidovići (Suad Omerašević – SDA)
Banovići (Bego Birparić – SDA), Živinice (Hasan Muratović – SDP),
Kalesija (Dževad Hadžić – SDP), Osmaci (Ljubo Petrović – SDS),
Sapna (Ismet Omerović, nezavisni kandidat), Zvornik, (Zoran Stevanović – SNSD),
Glamoč (Radovan Marković – SNSD), Šipovo (Milorad Čirko – NDS), Donji Vakuf, (Huso Sušić – SDA), Travnik (Admir Hadžiemrić – SDA), Zenica (Husein Smailović, SDA), Kakanj (Nermin Mandara – SDA), Vareš (Avdija Kovačevoć – SDA),
Olovo (Džemal Memagić – SDA), Kladanj (Jusuf Čavkunović SDU),
Šekovići (Budimir Ninić – SDS), Vlasenica (Dragoslav Todorović – SDS),
Bratunac (Nedeljko Vlađenović – SDS), Livno (Luka Čelan – HDZ BiH),
Kupres (Perica Romić – HDZ BiH), Bugojno (Hasan Ajkunić – nezavisni kandidat)
Gornji Vakuf (Sead Čaušević – SDA), Novi Travnik (Refik Lendo – SDA), Vitez ( Advan Akeljić – SDA), Busovača (Asim Mekić, SDA).
 
 
Također, načelnička mjesta na lokalnim izborima u BiH su osvojili:
 

Milići (Živojin Jurošević – SNSD), Usora (Ilija Nikić – HDZ 1990), Trebinje
(Slavko Vučurević – Koalicija zajedno za Treninje), Ravno (Andrija Šimunović – HDZ Koalicija za Ravno), Bileća (Milan Aleksić – SNSD), Ljubinje (Vesko Budinčić – SDS),
Berkovići (Nenad Abramović – SDS), Stolac (Stjepan Bošković – HDZ BH), Neum (Živko – Matuško HDZ BiH), Čapljina (Smiljan Vidić – HDZ BH), Čitluk (Ivo Jerkić – HDZ BiH) Ljubuški ( Nevenko barbarić – HDZ BiH), Rudo (Rato Rajak – SRS RS)
Čajniće (Goran Karadžić – SDS), Goražde (Muhamed Ramović – SBB BIH),
Foča (RS) (Radisav Mašić SNSD), Foča (FBIH) (Zijad Kunovac SDA),
Gacko (Milan Radmilović – SDS), Kalinovik(Mileva Komulenović – SNSD),
Nevesinje (Momčilo Šiljegović – SDS), Istočni Mostar (Miroslav Mavrak – DS-Dragan Čavić), Široki Brijeg(Miro Kraljević – HDZ BIH), Grude (Ljubo Grizelj – HDZ BIH),
Posušje (Branko Bago – HDZ BIH), Višegrad (Slaviša Mišković – SDS)
Rogatica (Tomislav Puhalac – SDS), Pale (RS) (Miodrag Kovačević – Zajedno za Pale), Pale (FBIH) (Asim Zec – SDA), Trnovo (RS) (Nenad Mišović – SDS),
Trnovo (FBIH) (Ibro Berilo – SDP), Istočno Novo Sarajevo (Ljubiša Čosić – SNSD),
Novo Sarajevo (Koldžo Nedžad – SDA), Istočni Stari Grad (Bojo Gašanović – SDS)
Stari Grad Sarajevo (Ibrahim Hadžibajrić – SBB BIH), Centar Sarajevo (Dževad Bečirević – SDP), Vogošća(Edin Smajić – SDA) Novi Grad – Sarajevo (Semir Efendić – SDA), Istočna Ilidža (Predrag Kovač – Koalicija zajedno za istočnu Ilidžu), Ilidža
(Senadi Memić – SDA), Hadžići(Hamdo Ejubović – SDA), Kreševo (Zdravko Miličević – Narodna stranka Radom za boljitak), Konjic (Emir Bubalo – SDA), Jablanica (Salem Dedić – SDA), Prozor-Rama(Jozo Ivančević – HDZ 1990), Tomislavgrad
(Ivan Vukadin – HDZ BiH), Han Pijesak (Ljubivoje Šupić – SDS), Sokolac (Milovan Bijelica – SDS), Ilijaš (Akif Fazlić – SDA) Visoko (Amra Babić – SDA), Kiseljak
(Mladen Mišurić-Ramljak – HDZ BIH), Fojnica (Salkan Merdžanić – SDA).

Socijalne mreze

Kozarac.ba se nalazi na raznim socijalnim mrezama, posjeti nasu facebook, twitter ili youtube stranicu.