Debakl “zmajeva”; Bh reprezentacija poražena u Rumuniji 3:0

Nogometna reprezentacija BiH poražena je rezultatom 3:0 od ekipe Rumunije, u utakmici u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2012. godine. Lošu igru su pokazali nogometaši BiH na stadionu Giulesti-Valentin Stancescu u Bukureštu, te su Rumuni zalsuženo slavili pobjedu.

Bh. reprezentativci dobro su otvorili prvo poluvrijeme utakmice. Zvjezdan Misimović na asistenciju Edina Džeke postigao je pogodak u 20. minuti igre, ali je gol na sugestiju pomoćnog suca poništen.

U nastavku igre dominantniji su bili Rumuni, a to su i krunisali pogotkom Mutua u 37. minuti.

Samo četiri minute kasnije domaćini su iskoristili grešku odbrane i preko Marice došli do drugog gola.

Sušićeva taktika i formacija 4-5-1 samo sa Džekom u napadu nije se pokazala uspješnom. Rumuni su u prvom poluvremenu bili bolji i dominantniji na terenu.

U drugom poluvremenu Džeki u napadu se pridružio i Ibišević, te su odmah krenuli u napad na gol protivnika, međutim nisu uspijevali do kraja realizirati akcije.

Međutim, agresivno su nastavili i Rumuni. Torje je u 53. minuti dva puta zaprijetio golu Hasagića, ali trenutak nepažnje naše odbrane iskoristio je ponovo Marica i pogodio za 3:0.

Dobru šansu naši nogometaši su imali u 76. minuti igre, ali je Misimovićev udarac odbranio rumunski golman.

Ibišević je pred sami kraj utakmice imao izvanrednu priliku, ali nije uspio zatresti protivničku mrežu.

U 93. minuti dosuđen je penal za Rumuniju, ali je Hasagić bio siguran. Završeno je 3:0 za domaćine.

Susret je na stadionu Giulesti-Valentin Stanescu, pred oko 11.000 gledalaca, sudio Johan Eriksson iz Švedske.

Utakmicu je pratilo blizu 1.000 navijača iz BiH. Međutim, na tribinama bilo je i nogometnih stručnjaka koji su došli kako bi osmotrili igru pojedinih nogometaša pred ljetni prelazni rok.

Na utakmici je bio i trener Galatasaraya Fatih Terim koji je posmatrao Emira Spahića.

Naredni meč reprezentacija BiH igra 7. juna u Zenici protiv Albanije.