BiH golovima Džeke opet pobijedila Belgiju!

Nakon uspješnog gostovanja u Genku bh. nogometna reprezentacija predvođena selektorom Blaževićem večeras je u kvalifikacionoj utakmici za SP u Zenici ponovo bila bolja od odgovarajuće selekciju Belgije. BiH je ovaj put Belgiju savladala rezultatom 2:1.

U 12. minuti susreta nakon centaršuta Misimovića Edin Džeko postiže gol glavom. Međutim, već tri minute kasnije Edin Džeko se nakon asistencije Ibričića ponovo upisuje u listu strijelaca i povećava vodstvo BiH na 2:0.

U svlačionice se otišlo kod rezultata 2:0, a ostatak utakmice igrala se tvrda igra, a naši reprezentativci su odigrali disciplinovano.

U 60. minuti nakon starta na Ibričiću A. Witsel dobiva crveni karton, a BiH je ostatak utakmice igrala s igračem više. Od naših reprezentativaca žute kartone dobili su Misimović i Jahić.

Veselo raspoloženje na stadionu splasnulo je kada su u 88. minuti susreta nakon greške naše odbrane Belgijanci smanjili rezultat na 2:1 golom Swertsa.

Ipak, do kraja nije bilo promjene rezultata i BiH je golovima Džeke došla do nova tri boda u kvalifikacijama za SP.

BiH trenutno je druga na tabeli sa 12 bodova ili 4 boda više od Turske. Španija ima 18 bodova.