Kvalifikacije za SP 2006: BiH – San Marino 3:0

Fudbalska A-reprezentacija Bosne i Hercegovine u subotu je na Bilinom Polju u Zenici u pretposljednjoj kvalifikacionoj utakmici savladala reprezentaciju San Marina rezultatom 3:0 .

Naša reprezentacija od početka utakmice počela je agresivno, ali naši igrači nisu uspjeli zatresti mrežu protivničke ekipe i na poluvremenu u svlačionice se otišlo pri rezultatu 0:0. Agresivna igra urodila je plodom u drugom poluvremenu kada smo postigli tri pogotka za pobjedu protiv San Marina. Strijelac sva tri pogotka bio je Elvir Bolić.

SCG je u gostima pobijedila Litvaniju sa 2:0, a utakmica između Belgije i Španije je u toku.

Bosna i Hercegovina je trenutno druga u grupi sa 16 bodova, i jedino nas pobjeda protiv SCG u Beogradu u srijedu vodi u baraž za Svjetsko prvenstvo.