Poraz FK Bratstva u posljednjem kolu ovogodišnjeg prvenstva

Fudbaleri Bratstva u posljednjem 26. kolu Regionalne lige RS Zapad izgubili su u utakmici protiv domaće ekipe Lauš u Banja Luci s rezultatom 2:1.

Ekipa Lauš se od početka nametnula kao motiviranija i bolja momčad na terenu. Stvorili su domaći nekoliko izglednih prilika a u drugom poluvremenu, tačnije u 53. minuti postižu prvi pogodak. Dvadeset minuta kasnije sudija je dosudio najstrožiju kaznu te su domaći golom sa jedanaest metara povećali prednost na 2:0. U tom trenutnku već se mogao naslutiti pobjednik današnjeg susreta.

Pred sami kraj utakmice Asmir Brkić pogađa za Bratstvo i vraća nadu ali nije bilo dovoljno vremena za dalje jer ubrzo nakon toga sudija je odsvirao kraj igre.

Današnjim porazom od ekipe Lauš, Bratstvo na žalost nije ostvarilo plan da budu u prvih 5 na tabeli ali možemo biti zadovoljni i sa ovim plasmanom koji su postigli, završivši ovu sezonu na sredini, odnosno na 7. mjestu tabele.