Prvi poraz Bratstva na Vedrom polju; OFK Brdo-FK Bratstvo 5:3

U današnjem četvrtom kolu Regionalne lige “Zapad”, na stadionu Vedro polje u Hambarinama, fudbaleri FK Bratstva gostovali su u derbi utakmici protiv OFK Brdo-Hambarine i poraženi rezultatom 5:3.

Da će ovo biti dobra i zanimljiva utakmica moglo se nagovijestiti već nakon prvih petnaest minuta igre. Domaći fudbaleri veoma rano dolaze do vodstva, pogotkom u 9. minuti susreta a već u šesnaestoj minuti povećavaju na 2:0. U nastavku je bilo nekoliko dobrih poluprilika na obe strane, ali mreze su ostale mirne i bio je ovo rezultat prvog poluvremena.

U nastavku susreta uslijedila je prava golijada obje ekipe. Brdo je ponovo povelo sa 3:0, Bratstvo ubrzo uspijeva da postigne svoj prvi gol za 3:1, ali nadu za poravnanje ruse im domacini pogotkom i novim visokim vodstvom od 4:1.

Bratstvo ponovo postiže gol i smanjuje rezultat na 4:2, da bi domaćini ubrzo uzvratili za novih 5:2.

Pred kraj, ove izvrsne utakmice Bratstvo postiže i svoj treći pogodak, u prvom porazu ove sezone, za konačnih 5:3

Odlična utakmica i sasvim zaslužena pobjeda domaćina.