Amel Tuka osvojio bronzu na Svjetskom prvenstvu u atletici

Najbolji bh. atletičar Amel Tuka danas je u finalnoj trci na 800 metara Svjetskog prvenstva u Pekingu osvojio treće mjesto. Tuka je osvojio treće mjesto s vremenom 1:46.30.

Prvo mjesto je osvojio David Lekuta Rudisha iz Kenije s vremenom 1:45.84. Drugo mjesto je osvojio Poljak Adam Kszczot s vremenom 1:46:08.

Finalna trka Svjetskog prvenstva, disciplina 800 metara, donijela je mnogo uzbuđenja.

Kakanjac je imao odličan nastup u polufinalu, te je istrčao s najboljim vremenom (1:44.84) od svih takmičara u polufinalnim utrkama.

U Peking je došao s najboljim vremenom sezone, a danas se osvojenom bronzom upisao u historiju bosanskohercegovačke atletike.