Niko sretniji od Čire: Bosna i Hercegovina – Estonija 7:0

Bosna i Hercegovina je večeras na stadionu Bilino polje u Zenici u okviru kvalifikacija za SP 2009. godine savladala reprezentaciju Estonije visokim rezultatom 6:0. Čak tri pogotka je “ubacio” Zvjezdan Misimović. Igrači reprezentacije BiH su osim ovih sedam pogotka postigli još dva, ali su poništena zbog opravdanih ofsajd zamki.

Konačno je “treća sreća” došla i za Miroslava Čiru Blaževića, selektora reprezentacije BiH, nakon poraza u prijateljskoj utakmici protiv Bugarske i Španije na startu kvalifikacija u 5. grupi.

Pogotke za BiH su postigli Zvjezdan Misimović u 25., 29. (iz penala) i 57. minuti, a samo minutu nakon u strijelce se upisao i Muslimović. Već dvije minute nakon toga u 60., i ponovo u 72. minuti dvostruki strijelac je bio Edin Džeko. U 88. minuti utakmice Senijad Ibričić je postigao konačan i pomalo nevjerovatan rezultat – Bosna i Hercegovina – Estonija 7:0