Kvalifikacije za Euro 2008: BiH pobijedila Tursku!

U okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u nogometu, koje se iduće godine igra u Austriji i Švicarskoj, Bosna i Hercegovina je u subotu u Sarajevu savladala reprezentaciju Turske rezultatom 3:2. Turska je dvaput povela, a Bosna i Hercegovina pobijedila.

Prvi pogotak na stadionu Asim Ferhatović Hase postigao je turski reprezentativac Hakan Sukur u 13. minuti utakmice, da bi naši reprezentativci izjednačili u 27. minuti pogotkom Zlatana Muslimovića.

U 39. minuti Turska golom Sarioglua ponovo dolazi u prednost od 2:1. Pogodak za drugo izjednačenje, 2:2, postigao je Edin Džeko pred sami kraj prvog poluvremena.

Pobjednički pogodak za našu reprezentaciju postigao je Adnan Čustović u 89. minuti utakmice.

BLISTAVI DOM – Vaša sigurnost i povjerenje su naš emanet!