Etnicko ciscenje

Sve vezano za politicku scenu

Moderator/ica: Aaly

nezo
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la nezo » pet ožu 02, 2007 1:35 am

Evo da nepricam o nasim ljudima,(i izuzetcima) i drugim recu nesto o sebi.
Uvjek se nadze neki razlog ostajanja vani, prvo smo radili i ja i zena sin u skoli pa nisam nasao shodno da se vratim, te sin ide u skolu ovo ono kad te neko pita obicno se vadimo na djecu i na njihovu perspektivu. Tako svi pa i ja. Po mom misljenju ja prvo gledam na sebe pa onda na sve ostalo, zakljuciti je lako, a ja se idalje pravim budala? Sad neradimo ni ja ni zena sin trazi skolu i kad bi me neko pitao sta je sad ja bih opet nesto izmislio ne znajuci da mozda samo produzavam agoniju koja traje i traje...
Tako godina za godinom sin kad zavrsi skolu sigurno ce naci i posao (to je bar ovdje lahko) i ozeniti se i.t.d. . Trebali Bosna mene mislim da netreba, sta cu joj ja ali treba moga sina, njegovog sina, mislim da sam ipak ja kriv za ovo sve a svaka godina je krivnja veca. Mozda sam malo pretjerao a mozda i nisam opet nisam siguran sta da radim. Zato Negra nisu to nasi ljudi ili izuzetci to smo mi. A dok smo mo vani citiram Negru "Ako se tako nastavi, bar u općini Prijedor će na izborima naše stranke gubiti na značaju što je zaista opasno..." zavrsen citat.
Sellam Nezo
Nas Holokaust ne može biti zaboravljen

joldicmirjana
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la joldicmirjana » pet ožu 02, 2007 3:45 am

Hamdo i ja odlucili da se vratimo,ne u ovoj godini ali sljedece za sigurno, i znate sta dobijamo kao odgovor, u stvari ne odgovor konstataciju da smo mi ludi, kako cemo ostaviti djecu, a sto Nezo kaze hajde zbog djece, a djeca ko djeca gledaju svoju buducnost, i tako godina za godinom odes na godisnji ovi iz evrope vise puta za nas jednom godisnje to je malo zato cemo se vratiti pa mogu na godisnji jednom godisnje u ameriku, ali zasigurno znam da ce nam duse biti duse....

selam svim
mira

(baned)
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la (baned) » pet ožu 02, 2007 8:44 am

Imace Kozarcani a i oni nasi prijatelji da se gdje vrate kad nase mjesto bude opcina,tako da ce nam trebati puno ljudi koji su strucni npr.pravnici,ekonomisti,razliciti profili usmjernih zaniamnja,informaticari,itd.Tad ce se najbolje znati kako da se prihvati taj famozni nas povratak.Nasi ocevi i majke su nas kako ja nazivam oformili kao ljude i dali u upotrebu drugima i drugim drzavam da nas koriste sto i nije lose ali mi uvjek padne na pamet koliko treba da jedno samo djete dovede se do tog stupnja da bude koristan po sebe i okolinu.To traje dugo i puno vremena i brige treba oko toga a neko je to dobio fakticki bez ikakve nakanade.Sta mozemo takav je ovaj zivot sa dobrim i losim stranama

Arman
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la Arman » pet ožu 02, 2007 10:10 am

Narode moj dobri, ne odredjuje pasos kolicinu ljubavi prema doticnoj domovini.Uopste nije vazno koje pasose nam imaju djeca ako im u srcu usadimo odakle dolaze i kojem ummetu pripadaju.Pasos je forma i olaksava zivot, a onaj ko Bosni zeli pomoci moze to uciniti bez obzira na vrstu pasosa koji posjeduje. Uostalom,najbolji primjer su Jevreji. Oni imaju pasose zemalja u kojima zive,najcesce americki,ali i srcem i dusom rade na odrzavanju,fiansiranju i obogacivanju matice - Izraela.Bosni se moze pomoci svekoliko,i ne samo fizickim bivstvovanjem u njoj.Mi ss vana mozemo pomoci matici,ali prvi impuls mora doci iz Sarajeva. Nazalost,nije tako i nasa oficijelna politika je potcijenila moc i znacaj dijaspore. Zalosno je da obucarsku treba pokrenuti neka Nada Zver, a da nasim ljudima nije omogucen drustveno-politicki milje za ulaganja. Brzomudri ce odmah reci ,dodji ti pa ulozi u pokreatanje fabrike. Ulozi li Bosnjo, sve negativne sile hasumluka,zavisti,mesetarenja,podvaljivanja ucinice da se taj pogon brzo ugasi. No,protiv Zverke ne smije niko,jer ona ce se odmah pozaliti svome diplomatsko-konzularnom predstavnistvu,eto sluzbene note,eto prigovora,eto reakcije od sluzbenih organa i Zverka nece imati problema. Zalosno,ali istinito. Bosanska sirotinja se rasprodaje u bescijenje pod krinkom investicijskih ulaganja,a kad potencijalni ulagac treba da bude Bosnjo,mora se provjeravati da li je profiter,otkud mu pare,daj mu nadji manu i slicno. Ja sam uvijek misljenja da treba prije omoguciti ulaganje i otkup preduzeca i najvecem kriminalcu-Bosnjaku, a ne strancu,jer Bosnje-lopova visak vrijednosti,takozvani profit ostaje u Bosni,a zapadnjak nam mizerno naplati ulozena ledja i profit odnese. I mi citav zivot ostasmo fukara. Zato je i moj najveci prigovor rahmetli Izetbegovicu propust pri poslijeratnoj privatizaciji drustvene imovine.Izgubismo godine ubijajuci se od dokazivanja koje profiter,kome omoguciti pod kojim uslovima i slicno. A onda dodje neki Slovenac Acimovic koji nam je zajedno sa Milosevicem 1991 na Topcideru danju i nocu stampao drvene dinare i izvukao sve marke koje smo u rezervi imali,pa onda on poslije rata dodje i gradi Merkatore i Vize i VF i slicno.Protiv njega ne imadosmo nista,on je takozvani inostrani biznismen.Jadno icemerno,i ako istza Bosni dodje glave,je potcjenjivanje ekonomske snage.Bez ekonomski jakog Bosnjaka,nema politicke borbe protiv onakvih komsija. najbolji rpimjer kakvu snagu ima ekonomija,pokazuje odnos Izraela i Palestine.Svakog dana nekoliko Palestinaca se sprema odletjetu vazduh u nekom izraelskom lokalu,dok istovremeno na hiljade Palestinaca na rampi ceka svako jutro da ide raditi kod Cifuta.Ko je u toj borbi za sada pobjednik,presudite sami.A bojim se da nas polupismena politika ne dovede do toga da jednog dana bosanska sirotinja ne zaplace pred srpskom drzavom.Tada ce proplakatii kosti onih koji leze u Kamicanima,na SEHIDSKOM.
Mislim, dakle postojim!

Natrag na “Politika”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.