Plavi i Zeleni

Ovdije ide sve sto je vezano za Kozarac

Moderator/ica: Aaly

Satko
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Satko » ned sij 04, 2009 1:59 am

A da ovaj Nijin hladni rat smjestimo u perspektivu: i malidiv je obrisan prije par godina (prije mene, a i ja sam par puta, da ne bude: Svabo ne brise rod), pa se onda naljutio i sam obrisao svoje tekstove s teme 'Memorijalni centar Omarska' (jos se moze vidjeti na forumu), a onda ga jos godinu nikako nije bilo na forumu tako da je (i zelenim) clanovima postalo dosadno (rece cak neko da sam ga ja, ned'o Bog, ocer'o), pa su ga zvali da se vrati i eto ga medju nama i neka ga.

Toliko o brisanju.

Ja sam za udruzenje i ostajem uz admine.

Selam Kozarac
"Ima Bosne, beglerbeze i Bosnjana u njoj! Bili su prije vas i, ako Bog da, bit ce i poslije vas!" - Husein beg Gradascevic

"Ovako nesto je trebalo dozivjeti ali je jos bolje ovako nesto prezivjeti!"-dr. Eso Sadikovic, logor Omarska

fila
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la fila » ned sij 04, 2009 12:23 pm

Evo vec cetvrta strana se otvara a nista se nije uradilo.Samo prepucavanje je glavna tema znaci nemamo interesa za sve ovo.
Allahu, oprosti mi, smiluj mi se, uputi me, sačuvaj me, opskrbi me.

http://dl7.glitter-graphics.net/pub/709 ... lrwztk.jpg

StariGrad
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la StariGrad » ned sij 04, 2009 12:54 pm

..kad pogledam sva ova prebacivanja, bojim se da se ovdje nemogu dva covjeka sporazumiti i naci neku sredinu, a kako ce biti tek sa 500 ljudi da imaju isto misljenje i da se ovo sve odrzava i funkcionira za sve zadovaljujuce ..ja to stvarno blage veze nemama da li je to uopce moguce, to Allah samo zna.
Bosna Bosancima!

NIJO
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la NIJO » ned sij 04, 2009 1:27 pm

Svi vi koji kritikujete stanje iznesite svoje prijedloge a ne samo cekati sta ce neko predloziti.Evo ja ni sada neznam sta mi to treba da radimo i sta da predlazemo.Jer se konacno sve i rijesilo bez nas a sada ko fol da mi nesto predlazemo.Plavi se brisu i tako treba ali sta dalje.Dali ce biti kluba ili ne i kada to niko nezna osim Svabe.Vidim da svi dajete podrsku Svabi i Ayliju i tu se sve zavrsava.Sta dalje da se radi?Evo mog konkretnog prijedloga da mi svi koji smo zeleni damo po 100 km clanarine.Taj novac da se rasporedi vlasnicima stranice.Koliko je zeleni ja neznam ali ja tipujem dvijesta puta sto to je 20 000 km.Naravno da bi Svabo svojim radom odnosno jutarnjim mogao to da poveca.Za uzvrat trazimo redovno da se jutarnji pisu vise jutarnji a manje agenciskih vijesti.Od reklama da se financiraju troskovi servera i sl.Ako bi doslo do sredzivanja stvari nebi se trebalo vise traziti novac nizasta.A o udruzenju i humanitarnom radu se moze uzeti vise vremena.A za humanitarni rad i srestva to treba rijesiti statutom odnosno dogovorom.

svabo
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la svabo » ned sij 04, 2009 1:45 pm

Kako god oni koji mi daju podrsku, tako i oni koji nemaju interesa za ovom temom, daju mi uvjerenje da sam na dobrom putu...

Mozda se ja nisam bas najbolje izjasnio o ovome projektu, pa ljudi mjesaju kozarac.ba i udruzenje, mjesaju inicijativu sa prijedlogom itd., plase se za novac, koji kada se spomene, odma mjenja boju teme itd.

Mozda sam pogrijesio sto sam uopste dao rok do 1. aprila za plave, pa mi se ovako tema rasplini od statuta do akcija, ali zelio sam da ostavim vremena da ovako kroz neku normalnu diskusiju, dodjemo do udruzenja koje nam nedostaje da bi neke stvari koliko toliko bile na svome mjestu...

Kozarac.ba ima izmedju 200-300 svojih zelenih clanova i oni su baza i snaga ove stranice, nekima pretplata istice za koji dan, nekima za koji mjesec, a neki su pretplaceni na vise godina pa i do 949 godina, osnovni problem jeste sto ova sredstva koja kapaju ne mogu se kvalitetno i racionalno trositi, cilj brisanja plavih jeste upravo postrojavanje zelenih clanova, odnosno sviju vas koji pored moralne, pruzate ovoj stranici i materijalnu podrsku, kroz ovu godinu, 2009, insallah, docicemo do jasne baze podataka koliko imamo takvih clanova i gdje se oni nalaze.

Ovako slozeni vec imamo dobre preduslove da se organizujemo u udruzenje, zbog toga sam predlozio da se svi koji zele biti clanovi udruzenja, ove prve, inicijativne godine, ucipamo se sa 100 KM kako bi imali pocetni budzet...

Ovaj novac sluzio bi za udruzenje i to treba razdvojiti od stranice.

Sto se tice stranice, mi cemo gurati koliko mozemo ovu godinu, prikupljacemo clanarinu samo za ovu godinu, tako da u narednoj 2010 krecemo svi od istog datuma, kako bi barem u prvom kvartalu godine iskupili dovoljnu kolicinu sredstava kako bi sebi odredili kakva takva redovna primanja...

Kao sto rekoh, ovo je projekat na godinu dana, ja zaista ne bih vise zelio da se trosim objasnjavajuci onima koji ne zele da budu dio toga, vec sam poceo dobivati mailove tipa:

23:45 (prije 13 sati)
Zlatko Cehaic
za mene

jebala vas vasa stranica,i jos da vam se plati za ovo vase sranje

tako da nema potrebe da se dalje ulazi u nekakve diskusije, ko zeli podrzati, BUJRUM, ko ne, sta ja tu vise mogu?

Ja evo stojim na raspolaganju da odgovaram na vasa pitanja, na kraju, ja i nemam kud da pobjegnem sa ovoga virtuala, bezobzira koliko kozarackih stranica postojalo....
"Svi se Allahovog uzeta cvrsto drzite i niposto se ne razdvajajte."

Ferid
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la Ferid » ned sij 04, 2009 2:38 pm

Iako sam vec dosta pricao sa adminima o ovoj ideji mislim da nisam jedino jos jedno pitanje pitao, a to je; da li zeleni moraju biti i clanovi udruzenja.
Sto se tice brisanja plavih ja sam i za i protiv.Plavim treba samo dopustiti da pregledaju naslove a da ne mogu uci nigdje osim na glavnu stranu, a ako ih izbrisete skroz cini mi e da ce onda stranica izgledati kao familijarna.
Ipak i ja sam da se jednom stranica dovede u red i da nemoramo citati razna napadanja i razne pogrdne rijeci a neznamo ni ko ih upucuje.
Stoga uz admine sam kako god odluce. selam kozarac.ba

svabo
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la svabo » ned sij 04, 2009 3:45 pm

da li zeleni moraju biti i clanovi udruzenja.

ako ih izbrisete skroz cini mi e da ce onda stranica izgledati kao familijarna.
Da bi dosli do udruzenja, moramo krenuti od necega, ja gledam na vec postojece stanje koje imam, a to je da vec sad imamo izvjestan broj clanova koji su uplaceni za 2009 godinu, kada sredimo stanje na stranici, onda cemo ponuditi da ti isti clanovi koji vec podrzavaju kozarac.ba budu i clanovi buduce inicijativne skupstine na kojoj bi se izabrao inicijativni odbor za udruzenje...

Zeleni clanovi ne moraju biti i clanovi udruzenja, pogotovo ne ovu 2009, clanovi udruzenja bice oni od zelenih koji to zele i koji ce dati kao pocetni ulog 100 KM (ili koliko se tad dogovorimo) kako bi na kraju godine imali i tacan broj clanova inicijativne skupstine kao i pocetni budzet.

U tom momentu ce biti lakse definisati daljnje korake, sto se tice naredne 2010 godine, da li ici s pretplatom dalje itd. ali o tom potom...

Brisanjem ce se i postici da postanemo jedna mala familijarna stranica, jer dosta vas ja i osjecam kao clanovima familije, iako nismo krvno vezani, zbog vas sam poceo raditi, i nastavljam i dalje, vi me svakako podrzavate, radio ja ili ne, samim tim ce se i odnosi na stranici poboljsati, svako ko zeli biti dio familije kozarac.ba je dobrodosao...

AdsBot [Google]

PostPostao/la AdsBot [Google] » ned sij 04, 2009 3:53 pm

Ja sam plava i uvijek sam takva bila jer sam imala pristpa svemu sto me je zanimalo kao takvoj. Ali planiram pozeleniti jer sada vidim pravu sliku stvari .

Podrzavam ovu Svabinu ideju 100%, a ideja o Udruzenju preko kog bi mogli pomagati kozaracke akcije mi se jako svidja. A znamo vec da su ovi ljudi sposobni i organizovali su takve akcije i promovisali ih. A ja znam jos 3 clana koji su plavi i koji misle kao ja.

Svabo, meni jos nije jasno kako da posaljemo clanarinu?

I jos nesto, mora postojati metod da se crnjaci negativci izglasaju iz udruzenja. Pa pobogu Nijo, kako sam sebe vise mozes izdrzati sa tom negativnoscu, a mislim da bi samo stvarao nepotrebne diskusije svemu sto se pocne! Pusti ljude da rade, ako ti se ne svidja toliko ili ako uvijek trazis neke probleme u svemu , mozda si trebao sebi sam napraviti svoje udruzenje!

svabo
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la svabo » ned sij 04, 2009 4:22 pm

I ja sigurno poznajem najmanje tri plava koji podrzavaju ovu inicijativu :) , zelim reci da se sa ovim ne zeli postici podjela clanova, vec naprotiv ujedinjenje, zbog toga je i ostavljen ovaj zimski period, kada smo svi u nekoj svojoj ustaljenoj kolotecini, da se deklarisemo, kao prvo da li zelimo biti clanovi ove stranice?

Tada nece biti podjela na plave-zelene, dijasporu-domorodce, NGI-Savez SDA SBIH, vec cemo svi biti clanovi ove stranice...

I ja sam imacu vise motiva za rad, jer nije novac problem za rad, vec svrha ovog naseg rada, znacu kome pisem i znacu sta pisem, dalje imacemo vise zajednickih tema, a jedna od njih kao daljnji korak jeste stvaranje udruzenja...

Cak i ako ne budemo zeljeli imati udruzenje (a ne vidim razloga zasto ne) ipak cemo uspjeti napraviti bolje uslove na samoj stranici...

Da ne idem u sirinu, konkretno, ovaj ce se period iskoristiti da se napravi lista svih zelenih clanova za ovu 2009 godinu, svi oni plavi koji zele biti dio ovoga, dovoljno je da se jave na [email protected] , nije bitno kada ce i kako izvrsiti uplatu, bitnije je da se deklarisu da zele ostati clanovi ove stranice.

Silda2_Suad
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la Silda2_Suad » ned sij 04, 2009 6:13 pm

Ja sam se vec u Kozarcu "privatno" izjasnio da jesam za ovaj Svabin prijedlog,i to u potpunosti,pa evo da to i "sluzbeno" potvrdim.50KM za clanarinu i 100Km za Udruzenje. Sto se mene licno tice,ja se vec radujem diskusijama koje ce poceti od 1.Aprila. Jer tad znam da diskutujem o Kozarcu sa Kozarcanima i sa prijateljima naseg Kozarca a ne sa nekim svemirskim nickovima....Svabo samo naprijed,podrsku imas i moralnu u financijsku i ovaj put ne skreci s puta.
WHERE WE EVER BEEN!!

hannas
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la hannas » ned sij 04, 2009 6:21 pm

Meni licno odgovara ovo sto je Svabo zamislio i podrzavam ga u inicijativi. Dosta privatnih mejlova dobijam od raje koja je i plava i zelena, ali uglavnom neaktivna u javljanju i komentarima. Mnogi od njih se pitaju hoce li to udruzenje biti kao neka elita raje i mnogi ne razumiju sta ce to udruzenje imati ze cilj kad se formira. Ja predlazem da malo vise pojednostavis i odes malo dalje pa neka citaju i neka tebe pitaju ako im nije jasno. Mislim takodzer da bi svi zeleni i svi oni koji to zele biti trebali sto prije regulisati clanarinu tako da se do Aprila zna sa koliko se raje moze racunati, a vec sad da se napravi upitnik i postavi na stranicu da ga obavezujuce ispune oni koji zele biti clanovi udruzenja i da isto do Aprila ispune svoju obavezu prema udruzenju. Dakle da ulete po 100 marona, a osnivacka skupstina se moze organizovati na ljeto gdje bi se mogao razmatrati i odmah usvojiti statut na kom bi se vec sad trebalo raditi. Cemu cekanje i razvlacenje kad je sve jasno. Sto vise diskutujemo, vise se svadzamo i djelimo i zato mislim da treba poceti odmah sa konkretnim stvarima. Neznam Svabo koliko se ove moje ideje uklapaju u to sve sta ti zamisljas ali mislim da se mora nesto konkretnije krenuti vec sad.

timka2
Početnik
Početnik

PostPostao/la timka2 » ned sij 04, 2009 6:38 pm

Mislim da je sve jasno i mislim da je ideja odlicna. Valjda smo do sada dobili povjerenje u ove administratore i njihov rad.

A ovo je prilika i za one koji ne podrzavaju ideju ili traze greske necemu sto je tek u osnivanju da se iskljuce. Niko ih ne prisiljava da budu u necemu sto im se ne svidja! :roll:

hercegovina
Početnik
Početnik

uvijek plavi

PostPostao/la hercegovina » ned sij 04, 2009 8:02 pm

Svabo.
Evo i ja imam nekih konkretnih prijedloga i ako ih prihvatis mozda i napravis kvalitetnu stranicu,jer je ovo do sada vecinom bila jedna tracerska stranica koja je idealna za mentalni sklop vecine clanova ove stranice.

1. Ni u jednoj se stvari nemoj osjecati posve siguran.(Razmisljanja tipa neka nas bude 500 i sve ce biti ok)
2. Nikada nemoj pokusavati prikriti cinjenice, jer ce se jednoga dana cinjenice sigurno pojaviti na svjetlu dana.
3. Nikada ne pokusavaj sprijeciti nekoga da samostalno misli, jer ce ti to kod vecine tesko uspjeti.
4. Kada ti netko proturjeci, potrudi se da mu odgovoris argumentima a ne autoritetom, jer je pobjeda koju si dobio autoritetom gumice nestvarna iluzija.
5. Ne respektiraj pod svaku cijenu autoritet zelenih, jer uvijek postoji autoritet koji kaze suprotno.
6. Nikada silom gumice ne podcinjavaj uvjerenja koja smatras sumnjivima, jer ce inace ona podciniti tebe.
7. Ne boj se zastupat misljenja i stavove suprotna tvojim, ako znas da su ispravna.
8. Više se veseli inteligentnome oponiranju negoli tapsanju i ulizivanju, jer ako ti pamet znaci onoliko koliko bi trebala, onda znas da u prvome lezi dublje slaganje negoli u onom drugom.
9. Dobro se potrudi oko istine, cak i kada se ne uklapa u tvoju koncepciju, jer se jos manje uklapa u koncepciju tvoj pokusaj njezina prikrivanja.

Ova stranica svakako moze puno puno bolje ako svako iznese svoje zamjerke i zapazanja i naravno ako ih ti prihvatis bez predrasude da je svaka kritika koja je "plavo" obojena zlonamjerna i sa nekom prikrivenom namjerom.
Ovo je prva stranica koja ce se "morati"placati i morat ce svojom kvalitetom puno vise odskakati od carsijske prosjecnosti i nece smjeti ovisiti od tvojih depresivnih raspolozena....

Nadam se da ce se ovaj komentar zadrzati duze od nekih mojih prethodnih.

Cani
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Cani » ned sij 04, 2009 9:05 pm

Evo ja opet da se ukljucim,nekoliko ljudi je komentarisalo moj prijedlog,Svabo nije a znam da ovdje cutanje nije znak odobravanja pa da se opet ukljucim.Zasto komplikujemo stvari sa udruzenjem i clanarinom?Koliko skontah clanarina bi ostala a napravilo bi se i udruzenje.Znaci placalo bi se za oboje.Sad da postavim i nekoliko konkretnih pitanja da bih mogao mozda korigovati svoj prosli prijedlog.
1.Koliko tacno ima pretplatnika na Kozarac.ba (informacija 200-300) mi nije bas kako treba znaci tacan broj .
2.Koga bi to udruzenje konkretno pomagalo i sa kojim postotkom otprilike?
Sto vise papirologije ,odbora ,uprava itd dovodi me do one narodne "puno caca ,kilava djeca"
Kratko,jasno postaviti kompletnu listu zelenih,odrediti clanarinu, napraviti tabelu raspodjele i sa takvim radom rastjerati sve one koji se boje kako ce te pare se rasporediti.Svaki clan ce vidjeti sebe na listi i znat ce da je broj clanova ispravan.Svako moze pomnoziti koliko je poara leglo znaci i uprava FK Bratstva i Vatrogasci itd i znace koliki je njihov dio.Sa ovakvim cistim i svima ponudjenim podacima niko nece moci da pita gdje je ovo ili ono.I iskreno za tu neku platu bi se kvalitet i kvantitet morao popraviti,znaci sto neko rece vise slika od Kozaruse do jakupovica i od Mrakovice do Trnopolja,i manje copy paste izvjestaja.Samnom se lako dogovoriti a znam sigurno da je i sa vecinom:)
Sellam svima

Aaly
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la Aaly » ned sij 04, 2009 9:35 pm

E
1.Koliko tacno ima pretplatnika na Kozarac.ba (informacija 200-300) mi nije bas kako treba znaci tacan broj .
Sa danasnjim danom tacno 159

Javit cu se kasnije opsirnije na ovu temu
slika

Natrag na “Kozarac sve o Carsiji”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.