Dali ste znali????????

Sve vezano za politicku scenu

Moderator/ica: Aaly

Menko
Početnik
Početnik

Dali ste znali????????

PostPostao/la Menko » pet vel 01, 2008 11:40 pm

Danas tj. 02.02.08. nasa Kozarcanaka Melka Turkanovic puni
100 godina starosti ja mislim da je i najstarija Kozarcanaka ako i ne i dalje ona se tranutno nalazi u Engleskoj.
A za vise informacija ja mislim da bi trebali znati ovi nasi sugradzani koji zive u Engleskoj.

JM1986
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la JM1986 » pet vel 01, 2008 11:52 pm

Super, nek joj je sa srećom!

A dali je to baš bitno???

AdsBot [Google]

PostPostao/la AdsBot [Google] » sub vel 02, 2008 2:38 am

Neka joj Alah djelnesanhu podari jos cijelih trideset godina zdravlja i veselja !

mila
Početnik
Početnik

PostPostao/la mila » sub vel 02, 2008 8:14 am

Cestitam nasoj dragoj Melki i molim dragog Allaha da joj podari dobro zdravlje.Da se ako Bogda ljetos vidimo u nasem dragom Kozarcu....

abazpoljak
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la abazpoljak » sub vel 02, 2008 9:06 am

Melka je moja komsinica, zena koje se rado sjetim jer sam puno djecijih dana proveo u njenoj kuci. Ona i njen rahmetli muz Meho su bili olicenje postenja dobre bosanske duse, Meho je nazalost relativno mlad umro. I ako su bila teska vremena, kuca puna celjadi, nikad nisam otisao iz te kuce da nisam jeo ako je bilo vrijeme obroku, moralo se nazor za sofru. A sad i jedna tragi-komicna anegdota o nasoj slavljenici, umrla sestra od njene snahe Djule, nedugo zatim umre i Melkin sin Hamdija. Ukucani su plakali za Hamdijom, ali nisu njoj smjeli reci zasto placu. Kad ih je upitala sta je razlog placa, rekli su da placu za Djulinom sestrom. A Melka ce na to: "haj sta placete, i bila je stara"! Dobro zdravlje i jos godina nasoj Melki.

Sva_Bosna
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la Sva_Bosna » sub vel 02, 2008 10:02 am

Kao sto Aba rece moja komsinica ,Melka je i moja komsinica isto.Ovo sto Aba pise nikad covjek nije bio da nije jeo kod nje pa bilo sta,a dijete ko dijete to ne zaboravlja pa se to ureze u pamcenje i ostaje do kraja zivota.To je specificno bilo za nas kraj oko Turbeta,a kad se spominje mislim da je red i za Abinu mater rahmetli Dzehvu da je spomenem isto uvijek se nesto moralo pojesti kod nje a HURMICA je bilo uvijek i nisi moro biti kod nje u kuci,dovoljno je bilo da te vidi na putu pored kuce i kroz prozor dozove:,,hoces li sine jednu hurmicu'',
a ja kao velika poguzija nisam nikad odbio.
Nasoj Melki zelim jos puno godina u zdravlju i veselju da doceka INSALLAH.

Natrag na “Politika”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.