Otvor dzamije - Prijedor

Najbolji i najgori filmovi, serije, TV ... Kako je Huan osvojio srce Clare ;)

Moderator/ica: Aaly

Mase
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

Otvor dzamije - Prijedor

PostPostao/la Mase » uto vel 14, 2006 8:44 pm

...A onda je sa prvim sumrakom naglo bljesnulo i potvrdila se moja slutnja. Dzamija je zapaljena iznutra, a stara drvena konstukcija kasnije je prihvatila vatru i buknula takvom žestinom da je izazvala šok kod stanara na južnom dijelu moje i okolnih zgrada. Bježali su iz stanova bojeći se da će se munara srušiti na zgradu i ako te opasnosti objektivno nije bilo. Ali stara dzamija u svom nestajanju djelovala je veličanstveno. Nestajući u požaru kao da je ostavljala poruku da se neće predati tako lahko, i da čemo je još pamtiti. Primijetio sam na balkonu zgrade na drugoj strani ulice Nusreta i Burhu sa kamerom. Pokušali su da ovjekovječe djelo četničkih Nerona. Poslije smo saznali da su im oduzeli snimke. Dzamija je dugo još gorila, veličanstvena i u nestajanju a onda se uz strahovitu buku urušila unutar svojih zidova. - Čaršiski feniks - Redzić.

Dali danas razmišljamo o ovim stvarima. Ili nedo nam Bog, polako zaboravljamo, Rijetko se sječati ili polako zaboravljati je potpuno ista stvar. Bliži nam se inšAllah i otvor ove naj bitnije dzamije na našoj opštini. Komplikovana je ovo tema ali isto tako i jako bitna, jako bitna.
Koliko razmišljamo o prijedorskim neprijateljima Islama, neprijateljima nas samih, ljudi koji su nam juče sve ovo uradili. Nije Islam teror kako nas prodaju u svijetu da bih s tim olakšali nestanak muslimana. Islam je nešto lijepo, Islam je situacija kada ćovjek misli drugom ono što misli i sebi a šta covjek misli sebi nego samo dobro.
Ovaj otvor treba da dočekamo organizovano i da pokažemo da još postojimo, da smo još tu. Svaka ideja, svaki vaš komentar, svako razmišljanje na ovu temu je dobro došlo. Planiramo organizovati prevoz, kupiti sokove i vodu, planiramo da to odradimo kako je i zaslužila ova naša ljepotica u Prijedoru. Budite uz nas, javite nam se, pitajte, a i recite koju pametnu. Imamo još ostali planova koji su vezani za otvor ali još uvjek neznamo koliko stvarno postojimo, pokažimo to. Nedozvolimo da misle da nas više nema. Amin.

[email protected]

[/b]
Ono sto vam Poslanik donese, to uzmite, a ono sto vam zabrani, ostavite!

Redzic
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la Redzic » sri vel 15, 2006 3:14 pm

Dragi Mase, ideja ti je izvanredna. Ja mislim da jos nije odredjen tacan datum otvora, ali po onome sto ja znam nastojace se negdje u ljeto kad je puno nasih ljudi u Prijedoru. Iako izgleda da ima jos puno vremena dobro je na vrijeme se organizirati. Mislim da ce ovo biti i prilika da jos jednom pokazemo svoje dostojanstvo i karakter i da pokazemo drugim pravo lice Islama, lice tolerancije, lice samosvijesti i kulture. Treba racunati i na provokacije kojih ce vjerovatno biti, ali i na to treba odgovoriti civilizirano. Ne sumnjam u nas, dokazali smo to nebrojeno puta. Uz sve nase osobine i merhamet ne smijemo nista prepustiti zaboravu ni oprostu. Moramo insistirati da se krivci kazne i da njihovim potomcima vise nikad ne padne na pamet nesto slicno.

AdsBot [Google]

PostPostao/la AdsBot [Google] » sri vel 15, 2006 3:31 pm

Sellam

siguran sam da ce biti dosta muslimana na otvoru ,ali
se svi nadajmo da nece biti isto ko na otvoru dzamije u
Banja Luci.

ako dragi Allah dz.s. da bice sve kako treba

Mase
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Mase » sri vel 15, 2006 8:58 pm

Redziću, siguran sam bio da češ se javiti ali sam isto tako bio siguran da če biti puno više komentara ili da budem direktan, puno više oni kojima je stalo da pokažemo da nas još ima. Naravno da je još uvjek rano za ovakve stvari ili moje pocjenjivanje ali se nadam da ču uskoro sam vidjeti da nisam u pravu i da nas još ima. Da nam Allah dz.š. podari razum i slogu. Amin.

fila
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la fila » čet vel 16, 2006 8:48 am

Selam alejkum,
Ima nas Mase koliko hoces... hehehe.Evo i ovdje procitajte http://www.mojprijedor.com/modules.php? ... le&sid=333 Da nam Allah dz.š. podari razum i slogu. Amin,Amin,Amin

nn
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la nn » sub vel 18, 2006 11:24 am

I ja cu poceti sa jednim citatom iz Redziceve price:

“Istina je, ipak, vjecna, a jedna od istina kojom sam se i u najtezim trenucima ponosio je da su moji Kozarcani, kojima su srusili sve, ukljucujuci i sve dzamije, sacuvali jedinu pravoslavnu crkvu u Kozarcu tokom i poslije rata.

Mozda ce neko na primjeru Kozarcana nauciti i najvazniju lekciju historije da zlo nikad ne pobjedjuje i da vam se sve sto cinite drugom, bilo dobro ili zlo, najcesce vrati na isti nacin.”

Mase,

mene interesuje sta se tacno planira za otvaranje dzamije u Prijedoru? Da li cete pokrenuti posebnu akciju vezanu za otvaranje dzamije. Da li ljudi koji hoce da idu organizovano iz Kozarca treba ranije da vam se jave”¦. Ne mislim da je previse rano poceti pricati i o ovoj akciji jer pojave se kasnije i druge teme i mozda je i bolje poceti ranije. Ja ne idem u Bosnu ali me interesuje sta ce biti organizovano i ucestvovacu u akciji koju pokrenete. (ako ne mogu ja da odem, bar cu malo pomoci da ode neko drugi.)

Usput, ja pogledam povremeno stranicu HO Jetimi:http://www.jetimi.de/.
Pogledala sam i listu donatora za ovu godinu http://www.jetimi.de/index.php?option=c ... &Itemid=44.
Mislim da je sad nekako najtezi period za ljude koji nemaju nikakvu pomoc. Preko ljeta ima vise povrca i svjezih stvari, u jesen i pocetkom zime ima i zimnica”¦ ali sve se to potrosi. Mozda bi trebali malo vise da pomognemo u ovom periodu.
:D Selam

AdsBot [Google]

!?

PostPostao/la AdsBot [Google] » sub vel 18, 2006 11:33 pm

interesantno da u Prijedoru se ne zna jos nista da ce otvorenje dzamije biti na ljeto, da to nece biti neki ho-ruk, ili neko tajno otvorenje? :roll:

mislim, ko od zvanicnika je najavio otvorenje ili dao neku slicnu izjavu?

Mase
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Mase » ned vel 19, 2006 3:23 pm

Definitivni otvor dzamije u Prijedoru meni jos nije poznat ali to nasu namjeru ne mjenja i mislim da to i nije toliko bitna stvar kad ce biti. Jer da se malo organizujemo, kazemo svoje misljenje, damo neki dobar savjet itd, kad bude vrijeme bice. Naj bitnija stvar je da smo skupa i da imamo neki plan jer smatram da je to naj bitniji otvor dzamije za sve nas. [email protected]

Natrag na “Muzika/Film”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.