Ko to tamo pjeva ?

Najbolji i najgori filmovi, serije, TV ... Kako je Huan osvojio srce Clare ;)

Moderator/ica: Aaly

jazz
Početnik
Početnik

PostPostao/la jazz » sri tra 19, 2006 6:54 am

eh moj stroc.muzika je danas zadnja stvar i nepitase ko pjeva i sta pjeva nek samo idu pare.lova to je prava stvar.stroc nemoj zaostajati .znas ono idemo dalje.Nova se djeca radjdzui furaju svoje.Ja i ti mozemo zapjevati.

umjesto atomske bombe mogli smo naci lijek.

Hune_Kika
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la Hune_Kika » sri tra 19, 2006 9:59 am

Sta reci nego da mi sami to mozemo vrlo lako ocijeniti. Nemoraju se koncerti posjecivati,svakako jos unaprijed znajuci ko pjeva.Nasi ljudi hrle na glavi da slusaju i gledaju,tamo neke njiove ,a i nase.,kojima je stalo da sto vise zarade normalno.Sto nije normalno,koje se pare odlijevaju u njihove kase,a nasi previse ,,imaju,,i u svoje ljubimce vjeruju.sve je izgradjeno,,narod obrazovan,, nema sirotinje i bas jednostavno receno, sve su rupe pozacepljane.pametnije bi im bilo da malo procitaju o nasoj istoriji,ili kakvim drugim zanimljivim i poucnim stvarima.ali to se nemoze u pijanom stanju svakako Razocarala SAM SE ljetos ko sve u kozarac dolazi da pjeva ,a nasi lete naglavacke,,ne svi ali vecina,,nazalost.Neznaju oni bogami ni ocijeniti sta je muzika ni uzivati u njoj.sto se vise znoje i smrde na znoj tim su bolji.jos samo da kazem narode valjda je vrijeme da se probudite. svakakva muzika se ne mora slusati. selam kika

beny
Forum beg
Forum beg

eh..............

PostPostao/la beny » sri tra 19, 2006 11:22 am

Sto se tice 'muzike' i muzicara sa one strane Drine, uopste ih ne bih htio komentarisati jer jednostavno ne zelim da im pravim reklamu........
Sto se tice onih kojih tu 'muziku' slusaju, ni tu ne vrijedi puno tupiti zube, lakse ces Starenicu natjerati da potece uzbrdo nego izmjeniti neke od nas.... :cry:
Ono sto jes - jes', da mi se smuci kad vidim pojedine, kojima fali otac, brat ili tako neki blizi clan familije, a koji se ljeti polomise djuskajuci uz 'lepog' Baju, Jaju, Seku, Cicu, Macu & komp., ali sta ces nekima svasta moze stati pod kapu, obraz - djon a guzici se ne boje.......Valjda je i to demokracija.. :roll:
Sto se tice bosansko - hercegovackih pjevaca, koliko se ja sjecam da je oduvijek bilo mjerilo za jednog dobrog pjevaca moze li zapjevati dobro SEVDALINKU, ako to moze onda moze i sve ostalo. Nazalost taj se arsin vec odavno izgubio zato i imamo sada svakakve nakarade koje eto sebe nazivaju 'pjevacima'.......... :?
Gledao sam neki dan opet koncert Safeta Isovica u Zetri od prije mozda dvije godine, pa me pomalo iznenadilo da i neke nase provjerene pjevacke zvijezde, muku muce da zapjevaju pred nasom legendom Sajom, cast svaka Harisu Dzinovicu (iako mi nije bas najomiljenjiji pjevac), ali je ipak dokazao da stvarno ima , kako nas narod kaze 'avaza'........
Konjevic onu pjesmu 'Nigdje zore ni bijela dana' zabrzo ko da ga neko ganja, a slusao sam ga vec prije kako istu tu pjesmu pjeva po 'istilahu'.
Ostali Bogme , pomrsavno........ako je na to spalo da predstavljaju nasu muziku, ne znam , mozda je to ipak bila u pitanju trema.......
Rijec sjece glavu brze od najostrijeg maca........

NeckoCH
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

Hi

PostPostao/la NeckoCH » sri tra 19, 2006 1:05 pm

Eh eh tu smo: koncerti .....

Kad se napravi koncert od nekih tamo "pjevaca", ma nevazno
dali je to Sarajevo, Beograd, Zürich ili Oslo - sve i jedna sala je
puna! Ovdje kod nas su oni cesto jer bez oko 2000-3000 Eura niko
ne uzima mikrofon - a disko/sala su uvijek puni.

Ostajem kod svog misljenja da nisu oni krivi nego oni sto slusaju,
mozda i ja ako zapjevam sta bude ha ha ha :lol:

P.S Ma u ostalom neka svako slusa sta hoce, samo je steta i sramota
podrzavati one koji su pljuvali po Bosni i podrzavali rat (a puno ih
je takvih)

Saud_ch
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la Saud_ch » čet tra 20, 2006 12:38 am

Imal netko o Tadzica na ovom Forumu?Ja sam tadzic

alen79
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la alen79 » pet tra 21, 2006 4:34 pm

Pa eto ti beny on je Tadzic ako se ne varam .....(PUZDRA)

NeckoCH
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la NeckoCH » pet tra 21, 2006 8:20 pm

I ja sam Tadzic (pola) :)

nido2
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la nido2 » sub tra 22, 2006 12:12 am

Prvo malo potpore našemu strocu, da ne klone duhom. Tema je interesantna i mnogi bi imali što reći o njoj. Dakle, moj izbor pada na klasike rocka'70th+ Cockney Rebel, sevdah, svi klasici, osobito Rahmanjinov, a pošto sam naučio da mladi vukunaprijed:Eminem,50cents,TBF, Edo Maajka. Cojke mogu razumjeti, ima ih i dobrih, ali ne mogu im oprostiti površnost, a počesto i glupost.
Odvojimo istinu od lazi!

AdsBot [Google]

PostPostao/la AdsBot [Google] » ned svi 07, 2006 11:16 am

ne znam.....
mozemo do godinu raspravljati al uvijek ce isto ostati.....
pogotovo ovdje u njemackoj
jedina mogucnost da se narod sastane su koncerti , zato nije bitno tko nastupa , sala je puna. jer se narod pozelio.....
a organizator dovodi sebi najpovoljnije ,tj. najjeftinije da se sto vise zaradi....
ja zaobilazim tako sta , al izlazim u "nase " diskoteke , pa kad vidim i cujem da omladina od 16 do 20 godina pocne vristati i skakati kad se pusti
"mahinalno", dodje mi muka
al ipak svakom svoje.....
ako je to hit,onda vozdra folk...

anel
Početnik
Početnik

PostPostao/la anel » ned svi 07, 2006 1:58 pm

Ponekad mi dodze muka kad cujem grozni tekst od neke pjesme! Mislim da vecina mladi sto slusa te novo komponovane uopste ne razmisli sta pjeva pjevac ili pjevacica, nego im je samo bitno da je dobra muzika i da se uz nju moze plesati a tekst (pjesma) nikakvu ulogu vise ne igra i sto je jednostaviniji i bezvezniji lakse ga je zapamtiti.
Narod (vecinom mladi) bi trebao/li prvo da stvori/e razliku izmedzu muzike i pjesme(teksta) pa bi onda pravo bili svjesni sta slusaju.

AdsBot [Google]

PostPostao/la AdsBot [Google] » uto svi 09, 2006 11:32 pm

Svaka cast STROC dirno si u pravu temu , ali mislim da nema puno pomoci tim nazovi pjevacima jednostavno nije jasno da nisu rodjeni za mikrofon nego lopatu ,a sve dok to sami ne zakluce maltretirace sve nas svojim arlaukanjem . pozdrav.

DJ_Tadzic
Trudbenik
Trudbenik
Kontakt:

PostPostao/la DJ_Tadzic » sri svi 10, 2006 12:07 pm

Ne brinite se, stigo ćumur!

ma davno je stigo cumur amelaga, ali iako volim bosanski rap/hipHop
album mi je skroz sranje , kad moram tako da kazem, samo mi jedna
dobra i to pjesma ZA MIRZU, inace me je edo sa ovim albumom
iznevjerio , predhodna dva su bila puno bolja.

skank
Početnik
Početnik
Kontakt:

PostPostao/la skank » ned lip 10, 2007 7:34 pm

ma kakav edo ostario je on :roll:

Cisic
Početnik
Početnik

PostPostao/la Cisic » pet kol 24, 2007 9:28 am

Vozdra raja, zna li iko gdje mogu da skinem uspavanke na nasem jeziku. momentalno zivim u Singapuru tako da je to tesko naci. Hvala

evi-ami
Početnik
Početnik

PostPostao/la evi-ami » pet kol 24, 2007 12:14 pm

Muzika,sta znaci uopste danas muzika???????
Muzika je nekad bila dok je Sevdah Bosnom harao i dok je bilo legendi,ali nazalost toga danas nema. Dali ima dobri pjevaca? Ima,samo oni dobri pjevaci koji fakat dobro pjevaju nemaju lovu da snime nesto dobro a i danasnji textopisci i oni su popustili tako da svaka pjesma lici 80% na drugu. A i isto tako kod ovi pjevaca preko Drine jeste samo ono sto vec neko rece golotinje i sto se vise skinu popolarnije su.Ali Boze moj cudi me samo sto Stroc nesnimi sta jer on fakat ima super glas od Sevdaha do Rocka.Ali to je to sto upravo rece ko zna on se i nebori toliko da dodje do cilja nego bas oni koji neznaju oni se bore da nesto ostvare,tj. kruha bez motike. Jednom prilikom u Kozarcu dolazio je Osman Hadzic i kad sam ga cula uzivo kako pjeva razocarala sam se i zao mi je bilo sto sam uplatila ulaz.Ali danasnju Muziku mogu,nema veze kakvu moze se slusati i moze je slusati onaj ko pije i opija se i kao sto rece moj Suprug svaka se pjesma svodi na to otisla je ostavila me i voljela me itd. Nego Stroc tebi svaka cast, sto pomenu ovu temu i nemoj da te boli glava, jer onaj ko ima para da plati diskografsku kucu, toliko dugo ce biti ako smijem tako nazvati "Divlji Pjevaca i Pjevacica"
Sellam Svima i nadam se da ima jos oni koji prepoznaju "Pravu Muziku" :idea: :?:

Natrag na “Muzika/Film”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.