Ko to tamo pjeva ?

Najbolji i najgori filmovi, serije, TV ... Kako je Huan osvojio srce Clare ;)

Moderator/ica: Aaly

stroc
Trudbenik
Trudbenik

Ko to tamo pjeva ?

PostPostao/la stroc » uto vel 14, 2006 12:30 pm

Nisam veliki poznavalac turbo-folka ili Bosnian-country muzike ili kako se vec sve nazivaju danasnji "umjetnici",ali znam jedno, danas izgleda svako ko imalo ima hrabrosti da uzme mikrofon u ruke i stane pred publiku bi da se naziva PJEVAC´! Neki dan dobijem e-mail da posjetim neku stranicu i poslusam intervju sa nekim novim pjevacem sa nasih prostora . Ja ukljucim taj web-radio i htio sam da propadnem u zemlju kada je taj momak poceo da pjeva UZIVO ! Kakva drskost nazivati se pjevacem , pa to je zvucalo katastrofalno . Nekada smo imali pjevace i pjevace amatere .Gdje su nestali amateri?Mozda sam ja zaostao i neznam u kojem pravcu se odvija ta vrsta "umjetnosti " ali takvo je moje misljenje !
Sta misle drugi ?

štroc
Zadnja izmjena: stroc, dana/u ned lip 10, 2007 8:38 pm, ukupno mijenjano 1 put.

AdsBot [Google]

PostPostao/la AdsBot [Google] » uto vel 14, 2006 6:44 pm

selam

danas svaki idiot koji ima 500€ u dzepu, moze da si iznajmi studio
i snimi cd,i nije ih briga znaju li pjevati ili ne, jer im je samo
jedan pc sa audio software-om potreban i vec pjevaju kao slavuj

rijetki su pjevaci/ce sa talentom , najbolji su bili i ostali
stari pjevaci/ce kao halid b./halid m, serif konjevic , semsa i tako dalje

stroc
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la stroc » čet ožu 09, 2006 8:16 pm

Mislio sam da ce ova tema pobuditi vece interesovanje pa pravim novi pokusaj !
Bujrum

AdsBot [Google]

PostPostao/la AdsBot [Google] » čet ožu 09, 2006 11:07 pm

tema je interesantna , ali je bila rano sklonuta, mozda ima neko ko voli da slusa muziku i malo da tipka ovdje.

bujrum svima

beri
Početnik
Početnik

PostPostao/la beri » čet ožu 09, 2006 11:28 pm

ma slusam ja sve one stare pjevace mislim one sto su legende sevdaha kao i pop pjevace sa nasih prostora, al neznam slazem se savama stvarno da covjek cisto nepovjeruje ko sve pjeva i sta se pjevaa..
a naj bolje su one stare :
svake noci sanjam jedno selo malo u sutonu rodni kraj kako trcim njime majci u zagrljajjj
bez zavicaja srece nemaa nema nikadaaa....

mene kad uhvati nostalgija ja onda pucam od muke i pjevam ovu pjesmu
he he

79202
Forum beg
Forum beg

Re: Ko to tamo pjeva ?

PostPostao/la 79202 » pet ožu 10, 2006 5:29 am

Nisam veliki poznavalac turbo-folka ili Bosnian-country muzike ili kako se vec sve nazivaju danasnji "umjetnici",ali znam jedno, danas izgleda svako ko imalo ima hrabrosti da uzme mikrofon u ruke i stane pred publiku bi da se naziva PJEVAC´! Neki dan dobijem e-mail da posjetim neku stranicu i poslusam intervju sa nekim novima pjevacem sa nasih prostora . Ja ukljucim taj web-radio i htio sam da propadnem u zemlju kada je taj momak poceo da pjeva UZIVO ! Kakva drskost nazivati se pjevacem , pa to je zvucalo katastrofalno . Nekada smo imali pjevace i pjevace amatere .Gdje su nestali amateri?Mozda sam ja zaostao i neznam u kojem pravcu se odvija ta vrsta "umjetnosti " ali takvo je moje misljenje !
Sta misle drugi ?

štroc
Znam koji si to radio slusao i na kojeg nazovimo pjevaca mislis.Cesto slusam taj radio i imao sam priliku bas kad je doticni bio gost da budem na talasima tog radija.Haj sve nekako sto su mu pjesme sa cd-a prava katastrofa,ali brate kad je zapjevo uzivo sto velis propo sam u zemlju.Za to su ipak najvise krive disko kuce koje za snimanje uzmu dobru lovu a kakav ce kvalitet ponuditi trzistu to im je najmanje vazno.

AdsBot [Google]

PostPostao/la AdsBot [Google] » pet ožu 10, 2006 11:00 am

ja samo nemogu da shvatim kako neko moze da se usudi uzivo pjevati kaad zna da nema dobrog glasa.i jos da uzivo u nekoj radio emisiji bude.
ima stvarno ljudi kojima nista nemozes dokazati i koji su stvarno samo u sebe zaljubljeni. 8O 8O

sellam

-Tadzic-

NeckoCH
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

Pjevaci

PostPostao/la NeckoCH » pet ožu 10, 2006 11:53 am

Ja bih ovo gledao malo drugacije:

NISU KRIVI ONI STO PJEVAJU NEGO ONI STO IH SLUSAJU
I PODRZAVAJU TU "MUZIKU"

Kada se pogleda ko je na "top-listama" TurboFolka sve je
jasno - a da se dodje do tih lista nije dovoljno samo 500 eura
nego dosta slusalaca (kada izadje novi cd od tih "pjevaca" za
2 dana su rasprodani ....)

hannas
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la hannas » pet ožu 10, 2006 11:59 am

Bolje bi bilo da si napisao kao naslov:"Ko to tamo arlauce"? Svi trce samo za parama sto bi nas narod rekao, da je kruha bez motike. Sto se tice novih pjevacica to je samo revija golotinje i erotike jer njih slusaju ocima, a novopeceni pjevaci se sepure u naj novijim kreacijama po poslednjoj modi i sve nekako covjek moze podnijeti dok ne otvore usta i pocnu nazovi pjevati i treskati se po pozornici. Sa samo pedesetak rijeci moglo bi se napraviti stotinu tih njihovih pjesama jer sve textualne vrijednosti su izgleda po tamba-lamba sistemu. Licno slusam od svega po nesto. Vecinom su to sevdalinke,pop i rok muzika iz sezdesetih i sedamdesetih pa cak i odredzena djela iz repertoara klasike su mi vrlo draga a znam da to sigurno nije sund nego su to pjesme i djela koja su obiljezila citave generacije i imaju vrijednost koja traje. Vecina tih novih pjevaca i pjevacica je jednostavno ono,,,,povuci pa saperi.

nazifa
Početnik
Početnik

PostPostao/la nazifa » pet ožu 10, 2006 12:53 pm

Ja se u potpunosti slazem sa Neckom.da bi neko uopste uspio kao pjevac potrebni su slusatelji.Mi smo krivi sto okrecemo ledza nasim starim pjevacima a zurimo sto najprije kupiti cd od nekog novog. Kao sto rece hannas oni sto arlaucu.

AdsBot [Google]

PostPostao/la AdsBot [Google] » pet ožu 10, 2006 1:57 pm

slazem se ja i sa vama, ali kad mi kupimo cd, neznamo kako uzivo
pjeva, jer je glas za cd, preradjen, mi mislimo da dobro pjeva na osnovu
onoga sta cujemo na cd-u, pa kad ih live cujemo iznevjerimo se svi,

sellam

-Tadzic-

behzo_emina
Početnik
Početnik

PostPostao/la behzo_emina » uto tra 18, 2006 9:08 pm

tako je Bushido. ja se slazem sa vama. oti sto prave cd trebaju da naprave mali vise od pjevaca glas neg da stavljaju one neistinite glase.

amelaga
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la amelaga » sri tra 19, 2006 12:54 am

Ne brinite se, stigo ćumur!

amelaga
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la amelaga » sri tra 19, 2006 12:57 am

Nisu samo pare u pitanju, imaju tu dvije stvari. Mozak, jer treba se znati prezentovati publici i naravno ljepota. Ustvari pogledajte sljedeci snimak.

http://www.pervertygo.com/kobajagrande/ ... de.com.wmv

Cani
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Cani » sri tra 19, 2006 4:29 am

Hmm,pa sto se tice kupovine CD malo ih ko jos kupuje vecina se snima sa interneta tako da nekukate za "potrosenim "parama,a da bi isbjegli razocarenja nemojte ici na koncerte:)0.
Ja znam da se jos uvijek kod mene prodaju "provjereni" pjevaci dok ove nove kupe ali tek kad ih poslusaju,pa im se svide pjesme.Uglavnom vise vjerujem u stare(pjesme i pjevace) ali poslusam i nesto od novijih.

Natrag na “Muzika/Film”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.