zasto ste glasali

Sve vezano za politicku scenu

Moderator/ica: Aaly

NIJO
Forum manijak
Forum manijak

zasto ste glasali

PostPostao/la NIJO » pon lis 11, 2010 9:20 pm

Evo izbori su prosli i kako izgleda da niko nije od kozarackih kandidata prosao.Pa se postavlja pitanje zasto su kozarcani glasali i sta imaju od toga.Znajuci da se nasi politicari do iducih izbora nece nama obracati otvaram ovu temu za glasace.Dali se isplati dalje na ovaj nacin glasati i dali to nesto kozarcu donosi ili se nesto treba mijenjati iz korjena.
Jacu iznijeti moja misljenja i zapazanja kao i prijedloge kako treba dalje da radimo za kozarac.A na vama je da date svoje misljenje pa ako se neko od politicara udostoji i nesto napise je oke.
Nikada se prljaviji izbori nisu vodili a moje je misljenje bilo dace se lose zavrsiti po Kozarac.SDA je vodila vrlo agresivnu i prljavu kampanju i sebi pravila neprijatelöje na svakom koraku.Prvo su usvojim redovima napravili dar mar izbacili provjerene igrace a uveli nove sto je u samom SDA uvelo rasulo.Zatim se pocelo svojetanjem svega sto se uradilo u kozarcu daje to SDA uradio.SDA je svojatala spomenik te trotoare kao i sve ostalo sto se uradilo.Svi koji su drukcije mislili su napadani i smatrani neprijateljem.Ovakav vid kampanje je samo stetio ugledu SDA.Kada se spomenik radio bio je dogovor dace biti revizorska komisija za ulaz i izlaz novca.Tri clana su predvidzena bila iz dijaspore i dva iz bosne.Skeric nije dozvolio dase revizija izvrsi sto je izazvalo bijes kod svih kordinatora.Medjutim Skeric trazi od kordinatora da animiraju glasace da glasaju.Dali je normalno dase kordinatori ismijavaju i uisto vrijeme trazi dase radi za Skerica.Druga nasa stranka NGI se nije obracala svojim glasacima a nije se ni blamirala.A stabi i imala da kaze jer nije nista ni uradila.Predsjednik stranke zastavnik Foric se nije udostojio dase obrati svojoj bazi nego je pustio Arcija da to radi.Arci je omiljen i cjenjen kod vecine kozarcana pasu mislili dace to proci.Medjutim sada se vidi da Kozarac nije imao nista od toga nego crveni iz prijedora.Jer postoji mogucnost da Cirkin prodje.Sta je glasacima ciniti dase stanje u kozarcu promjeni na bolje.Da dati glas kozarcana sluzi za boljitak kozarca.Prvo bi trebalo da dodje do promjena u rukovodstvu SDA kao i NGI poslije toga dase sastanu SDA i NGI i dogovore o zajednickoj suradnji za Kozarac.Na svim iducim izborima da nastupaju u jednoj koalici.Gdje bi bili podjednako zastupljeni kandidati za buduce izbore.Poslije izbora bi prosao prvo kandidat one stranke koja je dobila vise glasova pa kandidat druge stranke i tako redom.Nastupanje u koalici u skupstini Prijedor ito uvijk po mogucnosti u poziciji bez razlike koje na vlasti.Jer samo tako mozemo nesto uciniti za Kozarac.Ako tako nebude bolje je da bojkotujete slijedece izbore jer Kozarac nema nista od toga.

Cani
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Cani » uto lis 12, 2010 2:39 am

NIJO potpisuje,Odlican prijedlog samo sto ih je tesko ujediniti.

habab
Početnik
Početnik

PostPostao/la habab » uto lis 12, 2010 4:14 pm

Nijo i Cani slazem se savama obojicom daje njih tesko ujediniti kad vuku svaki na svoju stranu svi hoce fotelje i dobre pemzije njih narod neiteresuje.Sad stasu uradili svi glasovi iz Kozarca su bili uzalud sa ovim izborima Kozarac nista ne dobiva mjesto dasu stavili dva kandidata dva bi prosla. Neki kandidati su znali da nece proci ali su se jopet kandidovali da glasovi odu iz Kozarca.

S-V
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la S-V » uto lis 12, 2010 4:21 pm

OCITO,JE DA TI NEMAS DRUGOG POSLA ,PA POSTAVLJANJEM OVIH I OVAKVIH TEMA HOCES MALO DA SEBI UVESELIS ILI PAK SKRATIS DAN.DAJ VIS SKINI SE SA OVOG FORUMA I OTKACI SE KOZARCA PUSTI LJUDE DA OD SVEGA PREDAHNU;JER ZNAS I I DIJAGNOZU I PREPISATI UCINKOVITE MEDIKAMENTE ZA OVOG TESKOG BOLESNIKA;A BOLESNIK VEC U MEDZUVREMENU PREMINUO.CUDAN SI TI NIJO COVJEK,IMAO SI PRILIKU NA PAR SASTANAKA DA NESTO KONKRETNO KAZES I DA UCESTVUJES U SVEMU STA SE JE DOGOVARALO ALI TI SI TO LUKAVO PROPUSTIO I SAMO SUTIO I UZIMAO MATERIJAL STA CE SE DESITI POSLIJE DA MOZES LIJEPO SA DISTANICE SVIMA POMALO SA OPROSTENJEM.ZATO POSTEDI VISE OVU JEDNU TE ISTU RAJU TI SVOJI POSESIVNI KOMENTARA KOJI NEMAJU POSLIJE OVOG BOJA AMA NIKAKAV SMISAO.Vasif.

NIJO
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la NIJO » uto lis 12, 2010 9:03 pm

U prijedoru je 76 000 gradjana sa pravom glasa na izbore je izaslo nesto preko 31 000 glasaca.Od bosnjackih stranaka je najvise dobila SDP pa stranka za BiH i treca SDA.Svi skupa su imali negdje ok 6 500 glasova.U posljednjim kampanjama su se svi kleli kako ginu za Kozarac i da sve najbolje zele nasem mjestu.Svaka staranka uzima sebi za pravo daje upravo ona ta koja spasava sve nas i radi za nasu bolju buducnost.Ja smatram da svaki kozarcanin pa i predstavnici stranaka mogu zasebe da tvrde da vole kozarac.Ali tako trebaju i da rade.Cinjenica je dasu ljudi dzaba glasali i da nijedna stranka nije nista uradila za Kozarac.Ako SDA moze biti u koalici sa Dodikom koji negira Bosnu i Hercegovinu a NGI sa Markom zasto onda nebi mogli i skupa koalirati SDA i NGI.Ako do toga nedodze onda je jasno da oni samo rade za vlastite interese i svojih stranackih aktivista kao i uze familije.Poznato mije kako se donacije djele kada stignu od njih sirotinja nevidi nista.Ako se i dalje ovo malo glasova bude razbacivalo sigurno dace svako glasanje imati manje glasaca.
PS Vasife pogledaj sta ti pises i uzimas sebi za pravo da vrijedzas i napadas sve one koji nisu za SDA.Zivis u demokratskoj drzavi ali nisi nista od toga naucio.Jer osnovna pravila demokratije je dase da pravo svakom na svoje misljenje.A mislim da nemas pravo da nekome govoris da ide sa stranice jer nije tvoja previse sebi uzimas za pravo.Odkaci se odmene tebe nediram i ti mene nediraj.

S-V
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la S-V » uto lis 12, 2010 9:14 pm

Nikog ja nevrejedzam ljudino ,ne drzi nam lekcije iz demokratije,i kad pises na ovakve teme ti bi trebao citati ,a ne ja.Kao prvo morao si izaci i glasati a ne postavljati ovakve teme a nisi se udostojio ni svoju gradzansku duznost ispuniti.I nemoj ti drzati nikom predavanje ko kome pripada,ako sam imao svog kandidata,tj.gos.Ekrema Hadzica JA JOS UVJEK NISAM CLAN NI JEDNE STRANKE.Od 90.god.od raspada SKJ.Vasif nepripadam niti jednoj stranackoj opciji.Tebi se izgleda dopada ovakav nacin zabave ,eto tu je sustinska razlika MENE OVAKVE STVARI NIMALO NEZABAVLJAJU.Vasif.

NIJO
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la NIJO » sri lis 13, 2010 11:34 am

Iznijecu nekoliko podataka kako je SDA dozivjela katastrofu sa svojim predsednikom Tihicom.Ovi podaci mogu i pokazati koliko je narod glasao
kao i dijaspora.Ulizivanja tihog dodiku kao i izjave dase desio zlocin u dobrovoljackoj su donijele rezultate.Predsjednicki izbori 1996 za predsednika Aliju su glasali 730 592 gradzana.Dok je za njegovog sina Bakira 2010 glasalo 151 592 gradjana.Za drzavni parlament 1996 sda je imala 909 970 glasova.Imala je 16 mandata iz federacije i tri 3 rs ukupno 19 mandata.Na izborima 2010 182 828 glasova ili 6 mandata.Katasrofalna situacija za SDA je i u izborima u RS.Navescu podatke gdje je SDA sama nastupala na izborima u RS.Tako daje SDA 2000 godine imala 47 379 glasova 2002 je imala 36 212 dok je 2006 godine imala 19 137 glasova.Tihi je nastavio sa padom tako daje na izborima 2010 dobio samo 12 629 glasova u RS.E sda usporedite rezultate pacete doci do one krilatice koja je koristena na zadnjim izborima.NAROD ZNA :lol:

baja63
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la baja63 » sri lis 13, 2010 5:43 pm

Zasto tebe Nijo interesuju izbori,kad se ti ovdje hvalis kako ti neglasas.
Pusti onda one koji su glasali nek o izborima diskutuju,a ti se i dalje bori da budes uvazeni kordinator.

NIJO
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la NIJO » čet lis 14, 2010 10:06 pm

Baja glasaosam i ja ito vise puta i pomagao u regisriranju glasaca pogledaj statistiku poslije rata. Vidjeces da nas je mnogo prestalo glasati jer smose uopasili od rahetluka koje nam je dala SDA.Dali
su sve drugi krivi ili narod zna.Lahko je tebi ti imas svoj spomenik i svoje trotoare a stacemo mi koji nismo u SDA.Dalicemo smijeti baram sredinom glavne ulice hodati pune rupa pa makar i noge polomili :lol: .

baja63
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la baja63 » sub lis 16, 2010 1:10 pm

Nedaj Boze,Nijo, da se ova stranica ugasi ti bi sigurno zavrsio na psihijatrijskoj klinici,jer tebi ova stranica sluzi za ubijanje dosade,kao i za provociranje.Tebi je provociranje drugih dusevna hrana,jer da je drugacije ti nebi ovakve nebuloze pisao.A pored svega,ti si bolesno ljubomoran na sve one koji nesto rade i one koji bi mogli uspjeti,jer kako oni mogu biti ispred tebe,Nije koji je za vrijeme rata bijo toliko aktivan da je moga sjesti cak i sa pojedini9m generalima.

Sad ti je krivo kad ovi iz SDA kako su oni zasluzni za SO i za trotoare,jer po tebi oni su samo sakupili nase pare i sa nasim parama to su odradili i kao nemaju pravo se busati u prsa.

Medjutim,kad si ti u pitanju onda je to druga stvar. Kad si ti sakupljao pomoc za Armiju BiH od Bosnjacke dijaspore onda si to sve sebi prepisao kao licnu pomoc.
Cak se nisi libijo uzeti za te stvari i Zlatni ljiljan,dok ovi drugi ,po tebi,nebi smjeli ni pomisliti da su za nesto zasluzni.
E onda ono sto ne valja tebi nevalja ni drugima.

I sad mi reci da li onima koji se setaju Kozarackim trotoarima pise na celu kojoj stranci pripadaju i da li je tebi ,kao protivniku SDA,neko rekao da nesmis setati po trotoaru?
Ja Nijo nisam clan ni jedne stranke,ali sam za one ljude,i uvijek cu ih podrzavati,koji nesto rade za dobrobit sviju nas.
Za sada u Kozarcu su to Necko Besic,Ekrem Hadzic i Zlatko skeric.Oni zasluzuju podrsku nas sviju a ne samo nekih.
Ako u narednom periodu bude jos takvih, sigurno je da cu ih podrzati.
Na zalost za sada su samo ova troijica koji rade,dok ostali samo kritikuju i omalovazavaju njihov rad.
Bolje je da meni crkne tele nego da se njihova krava oteli.

arci
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la arci » sub lis 16, 2010 3:49 pm

E moj baja63, procita li ti svoj komentar prije nego sto ga ovdje postavi. Ne znam citas li sve sto se ovdje napise, ali si zaboravio da je jedan od ove trojice koje ti podrzavas bezrezervno (Necko Besic) mnogo ruznih stvari napisao bas sa ciljem omalovazavanja onih koji nesto rade, a nisu u SDA, a po tebi kao drugi omalovazavaju njihov rad. Bas bi tesko mogao objasniti ovo svoje "sljepilo". Pa i sam si svjedok da je nick SPIDER1, baniran zbog pretjeravanja u vrijedjanju i pisanju silnih lazi, samo sa jednim ciljem, da se rad onih koji nisu SDA omalovazi i besplatno reklamira samo SDA.

Ovaj moj komentar baja63 je vezan samo za ovu recenicu koju ti napisa i osta ziv:
"Na zalost za sada su samo ova troijica koji rade, dok ostali samo kritikuju i omalovazavaju njihov rad."

baja63
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la baja63 » sub lis 16, 2010 6:49 pm

Uh, sto si ti ljubomoran Arci.Ljubomora je isto vrsta bolesti i moze naskoditi zdravlju.Pitaj dr.Skerica,on ce ti ovo potvrditi.

Kazi ti meni Arci,i svima nama,ko je taj ko je nesto odradio za Kozarac a da ga je Necko vrijedjao. Ja takvog ne poznajem.
Zahvaljujuci sirovom Necki,danas mi imamo ambulantu.Ambulantu u kojoj nema vatrogasnog,a zasto si se i ti i NGI zalagali.

Taj isti Necko se najvise angazovao za SO Kozarac,i zahvaljujuci najvise njemo SO je izgradjen.Zahvaljujuci ovoj trojice za koje ja navijam imamo ovako lijepe trotoare,gdje vise nemoram paziti hocu li ugaziti u lokvu vode.
Zahvaljujuci njima,u Kozarac je stiglo nekoliko hiljada sadnica voca koje je posadjeno na teritoriji Kozarca.

Je li ovo Arci za tebe malo?
Mozes li ti vise? Ako mozes samo naprijed.Tebe cu jos vise hvaliti i podrzavati.Do tada budi mi posalamljen.

arci
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la arci » ned lis 17, 2010 10:31 am

Kazi ti meni dragi moj baja63, slazes li se ti sa onim sto je Necko na ovoj i na drugim kozarackim web stranicama napisao omalovazavajuci sve ono sto je do sada od povratka pa na ovamo uradio u Kozarcu Teufik Kulasic Arci? Tek tada kada se izjasnis, moglo bi se diskutovati, a iskren da ti budem demant ti silnih lazi iz "njegovog pera" sam ocekivao i od Dr. Skerica (kome sam to vise puta rekao) i od Ekrema Hadzica (s kime svaki dan putujem na posao i sa posla). Komentar njihov je PA ZNAS NECKA, i smjesak od uha do uha (od doktora, naravno).
Ja sam svjestan da mi u Kozarcu i dalje moramo raditi zajednicki na mnogim projektima i da u tome ne treba favorizovati niti omalovazavati nikoga samo zato pripada li on nekom "jatu" ili ne pripada.
Meni je drago sve sto se uradi, bez obzira ko se vise ili manje potrudio oko toga, ali mi nije drago kada se i neciji rad i trud, bez imalo griznje savjesti, otvoreno "brise gumicom" samo zbog ne pripadanja njihovom "jatu". To nije posteno i to se kod zajednickog djelovanja ne smije desavati, zbog buducih projekata.

NIJO
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la NIJO » ned lis 17, 2010 7:08 pm

Zatebe je svak bolesno ljubomoran ko nemisli kao ti baja.Eto i Arci je bolesno ljubomoran mada je najvise uradio za Kozarac od svih koje si ti nabrojao.Ali krenimo redom ti izgleda citas i pamtis samo sto tebi odgovara.Na stranici kozarca mutnika je SDA svojatao dasu spomenik i
Trotoari djelo SDA.Eto vidis Baja dase svojata nesto sto je djelo svih kozarcana kao i drugih bosanaca.A sto se tice zabrana hodanja trotoara nemoj baja sve bukvalno shvatati sto citas nekada to ima drugo znacenje.Ekrema i Nedzada i ja cijenim i njihov doprinos za MZ Kozarac.Jer baja cesto se misli dasu Necko i Ekrem predstavnici cijele teritorije kozarca pa stime i da rade za Kozarac.Tebije poznato da ima vise mjesnih zajednica ali se ovdje nepise o radu i zaslugama tih ljudi.Drugo daje bilo ko u mjesnoj zajednici Kozarac onbi dobivao donacije koje su namjenjene povratnicima.SDA je sada nesto uradila oko SO i trotoara a dosadasnji rad je minimalan.Zato je i doslo do formiranja NGI.A baja ambulantu otvori cika Marko koji je nazasluzniji za to jer je inace nebi ni otvorijo.Druga stvar sve sto se uradi i dobije za MZ Kozarac to se pripisuje SDA.Ja smatram da nije tako jedino onaj ko nije u MZ i dobije nesto to moze reci daje SDA dala.A baja sada malo o tebi izgleda daje tebi rat bio brat.Ontije omogucio da odes preko grane i kako vidim dasi zavrsio za psihijatra jer mi dajes dijagonozu.Jedan savjet od mene
nemoj previse da se psihicki zamaras jer tije mozak malog obima pa ako se prepuni moze doci do kratkog spoja pa ode i ti u psijatriju :roll: .A sada baja hajde malo ti o sebi dabi forumasi znali koja to velicina pise i cita lekciju.Stasi ti baja uradio za ovu drzavu jer baja sve je bilo dobrovoljno.Prijedoracka regija je bila sva protjerana paje svak mogao da se pokaze i dokaze.Baja kada je rat püoceo jasam imao vec 21 godinu rezervnu drzavu a ti nisi.Uradio sam stosam uradio a mogao sam sjediti u hladovini i cekati hoceli biti drzave ka sto su mnogi radili.Reci baja stasi ti radio za bosnu i imasli pravo barem da sjednes do borca :lol: .A baja jasam bio ove godine na smotri 17 Viteske i bio sa mnogima logisticarima borcima i oficirima i ako te nece stce udariti bio gost generala Cuskica.A ako bogda bicu i iduce godine toliko za sada jarane moj.

baja63
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la baja63 » pon lis 18, 2010 12:48 pm

Da,imao si pravo Nijo.Citajuci tvoj poslednji post malo mi je pozlilo.Imao sam malo problema sa srcem.Posjetio sam doktora i on mi je strogo zabranio da od danas citam tvoje komentare a pogotovo da stobom o bilo cemu diskutujem.
Tvoj jaran Baja.

Natrag na “Politika”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.