Nasi haberi - SamoZaSDA, Svabo i Arci

Sve vezano za politicku scenu

Moderator/ica: Aaly

Blaz1992
Početnik
Početnik

PostPostao/la Blaz1992 » sub ruj 11, 2010 9:18 pm

Feride, hvala za ovaj tekst u kojem ima dosta istine, pogotovo u vezi glasova iz vana. Covjek je pogodio u sridu, a jos kad bi mi napravili zajednistvo i oslobodili se politckog sljama (poput zvanicnika iz teksta i slicnih), gdje bi nam bio kraj!
Selam i pozdrav Mesud Blazevic

beka
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas
Kontakt:

PostPostao/la beka » ned ruj 12, 2010 5:55 pm

I ja bise slozio sa Feridovim tekstom samo u onom dijelu kad se tice dijaspore. A u ostalom dijelu nebi se slozio kao sto se slozi Blazevic. Zasto pa zato bez obrazlozenja napisa samo ova dva politicara valjaju a oni koji nevaljaju zasto nevaljaju.Moje pitanje nije upuceno FERIDU ali pitam Zasto Behzad podrzava Pasalicku pa ona je u njegovoj stranci ili zasto i plus takva osoba ponovo na izbornoj listi. I on je jedan od dva politicara koji valjaju. Pitao bi ali ponovo ne FERIDA Kako je Blazevic sve presutio dok je Arci tada clan SDA ucestovao u stvaranju nove stranke a u vrhu odbora SDA stranke u Prijedoru . Znaci tu nesto nestima pa slabi rezljtati stranke SDA pa maltene rasulo i sad se pita Blazevic i buni sto nije na nekoj od lista stranke SDA . PA i Blazevic postade jedan od dva najbolja politicara u prijedoru. Neznam zasto se samo pausalno pise ili akoje neko kome simpatican onda pisemo onako kako je napisano.
Ovo je samo nako uzgredom samo da upozorim da nije bas onako kako je autor napisao nemislim na Ferida.
Nisam protiv Arcija sto je to radio bilo mi je drago sto se formirala tada stranka. Ali bilo je necasno prvo ne izaci iz stranke kojoj pripada pa tek onda ucestvovati u formiranju druge stranke.
NEMOJ te se ljutiti nije mi cilj nikoka da blatim .
Ovdje nisam a tamo me nema

beka
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas
Kontakt:

PostPostao/la beka » ned ruj 12, 2010 5:56 pm

I ja bise slozio sa Feridovim tekstom samo u onom dijelu kad se tice dijaspore. A u ostalom dijelu nebi se slozio kao sto se slozi Blazevic. Zasto pa zato bez obrazlozenja napisa samo ova dva politicara valjaju a oni koji nevaljaju zasto nevaljaju.Moje pitanje nije upuceno FERIDU ali pitam Zasto Behzad podrzava Pasalicku pa ona je u njegovoj stranci ili zasto i plus takva osoba ponovo na izbornoj listi. I on je jedan od dva politicara koji valjaju. Pitao bi ali ponovo ne FERIDA Kako je Blazevic sve presutio dok je Arci tada clan SDA ucestovao u stvaranju nove stranke a u vrhu odbora SDA stranke u Prijedoru . Znaci tu nesto nestima pa slabi rezljtati stranke SDA pa maltene rasulo i sad se pita Blazevic i buni sto nije na nekoj od lista stranke SDA . PA i Blazevic postade jedan od dva najbolja politicara u prijedoru. Neznam zasto se samo pausalno pise ili akoje neko kome simpatican onda pisemo onako kako je napisano.
Ovo je samo nako uzgredom samo da upozorim da nije bas onako kako je autor napisao nemislim na Ferida.
Nisam protiv Arcija sto je to radio bilo mi je drago sto se formirala tada stranka. Ali bilo je necasno prvo ne izaci iz stranke kojoj pripada pa tek onda ucestvovati u formiranju druge stranke.
NEMOJ te se ljutiti nije mi cilj nikoka da blatim .

NIJO
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la NIJO » ned ruj 12, 2010 9:01 pm

Beka covjek je iznijeo svoje misljenje nasto ima podpuno pravo.To je njegovo misljenje a nemora da bude u pravu.Zivimo u demokratskom vremenu gdje nema diktata daje samo jedan covjek dobar i jedna stranka.Titina su vremena prosla gdje je bilo jednoumlje.Zamene recimo najbolji politicar u Prijedoru je Mursel iako neglasam.Stose tice Blazevica
revolucija jede svoju djecu i prije njega su drugi gurati u stranu.
Zavrijeme godisnjeg sam primjetio daga ljudi iz SDA bojkotuju ali nisam vjerovao dace ici tako daleko.Drugi ljudi i druga vremena su sada u SDA.Celicna metla mete sve one koji nisu podobni.

Nisad-Sisko-Jakupovic
Početnik
Početnik

PostPostao/la Nisad-Sisko-Jakupovic » pon ruj 13, 2010 8:23 am

Netreba biti mnogo pametan pa da se napise (ipak istinit) post o dijaspori. I sam sam dijaspora i sam vidim da je misljenje takvo da se od dojaspore ocekuje da neiscrpno voli Bosnu i da zbog toga slijepo daje svima koji se predstave kao "patriote, dusebriznici Bosne, iskreni vjernici". I nije problem u njima oni od toga zive, sav im je posao da sto ljepsu i vjerdostojniju sliku o sebi stvore kod nas u ocima.Ocigledno je da uspjevaju u tome jer nas vec decenijama varaju. Problem je kod nas dijaspore.
Problem je sto mi svi znamo da nas lazu ali niko da kaze STOP.
Zasto niko nece da kaze ?
Nije stvar u tome da nece vec zasto bih ja smjenjivao (recimo Tihica) kad on neutice na moju buducnost. On utice samo na moje raspolozenje dok sam na godisnjem(ako mu ja dozvolin) ili ovako kad nemam posla pa svrljam po virtualnoj domovini. Ako moj brat koji vec 18 mjeseci nedobija platu ne davi (recimo ovaj put Silajdzica) zasto bih ja to radio za njega kad je moja plata redovna u minut svakog dvadeset petog u podne(tacnije od Garija Kupera).

beka
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas
Kontakt:

PostPostao/la beka » pon ruj 13, 2010 5:50 pm

Dragi nijo ma nisam ja protiv nicijeg misljenja svako ima pravo da misli kako misli. Ali cijelo vrijeme pokusavam da ono sto napisem da to potkrepim sa argumentima a ni u jednom trenutku ni na kraj pameti mi nije da nekoga blatim pa oni su svi nasi. Ali mislim da je doslo vrijeme da se daje povjerenje onim ljudima koji nesto rade i to prakticno i dokazu i da svojim ocima vidimo to djelo.
Kad se ruzne stvari kod pojedinaca desi tad se kaze pa brat musliman to uradi. TO NIJE UREDU DA SE U NEKIM TRENUTCIMA I SAMO KAD ZAPNE POZIVA SE I KAZE BRAT MUSLIMAN. Nije uredu zloupotrebljavati vjeru kad nam senesto desi. Ovo govorim jer sam procitao na mutniku ovakonesto. IMAM stvarno argumente da dokazem suprotno ali ljutice se neke osobe iako je cista istina mislim na argumente okojim govorim.
Jednostavno pokusavam biti otvoren i jasan ko suza. Svako ko je otvoren mora ocekivati probleme to je jasno.

Blaz1992
Početnik
Početnik

PostPostao/la Blaz1992 » uto ruj 14, 2010 7:59 pm

Nijo, kad sam odlucio da krenem u politicke vode (prije sedam god.), znao sam sta me ceka. Imao sam dvije mogucnosti:praviti politicku karijeru ili se boriti za pravdu (samo tako moze u nasoj Opstini). Znao sam da bi mi prva mogucnost donosila materijalnu korist i druge lagodnosti, ali bih morao biti poslusan i cesto puta praviti necasna djela, sto se kosi sa mojim moralom. Jasno je za koju sam se mogucnost odlucio, zbog nepravde (zelio sam je umanjiti) sam i usao u politiku . Sretan sam sto me dragi " Alah"ovakvog stvorio, uputio na pravi put i nije dozvolio da pravim necasna djela, pa sad mogu setati uzdignuta cela i mogu svakom pogledati u oci.A drugi neka razmisle (Nijo, o onom sto si napisao, mada sam to znao)! Ostacu i dalje ovakav, borac za pravdu," sto najbolje znaju Srbi u Skupstini" (mnogima nedam mira) a sad neka znaju i Bosnjaci, kome odgovaralo ili ne. Mozda ja i nisam za politiku, ali ako je ovakva bolje da i nisam! Ne zelim reci da su svi uspjesni politicari necasni, ali nazalost casnih je zaista malo i zato se nalazimo u ovakvom polozaju. Vjerovatno sto sam takav uvijek optimista, vjerujem da uskoro dolazi vrijeme postenih politicara, jer jedino takvi nas mogu izvuci iz zla?
Selam i pozdrav Mesud Blazevic

NIJO
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la NIJO » uto ruj 14, 2010 8:12 pm

Mesude tisi preposten i isao si uvijek linijom manjeg otpora radi mira u kuci stranki.Nisis dizao glas kada su tvoju koleginicu odbornika maltetirali.Poslije nje si ti dosao na red sada vidis da treba nekada biti i ostar.Ali trebas ustrajati docice promjene i tvoje vrijeme uto sam ubjedjen.Ito vrlo brzo jer naovaj nacin se nevodi politika.Toje moje misljenje bili zivi pa vidjeli.

Natrag na “Politika”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.