Nasi haberi - SamoZaSDA, Svabo i Arci

Sve vezano za politicku scenu

Moderator/ica: Aaly

arci
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la arci » pon kol 30, 2010 11:30 pm

NN, konkretna informacija je da smo mi u Medzlis IZ Kozarac dobili jedan predracun za izgradnju krova na Sehidskom turbetu sa oksidiranim bakarnim limom i koji nas je malo iznenadio, jer je na njemu cifra veca od 52.000 KM i za sada imamo samo tu ponudu, koja nam se cini preskupa, ali vidjecemo. NN, mnogi nisu strucnjaci, pa ne mogu pravilno ni ocijeniti postavljeni financijski izvjestaj za SO KOZARAC, ali licno pretpostavljam da su mnogi ocekivali vise konkretnih detalja, pa su ga zbog toga ocijenili kao da je friziran. Mnogi se pitaju kako je trotoar i uredjenje oko SO KOZARAC kostao vise od 90.000 KM, a nekakva komisija iz opcine procijenila i opstina dala za taj posao oko 24.000 KM. To se mozda treba pojasnjavati, kako se nebi ispredale svakakve price. Ne moze se samo postaviti izvjestaj i reci sve se slaze u fening i to je sve. Oni koji su donirali u ovaj projekat, vjerovatno traze vise pojasnjenja, a ne da se automatski proglasavaju neprijateljima, samo zato sto malo drugacije misle i traze vise informacija, kao sto ih i ti sama trazis i neces da automatski za sve optuzujes Dr. Skerica, u cemu se slazem s tobom, ali ako bude i dalje izbjegavao pojasnjenja, ne vjerujem da cemo ga moci dalje braniti. aroganciju njega i Necka niko ne odobrava i o tome oni treba da najvise razmisle i da se zbog toga sikiraju, a ne oni, kao sto si i sana, koji traze prave informacije...............ARCI..........
P.S. U projektu SO KOZARAC, ja i IZ smo imali konkretan zadatak, uoblicavanje spiska imena ubijenih i o ovim drugim aktivnostima i sam trazim i dolazim do informacija, koje na nekim sastancima GO nisam imao priliku da saznam.

svabo
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la svabo » pon kol 30, 2010 11:47 pm

Svabo,
mozes li objasniti, jer na zalost ne razumijem, ovaj dio tvoje recenice: "224,59 KM koji je kroz knjige vidljiv, a nije izmiren je trošak koji je napravljen kroz razne aktivnosti radeći na projektu" Da li to znaci da je ta suma novaca potrosena oko rada tj aktivnosti pri organizaciji, gradnji SO i da li to podrazumijeva troskove medija, ruckove, stavljenja kamenca (neko rece dva puta) i sl sto je jednom vec spomenuto?

druga stvar, ako neko drugi ima obrazlozenje, jer opet mi nije jasno, o kakvoj gradjevinskoj dozvoli je rijec. Koliko se sjecam, par puta u razgovoru sa nekolicinom individualaca iz glavnog odbora, receno mi je da je gradjevinska dozvola sredjena.
Sebina, to nisu moje rijeci vec izvjestaj sa sastanka GO, ni meni nije jasno dosta stvari, i nisam upoznat sa cinjenicama posto sam napustio GO, mada se to u izvjestajima nigdje ne navodi, a trebalo je kao i razloge zbog kojih sam napustio...

Postavlja se pitanje ko to i kako u ime GO dogovara poslove?

Istina je da su ovdje obezbjedjena sredstva iz Federacije i Opstine, ali skoro vise od pola ide od priloga gradjana, odnosno od viska para od Spomen obiljezja?

Svi smo mi za to da se urede nase ceste, ali u glavnoj ulici skoro svaka kuca je porezni obveznik i placa Opstini Prijedor poreze, Pavic je ljetos digao cijeli Prijedor i skrsio milione nasih budzetskih sredstava, dok je u Kozarac bacio mrvicu od 20 000 KM, nas doktor je preko Tihica dobio jos 50 000 iz nekog Federalnog ministarstva, koje vjerovatno krsi milione na povratak prognanih, i to je 70 000 KM, fali jos i to se namiruje donacijama gradjana...

Sve je to lijepo ali i nezakonito, bez ikakve projektne dokumentacije i slicno, nastavlja se samo hoo-ruk sistem, koji nam Opstina dozvoljava jer ponovo sami sebe gradimo, dok nas Prijedor samo porezno guli...

Umjesto da nam Opstina sredi kompletnu ulicu, mi ponovo trebamo da skupljamo donacije gradjana? Da bi na kraju bilo, MI smo sredili trotoare...

Smatram da je GO za SO Krkici, trebao sa revizijom zavrsiti projekat izgradnje spomenika i rasformirati se, jer je to bila njegova osnovna uloga a za daljnje projekte da se zna ko ih vodi... Ako je ovo SDA projekat, super, ali da se zna ko smo MI?
"Svi se Allahovog uzeta cvrsto drzite i niposto se ne razdvajajte."

scarllet
Početnik
Početnik

selam

PostPostao/la scarllet » uto kol 31, 2010 9:39 am

Ocigledno predizborna je krenula sa svim silama,neki nisu radili nista do sad pa bi to popravili komentarima a neki su radili citavo vrijeme,e sad gdje je tu pravda i pravicnost.

malicar
Početnik
Početnik

PostPostao/la malicar » uto kol 31, 2010 2:45 pm

Scarlet, kada napises neki, neznamo na koga mislis. Nema cega da se plasis, napisi konkretno ko su neki koji su radili (i sta), a ko to hoce da popravi komentarima (i sta). Jeli to mozda Arci komentarima popravlja svoj nerad ili ti neces da priznas da u mnogim akcijama koje se trenutno rade u Kozarcu ima i onih koji nisu tvoji ljubimci i koji ne pripadaju tvojoj politickoj opciji. Ako diskutujemo, ne moramo umotavati. Jedan nas komentator cesto napise MI, ne znamo ko, a sad ti pises NEKI, opet neznamo koji.

Nisad-Sisko-Jakupovic
Početnik
Početnik

PostPostao/la Nisad-Sisko-Jakupovic » uto kol 31, 2010 3:27 pm

"""""""""""""
abazpoljak
Napisano: Utorak Avg 31, 2010 7:32 am

--------------------------------------------------------------------------------

Mene kopka ova gradjevinska dozvola, cini mi se da sam negdje procitao da je to samo usmeno odobreno od Pavica!? A zasto nije prvo dozvola izvadjena, plasim se da ce i vadjenje dozvole biti upotrebljeno za skupljanje poena! Kao sto se vidi iz pisanja bitimudar, Pavic i Skeric "dobro" saradjuju, pa me ne bi cudilo da su napravili neki dogovor, usluga za uslugu.
""""""""""""""""

Mene ne samo da kopka vec (iskreno receno) hvata me jeza zbog te dozvole koja nemora biti upotebljena za politicke poene vec u datom momentu neko se moze poceti igrati "zakona"(bas kao u Sanskom Mostu) pa poceti rusiti "objekte bez uredne dokumenacije". U urednu dokumentaciju se neubrajaju verbale izjave i dogovori vec dokumenta od kojih je jedan i gradjevinska dozvola.
Zadnja izmjena: Nisad-Sisko-Jakupovic, dana/u uto kol 31, 2010 4:35 pm, ukupno mijenjano 1 put.

hutko
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la hutko » uto kol 31, 2010 3:37 pm

Pocelase i carsija graditi,tratuari se postavljaju,vidim na kameri da to ide vrlo brzom dinamikom...izgleda da su ljudi koji zive u carsiji konacno shvatili da se sva sela izgradise haman pa sama ,a jedino oni ostase pustinja.Mislim da je i bilo vrijeme da pokrenete akciju i da napravite nesto kao i mi na selu...Aferim
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

tarantino
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la tarantino » uto kol 31, 2010 9:17 pm

Pocelase i carsija graditi,tratuari se postavljaju,vidim na kameri da to ide vrlo brzom dinamikom...izgleda da su ljudi koji zive u carsiji konacno shvatili da se sva sela izgradise haman pa sama ,a jedino oni ostase pustinja.Mislim da je i bilo vrijeme da pokrenete akciju i da napravite nesto kao i mi na selu...Aferim
Problem je sto je malo raje u carsiji, vecinom su ovi sa sela kupili kuce i otvorili lokale, a i dalje ostali zivjeti na selu... Cast pojedincima...

hutko
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la hutko » uto kol 31, 2010 9:46 pm

Problem je sto je malo raje u carsiji, vecinom su ovi sa sela kupili kuce i otvorili lokale, a i dalje ostali zivjeti na selu... Cast pojedincima...[/quote]

Meni koliko je poznato da rijetko gdje ima Lokala na selu,sto se tice Kozarca...cinjenica carsija je najvise naseljena samo jedna zgrada broji 41 stan a, mislim daih ima vise.Naravno dace zivjeti na selu ,ko jos ide u burni grad, osim oni sto moraju.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

nn
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la nn » uto kol 31, 2010 9:48 pm

arci: u izvjestaju sa sastanka pise da je Sade "predložio da financijski izvještaj dobije na CD-u kako bi lakše mogao prezentirati u svom klubu." Ako je on dobio detaljan finansijski izvjestaj i ako ce to biti prezentirano u klubu, ne vidim zasto istu verziju ne bi postavili na stranici - svi imaju pravo da to pogledaju, ako ih interesuje i da postave pitanja.

U kojoj mjeri detaljan izvjestaj interesuje nase ljude, tesko je reci. Sade je neki dan poslao poruku svim koridinatorima da se oglase sa komentarima o visku para - do sada se samo Ferid javio. Da li je ljudima svjedno kako ce biti utrosene pare ili nece da se zamaraju i pisu kad ce ionako neko drugi da odluci, ne znam.

svabo: slazem se da bi opstina trebala da finansira sredjivanje trotoara/glavne ulice...ali to do sada nije uradjeno. Da li su iskljucivo za to krivi ljudi iz SDA ili ne? Npr u opstini je i Azra Pasalic koja godinama prica kako je polozaj bosnjaka u PD dobar, kako tu nema razlika...Sta je Azra Pasalic ili sta je cjeli SDP uradio za Kozarac do sada? Ne pokusavam da opravdam ovo sto se trenutno radi oko trotoara, u sustini ne znam ni sta se radi, ali ako vec kazemo da SDA ne radi nesto kako treba, htjela bih da znam i sta su drugi uradili na tom istom poslu do sada?

malicar
Početnik
Početnik

PostPostao/la malicar » sri ruj 01, 2010 10:52 am

Sisko, plasim se da si totalno u pravu u vezi te dozvole? Ako nista drugo ta dozvola mogla bi koristiti kao predmet ucjene. Ali koga ucijeniti!? Skeric se vec odavno takmici sa svojom saradnicom Pasalickom ko ce se vise uvuci Pavicu, njima dvoma je bitno da ostvare svoje ciljeve, a briga ih sta ce poslije biti.Bit ce interesantno vidjeti ko ce pobjediti u ovom nadmetanju, jer saradnja je pukla poslije otvaranja SO, a zasad Skeric vodi, ali se Pasalicka nece predati?!.

svabo
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la svabo » sri ruj 01, 2010 1:55 pm

svabo: slazem se da bi opstina trebala da finansira sredjivanje trotoara/glavne ulice...ali to do sada nije uradjeno. Da li su iskljucivo za to krivi ljudi iz SDA ili ne? Npr u opstini je i Azra Pasalic koja godinama prica kako je polozaj bosnjaka u PD dobar, kako tu nema razlika...Sta je Azra Pasalic ili sta je cjeli SDP uradio za Kozarac do sada? Ne pokusavam da opravdam ovo sto se trenutno radi oko trotoara, u sustini ne znam ni sta se radi, ali ako vec kazemo da SDA ne radi nesto kako treba, htjela bih da znam i sta su drugi uradili na tom istom poslu do sada?
nn da li to znaci ako neko ne radi nista da to daje drugome za pravo da radi sta hoce? Kazes sta su drugi uradili za glavnu ulicu? Nisu nista, ali to ne znaci da SDA moze samovoljno raditi stvari po Kozarcu i to jos sa narodnim parama sto su prikupljena za Spomen obiljezje?!

Sto se tice drugih, u Kozarcu jedino postoji NGI kao stranka, imaju svoju kancelariju i rade ili ne rade koliko su u mogucnosti... Sve druge stranke svoje kancelarije imaju u Prijedoru i ne postoje kao takve u Kozarcu...

Sto se tice Azre, za nju je suvisno govoriti, pokazala je svima da je najbolja nasa politicarka a nedavno je dobila i Medalju zasluga za narod koju joj je dodijelio predsjednik Republike Srpske Rajko Kuzmanović...

Sto se tice SDP-a. moje skromno misljenje je da je jedino Sejo Jakupovic odradio nekoliko projekata u kojem su i Kozarcani vidjeli koristi i kada bih glasao za SDP, dao bih njemu svoj glas...

iznogud
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la iznogud » sri ruj 01, 2010 4:59 pm

Sta moze uraditi bilo koja (pro)bosanska stranka u Prijedoru kad je saka ljudi koji glasaju.Sta moze uraditi bilo koji (pro)bosanski politicar nego, kako neko rece, ''uvlaciti se'' vladajucima. Nismo vise ni jezicak na vagi.
Glasajte ljudi, nije sve samo do politicara!

Hase.
Da Bog da crk'o rock-n- roll kad ga svako svira.

nn
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la nn » sri ruj 01, 2010 10:10 pm

svabo,
ja nisam ni rekla da "to sto neko ne radi nista da to daje drugome za pravo da radi sta hoce."

Za Azru mislim da nije suvisno govoriti jer Azra je dobila najveci broj glasova na proslim izborima. Ako je zasluzila glasove ok, zasto da ih ne dobije ali mene interesuje cime ih je zasluzila. Sta je ona uradila npr za Kozarac i zbog cega ljudi da glasaju za nju i SDP?

Za ostale stranke, ja ne razumijem ovo: jedino NGI ima kancelariju u Kozarcu a drugi nemaju. Zasto je to bitno?

NGI ima predstavnike u opstini i oni su ucestvovali u glasanju za budzet za ovu godinu. Ako opstina izdvaja mrvice za Kozarac, koliko su oni doprinijeli ili koliko su oni odgovorni za za to?

Mesud Blazevic je pisao o glasanju ove godine za budzet, pisao je o amandmanima koje je SDA i Stranka za Bih imala...za NGI ne znam da li su imali ikakve amandmane ili ne? Da li neko zna?

svabo
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la svabo » sri ruj 01, 2010 10:22 pm

Draga nn ja sam samo osudio ovu akciju izgradnje trotoara, ne u smislu akcije, vec njenog nacina izvodjenja, i ne zelim dalje ulaziti u politicke igre, mogu dati neko licno misljenje o trenutnoj politickoj situaciji u Kozarcu ali iskreno ne vidim potrebe za tim...

Ja uopste ne branim NGI, oni su prica za sebe, niti zelim da ispada da napadam na SDA, upravo sam zbog toga rekao u vezi kancelarija, to je bitno, da imamo kancelarije u Kozarcu, da stranke zaista postoje i da imaju svoje clanove i svoje biracko tijelo a ne da ovako politiku sprovodi nekoliko cobana koji upadnu u tor i koliko ko sebi ovaca stjera, toliko ce imati glasova na izborima...

Azra ne zasluzuje niti jedan nas glas, ali ona ima svoje glasace i sasvim joj je svejedno sta ja mislio...

Ako cemo kriticki niti jedni ne zasluzuju glasove, ali moramo glasati i od dva zla izabrati manje...

Iznogud je dobro rekao jednim djelom a to je da treba da izlazimo na glasanje i da to treba da podsticu sve stranke, umjesto da se prepucavaju, mada mislim da je 8 bosnjackih odbornika, da su bili jedinstveni, moglo mnogo vise da urade sa sve nas...

Od petka krece kapanja pa cemo vjerovatno imati prilike da saznamo vise o tome sta su do sada uradili...

nn
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la nn » sri ruj 01, 2010 10:37 pm

slazem se i ja da treba glasati ali htjela bih da cujem vise argumenta za obe stranke a ne neke generalne ocjene koje nista ne znace i koje pojedinci pisu.

Ovo je dio izvjestaja kojeg je Mesud Blazevic postavio u januaru:

"Zahvaljujemo se i odbornicima srpske nacionalnosti koji su glasali za nase amandmane, dok izrazavamo razocarenje glasanjem predsjednice SO Prijedor, g-dje Pasalic Azre, koja je bila protiv ovih amandmana. Nije jasno zasto su odbornici SDP glasali za Budzet kad i njihovi amandmani(izuzev amandmana koji je i nama djelimicno usvojen)nisu usvojeni? NGI nije ulagao amandmane."

konkretno je postavljeno pitanje sredjivanja trotoara u Kozarcu. SDA radi na tome i po nekima njihov nacin nije u redu i trose pare za SO...

ok, recimo nije u redu ali sta je NGI uradila na tome? Zasto npr oni nisu ulozili amandmane u opstini i trazili da se taj dio posla odradi? I ako nisu trazili pare za sredjivanje glavne ulice, sta su drugo trazili i obezbjedili za Kozarac iz opstine?

Natrag na “Politika”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.