Nasi haberi - SamoZaSDA, Svabo i Arci

Sve vezano za politicku scenu

Moderator/ica: Aaly

bitimudar
Početnik
Početnik

Nasi haberi - SamoZaSDA, Svabo i Arci

PostPostao/la bitimudar » ned kol 29, 2010 7:13 pm

Drage Kozarcanke i dragi Kozaracni,

evo ja osjecam potrebu da se jos jedanput javim, ali ovoga puta sa analizom (nekoliko) nasih priloga u posljednja tri dana na Kozarac.ba. Ovi prilozi su napisani od tri razlicite osobe i u razlicito vrijeme, ali imaju nesto zajednicko. Naime, sva ova tri priloga nose jednu te istu poruku i ukazuju na neke stvari koje se u posljednje vrijeme desavaju u Kozarcu.

Svabo u svom jutarnjem (subota ujutro) ukazuje na neke (namjerno) napravljene propuste kod organizacije, izgradnje i samog zavrsetka SO-Kozarac. Ja se se u potpunosti slazem sa Svabinim komentarima i to 100% potpisujem......

Arci se ukazuje na jednu novu praksu koja se praktikuje u Kozarcu. Naime pojedinim ljudima se otvoreno prijeti sa polomljenim kostima, zapaljenom kucom itd.... Arcijev primjer je dokaz, da ovo nije izmisljotina, nego nazalost tuzna istina. Nekoliko ljudi koji tenutno zive i rade sirom svijeta mogu potvrditi da je bilo vise slucajeva ovakvih i slicnih prijetnji (naravno ako skupe snage i hrabrosti da se potpisu odnosno javno nastupe). Ja cu i ovog puta ostati anoniman, jer i meni je receno - citiram: "pazi sta radis kuca bi ti mogla goriti".

Ja cu se opet osvrnuti na moj prilog (koji je nazalost izbrisan gumicom od strane administratora, ali mu ja za to ne zamjeram). Na prvi pogled moj prilog je nosio jednnu pozitivnu poruku u korist SDA. Neki su sa cak javno oglasili kome ce dati svoj glas!! Ali za one koji su moj prilog procitali dva puta i malo vise paznje posvetili onome sto pise imedju redova (sta je pisac htio da kaze), onda dobijemo sasvim jednu drugu sliku. Moj prilog ne nosi nikakavu pozitivnu poruku u korist SDA nego oslikava istinu i stvarnost SDA stranke i njenih praktika na terenu, a samo sa jednim ciljem kako do vlasti. Nema veze sta kosta i koja je cijena, mi moramo na vlast!!!

Za one koji nisu imali prilike procotati moj prilog "To mozemo samo mi", evo jes jedanput istog teksta, a ja cu pojasniti moje tvrdnje sa pojedinim argumentima:

To mozemo samo mi”¦..

Drage moje Kozarcanke i dragi Kozarcani,
prije svega zelim da vas sve posalamim i pozdravim,a vjernicima zelim lijepe i ugodne ramazanske dane,da ih lijepo sprovedete u sreci i veselju.

Evo prodje jos jedno ljeto ,jedno vruce ljeto ali bogami i uspjesno. Eto za nas je bilo vise nego uspjecno,uspjeli smo odraditi nase skoro sve zacrtane ciljeve. Navescu vam samo neke od nasih velikih uspjeha, a to su: otvorili smo ambulantu opce medicine, zavrsili jedan od glavnih i njavaznijih projekata a to je izgradnja spomen obiljezja ,a evo sada pravimo i trotoare u Kozarcu. Vama svima koji ste nam pomogli u ovim nasim namjerama vam se najljubaznije zahvaljujemo.

Mi smo pokazali,da mozemo, znamo, hocemo i umijemo. Sa nasim dragim dr.Skericem smo napravili zaista mnogo, to moze malo ko. Samo u nekoliko mjeseci zahvlajujuci njemu smo napravili nesto sto drugi nemogu ni za neoiko godina. Mi mozemo biti samo pozitivan uzor mnogima u regiji i u svjetu. Svi fakti govore o nasem uspjehu na svakom polju ,na trazenju same ideje, planiranju i izvodjenu svih aktivnosti. Nase uspjehe smo snimili na jednom cd na kojem mozete vidjeti sve od pocetka do kraja. Mi smi bili uvijek tu prisutni (a bogami i sada smo). Evo i na samom kraju smo odradili kvalitetno i uspjesno pitanje finansija spomen obiljezja.

Ali, kad vidimo sada da smo uspjli, to nam daje sabur, mir, snagu, da jos malo promislimo kako dalje, opet zajedno svama u nove pobjede.

Nadamo se da smo ostvarili vase povjerenje i da se necete dvoumiti kome dati glas na opcim izborima u oktobru 2010.

Maksuz selam,
SamoZaSDA

U prvom dijelu teksta ja ukazujem na problem koji je bio do detalja isplaniran i sprovden od nekoliko clnaova SDA u Kozarcu. Naime citav projekat SO-Kozarac je zloupotrebljen i iskoristen u predizborne ciljeve SDA. Glavni Odbor za izgradnju "SO-Kozarac", je postojao i koji se o svemu brinuo, a u stvari sacinjavali su ga samo oni koji su klimali glavom i odobravlai odluke Dr. Skerica. Pojedinici su bili napustili GO, ali u stvari su nastavili da rade po svome, kao da nista nije bilo (pogledajte so-kozarac.com i izvjestaje sa sastanaka). Svabo je bio odgovoran za medije, a kad je rekao svoje misljenje onda je bio ostranjen. Da bi se postigla kompletna kontrola nad projektom "SO-Kozarac", medijska pratnja je preseljena sa Kozarac.ba na SO-Kozarac.com gdje su oba administratora simaptizeri SDA. Na internet stranici SO-Kozarac.com su se od tada objavljivale samo "provjerene" i unaprijed dogovorene informacije. Svi ste vi imali prilike procitati na razlicitim internet stranicama, da je za uspjesno zavrsavanje projekta "Ambulanta opce medicine u Kozaracu" iskljucvo bila odgovorna i da je to bio rezultat SDA.

Kad je bio u pitanju projekta "SO-Kozarac" i tu su glavnu ulogu odradili clanovi SDA. To je bio samo projekat nekolicine ljudi i stranke SDA. Islo se i do te krajnosti, da je uradjen jedan DVD koji jasno prikazuje samo clanove SDA od polaganja kamena temljeca, pa sve do samog otvaranja. Drugih tu nije bilo samo "Tihic, Skeric &Co". E sad dok se nije prasina slegla pokrenut je novi projekat "Kozarac i trotoari". Posto ni zadnji projekat (SO) nije zavrsen kako treba, krenulo se sa novim projektom, a samo sa jednim ciljem da se jos vise uzburka situcaija, da se jos vise naradu zamazu oci i skrene paznja sa nekih glavnih problema. Ako neko ne dozviljava nikakvu finansijsku kontrolu nad svojim radom, stalno opstruira bilo kakvo polaganje financijskih racuna, a da o jednoj finasijskoj reviziji i ne govorimo. Sama suha i neprovjerne informacija "ulaz - izlaz" nije dovoljna onima koji znaju kako se pere novac. Sve dok jedna nezavisna finansijska agenicja ne napravi kompletnu reviziju citavog projekta "SO-Kozarac" ja ne mogu i necu vjerovati, da je ovaj projekat uradjen casno i posteno. Ja sam ubjedjen da ovo moje misljenje (i da imamo pravo na to) dijele svi donatori koji dali svoj prilog za izgradnju "SO-Kozarac". Kad se ukratko osvrnemo na "suhi finasjski izvjestaj" (vidi internet stranicu so-kozarac.com), onda vidimo neke stavke zbog koih nam se smuci. Svabo oze godinama da pise u sluzbi Kozaraca, a da za svoj radi ne dobije nista. Drgi dodju i za samo 30 min. aktivnog rada i dobiju 3800 KM. Zar govor za otvarnaje "So-Kozarac" nisu mogli pripremiti Svabo, Amer i Satko koji su napravili i bili autori flajera? Zar program nije mogla voditi ista djevojka, koja je dosada vodila dzenaze? Ima tu jos mnogo upitnih izdataka, pogledajte sami na so-kozarac.com....

Ja sam ubjedjen da Dr. Skeric ne radi svoj posao iz ciste ljubavi prema Kozaracu, nego samo iz vlastitog interesa. On je prije nekoliko godina dosao u Kozarac, sa jednim koferom i starim autom. Samo za nekoliko godina se stekla ogroman kuca, vozi se novi "Mercedes", ima se vikedinca u Sanskom Mostu, a sada se planira i stracki dom. Koliko se samo inekcija moralo udariti za ovaj tako brzo steceni imetak? Hmmmm......ja mislim mnogo, zaista mnogo, pogotovo kad prokontam koliko nas zivi u mjesecu Februaru u Kozarcu.....onda imam vise pitanja nego ogovora. Kad na sve to dodamo da je Dr. Skeric jedini dobio spzijalizaciju od Pavica (odnosnso od Doma Zdravlja-Prijedor), onda se postavlja pitanje ko sa kim suruje? Oni po kojima se stalno pljuje ili oni koji su "dobri momci"? Dr. Skeric ce nam od mjeseca oktobra u Sarajvo, da se bavi "prefesionalno" politikom, a onda se postavlja pitanje, a sta ce mo sa upravo dobivenom spezijalizacijom? Ah neka se nadje i spezijalizacija, trebace ona poslije prvog mandata, opet ce nam se vratiti nas dragi Dr. Skeric da nas opet lijeci i da nam mjeri temeraturu. Slicno iskustvo imamo sa nasim prof. Foricem, koji se cak u toku prvog mandata potupno okrenuo vocarstvu, a ne politici i zastupanju politickih ciljeva za koje je bio od naroda izabran!!

Dr. Skeric: Zlatko - ti nisi nikad bio dio Kozarca i ne mozes na otvaranju "SO-Kozarac" reci "Mi Kozarcani....". Ti nisi pravdao ukazano povjerneje Kozaracna, nego si ga samo zlouptrijebio u vlastite ciljeve i svrhe.

Nezdad Bestic: Necko - najbolje ti je da i ti ides do Sarajva, tamo imas tvoju veliku ljubav i bit ce ti mnogo ljepse sa njom nego sa Zlatkom i Ekremom (ah, doktor ce ti se pridruziti od jeseni u Sarajvu, pa mozete ponekad popiti zajedno kahvu)...

Ekrem Hadzic: Ekreme - ti ces dobiti jos jednu sansu za popravni, iako si u zadnje virijeme u nekoliko prilika zlouptrijebio MZ Kozarac u svrhe SDA, a ti to vrlo dobro znas (sta gdje i kako). Ti si dobar momak, ali samo u losem drustvu.

Samo da kazem i to - ja nisam simpatizer SDA, niti NGI, niti SDP, niti SBiH, niti bilo koje druge stranke. Ja zelim onu "staru ekipu" u Kozarcu koja je bila za "nas i vas" Kozarac i kad je Kozarac imao dusu. Nazalost zahvlajujuci pojedincima, Kozarac u zadnje vrijeme ima sve, a li ne dusu i medjusobno ljudsko razumijevanje i toleranciju. To je cijena koju svi skupo placamo, pa zbog toga najljubaznije molimo one koji su prosvojili Kozarac kao svoj imetak da ga ostave na miru i da ga vrate onim iskrenim "starim" Kozaracanima, koji zele da u miru zive sa svojim komsijama i iskrenim prijateljima i da bezbrizno uzivaju u ljepotama i blgodetima Kozarca.

Sad za sve citaoce ovog priloga: sto se tice vaseg glasa za glasanje - prosudite sami koji je pojedinac odnosno koja je stranka zasluzila vase povjerenje. To je jedno od vasih legitimnih prava!! Ali vas samo jedno molim - izadjite na glasanje!!

SamoZa(NE)SDA

Fazlic58
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la Fazlic58 » ned kol 29, 2010 8:10 pm

Vrlo lijepo receno i napisano ali sad koliko tu ima istine necu komentarisati ali mi nije jasno pozivas sviju na glasanje a prije togasi sviju ocrnio evo upravo sjedim gledam ove liste pa niko nejma na listama koga nisi prozvao pa za koga glasati,
jedino nam rijesenje po tebi je za srpske stranke STO STVARNO NIJE NORMALNO.

Mislim ipak dabi dobro trebali razmisliti za koga glasati i od kogacemo imati koristi , i dosada koje sta uradio . Pa sve fino razmotriti i odluciti koje najbolji kandidat akoliko ih ima toje pod ?????????????????????????????????????????.
Fazlic

malicar
Početnik
Početnik

PostPostao/la malicar » ned kol 29, 2010 9:00 pm

Napokon da imamo nekog ko slaze stvari onako kako im je i mjesto.Svaka cast.Covjek gleda,vidi a sto je najbolje od toga ima hrabrosti i da kaze.Samo jarane da i ti neces poceti dobijati SMS-ove smrdljive sadrzine (vidi forum SMS PRIJETNJA) jer se usudjujes pisati o "velikima"....Vidi se da jos ima ljudi koji ISKRENO RAZMISLJAJU O SVOM KOZARCU...AFERIM

nn
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la nn » ned kol 29, 2010 10:31 pm

"Dr. Skeric: Zlatko - ti nisi nikad bio dio Kozarca i ne mozes na otvaranju "SO-Kozarac" reci "Mi Kozarcani....". "

90% Kozarcana moze da zivi u drugim zemljama, mogu biti prihvaceni, imaju pravo da zaradjuju...to nam je sasvim u redu i prihvatljivo. zasto drugacije mislimo ako neko dodje u Kozarac?

Jesmo mi zaboravili da je vecina Kozarcana dosla u druge zemlje sa jednim koferom ili manje od toga. E pa svi vi koji zivite izvan Kozarca, zamislite da ovakve stvari citate u gradu u kome zivite i da vas naljubaznije mole da ga ostavite iskrenim "starim" gradjanima. da li bi to bilo u redu?

malicar
Početnik
Početnik

PostPostao/la malicar » ned kol 29, 2010 10:52 pm

Bitimudar, sto u naslov ove teme ubaci Å vabu i Arcija, jesu li ti oni jedini izvor informacija iz Kozarca, ili njihovo prihvatas a druge informacije odbacujes? Jeli ti mozda do uha dosao haber da je ceremoniju otkrivanja SO KOZARAC napustio nas general Cuskic, pitaju li se odgovorni zasto. Jeli zbog sastava na bini ili zbog neceg drugog? Zasmeta li to nekome u GO SO KOZARAC? Puno pitanja, ali o ovim stvarima se ne govori niti pise, idemo dalje, treba trotoare zavrsiti.............

svabo
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la svabo » ned kol 29, 2010 11:06 pm

@malicar, mene sad zanima sta si zelio reci sa:"sto u naslov ove teme ubaci Å vabu i Arcija, jesu li ti oni jedini izvor informacija iz Kozarca, ili njihovo prihvatas a druge informacije odbacujes?", da li me kritikujes zbog manjka informacija ili za neku laz sto sam napisao?

Vec sam pisao o razlozima zbog kojih nisam stizao raditi na stranici, a sad eto tebe pitam, koliko sam duzan to ciniti? Spreman sam otvoreno razgovarati, i cuti druga misljenja... Planiram pisati o GO zs SO i o trotoarima a za uvod evo i zvanicni njihov financijski izvjestaj...

Dana 20.08.2010.god. održan sastanak G.O. SO

- Dnevni red: Izvještaj finansija,
- Razno

Predsjednik GO je prezentirao rad na izgradnji i troškovi koji su napravljeni, te pročitao narativni izvještaj o prilivu i razhodima tokom izgradnje SO. Objasnio je da će biti potrebno da se nekako skenira kompletan financijski izvještaj i stavi na stranicu SO ili da se prebaci na CD za koordinatore u dijaspori kako bi oni mogli u svojim klubovima prezentirati izvještaj.

Gosp. Å kerić je objasnio da je ukupan prihod bio 646.005,32 KM, rashod 531.679,46 KM, neisplaćen dug 19.225,64, (a da 224,59 KM koji je kroz knjige vidljiv, a nije izmiren je trošak koji je napravljen kroz razne aktivnosti radeći na projektu, te da se to neće izmirivati i kao takav se neće nači u zvaničnom izvještaju, ali da se zna da je bilo i takvih troškova).

Pojašnjeno je da ima duga za:
- Beton-gal 16.225,64 KM i da se očekuje izvještaj iz Amerike kako bi se zatvorio ovaj dio.
- Nadzorni organ izvođenja radova Investprojektu 3.000,00 KM,
- Izrada govornice Safetu Bešiću 1.500,00 KM
- Video nadzor čiji je predračun 13.900,97 KM, ali da taj nadzor nije baš onakav kakav je neophodan da ga imamo,
- Da treba planirati oko 20.509,00 za građevinsku dozvolu (troškovi oko tog djela)
- Treba planirati održavanje SO i to da radi osoba koja ima firmu radi plačanja žiralim putem i za to da se ostavi oko 20.000,00 KM
- Troškovi struje da se planira oko 5.000,00 KM.
- Planirani ukupni troškovi za SO iznose oko 80.225,64 KM

Emsuda Mujagić predlaže da se stavi bolji video nadzor i da na tome ne treba štediti jer se sa slabim nadzorom baca uzalud novac, te da treba vidjeti i druge ponude i mogućnosti nadzora.
Ekrem Hadžić kaže da je sada najkritičniji period i da treba nadzor, a gd-dj Bahonjić Suada predlaže da se taj video nadzor nekako priljuči na internet i da onda svi koji žele da vide SO i šta se u tom trenutku dešava mogu vidjeti. Ovaj način bi bio najbolji nadzor za SO.
Arči pita šta dobijamo sa tehnikom video nadzora. Nečko Bešić objašnjava da taj video nadzor za koji on misli da bi trebao biti ima mogućnost prepoznavanja lica ili npr. Broj tablica na autu ili neki predmet i pokriva ne samo SO nego i njegove prilaze i okolinu u krugu 100 metara najmanje. Ovaj nadzor ima 6 kamera i kompjuter koji je povezan sa kamarama i radi 24 saata jer ima mogućnost da u slučaju nestane struje radi preko UPS-a koji produžava na duže vrijeme rad kamara.

Arči kaže da je za taj video nadzor i da treba svaki dan pregledati taj nadzor, a da treba vidjeti sve njegove mogućnosti. Dr. Å kerić predlaže, da se sve to treba provjeriti i ostaviti za slijedeći sastanak za usvajanje jer se radi o skupoj opremi. Svi članovi Odbora se slažu sa ovim prijedlogom i da se nabavi bolji video nadzor koji daje sve ove predviđene mogućnosti. U ovom slučaju će biti povećana cijena za troškove video nadzora.
Nakon dogovora o video nadzoru dr. Å kerić je pokazao i objasnio knjigu nadzornog organa izgradnje SO i predlaže da se treba dati da se ukorči ovaj dokument i priloži uz dokumentaciju projekta i ujedno je predložio da se sklopi ugovor sa gosp. Čustićem (jer ima svoju firmu i mogućnost žiralnog plaćanja) za čišćenje i održavanje SO. Kroz raniji razgovor sa gosp. Čustićem je dogovarana mjesečna cijena 120,00 KM, a u slučaju većih poslova i vanrednog posla oko SO koji iziskuju veće troškove da mu se to prizna i uveća cijena.

Nakon što je sve ovo pojasnio, predložio je utrošak preostalih sredstava radi planiranja aktivnosti oko zatvaranja aktivnosti sa GO.

Ekrem Hadžić predlaže da se uradi prednji dio ispred MZ Kozarac da se poravna i poploča taj prostor radi mnogo razloga. Treba omogućiti da se taj prostor može koristiti za razne aktivnosti kao što su programi KUD-a ili bilo kakvi događaji koje može i treba da organizira MZ ili građani Kozarca.

Sade Alić predlaže da se taj novac sada se preostali novac sada ne dira, a da bi po njegovom mišljenju trebalo da sa njim raspolaže organizacija Srcem do Mira ili da se uradi prilaz Å ehidskim mezarlucima, ali da iz IZ nije dobijen nikakav financijski okvir ili predračun za bilo kakve radove oko Å ehidskog mezarja. Također je predložio da financijski izvještaj dobije na CD-u kako bi lakše mogao prezentirati u svom klubu. Postavio je pitanje daljeg rada GO, obzirom da je zakasnio na sastanak i nije čuo šta je predsjednik GO ranije rekao povodom ovog pitanja.

Međutim, gosp. Å kerić ponovo predlaže da se daju prijedlozi za raspored utroška preostalih sredstava, a Sade Alić kaže da višak novca po njegovom mišljenju treba da ostane na računu Srcem do Mira jer organizacija nosioc projekta SO (glavni investitor), treba da funkcioniše, a pokazala se korisna za lokalnu zajednicu. Preostala sredstva nakon što bi legla i sredstva koja su planirana, a još nisu stigla na račun su u ukupnom iznosu 53.550,00 KM.

Å kerić objašnjava, da se ne može rasformirati GO dok se ne dobije građevinska dozvola, a do tada da se nađe način i da se dogovore svi oko toga šta će se uraditi sa preostalim sredstvima.

Predloženo je da treba uraditi trotoare u glavnoj ulici od MZ do Mutničke đžamije sa obe strane jer je tu uvjek voda i blato, a posebno kada su velike kiše. U to vrijeme je vrlo nezgodno kada se obavljaju dženaze. Tu je velika voda i nemože se nikako prolaziti bez dubokih čizama, a na tom dijelu nema nikoga ko bi mogao da učestvuje u izgradnji trotoara. Ipak je to nešto što je od koristi za sve građane Kozarca koji tuda prolaze ili dolaze određenim povodom.
"Svi se Allahovog uzeta cvrsto drzite i niposto se ne razdvajajte."

omerzera
Početnik
Početnik

PostPostao/la omerzera » pon kol 30, 2010 8:52 am

90% Kozarcana sigurno zive u drugim sredinama. Slazem se. Ali sigurno ih nece izabrati za Bürgermeister-a (načelnika) ili slično, pogotovo ako do tog mjesta pokušavaju sumnjivim metodama da dođu :?

pozz

malicar
Početnik
Početnik

PostPostao/la malicar » pon kol 30, 2010 9:58 am

Å vabo, nije mi cilj da ljutim ni tebe ni Arčija i moram priznati da mi je drago što ste opet odlučili biti aktivniji na diskusijama i tekstovima. To mi garantuje da će se više pisati "kozarački" a manje stranački, a time ćemo biti jedinstveniji i manje se svađati. Razumijem ja tvoju situaciju i puno mi je draže kada si aktivan, pa i kada kritikujes, nego kada medis a sutis. Puno toga se slomilo i preko tvojih leđa, pa zato i ne treba da sutis. Dobronamjerni ce shvatiti i prikloniti se zdravijim opcijama. Krenulo je otvoreno, jos samo ako se ne bude vrijeđalo, rezultat bi mogao biti povoljan za naš Kozarac.
P.S. Ne smetaju meni u naslovu teme Å vabo i Arči

nn
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la nn » pon kol 30, 2010 11:12 am

omerzera:

dr Skeric je predsjednik odbora za gradnju SO. Projekat je uspjesno zavrsen i postavljeni su i finansijski izvjestaj i izvjestaji sa zadnjih sastanaka na stranici SO.

Ako mislis ili ko god misli da nesto nije u redu, meni je Ok da to i argumentovano iznese. Konkretno, pitanje novinarskih izdataka, pitanje koliko je placena firma koja je radila finansijsku reviziju, sta ce biti sa viskom para itd....su po mom misljenju sasvim Ok pitanja i za diskusiju.

Narod je donirao sredstva i ljudi imaju pravo da pitaju pitanja i uticu da se drugi put dio doniranih sredstva ne trosi na isti nacin....sva ta pitanja su mi ok, ali generalno napadati covjeka, pisati kako nije iz Kozarca i sl, po mom misljenju nije u redu i nicemu ne vodi.

Sta znaci ovo sumnjivim metodama dosao na poziciju - pojma nemam. dr Skeric je ponudio ostavku na svoju funkciju u decembru, pa ako zaista nije ok, sto se drugi ko nije prihvatio tog posla? Ne kazem ni ja da se slazem sa svim sto je odradjeno ali ne mozemo ni generalizovati niti pricati sad kako nista ne valja niti je u redu napadati covjeka zato sto nije iz Kozarca....

Sebina
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la Sebina » pon kol 30, 2010 7:15 pm

Svabo,
mozes li objasniti, jer na zalost ne razumijem, ovaj dio tvoje recenice: "224,59 KM koji je kroz knjige vidljiv, a nije izmiren je trošak koji je napravljen kroz razne aktivnosti radeći na projektu" Da li to znaci da je ta suma novaca potrosena oko rada tj aktivnosti pri organizaciji, gradnji SO i da li to podrazumijeva troskove medija, ruckove, stavljenja kamenca (neko rece dva puta) i sl sto je jednom vec spomenuto?

druga stvar, ako neko drugi ima obrazlozenje, jer opet mi nije jasno, o kakvoj gradjevinskoj dozvoli je rijec. Koliko se sjecam, par puta u razgovoru sa nekolicinom individualaca iz glavnog odbora, receno mi je da je gradjevinska dozvola sredjena.

malicar
Početnik
Početnik

PostPostao/la malicar » pon kol 30, 2010 8:12 pm

Kad citam ova pisanja pomislim...e,gdje Kozarcani zive uz njih i svi zivo dobro...moze i neko sa strane da zivi u Kozarcu dobro ali da ga postuje, da radi za njega, da zivi za njega a ne samo da koristi kad ga treba.....i jos salje, na jedvite jade i veliki pristisak, financijske izvjestaje, sumnjivog porjekla...pa ne mogu Kozarcani da sjede u prvim "safovima" kod otvora SO,ma kakav veliki kozaracki general Cuskic...... ne to mora da bude Sulejman Tihic i sva ostala svita jer eto oni su ga odradili kao i za ovih 15 godina mnogo cega u Kozarcu..a kako su im tek ruckovi skupi.....da nije tuzno bilo bi smjesno...Da se neko drugi ukljuci u odbor, kaze NN da zavrsi posao...da i ja sam to mislio i rekao ali prije dolaska u Kozarac...razgovarao sa svim i svakim, slusao ljude, slusao Kozarcane...pa dragi NN kave su tu igranke radjene samo da se odbor SO zakljuci sa clanovima SDA...znas u Kozarcu je problem sto je ljudima dosta konflikata,dosta uslovno receno "ratovanja" pa pokusavaju naci svoj mir i eto ti plodnog tla za one koji su po stranackoj direktivi spremni uraditi sve i svasta...Eto kao da su nakanili unistiti i ovo Kozarca sto je ostalo...i to sve za vise stranacke (citaj pojedinaca) interese....Ali nema veze, prezivjeli Kozarcani mnogo gore stvari...Ljudi ih htjeli iskoristiti ali oni skontali...I opet su Kozarcani dobili ono sto su htjeli SPOMEN OBILJEZJE STRADALIMA i skolu za vjekove vjekova..e sad samo da vidimo hoce li dobiti i trotoare i da cujemo jel i to placeno sa racuna SDA stranke ili iz dzepova Kozarcana....

nn
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la nn » pon kol 30, 2010 9:30 pm

malicar:
u Kozarcu ima jako puno stvari koje tek treba da se srede: Stara kula, Vatragasno, Sehidsko mezarje u Kamicanima....ako je neko nekog izgurao iz projekta SO i ako su se vec tu vodile kako kazes igranke da bi se ukljucili samo odredjeni ljudi u projekat SO, zasto se ostali nisu aktivirali oko drugih projekata? Koliko vidim iz ovog izvjestaja sa sastanka: "iz IZ nije dobijen nikakav financijski okvir ili predračun za bilo kakve radove oko Å ehidskog mezarja". Zasto neko nije npr prosle godine npr pokrenuo pitanje sredjivanja Å ehidskog mezarja prije same akcije za SO? Mozda bi ljudi podrzali taj projekat na isti nacin na koji su se odazvali za SO ali niko to do sada nije pokrenuo.

Malo mi je cudno i ovo sto pises: e,gdje Kozarcani zive uz njih i svi zivo dobro. Kao sto rekoh u Kozarcu ima jako puno problema koji tek treba da se rjese pocevsi od najosnovnijih voda, struja, ... da li je nas standard bas toliko visok i da li se neko bas usrecio dolaskom u Kozarac ili ne? Kakav god da je Kozarac, meni je super jer sam iz tog mjesta ali za nekog sa strane - da li je sve bas toliko sjajno ne znam.

arci
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la arci » pon kol 30, 2010 10:31 pm

NN, ne bih se slozio da se projekat Sehidskog mezarja i Sehidskog turbeta nije pokrenuo. Pa i projekat SO KOZARAC je pokrenut prije nekoliko godina, kao sto je i sa projektom Sehidskog mezarja i Sehidskog turbeta u Kamicanima. Ovaj projekat vodi Medzlis IZ Kozarac i on je imao određenih problema kada je u pitanju prevara vezana za realizaciju donacije vlade Federacije preko GADSKIH GROBALJA Visoko. Sve sto se radi radi se donatorskim sredstvima nasih dzematlija (te iste dzematlije su veliki donatori i za SO KOZARAC i nebi imali nista protiv da se visak sredstava trosi za realizaciju ovog drugog projekta vezanog za nase sehide) i ovaj posao cemo ako Bog da brzo uobliciti, naravno uz dalju podrsku nasih dzematlija, a ne znam da li znate da je postojala odluka GO za SO KOZARAC da se u slucaju viska sredstava ona prebace za zavrsetak Sehidskog turbeta u Kamicanima, ali se opet sada traze razlozi da se to ne ucini. Traze se nekakvi predracuni vezani za ovaj projekat i maltene da IZ podnosi nekakav racun, to uslovljavanje IZ nece prihvataiti, pa makar nista od viska sredstava ne budemo dobili. Pitam se da li su donatori za SO KOZARAC svaku donaciju uslovljavali i cjepidlacili, ali tako se ponasaju oni koji uspjeh u projektu SO KOZARAC smatraju samo svojim pa time i sredstva koja su preostala, tako i tretiraju. Ponavljam, Medzlis IZ Kozarac, ne prihvata nikakva uslovljavanja, pa makar se preostala sredstva utrosila i za manje bitne trotoare, na kojima se ipak mogu kupiti politicki predizborni poeni, dok se na Sehidskom turbetu to ne moze desiti. NN, projekti postoje, samo njihova realizacija ne zavisi samo od onih koji vode iste, nego i od odnosa svih nas prema njima. Morate priznati da se u vrijeme zestoke akcije za SO KOZARAC, rad na projektu SEHIDSKO TURBE malo usporio i svi smo, pa i IZ podrzali da se sto prije uradi posao vezan za SO KOZARAC, jer sve ove projekte podrzavaju Kozarcani i ostali. Bilo je pokusaja da se ova dva projekta vode zajedno, ali se u tome nije uspjelo, iako je Medzlis za taj zajednicki Odbor bio predlozio mene, Amira ef. i Ibru Kahrimanovica, ali taj Odbor ipak nije zazivio. Sumnjam da je krivac za to politika i potvrda moje sumnje je sve ovo sto se desava poslije zavrsetka projekta SO KOZARAC. Imam pravo da ovako razmisljam, jer sam cijelo vrijeme ukljucen u oba projekta..............ARCI..............
P.S. Predlagao sam da se ovaj visak sedstava raspoređuje poslije ovih izbora, i bio napadnut od onih koji misle da su trotoari prioritetniji i da ih se mora odmah graditi.

abazpoljak
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la abazpoljak » pon kol 30, 2010 10:32 pm

Mene kopka ova gradjevinska dozvola, cini mi se da sam negdje procitao da je to samo usmeno odobreno od Pavica!? A zasto nije prvo dozvola izvadjena, plasim se da ce i vadjenje dozvole biti upotrebljeno za skupljanje poena! Kao sto se vidi iz pisanja bitimudar, Pavic i Skeric "dobro" saradjuju, pa me ne bi cudilo da su napravili neki dogovor, usluga za uslugu.

nn
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la nn » pon kol 30, 2010 10:41 pm

Arci,

sto se tice viska para, moje prvo pitanje dr Skericu je bilo upravo vezano za Sehidsko mezarje tj da li se visak para moze koristiti da se ti radove zavrse. Dobila sam slican odgovor koji vec pise u izvjestaju sa sastnaka: ne postoji predracun....
To su stvari koje mi, ili bar ja, sa strane ne razumijemo dovoljno jer ne znamo sve detalje i cilj ovih diskusija bi trebao upravo da bude to da se dodje do nekih konkretnih inofrmacija.

Meni je ok da se postavljajuju pitanja, da se diskutuje konkrento o nekim stvarima i sl ali se ne slazem sa generalnim napadima na ljude, pisanjima poput: on nije iz Kozarca i sl ili npr pisanjem da je postavljen financijski izvjestaj, sumnjivog porjekla... Recite konkretno sta je sumnjivo i postavite konkretna pitanja a ne neke generalne ocjene iz kojih nista nije jasno.

Natrag na “Politika”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.