Kozaracka Politika

Sve vezano za politicku scenu

Moderator/ica: Aaly

JM1986
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la JM1986 » pet sij 19, 2007 12:12 am

I ta stranka za Prijedor isto nije rješenje.
Zar je nemoguće boriti se za interese povratnika npr. u SBiH koja okuplja najveći broj povratnika ili SDA, SDP-nije bitno!?

hutko
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la hutko » uto pro 11, 2007 2:42 pm

Teska tema ,a jos teze naci ono sto nama treba...mislim da nebudne samo privatni cilj i INTERES!

Ponekad me panika uhvati na pomisao o ovome sto g.Redzic napisa,a sve je istina.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

PAS
Početnik
Početnik

PostPostao/la PAS » uto pro 11, 2007 6:46 pm

Privatno mislim da "preko" Prijedora mi necemo napretka za Kozarac vidjeti. U Prijedoru Kozarcane ne vole ni Bosnjaci, Prijedorcani. Prijedorcani ce nas podrzati sve dok su oni "krovin" odnosno iznad nas.
Mislim da trebamo ici ili u BL opcinu ili u zasebnu Kozarac mozda Ivanjska sa manjim srpskim selima (kao Lamovita) u jednu zasebno opcinu. Problem je sto u RS niko nema interesa da podrzi jedno-nacionalnu pogotovo novu opcinu/opstinu. U Slucaju ove mjesavine sa tri naroda (pa makar i formalno) mislim da bi lobisticka pomoc stigla iz Bosne i iz dijaspore.
Pogledajte slucaj Petrova (namjerno stavljam Petrovo/Cela jer mi to ne prihvatamo)> Oni misli da imaju vecu korist ako ostave ime koje su im Srbi dali. Onda Marko dodje i oni dobiju dom zdravlja. Onda dobiju dom kulture...
Zasto je americki ambasador u BiH dolazio u Celu a nije u Kozarac?
Sa Ivasnjskom i ponekim srpskim selom mi bi "preslikali" Bosnu i dobili pomoc.
Sta mislite??

suhi-brod
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la suhi-brod » uto pro 11, 2007 7:34 pm

PAS Nemoj vise misliti, nije to za tebe.

sitka
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la sitka » uto pro 11, 2007 9:02 pm

mislim da je pas i satko naznacili neki mozda bolje za nas sve, procitajte jos jednom ta dva komentara, nije lose...ovi sto su izabrani u kozarcu trebaju jedn bezirk sa kim bih se savjetovali, npr iz diaspore dvanaest cl. kozarac, dvanaest iz diaspore, bes sve zeze trebali bi se na ovoj stranici prijaviti intelektualci sa kratkom biografiom diaspora naravno pa da biramo...naravno bez mene, eto toliko sellam...

hjakupo1
Početnik
Početnik

PostPostao/la hjakupo1 » uto pro 11, 2007 9:15 pm

Ehej Suhi Brod eno izlio Jestrebinac i poplavio ti novo iskopani bunar, selam

nihadzeric
Početnik
Početnik

PostPostao/la nihadzeric » uto pro 11, 2007 9:43 pm

Mi koji smo u dijaspori diskutujemo o raznim temama o strankama o mnogim drugim problemima.Ja nisao procitao jos nijednom da se povodom neke vazne teme neki politicar obratio dijaspori.Cinjenica je dasu politicari kao i narod u Kozarcu razjedinjen i svak gleda svoj interes.Mjesna zajednica za sebe stranke za sebe pojedinci za sebe.Neki poliricari mjenjaju stranke ako vide bolje interese. Tako da ideali ne postoje svak gleda prvo sebe.Dijaspora je donekle van ovi igara ja sansu vidim kroz formiranje nove stranke .Ujedinjenje Kozarcana kroz jedan cilj razvoj Kozarca.Razvijanjem privrede i jedinstvom stvorice se uslovi za formiranje Opstine.

nn
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la nn » uto pro 11, 2007 10:00 pm

"Ja nisao procitao jos nijednom da se povodom neke vazne teme neki politicar obratio dijaspori."

Nihade,

Arci ucestvuje na Forumu i on se vrlo cesto obracao svima nama na raznim temama. Arci je takodje u Inicijativnom odboru nove stranke.

Selam

(baned)
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la (baned) » sri pro 12, 2007 11:56 am

Da imaju i dosta je toga pripremljeno za realizaciju,
kao zaobilaznica oko Kozaraca,zavrsetak bolnice,projekat vodo snabdjevanja,obnova nisko naponske mreze uvodjene instuticonalnih odjeljenja kao sto su elektroprivreda ili vovdovod itd.
Ogroman je to posao Almira koji je na teretu par ljudi a koji godinama gube u volji za buducim projektima.
Sve finaciras svojim i ledjima i znanjem i ugledom i novcem a onda dobijes slag na torti iz Australije,Amerike Holandije kako je to vezano za neke svoje licne interese ili grupe oko interesa.
Draga Almira imaju gotovi projekti za koje mogu slobodno reci da u zavrsnoj fazi lobiranja kod raznih institucija ali mislim da mnogi nemaju vise volje za ubjedjivanje sta kako ko i slicno.

Posto Satko predlaze mnoge stvari evo ja mu predlazem da se javi na Javni konkurs za posao u Vladi RS ja obecavam da ce biti primljen.

Sa te pozicije ce da bolje utjece na mnoge projekte koje se ticu jedne ogoromne populacije a to su povratnici,ratni vojni invalidi sehidske familije penzioneri,i neznam jos ko ne bih trazi da mu se odradi ili uradi.
Predlazem nn da sa prostora Australije dovedu strucni kadar koji ce nam srediti ovo stanje i u kojem ce mo uzivati.
Predlazem Armanu da pokrene novine" Glas Kozare" tako da imamo friske informacije(ko frisak burek)
I mnogima jos dalje mogu predlagati,sta vrijedi nista
Sto narode igrate sami protiv sebe?

Pustite ljude da rade nebili sta pametno smisli i poslozili kockice.
Po vama zavrsava se prica na jedno ili vise ljudi,u krivu ste.

suhi-brod
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la suhi-brod » sri pro 12, 2007 8:23 pm

Jastrebinac je ispod Suhog broda.

nn
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la nn » sri pro 12, 2007 9:29 pm

spider,

ja stvarno ne razumijem tvoju poruku.
Nikako mi nije jasno sta ocekujes od nas a pogotovo mi nije jasno sto non-stop povlacis i Satka.

Sta mislis koliko vremena treba Satku da napise pismo Mittal-u, da se spremi za sastanke sa Mittal-om, da napise pismo Pavicu, Savjetu MZ, da trazi donacije za sve i svasta po Kozarcu, izmedju ostalog i za renoviranje sale, da pise pisma izvinjenja donatorima jer to u Kozarcu ne moze niko da odradi na vrijeme (?)....

Zar Satko nije do sada odradio ogroman posao za Kozarac i zar taj posao ne radi i dalje?
Mozes li mi odgovriti na ovo pitanja jer nikako ne mogu da shvatim da ovo sto je Satko do sad odradio nije dovoljno i da jos uvjek mislite da bi on mogao i trebao vise? Covjek vam konstantno nudi svoju pomoc i non-stop ucestvuje u svim mogucim akcijama a vi dalje njemu predlazete i zamjerate razne stvari. Stvarno, sta vise ocekujete i kako uopste mozete da ga kritkujete??

Selam

Natrag na “Politika”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 24 gosta.