Opstina Kozarac

Sve vezano za politicku scenu

Moderator/ica: Aaly

MrCookie
Trudbenik
Trudbenik

Opstina Kozarac

PostPostao/la MrCookie » čet ruj 25, 2008 12:35 am

..............riječ je ustupljena kandidatu za Načelnika Opštine, dr. Kesiću. U svom izlaganju on je govorio o planovima SNSD-a za buduće četiri godine, jer kako kaže, pobjeda SNSD-a je jedino što se očekuje od predstojećih izbora. A pomenuti planovi SNSD-a i dr. Kesića uključuju rješenje statusa Prijedora, koji bi trebao da dobije status grada i to drugog po veličini u RS. Ovo raduje i stanovnike Omarske, jer bi u tom slučaju Omarska dobila status Opštine u sastavu Grada Prijedora.

Dali to znaci da bi i Kozarac mogao dobiti status Opstine ako SNSD dobije lokalne izbore u Prijedoru?

Ja licno mislim da je to samo bacanje prasine u oci glasacima.
Sta vi mislite??

fila
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la fila » čet ruj 25, 2008 12:43 am

Ha cuj cuda nevidzenog,to za Omarsku nije nista cudno al za Kozarac,mozemo samo da sanajmo.
Allahu, oprosti mi, smiluj mi se, uputi me, sačuvaj me, opskrbi me.

http://dl7.glitter-graphics.net/pub/709 ... lrwztk.jpg

baja63
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la baja63 » čet ruj 25, 2008 6:59 am

Ako bi koim slucajem Omarska postala opstina,onda bi Prijedor na silu Kozarcu naturio opstinu.
Zasto?
Pa za to sto Omarska cini 50%Srpskog glasackog tijela u opstini Prijedor,dok Kozarac cini50%Bosnjackog glasackog tijela.
Kada bi Omarska postala opstina onda bi Bosnjaci postali apsolutna vecina u Prijedoru,sto Srbi nikako nebi dozvolili.
Omarska,zbog toga, moze postati opstina samo u paketu sa Kozarcom.
Bez Kozarca nikad.

saldumovicsalko
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la saldumovicsalko » čet ruj 25, 2008 9:00 am

ova opcija nije nova bilobi tu jos opstina kozarac svakako

Sva_Bosna
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la Sva_Bosna » čet ruj 25, 2008 10:17 am

Opstina Kozarac zavisi samo od samih Kozarcana.Kad sam Kozarac bude spreman drugi se nece ni pitati.Samo sto to nije dobro za bosnjacku bracu iz Prijedora.

79202
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la 79202 » čet ruj 25, 2008 10:39 am

Ako bi koim slucajem Omarska postala opstina,onda bi Prijedor na silu Kozarcu naturio opstinu.
Zasto?
Pa za to sto Omarska cini 50%Srpskog glasackog tijela u opstini Prijedor,dok Kozarac cini50%Bosnjackog glasackog tijela.
Kada bi Omarska postala opstina onda bi Bosnjaci postali apsolutna vecina u Prijedoru,sto Srbi nikako nebi dozvolili.
Bez Kozarca nikad.

potpisujem... :!:

jaskichifo
Početnik
Početnik

PostPostao/la jaskichifo » čet ruj 25, 2008 2:25 pm

Opstina Kozarac zavisi samo od samih Kozarcana.Kad sam Kozarac bude spreman drugi se nece ni pitati.Samo sto to nije dobro za bosnjacku bracu iz Prijedora.

Sva Bosna, Opština Kozarac zavisi sad za sad isključivo od Vlade RS, i ova ideja nije nerealna, jer u zadnjem pokušaju lobiranja za Opštinu Kozarac u vrijeme dok je premijer bio M.Ivanić dobijen je sljedeći odgovor koji ću pokušati parafrazirati: Kozarac ispunjava sve od navedenih uslova izuzev uslova o finansijskoj održivosti iste te stoga Vlada nije u mogućnosti udovoljiti zahtjevu. ( na svu sreću opština Prijedor se tu ništa ne pita)
To je otprilike tako stajalo u obrazloženju Vlade, dakle situacija na terenu se sada bitno izmijenila, jer sada Kozarac puni opštinsku kasu cca 4 miliona KM, što je sasvim dovoljno za samofinanciranje opštine. Skeptici često kao argument protiv ove ideje navode skup opštinski aparat , zaboravljajući da sad te iste pare odlaze u Prijedor od kojih Kozarac nema apsolutno nikakve koristi.
Ako se samo uzme prosta računica da je opština za ove dvije posljednje godine u Kozarac investirala cca 80.000 KM nije li to samo 0,01% od ubranih doprinosa i ostalog što se prikupi u Kozarcu.
Å to se tiče bošnjačke braće iz Prijedora, mi im izuzev moralne podrške ovako ili onako nemožemo ništa pomoći.
Zar ne bi bilo bolje da Opština Kozarac sa svojim budžetom od 4 miliona ima mehanizam da pomogne istima i da u svojoj blizini imaju nekoga na koga uvijek mogu računati, jer ovako ni mi ni oni nemamo ništa.
I slažem se da to najviše zavisi od samih Kozarčana, jer nije dovoljno uprti svu snagu ako nebudemo svi vukli na istu stranu.
Ja sam ZA Opštinu Kozarac.

beka
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas
Kontakt:

PostPostao/la beka » čet ruj 25, 2008 6:49 pm

Ja bih ovu temu ostavio za iduci mijesec

Smatram da je ova tema ciljano postavljena za dalju razgradnju BOSNJAKA na Prijedorackoj opcini .

Glas za NGI je glas za jedinstvo.
Ovdje nisam a tamo me nema

MrCookie
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la MrCookie » čet ruj 25, 2008 8:41 pm

Ja bih ovu temu ostavio za iduci mijesec

Smatram da je ova tema ciljano postavljena za dalju razgradnju BOSNJAKA na Prijedorackoj opcini .

Glas za NGI je glas za jedinstvo.
Mozes li biti malo konkretniji i obrazloziti zasto bi ova tema imala za cilj razgradnju BOSNJAKA na Prijedorackoj opstini. Ja nevidim nikakav razlog za tako nesto.

MrCookie
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la MrCookie » čet ruj 25, 2008 8:50 pm

Zasto?
Bez Kozarca nikad.

potpisujem... :!:
Vrlo interesantan pogled na demografsku strukturu. Nisam bas siguran sa navedenim procentima ali imas pravo oko promjene balansa glasackog tijela, ako bi Omarska postala opstina a Kozarac ne. To nebi islo u prilog mnogima na vlasti u Prijedoru.

AdnanSDP
Početnik
Početnik

PostPostao/la AdnanSDP » pet lis 03, 2008 10:13 pm

Trebate shavtiti da vec postoji rezolucija o podjeli opstine Prijedor na 5 opstina i ta ista rezolucija ce biti usvojena na skupstini cim prodju izbori. Prijedor ce automatski dobiti status grada a grad ce imati 5 opstina i to

1. Prijedor 1 (Centar, Pecani, Zagrad, Raskovac, Stari Grad, Gomjenica, Cela, Sanicani, Kokin Grad, Lukavica, Tukovi i jos neka naselja)
2. Prijedor 2 (Obe Puharske, Urije, Cejreci, Brezicani, Svodna i sela prema Bosanskoj Dubici)
3. Omarska i pripadajuca sela
4. Kozarac i pripadajuca sela
5. Ljubija pripadajuca sela plus Brdo i Rasavci

E to vam je rezolucija 99% tacna jer sam mozda malo pogrijesio u raspodjeli naselja po opstinama.

Dugo je u planu Teritorija Grada Prijedora sa 5 opstina.

Natrag na “Politika”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.