DAJEM SVOJ GLAS ZA..........

Sve vezano za politicku scenu

Moderator/ica: Aaly

Fazlic_S
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la Fazlic_S » pon lis 06, 2008 4:29 pm

Zalosno krenuvsi od samih izbora pa i do ovih prepucivanja preko foruma. Dali zasluzujemo bolje?
Ja licno znam da je Grand Rapids, MI glasao za Mursela bez razlike za koju stranku da su glasali. Znam jer kao predsjednik Bobanskog Kulturnog Centra na nasim okupljanima ja sam licno pomagao ljudima! Iako je vecina za NGI oni su glasali za Mursela.

Sto se tice koristenja vozila sto pripadaju zajednici mislim da se nesmiju koristiti za politicka djelovanja! Zamislite da se djele vozila po strankama: tebi idu hitna, tebi ide FAP, tebi cemo dati od FK jedno auto, a onda kad se podju svadjati sto neko dobio manje a neko vece................

Nadam se boljem sutra...

Sanel

Sandokan
Početnik
Početnik

PostPostao/la Sandokan » pon lis 06, 2008 5:43 pm

omerzera,ti napisa "napokon i Kozarcani imaju svoje ljude u skupstini" i osta ziv! A odakle je teufik kulasic-arci? iz Siska mozda?Pa on ti je ove protekle četiri godine "krv piso za Kozarac",borio se kao lav,neprestano postavljo odbornicka pitanja,stalno imo prigovore.<sto ga bolan,vridjas.

beka
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas
Kontakt:

PostPostao/la beka » pon lis 06, 2008 6:17 pm

SELAM I PZDRAV KOZARCANKE I KOZARCANI

Eto prodjose i izbori .U kampanji se dosta ruznog reklo i blatio komsija sugradjanin , borac ,logoras .Sad oni koji su to radili vide da nisu trebali.
Jer imamo bas zajednicki cilj a to je KOZARAC . A ko je pobijedio u nasem KOZARCU ?
Pobijedili su kozarcani .
Okrenimo se poslu cilj nam je isti .
Sad okrenimo se obecanjima ko je sta obecao gradjanima od stranaka treba krenuti u realizaciju obecanog jer to gradjani ocekivaju .

Selam i pozdrav svima ma u kojoj stranci bili .
Ovdje nisam a tamo me nema

Satko
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Satko » pon lis 06, 2008 7:11 pm

Mislim da je diskusija o glasanju za nacelnika potpuno nepotrebna i pokusajte to ostaviti po strani. Refik je vec iznio argumente iz kojih se lijepo vidi da NGI nema apsolutno nikakve veze sa brojem glasova za Murselovica. I kao sto je Sanel iznio za Grand Rapids, Iznogud ili ja veceras (po ko zna koji put), NGI glasaci nisu negirali Murselovica iako on cesto jeste negirao Kozarac. Ali sve je to zemljaci veceras nebitno. Imamo Pavica kao novog-starog nacelnika i umjesto da se glodjemo oko toga da li je neko od povratnika kriv za njegovo imenovanje, mislimo kako da natjeramo tog aktivistu SDS-a iz 1992. i direktora PTT iz tog vremena, da pokloni duznu paznju povratku i povratnicima.
Ovako necemo sigurno!

Ja se iskreno nadam da ce glasovi iz dijaspore pomoci NGI (tj. konkretno Foricu s trenutno najvise glasova unutar NGI) da probije izborni prag i uzme jedno od praznih mjesta o kojima ce odluciti preostalih 2900 glasova postom koji jos nisu izbrojani. Nadam se i da je u tih 2900 jos 1200 glasova za NGI jer je upravo NGI ta koja je animirala biracko tijelo iz inostranstva, i iako bih licno volio da Svabo bude taj koji bi 'profitirao' od tih glasova, ne bi mi smetalo da to bude Sead Jakupovic iz SDP ili Nedim Kadiric. Ali, o tom po tom...

Bilo bi dobro da, bez ispoljavanja emocija, sacekamo konacne rezultate, jer dijaspora moze poboljsati ovu katastrofalnu sliku jucerasnjih izbora, za sve i jednu stranku.

Mene najvise zanima gdje su glasovi povratnika u Prijedor, Kozarac, Ljubiju? Za dijasporu sam znao da je (generalno gledano) lijena, nema ni bosanskog pasosa, a kamoli registracije za izbore i Bosnu voli u toku 2-3 hefte ljetnog boravka u njoj, pa tako poduplan broj biraca postom ove 2008. godine na 2900 ispada uspjeh, ali gdje su glasovi tih povratnika (15-20 hiljada) u opstinu Prijedor?

Po meni je ovo pitanje bitnije od konacne raspodjele kolaca nakon sto CIK doda glasove iz dijaspore.

Ali da ne ostane na ovom pitanju: Pozivam SDA/SBiH, SDP koji su vec osvojili 2, odnosno 1 mjesto, pozivam NGI kojima zelim 2, a u svakom slucaju 1 mjesto i pozivam Nasu stranku i BPS koje nisu i vjerovatno nece preci izborni prag, da se odmah nakon izbora sastanu i izrade zajednicke ciljeve za razvoj opstine Prijedor i prava povratnika kojih ce se sve ove stranke drzati.

Pozivam NGI ciji sam clan da inicira sastanak i iznese prvi prijedlog na kojem bi se bazirala ta saradnja (ako je potrebno, ja cu je napisati).

Pozivam sve posjetioce ovog foruma (ukljucujuci i hasume i komsije Srbe), da se ograde od 'bacanja bombica', jer nije vrijeme za boj, vec gradjenje buducnosti.

Selam BiH
"Ima Bosne, beglerbeze i Bosnjana u njoj! Bili su prije vas i, ako Bog da, bit ce i poslije vas!" - Husein beg Gradascevic

"Ovako nesto je trebalo dozivjeti ali je jos bolje ovako nesto prezivjeti!"-dr. Eso Sadikovic, logor Omarska

Jazzer
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la Jazzer » pon lis 06, 2008 8:10 pm

Mislim da se preuranilo sa zaključcima. Osim toga, niko nije vidio to da SDP ima i Ramu Saleševića, kao kandidata ispred nacionalnih manjina, koji je ubjedljivo pobijedio.
Treba pričekati dijasporu. Naime, do praga od 1113 glasova, NGI-ju fali vrlo malo, oko 200 i nema sumnje da će imati odbornika.
Tih 2.947 glasova iz dijaspore će puno odlučiti. Iako neće svi glasati, odziv će biti prilično velik, nadam se da neće biti ispod 2.500. Shodno tome da će se ti glasovi podijeliti između NGI,SDP i Saveza, dijaspora će sigurno dati još 3 odbornika.
NGI-ju sad fali za oko 200, SDP-u fali za još jednog odbornika oko 300-350, Savezu isto tako, tako da u to nema sumnje. Od ostalih 2000 će se izvući bar 1 još nekome.
Ono što se isto zaboravlja je INTERPOLACIJA. Dakle, kad NGI pređe prag, biće ukupno 8 političkih subjekata koji su iznad cenzusa. Nakon toga, svi glasovi partija ispod cenzusa (oko 4.860)se po nekom principu (zamršenom i zapetljanom, moram priznati) raspoređuje na 8 pomenutih partija koje su prešle prag.

Ja očekujem slijedeće:
SDP će 100% imati 3 odbornika, Savez isto tako 3, NGI 1 zasigurno. VRLO JE MOGUČE da tu budu još dva odbornika negdje, a u slučaju dobrog rasporeda čak i tri.

Tako da se ne sikiramo puno, biće najmanje 7 bošnjačkih odbornika u Skupštini, dva više nego 2004. Ja se nadam da će ih biti 8-9.

Jazzer
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la Jazzer » pon lis 06, 2008 8:17 pm

Da i još nešto.
Jeste slaba izlaznost i u Prijedoru, moram priznati. Npr. u Kozaruši je od 1200 glasača na dva biračka mjesta izašlo oko 360 ljudi. Ali tu su na spisku i oni ljudi koji su u inostranstvu, koji su izvadili CIPS ličnu, ali se nisu registrovali za glasanje poštom. Tako da se vode, po biračkom spisku, kao da žive ovdje. Npr. u Donjoj Ljubiji je na spisku 868 birača, a tamo ih živi svega 600, zajedno sa djecom. A glasalo je 290 ,čini mi se.
U Rakovčanima je na spisku 380, ali ih nema (glasača) više od 230. Glasalo ih je 141.

JM1986
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la JM1986 » pon lis 06, 2008 8:30 pm

Odlično je ako NGI uđe u SO, ali i ako ne, ova ideja ili stranka, mora nastaviti svoj rad jer je na dobrom putu! Želio bih dodati to da bi Bošnjaci sa ovim mogli biti jezičak na vagi i sami odlučiti ko će biti na vlasti u prijedorskoj općini! Ucjenivati druge stranke, dakle ona koja ponudi Kozarcu više, podržati njih!

kapo
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la kapo » pon lis 06, 2008 8:47 pm

Pokusala sam pronaci na internetu ali ne mogu, zanima me kad se ocekuju rezultati glasanja iz dijaspore?

Jazzer
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la Jazzer » pon lis 06, 2008 9:12 pm

15.oktobra. Deset dana nakon izbora.

kapo
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la kapo » pon lis 06, 2008 10:18 pm

Hvala za odgovor!

Secko_K
V.I.P
V.I.P

politika

PostPostao/la Secko_K » pon lis 06, 2008 10:52 pm

Potpuno se slazem sa jazzer i vasom procjenom ija smatram dace biti promjena i na nacelnickoj listi je moguce da g.Murselovic odnosno savez SDA-SBIH prodze SDS i ugrozi SNSD na drugom mjestu jer svi glasovi dijaspore ce biti usmjereni u tom pravcu i povecati procenat glasova ipak trebamo biti svi ponosni na nase sve stranke i podrzavam Satkin poziv svima na suradnju i dijalog dase nadze zajednicki pravac rada,
ovom prilikom zelim da kazemo onima koji nisu htjeli da izadzu dasu potpuno u krivu jer stim nisu nista postigli zalosno je to da je nas kozarcanin sjedio kod kuce a nije htjeo izaci na glasanje kao i oni u dijaspori neka ih je sram sto nisu poslali svoju registraciju ili zasto nisu reagovali i zvali CIK poslije 15 septembra kad nisu bili dobili glasacke listice opominjato je da zovu i vide u cemu je problem

Ipak cestitam svim Strankama na ostvarenim rezultatima borimo se za nas toprak svi zajedno i ne napadajmo niko nikog jer mozemo biti slozni neka smo u razlicitim strankama svima nam je isti cilj za BOLJI ZIVOT BOSNE I HERCEGOVINE I NASEG GRADA PRIJEDORA I BUDUCE OPSTINE KOZARAC

Satko
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Satko » uto lis 07, 2008 12:01 am

NGI bi bolje bilo da unutar stranke detaljno analizira vlastitu kampanju i aktivnosti nakon 959 glasova i saceka konacne rezultate izbora, prije nego se upusti u javnu analizu samih izbora i kampanje ostalih stranaka.

Podatak da je ne nekim mjestima 30% glasova proglaseno nevazecim je, ako je tacan, povod za akciju bilo koje stranke da provjeri sve incidente.

Selam Kozarac
"Ima Bosne, beglerbeze i Bosnjana u njoj! Bili su prije vas i, ako Bog da, bit ce i poslije vas!" - Husein beg Gradascevic

"Ovako nesto je trebalo dozivjeti ali je jos bolje ovako nesto prezivjeti!"-dr. Eso Sadikovic, logor Omarska

omerzera
Po&#269;etnik
Po&#269;etnik

PostPostao/la omerzera » uto lis 07, 2008 6:53 am

Svaka cast Arciju! Ja ga nisam vrijedjao, nedaj Boze! niste me shvatili, rekao sam NAPOKON I KOZARAC IMA SVOJE LJUDE U SKUPSTINI, a Arci je bio samo jedan COVJEK u Skupstini, kojeg jako cijenim!

cercek
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la cercek » uto lis 07, 2008 8:05 am

Sta god da se desi sa glasovima dijaspore ovi izbori su dokazali da se moze bolje i vise i to ponajvise zahvaljujuci NGI.Ovom prilikom im se zahvaljujem na ucinjenom.Ne treba biti ni zadovoljan rezultatima ali po prvi put na lokalnim izborima za nasu opstinu je zaustavljen trend opadanja glasova za probosanske stranke.Realne su sanse da se i poveca broj vijecnika u opstinskom parlamentu,za mene je to stimulirajuce,nadam se i za ostale kojima je nasa opstina na srcu.
Kad se razidje izborna prasina treba nastaviti sa sintezom dijapore i pravih povratnika u tu svrhu htjeo sam nesto predloziti,dok se malo slegnu emocije.

lotpi
Po&#269;etnik
Po&#269;etnik

PostPostao/la lotpi » uto lis 07, 2008 9:40 am

Odlično je ako NGI uđe u SO, ali i ako ne, ova ideja ili stranka, mora nastaviti svoj rad jer je na dobrom putu! Želio bih dodati to da bi Bošnjaci sa ovim mogli biti jezičak na vagi i sami odlučiti ko će biti na vlasti u prijedorskoj općini! Ucjenivati druge stranke, dakle ona koja ponudi Kozarcu više, podržati njih!
!?!??!

Pa zar ne mislimo globalno !!!! ????, odnosno na opstinu Prijedor, a ne samo na svoju avliju !?

Ima nas koji nismo iz Kozarca ali smo glasali za NGI!

Natrag na “Politika”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.