DAJEM SVOJ GLAS ZA..........

Sve vezano za politicku scenu

Moderator/ica: Aaly

Ferid
V.I.P
V.I.P

DAJEM SVOJ GLAS ZA..........

PostPostao/la Ferid » ned kol 31, 2008 7:59 pm

Evo posto su poceli stizati glasacki listici postom za oktobarske opstinske izbore u BiH htio bi napmenuti i pozvati i ovo malo glasaca sto se registrovalo iz inozemstva da ne zaboravi vratiti svoj glas u nasu jednu i jedinu domovinu jer stim glasom obavljamo svoju gradjansku duznost a mozda i nesto promjenemo u danasnjem zivotu nase opstine.
Svi smo bili ovog ljeta na godisnjem i manje vise smo vidjeli ko se stvarno trudio da pomogne ljudima prilikom registracije a takodje mislim da su ti isti ljudi i zasluzili da dobiju nas glas. Stranka koju vam preporucujem je novorodjence nase opstine a mislim da trebaju i da dobiju priliku jer do sad su svi imali priliku i te nase glasaove su samo koristili u promocije svojih licnih interesa. Zato ne ponavljajmo gresku i ovaj put dajmo svoj glas NGI-KOZARAC koja ce se sigurno znati brinuti o svojim gradjanima ako dobiju vase povjerenje.

LISTA KANDIDATA - NOVA GRADJANSKA INCIJATIVA - KOZARAC

1. Forić Nihad
2. Mahmuljin Zinajda
3. Kahrimanović Ibrahim
4. Blažević Ervin-Svabo
5. Bešić Zilha
6. Pihić Midhad
7. Filović Azra
8. Jakupović Mirzet
9. Ključanin Adnan
10. Kadirić Mirsada
11. Žerić Omer
12. Hadžić Emina
13. čonlagić Ajdin
14. Arifagić Sefer
15. Mahmuljin Asim
16. Čirkić Mejra
17. Bajrić Željko
18. Kulašić Nedžmija
19. Bešić Asim
20. Hadžić Asmir
21. Alagić Zerina
22. Čuskić Husein
23. Kararić Dinka
24. Uzelac Gordana
25. Bešić Kemal
26. Halak Amel
27. Muratović Omer
28. Oruč Mina

DRAGI MOJI KOZARCANI,KOZARCANKE, PRIJEDORCANI I PRIJEDORCANKE NE NASJEDAJTE NA KOJEKAKVA OGOVARANJA JER U LISTI OVIH LJUDI CE TE PREPOZNATI ISTINSKE LJUDE KOJI CE SE BORITI ZA VASA PRAVA I PRAVA SVIH GRADJANA PRIJEDORSKE OPSTINE.

Sva_Bosna
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la Sva_Bosna » ned kol 31, 2008 8:49 pm

Demokratski je pustiti svakog da odluci kome ce svoje povjerenje ukazati.
Ja imam cvrsto ubjedjenje da ovaj put NGI stranka ima snage i nacina da nesto za Kozarac uradi.
Pogledajte ovaj spisak ljudi,sve su to ljudi iz naroda i posteni ljudi za koje se nikad nista lose culo nije.
Svak ima svoje misljenje a ja sam za NGI jer i ja bi se svojoj kuci jednog dana volio vratiti.

Perorez
Početnik
Početnik

PostPostao/la Perorez » ned kol 31, 2008 8:53 pm

Feride jel unosno reklamirati stranku ili to radis volonterski , i reci mi mogu li se pozvati na tvoje postenje ako me ta ekipa na koju me ti upucujes da joj dam glas , iznevjeri ??
Nedaj boze goreg zla!!

Sva_Bosna
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la Sva_Bosna » ned kol 31, 2008 9:17 pm

Postovani Perorez

Ja sam iz ubjedjenja u NGI stranci,ali ako ti za neku drugu stranku fiksno garantirati mozes da ce sigurno nesto dobro za Kozarac uraditi ja cu te slijediti.

Perorez
Početnik
Početnik

PostPostao/la Perorez » ned kol 31, 2008 9:38 pm

Sva Bosna ! buduci da ja ni sebi samom ne vjerujem svaki put , nemogu ni drugima vjerovati zato nemogu i necu agitovati ni za koga i na taj nacin navesti nekoga nedo bog da nesto krivo uradi , znam za sebe da cu glasati za SDP BiH samo iz razloga sto sam siguran da na njihovim tribinama necu vidjeti srbijanske zastave a izmedju ostalog vise vjerujem Komsicu nego svom komsi Foricu.!
Nedaj boze goreg zla!!

JM1986
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la JM1986 » ned kol 31, 2008 11:11 pm

Zato predsjednik stranke za koju ćeš ti glasati borce ARBiH izjednačava sa četnicima, nacionalne stranke smatra istim i javno se hvalio kako jede svinsko meso (što je njegovo pravo)!

MrCookie
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la MrCookie » pon ruj 01, 2008 1:21 am

uhh ovo ce biti vrlo vruca tema ocekujem jednu najmanje 10 stranica.....
Neka glasa ko za koga hoce i tako ne vjerujem da ce se mnogo promjeniti posto i ovo malo registrovanih ce da se razdijeli na pet sest stranka. Nadam se da grijesim ali ako je proslost pokazatelj tako izgleda....
Mnogo toga je receno dosada, volio bih da svi damo sansu ovim novima da vidiomo hoceli uspijeti pokrenuti ista.....sta imamo izgubiti?4 godine istog nehajstva kao i dosada??

prijedorcani
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la prijedorcani » pon ruj 01, 2008 2:26 am

Vidjecemo kako ce se NGI pokazati. Svabo je dokazao svoju tolerantnost na forumu, ostale ne poznajem (ne poznajem ni Svabu osim virtualno).

Sto se Komsica tice on je obicni cetnicki agent kao i Silajdzic, Tihic, Dodik itd. a moze se hvaliti svojim zlatnim ljiljanom koliko hoce. Sta ti vrijedi zlatni ljiljan ako razbijas Bosnu?

Ferid
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la Ferid » pon ruj 01, 2008 4:07 am

PEROREZ PISE citiram;

Feride jel unosno reklamirati stranku ili to radis volonterski , i reci mi mogu li se pozvati na tvoje postenje ako me ta ekipa na koju me ti upucujes da joj dam glas , iznevjeri ?
-------------------------------------------------------------------------------------Evo sam si rekao za garanciju; a ovu temu sam bas napisao volonterski, nisam se nikad bavio politikom niti hocu ali i ja sam cuo mnogo stvari o drugim ljidima u drugim strankama i to jako losih ,ja necu imena stavljati a navescu jedan primjer; LJetos je pokrenuta akcija za izgradnju djematske kuce Mutnik/ Styari Grad i imali smo dvije ekipe koje su isle od kuce do kuce da obavjeste djematlije i da ih priupitaju hoce li pomoci. Stranacki nosioc jedne liste nas je istjerao iz dvorista a isti zivi od naroda. Kako sutra ocekivati od njega da pomogne nasu zajednicu kad vec u svom prvom okruzenju se ponasa tako.
Ovakvih primjera bi mogao nabrojati puno , ali zelim da ova tema ostane u skladu sa naslovom bez spominjanja imena. Nek svako stavi svoje misljenje i da glas kome hoce ali bez spominjanja imena . Bas kao st neko rece i ovi par stotina glasova koje imamo u dijaspori cemo tako raspodijeliti da necemo imati nikakve koristi.
ALI TAKVI SMO MI

MrCookie
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la MrCookie » pon ruj 01, 2008 4:31 am

Vidjecemo kako ce se NGI pokazati. Svabo je dokazao svoju tolerantnost na forumu, ostale ne poznajem (ne poznajem ni Svabu osim virtualno).

Sto se Komsica tice on je obicni cetnicki agent kao i Silajdzic, Tihic, Dodik itd. a moze se hvaliti svojim zlatnim ljiljanom koliko hoce. Sta ti vrijedi zlatni ljiljan ako razbijas Bosnu?
Nerazumjem zasto odmah moras prozivati nekoga bezveze. Svabo je vise uradio za Kozarac nego sto ce mnogi ikada...a tesko da mu iko rekne bar hvala....svi mi imamo nedostataka ali treba ih znaci prevazici i ici dalje...
Nije ni tebi lako, niko ti neodgovara NGI,SDA,SBiH,SDP itd....oprobaj kod penzionera mozda imaju platformu za tebe....a ni ona Nasa Stranka nije losa :)
Nepokusavam te uvrijediti, ni provocirati nego samo malo bolje razumjeti...

slika

iznogud
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la iznogud » pon ruj 01, 2008 5:56 am

[quote="prijedorcani"]
Sto se Komsica tice on je obicni cetnicki agent quote]

Od pocetka citam tvoje komentare i ima nesto u tvojim pricama ali...ovo
ti bas nije trebalo.Sad si se malo izgubio.
Da Bog da crk'o rock-n- roll kad ga svako svira.

Satko
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Satko » pon ruj 01, 2008 6:50 am

Prijedorcani u svemu vidi zavjeru i u svim politicarima (potencijalne) izdajnike i cetnike. Kao sto neki dan napisah ispod clanka o Komsicu, Prijedorcani polazi od toga da bosnjacki politicari imaju viziju i strategiju na duge staze. Boli njih mnoge bolan i za BiH, a sigurno za RS. Ovo sto Prijedorcani primjecuje, a interpretira kao izdaju Bosne je obicno politikantsvo Bosnjaka na vlasti, a ne plan (u svakom slucaju ne zajednicki plan) da se odrzi ili odrzava RS. Zasto mu sad Komsic ne valja ne znam... znam samo da ne valja ni mnogim Srbima jer im udara u jedini izgovor za rat, naime RS, tj. 'srpska drzava' s lijeve strane Drine.

Nemaju ljudi vizije, nekad nemaju .uda, nekad vise ni sami ne znaju sta ce, pa rade onako kako im u tom momentu najvise odgovara.

Kada se radi o ovoj temi:

Ja sam od ljetos clan NGI i glasacu za NGI jer je kao ideja, pored ove stranice, najvazniji drustveni dogadjaj u posljeratnom Kozarcu. Stranka je vec pokazala da je u stanju okupiti veliku grupu ljudi, a ponukati i uspavanu dijasporu da se aktivnije ukljuci u zivot u Bosni. Dokaz tome je skoro 3000 registrovanih biraca za predstojece izbore i organizovana NGI u 7 zemalja svijeta za samo 2 mjeseca.

Ucinjene greske ne zaboravljam(o) i niko nije nedodirljiv, ali nema stajanja. Ovaj voz je vec krenuo i ako bude stajao, onda neka to bude u onom momentu kada se ispostavi da NGI nije nista bolja stranka od ostalih. Za mene vec danas jeste i glasacu za novi pokret povratnika i prvu kozaracku stranku u istoriji Kozarca.

Na njima je da ukazanu sansu iskoriste i dokazu da mogu uciniti vise nego politicke strukture i njihovi predstavnici do sada.

Selam Kozarac
"Ima Bosne, beglerbeze i Bosnjana u njoj! Bili su prije vas i, ako Bog da, bit ce i poslije vas!" - Husein beg Gradascevic

"Ovako nesto je trebalo dozivjeti ali je jos bolje ovako nesto prezivjeti!"-dr. Eso Sadikovic, logor Omarska

JM1986
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la JM1986 » pon ruj 01, 2008 8:47 am

Sereš i previše na ovome forumu, ti si bolan obični neznalac političke scene! Čovjek kao mladić ranjen u ratu, četnici mu ubili majku i još uz to dobio Zlatni ljiljan! A ti cijeli rat daleko od Bosne!
I nemogu da vjerujem da Å vabo i ostali borci s ovog foruma ovakve stvari tolerišu!
:x :x :x :x

cercek
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la cercek » pon ruj 01, 2008 8:53 am

Da je NGI puno vise uradila na registraciji biraca za izbore je apsolutna istina,da su bogdo sve ostale probosanske stranke iole doprinjele toj registraciji vjerujem da bi broj registrovanih nadmasio ovu cifru od 3000.
NGI je svjetli primjer kako se moze nas uspavani glasacki potencijal probuditi,i treba nam alternativa tradicionalnim strankama jer one bas ne cine nista da ljudima ukazu na znacaj izbora,a samim tim i mogucnostima koje pruzaju izbori.E sad da ne bih samo hvalio NGI,moram da ukazem na
cinjenicu zbog koje sve lokalne stranke dugorocno nemaju sanse da prezive.Valjda je nama to i istorijski usadjeno negdje u proslosti pa se stalno ogranicavamo na nase mahale,avlije,takvu gresku pravi i NGI.Kakve su sanse da neko iz Ljubije glasa za NGI,kad i unutar interne korispodencije NGI vecina njihovih aktivista sama sebe ogranicava na podrucje Kozarca,djaba sto par vizionara naglasava da treba sire posmatrati situaciju,isti izdaju brosuru koja opet ogranicava NGI samo na
Kozarac.Licno sam simpatizer NGI,i namjeravao sam da aktivno pristupim
ideji(ama),jer se one podosta poklapaju sa mojima ali se osjecam zapostavljen u pravom smislu te rijeci,jer izgleda da sam hendikepiran sa tim sto sam iz Prijedora,za one koji to jos ne znaju ja glasam u istoj
opstini ko i oni iz
Ljubije,Cele,Cejreka,Carakova,Hambarina,Rizvanovica,Rakovcana,
Biscana,Puharske gornje i donje,Gomjenice,Brezicana,Tukova,Zagrada,Starog grada i vjerovali ili ne toj opstini pripada i Kozarac.

anel
Početnik
Početnik

PostPostao/la anel » pon ruj 01, 2008 11:54 am

Nije mi jasno zasto neki gledaju tako pesimisticno na NGI. Samo analizirajte stanje predhodnih izbora i kakve su se promjene desile u Kozarcu? Sve sto je postignutuo u Kozarcu je od strane gradzana!

Mozemo pokusati tu alternativu sa NGI pa da vidimo hoceli se onda sta desitit, kada setolike godine nista desavalo nije!

Natrag na “Politika”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.