SREBRENICA

Sve vezano za politicku scenu

Moderator/ica: Aaly

beka
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas
Kontakt:

SREBRENICA

PostPostao/la beka » pet srp 11, 2008 7:52 pm

HEJ NARODE BOSANSKI NE ZABORAVI DANASNJI DAN
GENOCID GENOCID GENOCID GENOCID IZVRSEN NAD BOSNJACKIM NARODOM.

Pricaj razgovaraj objasnjavaj u drzavama u kojim zivis sta je bilo o SREBRENICI .Nasa dijeca nasi unucadi to jednostavno moraju znati
da i oni nikad ne ZABORAVE I NE OPROSTE.
Ovdje nisam a tamo me nema

midhadarifagic
Početnik
Početnik

PostPostao/la midhadarifagic » pet srp 11, 2008 8:56 pm

Ehhhh? staje to narode BOSANSKI NE ZABORAVI ?JA NISAM ZABORAVIJO SVOJIH 7 MJESECI LOGORA OMARSKE I MANJACE ALI KAD POGLEDAM OKO SEBE NEZNAM VISE NI GDJESAM SVE SU OPET KUMOVI I PRIJATELJI
. KADA NEKOM NAZOVES SELAM SVITE NEKAKO GLEDAJU KODA SI DOSAO SA MARS.PASAM ZBUNJEN ?IMALI NEKO ODGOVOR KOSMO I STASMO . I OPET DA KAZEM NEZABORAVIMO JER CE SE OPET PONOVITI.SELAM SVIMA

seno
Trudbenik
Trudbenik
Kontakt:

PostPostao/la seno » pet srp 11, 2008 9:51 pm

Mirno okupljanje povodom obilježavanja godišnjice Srebreničkog masakra

Fotografija vijesti

Prošlo je 13 godina od najvećeg ratnog zločina u Evropi poslije Drugog svjetskog rata ”“ genocida u Srebrenici. Veliki broj svjedoka je svjedočilo srebreničkom masakru koji su počinili pripadnici Srpske vojske likvidiravši više od 7 000 i raselivši 25 000 Bošnjaka.

Vojno sposobni muškarci su bili odvajani od žena i starijih osoba. Dok su jedni bili istjerani iz svojih domova i ukrcavani u prepune autobuse, neki nisu imali toliko ”sreće “. Vojno sposobne muškarce su zatvorili i zatim likvidirali. Više od SEDAM HILJADA osoba se nikad nije vratilo kući.

Izbjeglice u Potočarima su bili podvrgnuti verbalnom i fizičkom zlostavljanju dok je zabilježen i jedan slučaj silovanja. Smatra se da su tada počinjena prva, iako pojedinačna ubistva.

Prije samih likvidacija zarobljenici su bili smještani u školama, skladištima i sličnim objektima. Tamo bi obično proveli nekoliko sati ili dana, te bi ih se u manjim grupama kamionima na osamljena mjesta gdje su vršena masovna pogubljenja. Prije samih pogubljenja su im, kako bi se spriječio bijeg , vezivane oči, vezane ruke ili oduzimane cipele. Na samim mjestima pogubljenja su poredani, a potom ubijani rafalima iz automatskog oružja. One koji bi preživjeli su poslije ubijani pojedinačnim hicima iz neposredne blizine.

Do godine 2006. pronađene su 42 masovne grobnice za koje se vjeruje da sadrže ostatke žrtva masakra. Istražitelji pretpostavljaju kako postoji oko 20-ak još uvijek neotkrivenih grobnica. U pronađenim grobnicama su otkriveni posmrtni ostaci između 5000 i 6000 osoba. Od toga je dosada identificirano oko 2000.

Imali smo priliku otpratiti naše hrabre bicikliste na maraton Bihać-Srebrenica ali u petak i mi možemo nešto učiniti da se obilježi taj stravičan zločin i odati počast svim žrtvama.

Apelujemo na sve građane grada Bihaća da se u petak, 11.07. u 19 h okupe na gradskom trgu, gdje će se održati mirno okupljanje.

Možete se pridružiti ostalim posjetiocima našeg portala kod dogovora oko ovog okupljanja: www.biscani.net/forum/index.php
(Biscani.net)

seno
Trudbenik
Trudbenik
Kontakt:

PostPostao/la seno » pet srp 11, 2008 9:58 pm

slika

JM1986
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la JM1986 » pet srp 11, 2008 10:17 pm

Kada čovjek npr.danas na Dan žalosti pogleda one sramne Dodikove izjave, razmisliš šta bi bilo da je neka bošnjačka vojska ušla u recimo Bijeljinu i poubijala preko 8000 Srba, šta bi se desilo!?
Srpske žrtve bi se proglasile svetinjom, a broj bi se napuhao do nekih 15000, MZ bi Srbe digla do neba, dobili bi državu kakvu žele, živjeli bi skime hoće...
Ali, pošto se to u srcu kršćanske Evrope desilo nekršćanima, po našim žrtvama svako može pljuvati, to sveto mjesto Potočari se može nalaziti u genocidom nastalom entitetu kojeg su stvarali ubice ovih nedužnih žrtava, može neko reći da mu danas nije Dan žalosti i opet biti nekažnjen, mogu porodice žrtava biti narod 6. ili 7. reda...

Pita se čovjek, pita se zdrav razum zašto smo tako kažnjeni, šta smo kome uradili, dokle ćemo patiti!?

beka
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas
Kontakt:

PostPostao/la beka » sub srp 12, 2008 9:33 am

ZASTO sam napisao ovu temu. VIDJEVSI da na KOZARCU-BA na forumu nema nista ni slovo od SREBRENICE.
Nije mi namjera da nekog kritikujem ali jednostavno nisam mogao a da nesto ne napisem.
PA GDJE SMO MI TO .Juce sam osjetio unutrasnji nemir nemir i ogorcenje
jer je SREBRENICA i narod SREBRENICE moji BOSANSKI moja braca i sestre.
PREDLAZEM I OCEKIVAM DA CE VLASTI U KOZARCU NA DAN MASAKRA I GENOCIDA U SREBRENICI DONITI ODLUKU BEZ RAZMISLJANJA DA SE OGLASI SVIRENA A MI U TO VIJEME ZASTANEMO I PROUCIMO FATIHU SVIM UBIJENIM .
kRV BOSNJACKA JE TOG DANA TEKLA POTOCIMA
ZAL TO DA ZABORAVIMO I OPROSTIMO ?

PODRZITE OVAJ MOJ PRIJEDLOG I IZVRSIMO PRITISAK NA VLAST.
AKO NE ZELITE DA PODRZITE MOJ PRIJEDLOG SLOBODNO GA IGNORISITE I NE OBRACAJTE PAZNJU NA NJEGA.

NE ZABORAVI GENOCID GENOCID GENOCID GENOCID GENOCID
Ovdje nisam a tamo me nema

JM1986
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la JM1986 » sub srp 12, 2008 10:05 am

Ja podržavam tvoj prijedlog!

fila
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la fila » sub srp 12, 2008 10:16 am

Ja podržavam tvoj prijedlog!
I ja podrzavam!
Allahu, oprosti mi, smiluj mi se, uputi me, sačuvaj me, opskrbi me.

http://dl7.glitter-graphics.net/pub/709 ... lrwztk.jpg

saldumovicsalko
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la saldumovicsalko » sub srp 12, 2008 12:45 pm

kolije taj sto nepodzava samoje sve ovo malo zamrlo u ovoj sezoni godisnji odmora

13
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la 13 » sub srp 12, 2008 11:18 pm

Podrzavam.
Isto tako podrzavam i da se na ulazu u Carsiji pored zastave manjeg BH-entiteta postavi i drzavna, koja bi se danom zalosti u Bih 11. Jula spustala na pola koplja. Medutim, sada slijedi ono poznato ali...problem je u definiciji "vlast". Ne znam ko ima vlast da to odluci. Pokusaj prijedlog uputiti MZ Kozarac. Ako dobijes odgovor svakako javi na forumu.

Don´t forget Srebrenica

Besok71
Početnik
Početnik

PostPostao/la Besok71 » ned srp 13, 2008 11:30 am

Beka,potpuno si u pravu ali da vas podsjetim 11.7.je dan zalosti u BIH znaci netreba mnogo da se obiljezi stradanje Srebrenice i taj dan treba bude nasa BOSANSKA MEKA,BOSANSKI HADJ i da sa svojom djecom posjetimo Potocare jer to se ne zaboravlja,koje bio i vidio samo one spiskove netreba mu vise govoriti..... :( :(

Besok71
Početnik
Početnik

PostPostao/la Besok71 » uto srp 15, 2008 12:00 pm

http://img76.imageshack.us/img76/1133/b ... 111mo5.jpg

Jeziva prica........

DA SE NE ZABORAVI.......

Natrag na “Politika”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.