Ako Trebevic...zasto ne Kozara?

Sve vezano za politicku scenu

Moderator/ica: Aaly

NIJO
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la NIJO » čet ožu 20, 2008 5:23 pm

Nismo mi narod koji trazi osvete niti oni koji su spremni da se bore za svoja prava.Svaka cast izuzecima kako drugcije komentarisati logorase koji nisu u velikom broju zainteresovani da se obiljeze mjesta njihovog stradanja.Brzo sve zaboravljamo i ponasamo se kao da nista nije ni bilo.Njabolje govori primjer kada su dosli u Karlovac na prste mozes nabrojati koliko se javilo da ide dase bori i vrati dug.A sama izjava rahmetli Alije Izabegovica dovoljno govori o nama.Znajuci svoj narod dobro smo postigli.Selam Kozarac

debl
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la debl » čet ožu 20, 2008 8:39 pm

..... nije ni bilo.Njabolje govori primjer kada su dosli u Karlovac na prste mozes nabrojati koliko se javilo da ide dase bori i vrati dug.A sama izjava rahmetli Alije Izabegovica dovoljno govori o nama.Znajuci svoj narod dobro smo postigli.Selam Kozarac
Znam da nije tema ali moram odgovoriti na ovo. Bio sam sudionik dogadaja i znam da je tad zvanicna politika BiH bila da logorasi trebaju da idu vani jer u Bosni ima dovoljno ljudi cak po dvojica ili trojica na jednu pusku. I stvarno, kako se kasnije uspostavilo u to vrijeme je bili puno vojno sposobnih u Zenici i Travniku.
Druga stvar je pitanje: da li su logorasi bili sposobni za rat. U to vrijeme, a i kasnije.
Dakle logorasi su trebali otici u svijet, i iz vana pruzati podrsku Vojsci BiH, materijalnu i svaku drugu.
Tako je i ucinjeno.
Koliko je to bilo ispravno? Nemogu reci. Ali sam citao ovdje na forumu kako je dobro funkcionisala logistika, cini mi se za 7. Korpus, i jos mi se cini da je pisano istim rukopisom kao i gornji tekst.
Mozda je bas to bila zasluga logorasa a ne onih koji su skupljali pare. Ako ne u cjelini onda velikim dijelom.
SELLAM KOZARAC !!

NIJO
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la NIJO » čet ožu 20, 2008 8:56 pm

To je bila politika Cetnicka i sa zapada da sto manje ima onih koji se bore za Bosnu i Hercegovinu.Kako treba onda komentarisati odlazak nasih Gradzana sa zapada u borbu.Prva Krajiska Brigada iz Zagreba sa Velesajma.Sedma Krajiska Brigada iz kasarne Klare Rijeka.Odlazak jedne brigade u Bihacku regiju i proboji kroz Slunjske cetnicke polozaje.Kako tumacite odlauzak rahmetli Mehmeda Alagica koji je takodzer bio zatvoren.Ova tema mi je vrlo dobro poznata kao i kad je Dudakovic zvao.Ali nije o ovom tema i trebamo sve ovo zaboraviti.Koliko smo se borili toliko smo i dobili.Selam Kozarac.

Sebina
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la Sebina » sub ožu 22, 2008 10:29 am

Branislav Dukic, predsjednik udruzenja logorasa RS, za Dane:

"Dukića podsjećamo da je sam, u izjavi Oslobođenju, upozorio na apsurdnost provociranja spomenicima i nepostojanje zakona o podizanju spomen-obilježja stradalnicima. On objašnjava šta je zapravo htio reći: "Kad se počelo vršiti obilježavanje, počelo se prvo čačkati oko Srebrenice, onda oko Prijedora. Onda smo mi tražili da se postavi i na kasarnu Viktor Bubanj, gdje je sada Sud BiH. Sjećate se šta se sve dešavalo? Nakon toga su oni krenuli da grade memorijalni centar u Prijedoru, što smo mi blokirali. Mi smo otišli da položimo cvijeće na Tuzlansku maltu, ali smo doživjeli šutanje. Mi smo opet tražili da se donese zakon u BiH, inače mi u Republici Srpskoj više nećemo dozvoliti da se dalje gradi." (Dani, 21.3.2008 Veliki plus domacem kosmaru).

bubee
Početnik
Početnik

PostPostao/la bubee » sub ožu 22, 2008 11:55 am

Nisu nikad ni dozvoljavali gradnje drugima ali su zato oni podigli spomenike gdje im nije ni mjesto! Svi spmenici koji su oni podigli su podigli dzubradima koji su ne-muuslimane ubijali, mucili itd. TESKA IM ZEMLJA BOSANSKA BILA! SVI NJIHOVI POGINULI BORCI,HEROJI(...kao oni navedeni npr.u Trnopolju/skola) su PSI I NJ.MAJKE KUJE! :x :x

Natrag na “Politika”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.