Ispravka

Sve vezano za politicku scenu

Moderator/ica: Aaly

AdemBasic
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

Ispravka

PostPostao/la AdemBasic » sub sij 26, 2008 1:18 am

Ispravka
Zadnja izmjena: AdemBasic, dana/u ned pro 18, 2011 12:32 pm, ukupno mijenjano 1 put.

prijedorcani
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la prijedorcani » sub sij 26, 2008 2:27 am

Ademe, ja se ne bih slozio sa konstatacijom da svjetliju buducnost mozemo ostvariti priklanjajuci se zapadu. Nemamo mi potrebe da se priklanjamo bilo kome vec da izgradimo sami svoj stabilan temelj i vratimo se prabosanskim korijenima.

Sto se Kosova tice mogu ti reci da me za njima puno nije briga jer bi oni rado dali citavu Bosnu za svoju republiku. Sto se priznavanja nezavisnosti tice nisam cak ni za to jer to je presedan zbog kojeg bi svaka autonomna pokrajina trazila priznanje.

Ja licno bih to rijesio tako sto bih kosovu dao znaci isti status koji imaju zlocinci u RS, znaci kosovski parlament, Kosovsku policiju i entitetsko glasanje pa neka Srbija malo osjeti kako je kad te blokiraju u svakoj odluci. To bi bilo pravedno, jer ako Srbi u BiH imaju nelegalno pravo na genocidnu tvorevinu onda Albancima treba dati isto pravo na Kosovu, ni manje ni vise.

Mislim da je nas put samo u ukidanju entiteta i jedinstvenoj gradjanskoj Republici BiH koja nece patiti od vazalstva ni zapadu ni istoku. Samo kad se izbavimo iz vlasko-latinsko-turskih zabluda mozemo biti pravi Bosanci ili dobri Bosnjani kako kome vec odgovara. Tu se moramo prvo promijeniti mi kao pojedinci.

Sva_Bosna
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la Sva_Bosna » sub sij 26, 2008 7:57 am

Nebih im ni ja dao potpuno ptcjepljenje jer to moze lancanu reakciju povesti da se i RS osamostali.Ono sto im je Milosevic oduzeo to im treba i vratiti i nista vise jer oni i jesu autonomna pokrajina u sastavu Srbije bili.Znaci ako smo na strani slobode i demokratije trebamo sutra mirno gledati kako se i RS otcjepljuje i Srbiji pripaja.
Demokratija je malo drugacije definisana nego sto se misli a to je::::
Ono djelo sto steti tebi samom i drugima je zabranjeno i bice kaznjeno.........
- neznam kako to drugi shvataju ali to je stvarno tako.
Prijedorcani je u pravu kad kaze,, mi se moramo sami sebi okrenuti`` jer niko nas pomoci nece do mi sami sebi i svoje ogromne potencijale koristiti.

AdemBasic
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

Ispravka

PostPostao/la AdemBasic » sub sij 26, 2008 11:12 am

Ispravka
Zadnja izmjena: AdemBasic, dana/u ned pro 18, 2011 12:34 pm, ukupno mijenjano 1 put.

Kamicani81
Početnik
Početnik

PostPostao/la Kamicani81 » sub sij 26, 2008 2:52 pm

Kako ste Vi svi pametni i opet se ulizujet i bojte se te srbadije, ma sta Vam je vise?? Sta se vise bojite i cega? Ma gonit ih u vraga....da hoce da sve i jedan pocrka! Sta imamo izgubiti jos?! Pa zar ne vidite da se srbsko kraljestvo i njihova dominacija i monarhija nad ex-yu narodima se raspada i nikad nije bila manja nego sto je sada! Sve su izgubili i gube i sada, EU - USA svi ih karaju u sred njihovog nacionalistickog mozga i svakih par godina otimaju im komadice zemlje i podrzavaju nijohovu nezavisnost a Vi se tu skupili i bojite se neceg!! Ma daj te barem jednom budite odlucni i kazite ''nek nestanu u pakao taj srpaki nacionalisticki narod''

Moj komso Ademi, meni kaze uvijek ovako: ''KOSOVA REPUBLIK I PIK!!'' Prevod: ''KOSOVO REPUBLIKA I TACKA!!''

Apsulutno se slazem: Kosovo mora biti nezavisno!!

suhi-brod
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la suhi-brod » sub sij 26, 2008 3:31 pm

Ma nek zeme zive sretno kad mi nemozemo (sto prije to bolje NEZAVISNO KOSOVO)

prijedorcani
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la prijedorcani » sub sij 26, 2008 7:11 pm

Ne kazem ja da se ne trebaju boriti za nezavisnost i skinuti sa sebe jaram tiranije ali mi Bosnjaci smo ti koji stalno povlacimo medjunarodne zakone koje svako krsi. Dakle ne moze se i kakiti i piskiti. Ako podrzavamo medjunarodne zakone onda Kosovo ne treba priznati ali isto tako treba ukinuti tzv. RS ali opet se vracamo na ono da smo mi sami sebi priznali tu tzv. RS. Za mene ce ona uvijek biti TAKOZVANA GENOCIDNA TVOREVINA.

Ademe, jedno takvo priklanjanje "zapadu" nas je kostalo da budemo svi stavljeni u kos sa ustasama i optuzeni za zlocine i sta smo od toga dobili?

Nasa zemlja je Bosna i Hercegovina i nijedna druga, a ako cemo iskreno i nasa vjera je Bosanska i nijedna druga jer sve ovo ostalo je nama strano (i kriscanstvo i islam i pravoslavlje i ne znam sta jos)

To je moje misljenje.

baja63
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la baja63 » sub sij 26, 2008 8:40 pm

Priznavanje Kosova dolazi u obzir samo ako se sloze sva tri clana predsjednistva. U koliko bi Srpski clan bio protiv,onda od priznanja nema nista.U koliko bi Kosovo bilo priznato od druga dva clana predsjednistva(Bosnjackog i Hrvatskog) mimo volje treceg,ponovo bi doslo do blokade drzave,mozda sa teskim posledicama. A sad drugo je pitanje da li smo mi pojedinacno za nezavisnost Kosova.

Mase
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Mase » sub sij 26, 2008 9:47 pm

Dajte mi jedan ljimunad bez ljimun, secer imam na dzep. (casu vode) :wink:
Ono sto vam Poslanik donese, to uzmite, a ono sto vam zabrani, ostavite!

JM1986
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la JM1986 » ned sij 27, 2008 12:47 am

Onaj ko kaže kao voli BiH, a ujedno stavlja znak jednakost između RS i Kosova neka priđe Fikretu Abdiću ili Emiru Kusturici jer takve BiH niti bošnjački narod ne trebaju! Zna se šta je Kosovo bilo u SFRJ, a kako je nastala fašistička tvorevina RS!

Pitanje dali ćemo priznati nezavisno Kosovo? Nećemo sve dok to Srbija ne uradi! Dodik i njegova vlast to neće dok od Beograda ne dobiju zeleno svijetlo, a mi sve i da hoćemo, nemožemo dok se u BiH ne ostvari kompromis oko tog pitanja!

79202
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la 79202 » ned sij 27, 2008 3:32 am

A kakvu mi to korist imamo ako priznamo Kosovo? Imamo samo nemir u svojoj kuci i zasto bi se utrkivali da ga priznamo,bolje sacekati neka to prije nas urade Srbija i Crna Gora.

AdemBasic
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

Ispravka

PostPostao/la AdemBasic » ned sij 27, 2008 7:28 am

Ispravka
Zadnja izmjena: AdemBasic, dana/u ned pro 18, 2011 12:36 pm, ukupno mijenjano 1 put.

abazpoljak
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la abazpoljak » ned sij 27, 2008 12:01 pm

To ce biti kako veliki babo kaze, Amerika, (nazalost) zasto trositi energiju na te stvari, imamo mi drugih problema! A za priznanje, slazem se sa 79202. Vidite sta se radi sa nasom Bosnom, cerece je sa svih strana, korupcija i mito haraju, pa kako onda mozemo biti uz napredan svijet ako prvo ne ocistimo ispred svog praga!

redzo
Početnik
Početnik

PostPostao/la redzo » ned sij 27, 2008 3:30 pm

To ce biti kako veliki babo kaze, Amerika, (nazalost) zasto trositi energiju na te stvari, imamo mi drugih problema! A za priznanje, slazem se sa 79202. Vidite sta se radi sa nasom Bosnom, cerece je sa svih strana, korupcija i mito haraju, pa kako onda mozemo biti uz napredan svijet ako prvo ne ocistimo ispred svog praga!
redzo jakupovic

redzo
Početnik
Početnik

PostPostao/la redzo » ned sij 27, 2008 3:31 pm

redzo jakupovic

Natrag na “Politika”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.