Ed Vulliamy

Sve vezano za politicku scenu

Moderator/ica: Aaly

negra
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la negra » uto vel 12, 2008 7:41 am

Ma Aba za tebe moze i veeeelikaaa:)

(baned)
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la (baned) » uto vel 12, 2008 8:50 am

Ja cu samo par stvari jos reci i to bi bilo gotovo vezano za temu a predlozio bi Satki da neke datume uskladimo vezane za dodjelu nagradne Pocasni gradjanin Kozaraca Ed Vulliyam,a ovo znaci da ce i konacna odluka biti o proglasenju biti donesena.

Kad kazemo da netreba dodjeliti Kozaracanima naziv pocasni ili slicno,vidite da pravimo gresku a recite slobodno ako ja sad napravim.

Imamo Kozaracana koji su se samo rodili u Kozaracu eventualno zavrsili osnovnu ili srednju skolu a rest zivota proveli na drugim mjestima BiH ili drugih zemalja.

Dali su nemjerljiv doprinos u kulturi,nauci odbrani Bosne,povratku izgradnji i promociji naseg mjesta.

Dakako mi trebamo sve nase ljude pa zivjeli oni u Kozaracu ili ne ali isto tako ih nesmijemo zaboraviti.

Mali primjer,greska koju je ja snosim u toku manifestacije Dani Kozaraca je javno ne pohvaliti rad ove stranice i ja to priznajem.
Poslije toga je lavina svega i svacega bila isto jest i sto nije.
E takve vise greske me nece snaci pa makar malo duze i cekali.

Ja mislim da smo se dovoljno razumjeli.

kapo
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la kapo » sri vel 13, 2008 9:38 am

Spider,

Samo jedno lakse pitanje. Kad mozemo ocekivati odluku o proglasenju Eda pocasnim gradjaninom naseg mista? Pisem dakle specificno o Edu jer ova tema na forumu i jeste zapoceta zbog Edijeve uloge, pored toga veliki dio clanova (388 clanova!!!) ove stranice je vec glasao ZA. Radi se vecinski o glasovima porodica sehida i smatram da se ova inicijativa treba uzeti za ozbiljno.

Znaci da budem konkretna:

Kad je krajnji rok za donosenje ove odluke?

Unaprijed hvala :wink:

(baned)
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la (baned) » sri vel 13, 2008 9:54 am

Ja cu insistirati da na prvoj sjednici Savjeta Mz Kozarac se raspravlja o ovoj tački i donese kriteriji.

nakon toga Sa Satkom cemo vidjeti da vidimo termin.

Satko
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Satko » pet vel 15, 2008 8:18 pm

Hvala Necko,

kao sto rekoh, po meni ovo nije tema da se mora zuriti, ali iskreno mislim da ovog covjeka 2008. treba pozvati u Kozarac, ugostiti i dodijeliti mu ovo zvanje.

Sto se mene tice, najbolje na ljeto, nakon prvog dana 5. posljeratnog turnira u kosarci ili u toku 2. dana turnira (na kraju 2. dana pljescemo kosarkasima ;)).

Selam Kozarac
"Ima Bosne, beglerbeze i Bosnjana u njoj! Bili su prije vas i, ako Bog da, bit ce i poslije vas!" - Husein beg Gradascevic

"Ovako nesto je trebalo dozivjeti ali je jos bolje ovako nesto prezivjeti!"-dr. Eso Sadikovic, logor Omarska

nn
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la nn » sri vel 27, 2008 12:01 am

spider:
Ja cu insistirati da na prvoj sjednici Savjeta MZ Kozarac se raspravlja o ovoj tački i donese kriteriji, nakon toga Sa Satkom cemo vidjeti da vidimo termin.
Da li se zna kad ce se odrzati sledeci sastanak Savjeta MZ?

Ako je ovaj sastanka vec odrzan, da li bi mogli da nas obavjestite sta je odluceno na sastanku. Hvala.

Selam

(ja cu ovu temu vracati na pocetak dok ne dobijemo odgovor ili dok ne shvatimo da odgovora i nece biti - u tom slucaju mozda treba raditi bez Savjeta MZ, jer izgleda neke stvari ne vredi ni da pitamo).

Satko
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Satko » sri vel 27, 2008 10:39 pm

A ja cu ovu zadnju poruku podrzati, samo da dobijemo bar indikaciju kad bi se pitanje moglo staviti na dnevni red i rijesiti.

Unaprijed zahvalan.

Selam Kozarac
"Ima Bosne, beglerbeze i Bosnjana u njoj! Bili su prije vas i, ako Bog da, bit ce i poslije vas!" - Husein beg Gradascevic

"Ovako nesto je trebalo dozivjeti ali je jos bolje ovako nesto prezivjeti!"-dr. Eso Sadikovic, logor Omarska

Sva_Bosna
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la Sva_Bosna » pet vel 29, 2008 7:59 am

Pa bilo bi lijepo da se takva odluka danas donese jer je danas poseban datum 29-02-2008,a nadam se da ce se takva odluka do sljedeceg ovog datuma i donijeti.
Sellam svima.........

PS: kad u PD imena ulica vozdova mogu imati ,zasto nebi i mi....????????

arci
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la arci » pet vel 29, 2008 2:41 pm

Bilo na dnevnom redu,

III Redovna sjednica Savjeta Mjesne zajednice Kozarac

Mjesna zajednica
Kozarac
Savjet Mjesne zajednice
Kozarac
Ul. Maršala Tita bb
Kozarac 79202

Broj:9/08

Datum:24.02.2008 godine

Predmet:III redovni sastanak Savjeta Mjesne zajednice - Izvještaj

Prisutni: Ekrem Hadžić, Bešić Nedžad, Avdagić Husnija, Balić Fikret, Mešić Juso, Forić Nihad, Mirzet Jakupović.

Delegat SO Prijedor Teufik Kulašić.

Teme:

1. Pitanje predstojeće Manifestacije "Dani Kozarca 2008".
2. Izvještaj sa Javne tribine u općini Prijedor.
3. Bezbjedonosna situacija na području Mjesne zajednice Kozarac.
4. Razno.

1. Pitanje predstojeće Manifestacije "Dani Kozarca 2008"

Uvodnu riječ je održao predsjednik Savjeta Mjesne zajednice Ekrem Hadžić, te sa tim je otvorio i prvu tačku dnevnog reda manifestacija "Dani Kozarca 2008".

Postavljeno je pitanje kakav stav da zauzme MZ Kozarac vezano za predstojeću manifestaciju.

Za riječ se javio Juso Mešić uz insistiranje da Mjesna zajednica mora biti organizator gore navedene manifestacije.

Ekrem Hadžić je naglasio da analiza od prethodne manifestacije ima pozitivan učinak ali i negativan stav pojedinaca koji nisu bili zadovoljni.

Kroz analizu prošle manifestacije za koju Savjet MZ Kozarac smatra uspješnom došli smo do sljedećih podataka:

Otvor manifestacije - cca. 3000 posjetitelja
Å traparijada - cca. 2000 posjetilaca
Kongres Kozarčana - 100 učesnika
Turnir u malom fudbalu - cca. 3000 posjetitelja
Turnir u košarci - cca. 2000 posjetitelja
Groznica subotnje večeri - cca. 600 posjetitelja
Noć sevdaha - cca. 500 posjetitelja
Motorijada - cca. 2000 posjetitelja

Ukupno: cca. 13200 posjeta

Po ovoj gore analizi koja je učinjena prošla manifestacija smatra se za najuspješniju dosad, a što gore pokazuje i sama posjeta.

U daljnjem kontekstu negativno što se desilo je činjenica otpora pojedinaca sistematskom pristupu i rješavanju ukupnih organizacionih problema, a kojih smo i sami svjesni.

Nakon daljnje rasprave predloženo je od strane predsjednika Savjeta Ekrema Hadžića da Mjesna zajednica Kozarac bude ponovo organizator ali u smanjenom obimu, tj. koordinator aktivnosti vezano za manifestaciju "Dani Kozarca 2008".

Jednoglasno je prihvaćen ovaj prijedlog a datum početka gore navedene manifestacije je 19. 07. 2008. godine.

Za riječ se javio Bešić Nedžad koji je iznio prijedlog g. Satka Mujagića o proglašenju počasnog građanina Kozarca g. Edi Vilijama. Prihvaćeno je jednoglasno da se gore navedeni proglasi počasnim građaninom Kozarca iz sljedećih razloga:

”¢ Otkrivanje istine o dešavanjima 1992. godine na prostoru sjeverozapadne Bosne.

”¢ Iskazanu veliku humanost u toku agresije na Bosnu i Hercegovinu, a naročito na naše mjesto.

”¢ Iskrenu podršku logorašima Bosne i Hercegovine i nakon rata.

Iz gore navedenih razloga dodjela nagrade počasnog građanina Kozarca dodijelit će se g. Edi Vilijamu u sklopu manifestacije "Dani Kozarca 2008" 19.07.2008.

2. Izvještaj sa Javne prezentacije upravljanje vodama drzane u Prijedoru 22.02.2008 godine.

Na javnoj prezentaciji Udruzenje "Una-Sana"iz Bihaca i njihov voditelj g. Sandi Zulic prezentovali su osnovne cinjenice vezane za SECCO program Svicarske vlade o buducem vodosnabdjevanju opcine Prijedor.

Projekta ce obuhvatiti vodo-snabdjevanje gradskog i prigradskog naselja te ce poboljsati buduci razvoj regije.

Projekat bih trebao biti realizovan do 31.08.2011 godine.

Bitna stvar gore navedenog projekta je da ce se odrzavati slicne prezentacije u kompletnom djelu opcine Prijedor a na gradjanima opcine Prijedor je da stvore timove ljudi koji ce na prostorima u kojem zive podrzati ovaj kapitalni projekat .

Opcina je glavni nosilac aktivnosti a kao medijator nad ovim projektom bice UG"Una-Sana" iz Bihaca.

Aktivnost mjesnih zajednica ce biti u stvaranju neophodnih timova podrske projektu i koji ce ciniti stub realizacije ovog projekta.

3.Bezbjedonosna situacija na podrucju MZ Kozarac.

Uvodnu rjec na bezbjednosnu situaciju je dao Besic Nedjad te je se osvrnuo na dogadjaje koji su se desili nakon proglasenja neovisnosti Republike Kosovo.

Stanje na prostoru MZ Kozarac a i sire je poprilicno zadovoljavjuce i protice bez nekih posebno vidljivih problema.

Medjutim stanje nasih ucenika koji pohadjaju srednju skolu u Prijedoru nije dobro jer su se vec u par slucajeva dogodile provokacije prema ucenicima.

Kao primjer navodim ucenicu Srednje skole Kapetanovic I. Koja je imala verbani sukob u skoli koji pohadja te da su roditelji moralai intervenisati.

Cak postoje indicije da je to doslo od strane profesora koji im predaju nastavne predmete.

Na osnovu ovih izlaganja Savjet MZ Kozarac je zauzeo stav da svako pa i najmanje iskazivanje netrpeljivosti ili ataka na povratnike obavjeste se institucije policije i da se na svaku provokaciju ogradimo i u javnosti putem medija.

4.Tema razno

Predsjednik Savjeta MZ Ekrem Hadzic je predlozio sazivanje Zbora gradjana MZ Kozarac u toku mjeseca Marta i prezntaciju jednogodisnjeg rada kroz izvjestaj.

Datum i vrijeme odrzavanja ce odluciti presjednik Savjeta po pravilima Statuta MZ Kozarac.

Izvjestataj sacinio Besic Nedjad

Kako dalje?..............................ARCI...............

Hune_Kika
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la Hune_Kika » pet vel 29, 2008 3:09 pm

S novim vjestima smo odusevljeni.Drago nam je da su svi prijedlozi jednoglasno usvojeni,a narocito,prijedlog za naseg pocasnog Gradzanina g.Edi Vilijama koji to zaista zasluzuje.Naravno da i druge teme koje su bile na dnevnom redu su za svaku pohvalu.Samo tako budite jediniii dragi nasi Kozarcani lijepo je procitati da sve funkcionise u najboljem redu izmedzu Vas.A mi Vas podrzavamo. Sellam moj kozaraccc

Sva_Bosna
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la Sva_Bosna » pet vel 29, 2008 6:23 pm

Imamo prave momke u MZ,odlican rad.Pogotovu me raduje odluka o G.Vulliamy-u jer je to zasluzio.
Sve u svemu odlican izvjestaj.Ispravna je odluka da Mz i dalje treba biti organizator Manifestacije ,,Dani Kozarca 2008'',samo bi se ja licno osvrnuo na to da vece Sevdaha ne bude ni u jednoj privatnoj kafani vec negdje na drugom mjestu a imamo gdje (barem ljeti) hvala Bogu.
Jedina zabrinjavajuca vjest o nasoj ucenici u Prijedoru me strasno boli,ali se nadam da ce se i tom stati u kraj
Selam Kozarac......samo naprijed

PS:Moglo se to jos malo i Svabinim slikama pojacati ,ali eto...........

abazpoljak
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la abazpoljak » pet vel 29, 2008 9:55 pm

Prezadovoljan, naravno osim ovog nemilog dogadaja sa nasom ucenicom. I tome ce doci kraj, nadam se, vrlo brzo!

nn
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la nn » pet vel 29, 2008 10:15 pm

Hvala za izvjestaj.

Kako dalje?
Mozda ne bi bilo lose organizovati i jedan sastanak u julu i razgovarati o tome. Komunikacija izmedju dijaspore i Savjeta do sada nije bila sjajna, mozda bi na jednom sastanku mogli da razgovaramo o tom problemu i da pokusamo nekako da ga rijesimo. U svakom slucaju, postavljanje ovakvih izvjestaja na stranci je pozitivna stvar.
Selam

kapo
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la kapo » pet vel 29, 2008 10:24 pm

Meni je drago da je odluka konacno donesena a posebno mi se dopala ova Iznogudova ideja :lol:

Ovog covjeka proglasiti za pocasnog gradjanina Kozarca i po njemu nazvati jednu ulicu je najmanje sto mozemo uraditi.
Ja predlazem da neko od nasih kozarackih umjetnika (Mensur Beslagic npr.) napravi sliku na temu Kozarca koju bi poklonili Ed-u. Slika bi,normalno, bila placena novcem koji bi skupili na ovoj stranici

79202
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la 79202 » sub ožu 01, 2008 2:50 am

[quote="nn"]Hvala za izvjestaj.

Kako dalje?
Mozda ne bi bilo lose organizovati i jedan sastanak u julu i razgovarati o tome. Komunikacija izmedju dijaspore i Savjeta do sada nije bila sjajna, mozda bi na jednom sastanku mogli da razgovaramo o tom problemu i da pokusamo nekako da ga rijesimo. U svakom slucaju, postavljanje ovakvih izvjestaja na stranci je pozitivna stvar.
Selam[/quote

Savjet MZ je odgovorio pozitivno,vec je odredjen i datum dodjele priznanja a to je 19.07.2008.Zasto nebi taj dan pozvali covjeka da licno primi priznanje pocasnog gradjanina.Iznogud je pomenuo da mu se uruci i neki poklon u vidu umjetnickog djela slike sto nije losa ideja.Mozda nije bitan datum jer ako je zauzet taj dan neka dodje neki drugi dan kad njemu odgovara.Oni koji su u kontaktu sa Edijem i koji ga malo bolje poznaju(Satko,Edin ,Sabina)mogu vec obavijestiti da sebi isplanira datum dolaska u Kozarac.

Natrag na “Politika”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.