Ed Vulliamy

Sve vezano za politicku scenu

Moderator/ica: Aaly

nn
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la nn » ned vel 10, 2008 12:01 pm

Hvala za odgovor.
Da li mozete da nam kazete kad ce biti sledeci sastanak Savjeta MZ?

(baned)
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la (baned) » ned vel 10, 2008 12:30 pm

Presjednik Savjeta ce odrediti kad ali tacno neznam.

Imamo niz aktivnosti i puno pregovora vezane sa opcinom i drugim institucijama.

Imali bih posla za 50 ljudi ali nemamo toliki broj i svi se ulazemo onoliko koliko mozemo.

Vjeruj te najlakse je nesto odraditi pro forme,zadovoljiti sustinu a ostalo prepustiti slucaju.

Evo vam samo jedni mali detalji izvjestaja rada Savjeta Mz Kozarac za proslu godinu.(od 101.03.do 31.12.2007.)

Redovne sjednice Savjeta MZ 24
Vandredne sjednice 14
(ovo je samo sastajanje u Kozaracu)

Sastanci odrzani u Kozaracu sa predstavnicima opcine,vlade RS drzave BiH i ostalih. 11

Sa opcinom Prijedor u Prijedoru 16
Vladom RS u Banjaluci 3
Sa drzavnim nivom u Sarajevu 5

Sto u prosjeku iznosi 4.08 sastanak u 30 radnih dana

Poslato je na razne adrese 95 dopisa a to iznosi 7,91 dpis u tjekom jednog radnog mjeseca itd itd.

Ovo niko na podrucju BiH pa i sire neradi kao mi +bez odgovarajuce potpore opcine,drzave ili treceg lica a najteze nam padju neopravdane kritike.
Ima gresaka da se razumijemo i to stoji ali imaju i pokazatelji da radimo.

Kompletan izvjestaj iamcete uskoro priliku da vidite na nasoj web stranici.

nn
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la nn » ned vel 10, 2008 9:29 pm

spider,

hvala. Ja ne kazem da vi nemate drugih poslova, ali jednostavno interesuje me kad ce ovo doci na red i zato pitam. Ako to nece biti sledecih 2 mjeseca zbog vase zauzetosti to je Ok, necu nista pitati 2 mjeseca ili 3 ili koliko vec navedete ali poslije toga bi bio red da nam date odgovor i mene zanima koliko to dugo treba da cekamo - otprilike.

Na Forumu smo nekoliko puta postavljali neka pitanja na koja nikad nismo dobili odgovor, ne bi bilo u redu da ovo postane jos jedan takav slucaj i da samo gubimo vrijeme cekajuci. Ovo nije najvaznija i najhitnija stvar, slazem se, ali ne moze se ni ovo odlagati jako puno. (red je na vrijeme obavjestiti covjeka, ako odlucite da mu date priznanje.)

Kad smo vec kod Savjeta MZ, u nov ili dec je opstina objavila oglas da se zaposljava jos jedna osoba, koja bi obavljala posao sekretara MZ. Da li je neko zaposlen ili ne? (ako jeste, ove godine ne bi trebalo biti problem bar administracija, tj 8 dopisa za mjesec dana i nije toliki posao ako je neko placen za to i ako radi taj posao 40 sati sedmicno).

arci
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la arci » pon vel 11, 2008 11:32 am

Odgovor za nn u vezi zaposljavanja administratora za rad sa savjetima mjesnih zajednica: Jos niko nije zaposlen i najvjerovatnije da ce se to malo odgoditi, posto ima naznaka da bi se mjesnim zajednicama mogao vratiti pravni status, pa ce se vezano za zaposljavanje na osnovu onog konkursa, zaposliti samo oni saradnici u Sluzbi za mjesne zajednice sa visokom i visom skolom, dok ce se ovi koordinatori sa srednjom skolom zaposljavati poslije, kada se situacija o statusu mjesnih zajednica bude znala (vjerovatno promjena zakona o lokalnoj upravi). Ova vijest je friska i ja licno ne sumnjam u nju......................ARCI.............

kapo
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la kapo » pon vel 11, 2008 1:20 pm

"8 -12-2007

Postovani

Zaprimili smo Vas email i na prvom zasjedanju ce se diskurovati i donijeti konacan zakljucak i stav o ovme.
Spostovanjem

Sekretar MZ Kozarac

Besic Nedzad"

Odgovor na moj prijedlog za pocasnog gradjanina glasi:- na prvom sastanku ce se diskutovati i donijeti zakljucak..... u medjuvremenu su prosla dva mjeseca i nekoliko sastanaka. Sad se spominje vise pocasnih gradjana?!...Molim da se pojasni o kojim licima se radi i da se isto tako pojasni zasto u vezi ovog prijedloga jos nije donesen a jeste obecan zakljucak.... Radi li se o nemarnosti ili je nesto drugo u pitanju...Kao sto je Satko vec pojasnio za ovo pitanje nam ne treba saglasnost Prijedora, dakle u cemu je problem???

Pozdrav i unaprijed hvala na odgovoru.

(baned)
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la (baned) » pon vel 11, 2008 1:30 pm

kapo ako trebamo to uraditi zbog formaliteta ,uradicemo kako ti kazes i zavrsena prica.
Odredite datum koji je za vas najprihvatljiviji napravicemo mu plaketu uruciti kljuc Kozaraca i to je to.

Sta poslije kad nas neko upita da nije trebalo Satki dati,Senadi Feridu,genralima,zasluznim poslovnim ljudima ili onima sto dadose kapo glavu,jer sigurno ce neko pitati a sto niste ovome ili onome.

Strpljenja kapo i bice odradjeno

svabo
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la svabo » pon vel 11, 2008 1:34 pm

Ne vidim razloga da se Kozarcanima treba davati pocasni naziv gradjanjina Kozarca, po meni bi to trebalo davati samo ne Kozarcanima koji su dali doprinos Kozarcu
"Svi se Allahovog uzeta cvrsto drzite i niposto se ne razdvajajte."

Satko
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Satko » pon vel 11, 2008 1:40 pm

Slazem se sa Svabom. O ovome smo vec ranije diskutovali i mislim da u kategoriju pocasni gradjanin ne treba ulaziti Kozarcanin. Ako Savjet MZ vec planira na neki nacin 'obiljeziti' ucinak pojedinaca za dobrobit Kozarca, onda to jeste malo teza, a nezahvalna obaveza i zadatak.

2009. bi se npr. mogle dati zahvalnice zasluznim Kozarcanima povodom 10 godina povratka u Kozarac, ali sam siguran da bi lista ljudi bila veca od 100 i opet bi neko ostao zaboravljen...

Selam Kozarac
"Ima Bosne, beglerbeze i Bosnjana u njoj! Bili su prije vas i, ako Bog da, bit ce i poslije vas!" - Husein beg Gradascevic

"Ovako nesto je trebalo dozivjeti ali je jos bolje ovako nesto prezivjeti!"-dr. Eso Sadikovic, logor Omarska

(baned)
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la (baned) » pon vel 11, 2008 2:49 pm

Mi Svabo nemislimo ko ti i da cemo svakome ko ispuni kriterije za pocasni gradjanin.
Zasto nespomenuti npr Kozarac.ba,Senadu Besic (ambulantno vozilo i komplet vatrogasno drustvo)
Satko Mujagic,Ilijaz do Semira Alukica i mnogi ostalih zivih i mrtvih.
Ako je Satko da uradimo pro forme onda je to nista.

Mislim da ce mo se razumjeti

kapo
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la kapo » pon vel 11, 2008 3:02 pm

Spider,

Mozes li napisati koje kriterije podrazumjevas? I ako sam te dobro razumjela na sastanku se razmatralo o dodjeti ove titule jer pises u mnozini "mi ne mislimo kao ti....".....Mozes li napisati zakljucke sa sastanka? Takodjer me zanima tvoja vizija dodjeljenja ove pocasti.

Unaprijed hvala.

Satko
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Satko » pon vel 11, 2008 3:07 pm

Necko, nisam za to da se radi pro forma, zato sam i napisao da i kad se do aprila nesto odluci vremena ima. Ono sto kazem je da se treba napraviti razlika izmedju stanovnika regije Kozarac i onih koji to nisu.

Za one koji to nisu se moze uvesti zvanje pocasni gradjanin i odmah poceti ove godine, a za Kozarcane neka vrsta zahvalnice.
Licno mislim da bi se 2009. (ako vec o tome pricamo), kao godina 10-e godisnjice povratka u Kozarac, moglo poceti sa zahvalom braniocima Kozarca 1992. i onima koji su branili i odbranili Bosnu i Hercegovinu, kako zivima, tako i mrtvima. Puno spominjemo sehide i genocid, a borci 17. Krajiske se svake godine sami okupljaju. Mogli bismo jednom okupiti i sve kozaracke borce u carsiju i pokazati da se sjecamo i da cijenimo.

Znaci kad smo vec kod zasluznih Kozarcana, 2009. Savjet MZ treba da organizuje manifestaciju i zahvali svojim sinovima (i kcerima), palim i zivim. Ostale zasluzne u drugi red, znaci drugi put.

Selam Kozarac
"Ima Bosne, beglerbeze i Bosnjana u njoj! Bili su prije vas i, ako Bog da, bit ce i poslije vas!" - Husein beg Gradascevic

"Ovako nesto je trebalo dozivjeti ali je jos bolje ovako nesto prezivjeti!"-dr. Eso Sadikovic, logor Omarska

negra
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la negra » pon vel 11, 2008 3:11 pm

Necko logicno je da pocesnin gradjanin bude "stranac"-bar za mene..Kako ce kozarcanin biti pocasni gradjanin Kozarca..Nelogicno.. A sve sto kozarcani rade,rade za svoju carsiju i automatski za sebe a ne za nekog drugog za razliku od nekog "stranaca", koji se iskreno trudi za "neku malu carsiju" -a to mu ustvari bas i nije potrebno.
Evo igrom slucaja jedan moj dobar prijatelj, veoma ugledan, Austrijanac je pocasni gradjanin Sarajeva...Mozda mi je zato i prijatelj :) I to su odma druge price o Sarajevu, Bosni kao drzavi, pomoci za BIH itd...Trebamo i o tome malo da mislimo..Treba sagledati sve sa sve cetiri strane prije nego se donese odluka...
A ovim mojim cjenjenim Kozarcanima koje si nabrojao kao kandidate - njih castim cevapima - jel dobro :)

(baned)
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la (baned) » pon vel 11, 2008 3:30 pm

Logicno je da se poslije toga dodjeljivanja meni ne obracaju ostali koji ce reci pa imam ovog ili onog ili treceg sto nije on.

Ovo kad se zavrsi bice te obavjesteni i ovo ne lebdi u zraku nit u kakvoj fioci.

Mujkan
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la Mujkan » pon vel 11, 2008 6:09 pm

Logicno je da pocasni gradjanin Kozarca nemoze biti neko od Kozarcana za njih postoje drugi vidovi priznanja.Mogli bi dati jedan vremenski rok i napraviti listu potencijalnih kandidata pa da svi vidimo ko su ti ljudi i sta su to uradili za nase mjesto.To priznanje bi trebao dobiti svako ko ga zasluzuje.Sellam svima.

abazpoljak
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la abazpoljak » pon vel 11, 2008 11:28 pm

I meni je nelogicno da to bude Kozarcanin, dakle, u obzir dolazi samo g. Ed Vulliamy. Vjerujte, njegov jedan clanak o Kozarcu u nekim uglednim novinama, moze nam vise pomoci nego odmoci, a to je Satko negdje i napomenuo. Moj prijedlog za zasluzne gradane Kozarca, ujedno se slazem sa nekim komentarima, dodjeljivati zahvalnice najuspjesnijim iz oblasti ekonomije, sporta, kulture, prosvjete...A na prvom mjestu, zahvaliti se onima koji su nam omogucili da mozemo o ovome ikako i diskutovati, nasim rahmetlijama sehidima i prezivjelim herojima.
P.S. Negra, posto nisam na listi, morel mala porcija? :)

Natrag na “Politika”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.