Ed Vulliamy

Sve vezano za politicku scenu

Moderator/ica: Aaly

saldumovicsalko
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la saldumovicsalko » ned pro 02, 2007 5:22 pm

da nisam bio u logoru podrzaobi ovu ideju irukama i nogama a ako eda proglasimo pocasnim gradjaninom usta ja nesumnjam onni sto neznaju upitavese koje on a ti svabo i ova stranica ste tu dase stvari nezaboravljaju bar stose nas kozarcana tice

hutko
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la hutko » ned pro 02, 2007 5:31 pm

Mislim da je ovaj covjek to zasluzijo ,ipak spasio je puno ljudi...nisam Logoras ali po prici drugih Logorasa on je njima dao jos jedan zivot.To sto za pojedine logorase volim reci (EH STETA STO TE PUSTISE IZ OMARSKE)da nisu imali srece da budu ubijeni ,nazalost ima nas i takvih.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

tanya
Početnik
Početnik

PostPostao/la tanya » ned pro 02, 2007 7:16 pm

U slucaju da niste primijetili, anketa je postavljena na pocetnoj stranici sa lijeve strane, odmah iznad vaseg ulaznog 'nicka' .

79202
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la 79202 » ned pro 02, 2007 8:16 pm

Hvala Tanya na uputstvu jer nisam bio primjetio anketu,hvala i adminima koji su je postavili.Vidim da su kozarcani slozni i u velikom postotku su uglavnom glasali ZA.Ali vidim ipak da ima njih nekoliko koji su protiv a ima i onih kojima je svejedno.Nekome je svejedno sto je Ed spasio toliko ljudi ili se pak protive da ga proglasimo pocasnim gradjaninom.Pomalo me stid kao logorasa(keraterm,trnopolje)i kao kozarcanina da medju nama ima i takvih.Neka ih bude sram,sta drugo reci.

Sva_Bosna
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la Sva_Bosna » ned pro 02, 2007 8:22 pm

79202 jesi li siguran da oni sto su protiv glasali da nisu oni sto im je 92-ge krivo bilo sto se Gos.Vulliamy uopste i pojavio????????

Ima na nasem sajtu svega!!!!!!

Hanka-07
Početnik
Početnik

PostPostao/la Hanka-07 » ned pro 02, 2007 8:27 pm

Ed nas je prvi primijetio, slusao svoj instikt i nije se pokolebao da nam pomogne u tim strasnim vremenima, a i sada kada je za mnoge (posebno strance) sve proslo, on i dalje ne odustaje da se svijetu pokaze prava istina naseg naroda. Trebamo mu se zahvaliti i podrzavam ideju da bude Prvi Pocasni Gradjanin Kozarca.

sitka
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la sitka » ned pro 02, 2007 9:11 pm

sve sam procitala, mada nisam znala na pocetnoj o cemu se radii, dragomi je sad sto to znam ja sam za tog gospodina kao pocasni gradanin naseg kozarca...sellam

iznogud
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la iznogud » ned pro 02, 2007 10:30 pm

Ovog covjeka proglasiti za pocasnog gradjanina Kozarca i po njemu nazvati jednu ulicu je najmanje sto mozemo uraditi.
Ja predlazem da neko od nasih kozarackih umjetnika (Mensur Beslagic npr.) napravi sliku na temu Kozarca koju bi poklonili Ed-u. Slika bi,normalno, bila placena novcem koji bi skupili na ovoj stranici
Da Bog da crk'o rock-n- roll kad ga svako svira.

Satko
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Satko » ned pro 02, 2007 11:17 pm

Odlicna ideja, Iznogude. Nadam se da se profesor slaze i da je voljan da se prihvati posla. :)

Da ne bude da je Ed samo 'vazan' za logorase Omarske, evo jedan clanak i o 'borbi za status Trnopolja' i ulozi Vulliamy-a.

http://www.vjesnik.hr/Html/2000/03/16/C ... ?r=van&c=5

a i jedan citat o pustanju 32 od 37 zarobljenih zena logora Omarska

Jadranka Cigelj o ulozi novinara:

"Kako ste oslobođeni iz logora?

To mi je jedna od dragih uspomena, jer inače danas ne bismo razgovarali. Iz Omarske smo oslobođene 3. kolovoza 1992., ne znajući što se, u stvari, događa. Ujutro smo išle u tzv. restoran na svoja normalna zaduženja, u namjeri da očistimo prostor i pripremimo se za dovoz splačina od hrane, kada je došao zamjenik zapovjednika logora Drago Prcač, sada haaški osuđenik, i kazao nam da ćemo biti puštene. Prebačene smo u Trnopolje, za koje smo znale da je također logor, ali se tamo mogla dobivati hrana od kuće.

Dugo vremena nas je proganjalo pitanje kako to da smo puštene i tek sam kasnije doznala da su za naše preživljavanje zaslužni novinari, prije svih Roy Gutman i Ed Vulliamy, koji su prevarili Karadžića. Naime, svijet je imao riječ srpske strane da u Omarskoj nema žena pa su nas, kada su banuli novinari, na brzinu prebacili u Trnopolje, što možda ne bi učinili da su nas imali vremena ubiti."

Selam Kozarac
"Ima Bosne, beglerbeze i Bosnjana u njoj! Bili su prije vas i, ako Bog da, bit ce i poslije vas!" - Husein beg Gradascevic

"Ovako nesto je trebalo dozivjeti ali je jos bolje ovako nesto prezivjeti!"-dr. Eso Sadikovic, logor Omarska

Redzic
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la Redzic » pon pro 03, 2007 3:31 am

It is good, Iznogud. I meni je ovo super ideja, a sto se tice onih nekoliko jadnika iz ankete dijelim misljenje da su to oni s druge strane zice i neka ih neka se vidi koliko su bijedni.
Selam Kozarac i maksuz Netherland.

kapo
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la kapo » pon pro 03, 2007 12:09 pm

Hase, odlicna ideja! Ja sam za. Usput ugrabila sam 2. glas :lol:

beny
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la beny » pon pro 03, 2007 12:20 pm

JA sam ZA
Rijec sjece glavu brze od najostrijeg maca........

picadilly
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la picadilly » pon pro 03, 2007 1:39 pm

slika

"Slobodna Bosna do Drine!"

seno
Trudbenik
Trudbenik
Kontakt:

PostPostao/la seno » pon pro 03, 2007 6:16 pm

IDEJA IZVRSNA I PODRŽAVAM JE U POTPUNOSTI.

/možda da vidimo imali još takvih koji bi mogli biti počasni građani Kozarca ili slično pa da se i njima zahvalimo/

NeckoCH
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la NeckoCH » pon pro 03, 2007 6:38 pm

Takodjer ZA

Natrag na “Politika”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.