Deset kandidata za Predsjednika RS

Sve vezano za politicku scenu

Moderator/ica: Aaly

13
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la 13 » pon pro 10, 2007 10:08 am

CIK - BiH objavljuje:
PRIJEVREMENI IZBORI ZA PREDSJEDNIKA entiteta rs ( Djelimični preliminarni rezultati )

1 RAJKO KUZMANOVIČ
SAVEZ NEZAVISNIH SOCIJALDEMOKRATA - SNSD - MILORAD DODIK 97.298 44,53 %

2 OGNJEN TADIČ
SDS-SRPSKA DEMOKRATSKA STRANKA 72.729 33,28 %

3 MLADEN IVANIČ
PDP RS - PARTIJA DEMOKRATSKOG PROGRESA REPUBLIKE SRPSKE 35.403 16,20 %

4 MIRKO BLAGOJEVIČ
SRPSKA RADIKALNA STRANKA DR VOJISLAV Å EÅ ELJ BIJELJINA 4.467 2,04 %

5 SLOBODAN POPOVIČ
SDP - SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA BOSNE I HERCEGOVINE - SOCIJALDEMOKRATI BIH 2.997 1,37 %

6 KRSTO JANDRIČ
NARODNA DEMOKRATSKA STRANKA 2.541 1,16 %

7 ANTON JOSIPOVIČ
NARODNA STRANKA RADOM ZA BOLJITAK 1.111 0,51 %

8 NEDŽAD DELIČ
DEMOKRATSKA STRANKA INVALIDA BIH 1.066 0,49 %

9 DRAGAN čOKANOVIČ
čOKANOVIČ DRAGAN - NEZAVISNI KANDIDAT 490 0,22 %

10 NIKOLA LAZAREVIČ
EVROPSKA EKOLOÅ KA STRANKA E-5 412 0,19

prijedorcani
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la prijedorcani » pon pro 10, 2007 10:08 pm

Pa jeste li normalni sa ovim promovisanjem Kuzmanovica? pa to je vrhunski ideolog Velike Srbije. Trebali ste glasati za invalidsku stranku i makar sacuvati obraz.

kapo
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la kapo » pon pro 10, 2007 10:18 pm

Prijedorcanin, ova tema je postavljena da se stavljaju i razmjenjuju argumenti i misljenja. A poslije glasanja, kad je vec kasno za argumente dolaze analize.....

JM1986
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la JM1986 » uto pro 11, 2007 12:43 am

Da smo glasali za Delića, znali bi da nema šanse!
Za SDP isto tako! Jedine šanse su imali Tadić i Kuzmanović i manje zlo je Kuzmanović!

prijedorcani
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la prijedorcani » uto pro 11, 2007 12:48 am

Pogledaj poruke prije glasanja. Rekao sam i prije isto.
Nikako ne razumijem tvoju logiku. Imali smo sanse za sta? Za nestanak? Nema veze sto sa delicem ne bi imali sanse, imali bi cist obraz i znali bi da nismo sudjelovali u postavljanju cetnika na vlast.
Sve mi se vise pocinje sve ovo da gadi.

JM1986
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la JM1986 » uto pro 11, 2007 1:07 am

Prijedorčane,
radi se o tome da je Kozarcu ponuđena direktna pomoć od Vlade rs ako Kuzmanović pobjedi! Jel sad jasno???
Kozarčani su nažalost prepušteni volji vlade rs-a i to je tužna činjenica jer nas je Federacija zaboravila, odnosno nije nikad ni znala za nas!

(baned)
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la (baned) » uto pro 11, 2007 9:32 am

Federacija je sklop tudjih poreskih korisnika i sve sto federalna vlada da kao pomoc znaj te da je to otkinuto od poreskih korisnika federacij.Znaju oni za nas i to vrlo dobro.
A pridorac na osnovu cega tvrdis da je gore navedeni nesto strasno opasan tip.
Polu informacije poput malog diva izbacivas i ljudima dajes takvu ludu predstavu da nije normalno.
Kao akademik je ucestvovao u izradi Ustava Rs i to je sav njegov rad uod 1992 godine do danas jer ga je SDS koji je tad bio drzava skinuo sa svih pozicija koje je obavljao.
Mozda bih ti trebao vise nesto reci jer kad nisi upucen nemoj molim te svirati bez veze.

hannas
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la hannas » uto pro 11, 2007 9:55 pm

Uh Necko cesce se malo javljaj sa ovakvim komentarima. Bilo je i vrijeme. Zar ne??

prijedorcani
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la prijedorcani » uto pro 11, 2007 10:20 pm

Prijedorčane,
radi se o tome da je Kozarcu ponuđena direktna pomoć od Vlade rs ako Kuzmanović pobjedi! Jel sad jasno???
Kozarčani su nažalost prepušteni volji vlade rs-a i to je tužna činjenica jer nas je Federacija zaboravila, odnosno nije nikad ni znala za nas!
Pa ponudjena je i Fikretu Abdicu bila Zapadna Bosna pa je li to opravdavalo izdaju? Kakva je to pomoc koja je ucjenjena izborima? Procitaj jos jednom kako to zvuci. O tome ja ovdje i trubim po forumu. Ponudjeno je i Aliji da ima avliju ako da pola Bosne. Nazovi stvari pravim imenom i reci ovako:
"Mi smo se pomirili sa genocidom i vazalskim statusom i nesmeta nam tzv. RS samo nek se Kozarac razvija". Tako ja razumijem tvoje obrazlaganje. Uzdaj se u se i u svoje kljuse a ne u istu tzv. Vladu koja je unistila i pobila taj isti Kozarac 1992.

Mene nas narod podsjeca na onog majmuna iz jednog filma o zivotinjama. Naime u jednoj sceni majmun dize kamen i vidi zmiju zvecarku i onesvijesti se. Nakon sto je dosao sebi, opet digne kamen, opet vidi zmiju i opet se onesvijesti i tako dalje. Zmija je uvijek zmija samo se kamen moze ciniti drugacijim!

prijedorcani
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la prijedorcani » uto pro 11, 2007 10:38 pm

Federacija je sklop tudjih poreskih korisnika i sve sto federalna vlada da kao pomoc znaj te da je to otkinuto od poreskih korisnika federacij.Znaju oni za nas i to vrlo dobro.
A pridorac na osnovu cega tvrdis da je gore navedeni nesto strasno opasan tip.
Polu informacije poput malog diva izbacivas i ljudima dajes takvu ludu predstavu da nije normalno.
Kao akademik je ucestvovao u izradi Ustava Rs i to je sav njegov rad uod 1992 godine do danas jer ga je SDS koji je tad bio drzava skinuo sa svih pozicija koje je obavljao.
Mozda bih ti trebao vise nesto reci jer kad nisi upucen nemoj molim te svirati bez veze.
Pa gospodine tvrdim to na osnovu dokaznog predmeta Tribunala u Hagu broj P227, odluka broj 4 koristeno na sudjenju radoslavu Brdjaninu 28. februara 2002. To je lista clanova Kriznog staba tzv. Autonomne regije Krajina. Rajko Kuzmanovic je broj 11. na toj listi koja je sacinjena 5. maja 1992. Medjutim 8. maja 1992 je objavljen sluzbeni glasnik u kojem se lisac izvukao tako da nema njegovog imena vec je tu drugi SANU ideolog Dragoljub Mirjanic.
Nadam te da te nije tvoj novi "predsjednik" necim zaduzio, vidim da ga skoro hvalis da je izradio tako zvani "Ustav RS".
Da te upitam sta je to "Ustav RS"?

Pa ljudi sta vam je? Treba li jos jedan genocid da shvatite?

prijedorcani
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la prijedorcani » uto pro 11, 2007 10:42 pm

I jos nesto JM1986.

Kozarcani su samo PREPUSTENI SAMI SEBI a ne nikakvoj vladi tzv. RS. U se i u svoje kljuse. Da su svi glasali za onog iz stranke invalida imao bi covjek mozda makar 20-30,000 glasova, ali ne treba oped nasjedati na pricu i udobrovaljati se cetnicima.
To kod njih ne funkcionise. Iskoriste te, obrisu tobom zadnjicu i onda povuku vodu. tako operiira svaki totalitarni rezim.
Sto prije to shvatimo to ce nam biti lakse podnositi realnost i zrelo razmisljati. Zasto uvijek idemo sa nekom postavkom kako eto ima neko ko nama upravlja. Nema.

Sam pao, sam se ubio, ako te nije on stigao ubiti.

(baned)
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la (baned) » sri pro 12, 2007 11:09 am

Za tebe pridorac je da vodis neku humanitarnu udrugu i uspostavljas nove korekcije po pitanju ljudskih prava sto ti dobro stoji,ali u politici si slab pucas bez veze.

hannas
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la hannas » sri pro 12, 2007 12:58 pm

Pridorac stvarno pokusavam, ali nemogu da razumijem tvoje motive za sve ovo sto pises. Svi mi imamo manje ili vise izrazen post traumatisk stres sindrom, ali (bez uvrede) kod tebe je to malo extremnije izrazeno i valjda zato si uvijek pesimistican i u svemu vidis izdaju. Mozda ti smeta ovaj politicki pluralizam ili ovi pokusaji uspostavljanja demokratskih principa. Nista ne moze preko noci. Nemoze se zivjeti u proslosti vec se moraju pokusati pratiti novi nacini borbe za politicki ili bilo koji drugi prosperitet, a svi tvoji komentari su pogledi unazad, potreba za ravansizmom i radikalnijem pristupu svemu. Ne razumijem otkud ti snaga ili hrabrost ili drskost, neznam vise kako da to nazovem, pa da kazes da smo se pomirili sa genocidom i vazalskim odnosom, te da volimo RS itd,itd,. Covjece sidzi na zemlju i otvori oci. Kako se ne stidis porodica onih koji jos nisu pronadzeni i svih onih koji su pokopani i svjedoce. Cim neko nesto iznese sto se kosi sa tvojim shvatanjem i pogledom na stvari, odmah se suprostavljas. Kad si vec kapacitet zasto se ne udruzis sa drugima koji nesto rade ili pokusavaju uraditi za Kozarac pa sam nesto doprineses umjesto da zbunjujes raju.

prijedorcani
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la prijedorcani » sri pro 12, 2007 9:30 pm

S kim da se udruzim? Sa ovima sto sklapaju pakt sa Kuzmanovicem? On im obecao financijsku pomoc i zato ja trebam da gubim obraz glasajuci za bivseg clana Kriznog staba? Zasto niko ne odgovori argumentirano? Ja sam lijepo naveo dokument na osnovu kojeg iznosim svoje tvrdnje, iznesite i vi svoje. Porodice koje su nekog izgubile nece ni glasati za takvoga osim ako im nije izapran mozak. To sto smo izgubili nekoga nam ne daje pravo ili svetost. Demokratija meni ne smeta ali smeta mi kad mi neko sugerise da glasam za bivseg clana Kriznog staba. Kad mi neko dokaze da Kuzmanovic nije bio to sto je bio onda bih mozda i mogao progutati nesto.

Spider vidim da si ti jako dobar u politici i to onoj Alijinoj koja nas je ovdje i dovela. Ja nisam politicar, ja samo makar ovim pisanjem hocu da sacuvam ono sto se nekad zvalo OBRAZ, a ti pravi dogovore ako hoces sa citavim svijetom.

nn
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la nn » sri pro 12, 2007 9:39 pm

prijedorcani,
da ti zivis u Bosni i da neces da glasas za Kuzmanovica zbog OBRAZA, tvoje misljenje bi bilo Ok. Ali, ako zivis u zemlji gdje postoji i bolnica i vodovod i struja i sve ostalo sto ti treba, nije mi bas Ok da pricas ljudima u Kozarcu kako treba da cuvaju OBRAZ.

Ovo ne znaci da bih ja glasala ili ne za Kuzmanovica; posto ja zivim u zemlji u kojoj su te neke osnovne stvari regulisane, onda mi je malo bez veze da nekom drugom sugerisem kako treba da cuva OBRAZ.

Ljudima u Kozarcu treba ili pomoci da dodju do tiih elementarnih stvari ili ih treba pustiti da glasaju za koga hoce ako im vec ne mozemo pomoci.

Selam
Zadnja izmjena: nn, dana/u sri pro 12, 2007 10:43 pm, ukupno mijenjano 1 put.

Natrag na “Politika”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.