Deset kandidata za Predsjednika RS

Sve vezano za politicku scenu

Moderator/ica: Aaly

kapo
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la kapo » sub stu 24, 2007 12:24 am

Jako je tesko naci neke informacije na internetu o kandidatima. Znam da je spider neke stvari vec ranije pisao i da su misljenja bila podijeljena. On je sugerisao da je najbolje da se glasa za kandidata SNSD-a

Takodjer je ukazao na to da je Ognjen Tadic iz SDS-a jako opasan kandidat i da on ako pobjedi nastaje tamni vilajet.

Po meni licno bi bilo dobro kad bi nas jos neki iz BiH malo bolje mogli informisati. Ima jedan link ali nisam sigurna da nesto posebno govori osim o financijskoj poziciji kandidata. U svakom slucaju mozete pogledati.

http://www.pressonline.co.yu/vest4.jsp? ... ctionId=51

79202 i to zadnje sto pises je zauhar. Da se budi svijest da se pripremamo za slijedece izbore, da znamo gdje i kako se registrovati i sl. Nekako uvijek razmisljam, mozda je glupo ali nekad razliku moze napraviti i par glasova.

JM1986
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la JM1986 » sub stu 24, 2007 12:56 am

Evo kapo ako mogu malo pomoći:
Najvjerovatnije da će se borba voditi između SDS-ovca Ognjena Tadića i kandidata SNSD-a Rajka Kuzmanovića! Ognjen Tadić je bivši član radikala i javno se deklariše kao četnik i nacionalista. Njegova prednost je što je mlad (33 godine) a od Kuzmanovića je mlađi čak 44 godine. Rajko Kuzmanović nije političar nego je do sada bio predsjednik Akademije nauka i umjetnosti RS ali njegovi politički stavovi su isti Dodikovim! Ostali kandidati i nemaju neke šanse!
Po mom mišljenju Tadić će biti pobjednik jer Srbi traže još jednog jakog čovjeka pored Dodika! Bošnjacima bi bilo najbolje glasati za SDP-ovog Popovića ali su njegove šanse gotovo nikakve pa bi to bilo džabe prosipanje glasova te tako treba ipak pogledati realnu situaciju i procjeniti koji je za Bošnjake bolji kandidat između dvojice favorita! Bošnjaci bi prema tome trebali glasati za manje zlo, pa je moj prijedlog Rajko Kuzmanović!

prijedorcani
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la prijedorcani » sub stu 24, 2007 2:58 am

Nemojte biti naivni. ja bih glasao za onog iz stranke invalida. posto ionako nemamo puno sanse neka covjek makar zna da ima podrsku Bosnjaka. Kakav Kuzmanovic. Taj ce napraviti vise stete jer on to radi iz ubjedjenja a Tadic vise iz karijere. Kakve veze ima je li se on izjasnio kao cetnik? Makar znas s kim imas posla. Zapamtite da su njihovi ciljevi identicni a tamni vilajet je ovdje od 1992.

13
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la 13 » sub stu 24, 2007 9:59 am

[align=justify]Trud Saveza BiH udruženja u Å vedskoj je za pohvalu. Oni pokusavaju razviti upravo onu demokratsku kulturu koju sam ranije spominjao i aktivirati one koji su rezignirali. Medutim, ponavljam, izlazak na glasanje je pravo i duznost svakog gradana drustva. Znaci nije kriva nikakva procedura ili rokovi za situaciju da se Bosanci u Svedskoj nisu sami prijavili za glasanje, i to vec na proslim izborima. Ko je tada glasao, nalazi se na izvodu spiska biraca CIK BiH i dobija glasacki listic putem poste. Predpostavljam da se sada u Svedskoj mnogi bune ali da ce zaboraviti se barem sada prijaviti za glasanje putem poste za slijedece izbore. Ako na slijedecim opstinskim izborima opet bude oko 20000 prijavljenih biraca u dijaspori, treba se zapitati ko je onda kriv?

Pitanje za koga glasati je tesko odgovoriti jer se odluka donosi iz licnih uvjerenja i stoga je intimne prirode. Ja licno nisam nikada glasao samo po nacionalnom ili spekulativnom kriteriju. Ima jos daleko vise kriterija koji uticu na odluku. Treba svako glasati iz licnog uvjerenja a ne onako kako drugi misle.
Kako cete glasati, mene apsolutno ne interesuje, samo bolan glasajte!!! Izvadite licne karte, prijavite se za slijedece glasanje i ostvarite svoje gradansko pravo![/align]

8O

(baned)
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la (baned) » sub stu 24, 2007 12:33 pm

Postovoani,

Drago mi je da ponovo se budi to nase glasacko tjelo a to se zove duznosti gradjana ili obaveza.
Jednom sam to izrekao a i ponovo ponavljam da ovi izbori na drzavnom nivou su vrlo bitni za nas povratnike u cetnitet.
Zasto su vrlo bitni?

Na predstojecim izborima za Predsjednika RS bitka ce biti izmedju SNSD-a i SDS-a.
Kandidat SNSD-a Rajko Kuzmanovic je covjek sa poprilicno velikim zivotnim iskustvom,akademik sa zvanjem i vrlo tih covjek.
Ima veoma velik uticaj i u FBiH a u toku proslog vremena nije bio na pozicijama za koje mozemo smatrati da su stetile njegovoj reputaciji.
On je kandidat SNSD-a a nepripada ni jednoj politickoj opciji ,barem zvanicno.

Sa druge strane imamo Ognjena Tadica,vrlo mladog,preambicioznog i radikalnog politicara.
Njegova teorija je teorija radikalne srpske stranke i njegovog idola Vojislava Seselja.
Njegov odabir znacilo bih pogorsavanja situacije i moguce eskalacije nasilja na ovim prostorima.

Kroz neke razgovore sa predstavnicima kako savjeta a tako i politicki partija koje predstavljaju nas najbolja opcija je Rajko Kuzmanovic.)svi razgovori su nezvanicni).

Moje licno misljenje je da bih izlaskom na izbore kako u Kozaracu ,tako i van njega da kandidat SNSD-a je bolji izbor,pa bih savjetovao ljude da im nebude tesko da glasaju za gore navedenog kandidata.
Postoji veoma velika mogucnost da glasanjem dobijemo neke i istupke za Kozarac.

abazpoljak
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la abazpoljak » sub stu 24, 2007 1:54 pm

Nesto razmisljam, taj Tadic, kad je pocela agresija, imao je 18 godina, mi se nadamo da ce se oni promjeniti, iz ovog primjera se vidi koliko su oni zadojeni cetnistvom! Interesuje me da on nije kakav rod Duli Tadicu, mozda ti spider znas. Naravno, bolja je opcija Kuzmanovic, ako glasamo za nekog drugog, dajemo vecu sansu Tadicu.

ilma
Početnik
Početnik

PostPostao/la ilma » sub stu 24, 2007 2:06 pm

Treba glasati zbog broja poslanickih mjesta u parlamentu.Npr.da smo mi(znaci i dijaspora i oni koji zive u rs) svi na predhodnim izborima glasali
samo za jednu opciju ili za SDA ili za Stranku za BiH jedni bi imali vise poslanickih mjesta.Ovako smo nase glasove razbacali malo ovima malo onima i nista nismo uspijeli ili promjenili.

JM1986
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la JM1986 » sub stu 24, 2007 8:44 pm

Ilma, na ovim izborima se ne glasa za parlament nego samo za predsjednika RS!
Ognjen Tadić je sa 17-18 godina bio dobrovoljac u vojsci tzv.RS

Hile2161
Početnik
Početnik

PostPostao/la Hile2161 » sub stu 24, 2007 10:23 pm

Htjeo bi znati ako mi moze neko reci dali je moguce da 19.157 biraca ima koji glasaju putem poste iz rs. Ako se uzme da od toga ima min. 40% iz ostala dva naroda sta moze uraditi 12-13.000 glasaca Bosnjaka. Juce sam telefoniro sa CIK u Sarajevu zbog nepotpunog slanja glascki pisama za moju familiju a to je bio slucaj i na zadnjim izborima. Nisu mi znali reci zasto ali da svakako nazovem iza utorka 27.11. Ako se uzme da 9.12 moraju biti nazad onda od toga malo nafake. Ali usput su mi rekli da su svih 15.000 i kusur vec poslati. Sto govori da cirka 4.000 vec fali gdje bi mislim trebali biti i moji.Alternativa ce biti glasacko mjesto da to mogu tamo uraditi.Ako uzmemo neazurnost sluzbenika sto je kod nas haman pa normalno ali ja mislim da smo i sami suodgovorni jer zifre govore sve.

picadilly
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la picadilly » ned stu 25, 2007 1:27 pm

Tadica SDS gura napred bez ikakvog razmisljanja sta ce biti sutra jer njima pase ovakva situacij.
Ko ima mogucnost da provjeri Ognjen je konstantno u jednom kaficu koji se nalazi preko puta objekta vlade i samo ceka medije da se pojave u press centru da likuje.
Uvjek ili je to okolnosti koje se cesto ponavljaju kad sam u BL a to je vrlo cesto moze se primjetiti u tom kaficu.
Covjek je totalno destruktivan pa mogu reci slobodno budala ali ima moc govora sto mu se mora priznati.
Ja sam se preko nekih ljudi koji su gore u vladi pa cak i pravoslavci govore da tom momku treba 24 psihijatar cak da osim svojih stranackih ljudi nema prijatelja.
Prije par sedmica je bio u Krusevcu sa osnivacem Lazarave garde a i on kod njega u uzvratnoj posjeti.
Nisu mogli naci bolju temu od Kosova i RS-a sigurno.

Pametni ljudi ne kontrolisu stanje u nasoj Bosni i to svakom moze biti jasno ali kako bih onda jos budale mogle kontrolisati tek .

Rata nece biti ali da situacija moze biti i tek poslije eskalirati e to moze biti to je tacna postavka svega.
Beriz Belkic je treci covjek u nasoj drzavi i imao sam priliku da ga prije par mjeseci pitam za mogucnost stvaranje kriznih zarista u BiH i regionu,sto mi je licno potvrdio i iznio svoje misljenje i po mom slobodnom zakljucku ide sve kako je i prije par mjeseci rekao.

Vezano za glasnje jos ja licno cu glasati kandidata RS Rajka Kuzmanovica.To me neveseli ali izmedju dva zla mislim da izabirem manje.

ilma
Početnik
Početnik

PostPostao/la ilma » ned stu 25, 2007 4:46 pm

Ilma, na ovim izborima se ne glasa za parlament nego samo za predsjednika RS!
Ognjen Tadić je sa 17-18 godina bio dobrovoljac u vojsci tzv.RS
Znam da se ne glasa za parlament,ali sam s tim htijela samo da ukazem
na predhodne izbore gdje se jako malo odazvalo glasaca iz dijaspore.Znam hiljade slucajeva gdje u porodici u dijaspori glasaju
samo babo i mati(a cesti ni ti isti) premda su i djeca koja zive s njima punoljetna i mogu glasati.Zasto se neprijave?Ja imam troje djece i sve troje sam prijavila za glasanje i dobivaju glasacke listice.To su ipak tri vazna glasa.

13
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la 13 » ned stu 25, 2007 7:57 pm

ilma, apsolutno si u pravu i tu nema diskusije.

kapo
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la kapo » ned stu 25, 2007 10:11 pm

Raja hvala na razmijeni misljenja i na informacijama. Imamo pravo glasa i ja sam za, da to pravo iskoristimo i da izidjemo i na ove izbore. Ko je najvrijedniji mog ili tvog glasa? To je stvar licnog ubjedjenja i nebih nikom nista savijetovala osim da, kao sto Midho rece -GLASA. Ja jos nisam donijela odluku za koga cu glasti, dajem sebi vrijeme do utorka. Znaci ako jos ima nekih argumenata, podataka ili sl. Bujrum, imamo jos par dana :wink:

JM1986
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la JM1986 » pon stu 26, 2007 12:03 am

Ilma, pogrešno sam te shvatio, pa ti dugujem izvinjenje!

Ckalja
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la Ckalja » pon stu 26, 2007 9:23 pm

Kao sto 79202 rece ja ne vidim ovdje nista pozitivno osim toga da se narod navikava na glasanje. Nas je tako malo prijavljeno za izbore da njima uopste nije bitno hocemo li glasati ili ne.
Trebali bi se vise posvetiti opstinskim izborima koji su sljedece godine kao sto to vec radi Savez u Svedskoj.

Nesto mi je ostalo nejsano kod ovih izbora.
Po tom nekom entitetskom ustavu predsjednik entiteta rs moze biti samo srbin?
Kako se onda ovaj Nedzad Delic kandidovao?
Ili ja nesto nisam dobroa skontao?

Druga stvar koju sam htio iznijeti ovdje je da od sada, kada govorimo o rs-u, uvjek koristimo izraz entitet rs.
Ovo je neko predlozio na jednoj stranici i mislim da je u pravu, kako za rs tako i za federaciju treba uvjek ispred staviti entitet.
Ime rs-a je zbunjujuce jer sadrzi rijec republika sto je obiljezje drzave.
Trebamo uvjek naglasavati da se radi o entitetu a ne drzavi, dok ih ne nestane potpuno.

Natrag na “Politika”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.