Kongres kozarcana i prijatelja Kozarca

Sve vezano za politicku scenu

Moderator/ica: Aaly

saldumovicsalko
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la saldumovicsalko » pet ruj 07, 2007 7:59 pm

staje kozaracke pameti sirom svjeta stabi oni sve mogli isplanirati usaglasiti sa savjetom mz do slijedeceg kongresa kako bi to bilo fino i koja bi to pomoc bila a da o materijalnoj i negovorim stasmo pojeli na kongresu ono stosu vrijedne kozarcanke donijele od sebe toje bila njihova lijepa gesta i pompc a mi pitamo trebali im pomoc pomoc im treba u svakom pogledu ekreme samo naprijed i nemojtese stidjeti traziti pomoc moje licno misjlenje je da vi napravite plan i program i trazite nasu pomoc za realizaciju

kasimkusuran
Početnik
Početnik

PostPostao/la kasimkusuran » pet ruj 07, 2007 8:37 pm

a ti ramulicu ostavi moje kozarcane namiru i gledaj svoja posla ovako vrjedati savjet mz akademike generale ministre kranje je nekulturno . Nama takasimkvi muhaderi u kozarcu nisu potrebni kao stosi ti.

debl
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la debl » pet ruj 07, 2007 9:39 pm

Sada nam je Ekrem na veoma fin, ucitiv i smiren nacin objasnio sve nejasnoce oko Kongresa Kozarcana, a i sire, i svaka daljna polemika, po mome misljenju, bila bi suvisna. Nemozemo ocekivati od clanova Savjeta MZ Kozarac da svakome od ucesnika na ovome forumu objasnjavaju i referisu o svakom svom potezu, o svakoj svojoj namjeri. Jednostavno bi im trebali vjerovati i dati im podrsku u svakom pogledu jer samo tako cemo doci do nasega zajednickog cilja, a to je Opcina Kozarac.
................ respekt Ekreme!
P.S. Atomsko Skloniste je vaktile pjevalo
" Cuvaj se cistunaca i ljudi bez mana"
SELLAM KOZARAC !!

abazpoljak
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la abazpoljak » pet ruj 07, 2007 10:11 pm

Slazem se sa Salkom, dijaspora treba da bude vise ukljucena u pripremi sljedeceg Kongresa, mada smo imali priliku dati svoje sugestije i za prosli. Zar nije bio objavljen link ispred MZ-e na koji smo mogli davati svoje prijedloge i sugestije. Koliko mi je poznato, samo tri ili cetiri prijedloga su stigla na taj link, ja nisam poslao nista. I sad kad je sve proslo, mi krivicu bacamo na organizatore da Kongres nije dobro organizovan! Hannas rece da je dobro bilo pod kakvim uvjetima je radeno, slazem se, a ove diskusije mi lice na ono: poslije bitke svi su generali, mislim na kritike. Bilo bi dobro da Organizacioni odbor objavi imena posiljalaca sa prijedlozima na objavljeni link, tako bi nam bilo puno toga jasnije, jesu li ove kritike dobronamjerne ili... Ako je g. Ramulic poslao dopis kako on vidi Kongres, kao sto navodi na ovoj stranici, a njegove ideje nisu uzete u obzir, (bar jedan dio), onda ima pravo da se ljuti. A ako nije, onda se slazem sa Ekremom da mi ovo zvuci kao naruceno od nekoga! Moj prijedlog je da se za sljedeci Kongres oformi jedna radna grupa iz dijaspore koja bi bila u stalnom kontaktu sa MZ-om, da se stisaju tenzije o proslom Kongresu i da gledamo u buducnost. Na primjedbu nn da su bila samo dva biznismena, bio je i jedan od brace Mesica, blizanci su pa nisam siguran koji! Za moje znanje nije se ukljucivao u diskusiju, ali on je prakticar i radi puno vise za Kozarac nego sto mi znamo. Ekreme, slazem se sa tvojim videnjem stvari u Kozarcu.

sitka
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la sitka » sub ruj 15, 2007 4:52 pm

sellam svima svesam procitala i skontala, ali narode moj otvorite bankovne racune u zemlama gdje zivimo mislim da svak moze odvojiti mjesecno 10euro za nas kozarac,i kad to bude pocelo fukcionirati oda mozemo dalje kako ista bez financije nema dogovora ni planiranja niko nam nece nista pokloniti a ko to nepocnemo sami u skorije vrijeme onda hmm. p.s.pare buse gdje burgija nece. SELLAM

hutko
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la hutko » uto lis 30, 2007 12:05 pm

Nisam siguran dali bi trebalo ovu temu ponovo prodiskutovati,ali me nesto kopka po pitanju realizacije DOGOVORENOG...

Sjecam se da je receno od strane g.Zenkica da bi se otvorijo jedan hm...mislim da se zove info... Centar sa sjedistem u Kozarcu,gdje bi bila zaposlena dva radnika koja bi bila (prvu godinu) placena od udruzenja iz Amerike .

Ova dva radnika bi dobila jasne ciljeve rada,bez uplitanja MZ,Politike,Logorasa ili bilo koji drugi organizacija...

Mislim da ova idea nije losa,neznam zasto nije rjesena...tako bi na iducem kongresu imali koga i pohvaliti i kritikovati samim tim bi rijesili za sigurno dva radna mjesta,stim da ova dva radnika budu fakultetno obrazovana.

Imamo nasu Omladinu u kojoj je dosta dobro angazovana Besic Zilha Koja bi bila sigurno jedna od mojih prijedloga,naravno ako bi ona to prihvatila.

Molio bi sviju koji zele diskutovati ,da ne pocinju jedne te iste diskusije koje su vec napisane,a nisu rjesene...daj da rjesimo ovo dali bi to bilo dobro, pa ako nista imamo godinu dana da isprobamo taj proekat.

Ovim bi rjesili mnoge ne suglasice i sa ovim bi "MOZDA" rjesili puno stvari od Opstine do mnogi drugi ne uspjesno realizovani ideja kojima nemozemo naci zajednicku rjec,a ipak svi mislimo isto,puna su nam usta Kozarca jedinstva,velikoga grada ...sve nesto na guranje.
Zadnja izmjena: hutko, dana/u uto lis 30, 2007 4:44 pm, ukupno mijenjano 1 put.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

hannas
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la hannas » uto lis 30, 2007 4:38 pm

Dobro receno Hutko. Hajmo vidjeti kako realizovati dogovoreno. Koga bi trebalo aktivirati da kontaktira npr. gdina. Zenkica i podsjeti ga na obecanja i ono na sta se obavezao pred svima nama. Mislim da je on na kongresu demonstrirao jedan cisto americki nacin pristupa stvarima, u cemu ja ne vidim nista lose. Direktna akcija, tako bih ja to nazvao i sve je zvucalo lijepo, ali kako sve to stoji sad ?? Sve se nekako ubehutilo.
Zasto ne napraviti listu prijedloga za te dvije osobe koje bi eventualno mogle raditi u tom nasem informativnom centru Moj prijedlog je:
1. Emira Jaskic
2.Zilha Besic
Hamo opet malo pokrenuti ovu diskusiju bez vracanja na ono sta je bilo, nego gledajmo unaprijed sta mozemo sami uraditi i kako doprinijeti da bude bolje? Kako pomoci savjetu da se nesto pokrene??

saldumovicsalko
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la saldumovicsalko » uto lis 30, 2007 5:49 pm

postoje savjet bio organisator kongresa ovo pitanje treba uputiti njima iti odmmah dami nebi diskutovali i cekali dase oni jave moj prijedlog je da arci razgovara snjima

nn
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la nn » uto lis 30, 2007 9:19 pm

Meni je ideja o Inforamativnom Centru ostala nejasna jos od samog Kongresa ali sa kim to diskutovati. Cini mi se da je ova tema o Kongresu Kozarcana zavrsena sto se tice MZ. Da su oni zainteresovani za IC, sami bi vec pokrenuli ovo pitanje. Da je Zenkic ozbiljno zainteresovan za realizaciju IC vec bi se i on oglasio.

Da li je bolje pokretati IC ili Udurzenje kozarac.ba? Meni Udruzenje kozaraca.ba vise odgovara jer
1. informacije vec odbijamo preko stranice i vec smo ovdje okupljeni

2. pokretanjem Udruzenja bi imali nekog ko je stalno u kontaktu sa nama i ko bi bio spreman i da nesto odradi u Kozarcu uz nasu podrsku. (mislim narvano na Svabu). Pored toga, poslije svih ovih probelma oko informisanja i medijske blokade i sl., ja imam povjerenja u ovo sto Svabo radi. Nas narod vrlo brzo uzme zdravo-za-gotovo sve sto mu se servira i mislim da je Svabo dobro uradio sto je odbio da objavi neke stvari na stranici. Ne znam koliko jos ljudu Carsiji imamo koji bi na pravi nacin reagovali takvim situacijama i u sta bi se sve mogao pretvoriti IC?

tarantino
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la tarantino » uto lis 30, 2007 11:19 pm

Zato bih, za kraj, zamolio clanove Savjeta MZ, da konkretizuju zakljucke Kongresa Kozarcana i ovdje iznesu akcije i nacine na koji ce se tih 5 zakljucaka (koje ja vise ne znam ponoviti), odraditi... u duzem ili kracem roku.

hannas
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la hannas » sri lis 31, 2007 3:55 pm

NN mnoge stvari nisu jasne, a ja smatram da bi taj IC bio nesto kao nadogradnja ili prosirenje Kozarca.ba na neki nacin. Po meni je tu Svabo neizostavan, ali budemo li na sljedecem kongresu dozvolili da se Kozarac.ba marginalizira, onda pogotovu nema nista od toga. Sudeci po trenutnoj pasivnosti sumnjam da ce ista biti od tog IC. Bar ne u neko dogledno vrijeme, a radovalo bi me da se neko kompetentan javi i razuvjeri me.

S-V
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la S-V » sri lis 31, 2007 5:12 pm

Draga NN,nekazem da nisi u pravu ali treba imati na umu da mnogi koji ne zive u Kozarcu ,nemaju kompjuter i internet .Barem koliko ja znam,a to su starije osobe i njih isto interesuje sta se desava.Neka Svabo preko ove stranice informise,kao i do sad,ali IC je i te kako potreban i ne samo oko Kongresa itd.nego i mnogo vise! Senada

debl
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la debl » sri lis 31, 2007 6:44 pm

Neznam zasto nn misli da su IC i Udruzenje kozarac.ba dvije stvari koje se medusobno iskljucuju.
Ja mislim da nam je oboje jako vazno.
IC bi nam pruzao informacije iz prve ruke i nebi vise morali dvoumiti jeli nesto stav savjeta mz ili osobno misljenje nekog od clanova tog savjeta. Dakle te informacije bi bile zvanicne. To bi bila druga zadaca IC, a prva i glavna bi bilo skupljanje informacija, materijala, i svega sto je potrebno i sto bi koristilo u ostvarenju cilja "kozarac-opstina" i upravo to bi trebali raditi to dvoje stalno zaposlenih. Posao izuzetno kompleksan, tezak i odgovoran. Gospodin Zenkic je obecao finansiranje. Sad bi neko trebao pripremiti stvari i onda kontaktirati gospodina Zenkica i reci otprilike "Mi smo spremni - mozemo poceti". Tako sam ja to shvatio.
Udruzenje kozarac. ba je vazno iz razloga sto bi tek sa njegovim formiranjem mi kao posjetioci ove stranice postali stvarnost. Tad bi nase mogucnosti bile daleko vece. I niko nebi mogao precutati sta je udruzenje od npr. 500 clanova uradilo u periodu od.. do...
SELLAM KOZARAC !!

Blondy
Početnik
Početnik

PostPostao/la Blondy » sri lis 31, 2007 7:11 pm

bez rijeci ,,,,,,,,,,,,,,,,
**Ljubav se zove imenom tvojim,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

nn
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la nn » sri lis 31, 2007 9:45 pm

Senada, ja se slazem da ima dosta ljudi koji ne koriste internet i da bi pokretanjem IC, radia ili tv, mnogo vise ljudi bilo informisano. Problem je u tome sto se, bar po mom misljenju, ni ovo sto sad imamo (stranica kozarac.ba) ne koristi efiksano od strane raznih Odbora, Udruzenja, MZ...i ne znam da li ce pokretanje novih stvari rijesti neke probleme ili ce se stvari samo iskomplikovati a pri tome ce se traziti i dodatne finansije.

Da su kojim slucajem MZ i sva ostala Udruzenja aktivni na ovoj stranici onda bi shvatila potrebu da se sistem informisanja prosiri i da se pravi IC. Ali ljudi nisu aktivni ovdje i ne koriste ni ovo sto imamo.

Svabo je Savjet MZ u jednom komentaru pozvao da mu posalju zvanicna obajestenje i rekao da ce ih objaviti. Ne znam da li je iko poslao nesto zvanicno do sada ili ne? Sami znate da neke odgovore, koliko god da smo ih trazili, nismo dobili. Npr, nekoliko puta smo se javljali na temi o koncertu Jetima i do sad nikakav zvanican odgovor nismo dobili. Ne znam koliko je Savjetu MZ vazan taj koncert, ali meni jeste i htjela bih da znam razloge zasto je doslo do toga i bitno mi je da se tako nesto ne ponovi i sledece godine.
Ovo su samo neki od razloga zasto mislim da nisu aktivni ovdje. Moze neko opet reci nije ovo oficijelna stranica i sl, ja ipak mislim da su to vise izgovori nego pravi razlozi. Mozda ova stranica i nije nekom oficijelna ali cinjenica je da ovdje dolazi puno Kozarcana i cinjenica je da se jako puno stvari odradi preko stranice. Zar to nisu dovoljni razlozi da MZ i sva Udruzenja aktivno ucestvuju ovdje a ne da se pricaju price o oficijenosti i sl.

Pokretanjem Udruzenja bi mozda imali veci uticaj na neke odluke koje se donose u Kozarcu. Ako vec dijaspora finansira neke stvari u Kozarcu, zasto ne bi imali pravo i da kazemo neke stvari i zasto ne bi mogli da ucestvujemo aktivno u donosenju odluka?

Uzmite npr. samo Dane Kozarca, oni se organizuju kad je dijsapora u Kozarcu, ... pa zasto onda dijaspora ne bi imala veci uticaj na samu organizaciju te manifestacije. Za sad ne vidim da imamo uticaj jer mogu ja 10 puta pitati sta je sa koncertom, izgleda necu dobiti odgovor niti ce nas ko pitati sledece godine za misljenje. ...Ovo je samo jedan primjer i slazem se sa ovim sto je debl napisao: Udruzenje kozarac. ba je vazno iz razloga sto bi tek sa njegovim formiranjem mi kao posjetioci ove stranice postali stvarnost. Tad bi nase mogucnosti bile daleko vece. I niko nebi mogao precutati sta je udruzenje od npr. 500 clanova uradilo u periodu od.. do...

Natrag na “Politika”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.