Etnicko ciscenje

Sve vezano za politicku scenu

Moderator/ica: Aaly

nezo
V.I.P
V.I.P

Etnicko ciscenje

PostPostao/la nezo » uto vel 27, 2007 9:53 pm

Dugo vremena mi se muti po glavi a sad odlukom suda u Hagu da Srbija i Crna Gora nisu izvrsile genocid u BiH pesimicnisto razmisljam o tome sta nam se moze desiti (nedaj boze) u takozvanoj srpskoj republici kada bi se donio zakon o drzavljanstu u kojem bi stajalo da drzava BiH nema dvojnog drzavljanstva.
Nedaj boze kad bi se ovo desilo bilo bi samo jos tacka na I etnickog ciscenja na kojem je stvorena takozvana srpska republika.

Da li se to bas nama bosnjacima moze desiti ????

Sellam Nezo

krkic
Početnik
Početnik

PostPostao/la krkic » uto vel 27, 2007 10:30 pm

moze evo u norveskoj vise se nemoze dobiti dvojno drzavljanstvo dabi dobio norvesko moras se odreci bosanskog

nezo
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la nezo » uto vel 27, 2007 10:41 pm

Krkicu ovaj "tvoj" odgovor je bojim se usmjeren bas protiv nas bosnjaka, mislim da je Europi bas cilj da mi bosnjaci ostanemo na zapadu a srpskom politicarima i njihovoj takozvanoj srpskoj republici to moze pomoci da dovrse ETNICKO CISCENJ
Nas Holokaust ne može biti zaboravljen

necko
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la necko » uto vel 27, 2007 10:46 pm

Pa i sada drzava BIH nema zakon o dvojnom drzavljanstvu.Ima samo nekakav bilateralni ugovor o dvojnom drzavljanstvu sa Svedskom,Hrvatskom,SCG i mislim Norveskom.Mislim da je u BIH jos na snazi zakon o drzavljanstvu iz bivse SFRJ. :cry:

AdsBot [Google]

PostPostao/la AdsBot [Google] » uto vel 27, 2007 10:52 pm

Cijenjeni nezo : kazu da nemoze biti samo drvena pec , medjutim to je moguce, pa tako da ti neko oduzme pravo drzavljanstva drzave u kojoj si se rodio .
Da bi covjek imao ono sto zeli to mora ili platiti ili oteti to se pokazalo i u ovom nasem kijametu kao logicno a nimalo protuzakonito nije uzeti ono sto zelis ako to nemos platiti novcem onda uzmi silom i sto vise uzmes lakse ti oproste sto si zamutio toboze cistu vodu svijetske politike .
Nije na meni da filozofiram , pa stoga niti necu samu cu reci, da je drugacije nebi danas vecina nas na dokumentu kojim dokazujemo ko smo nosili naziv republike srbske koja nas je maltene istrijebila ni krive ni duzne , nebi naprimjer cetnici koji su nas jos juceu u nekim njima znanim procesima , procesuirali tako da su na namignuli kolegi cetniku da se ovj ili onaj ima smaknuti pa i danas nalazimo dijelove skeleta nama dragih osoba prijatelja rodbine i neznam koga jos dok isti ti koji su sav taj zulum cinili nad golorukim i neduznim narodom sto nije nimalo nebitno , obavljaju duznosti u istoj toj republici , pa stoga ti velim nemoju se iznenaditi ako se naprimjer desi da logorase pocnu hvatati i optuzivati da su mucili i zlostavljali jadne srbske cuvare po logorima .
Neznam koliko ti je godina ali mislim da ih ja imam dovoljno da ti kazem da sve dok svoju sudbinu ne uzmemo u svoje ruke necemo ni upravljati s njom .
lijep pozdrav svima .

AdsBot [Google]

PostPostao/la AdsBot [Google] » uto vel 27, 2007 10:52 pm

Cijenjeni nezo : kazu da nemoze biti samo drvena pec , medjutim to je moguce, pa tako da ti neko oduzme pravo drzavljanstva drzave u kojoj si se rodio .
Da bi covjek imao ono sto zeli to mora ili platiti ili oteti to se pokazalo i u ovom nasem kijametu kao logicno a nimalo protuzakonito nije uzeti ono sto zelis ako to nemos platiti novcem onda uzmi silom i sto vise uzmes lakse ti oproste sto si zamutio toboze cistu vodu svijetske politike .
Nije na meni da filozofiram , pa stoga niti necu samu cu reci, da je drugacije nebi danas vecina nas na dokumentu kojim dokazujemo ko smo nosili naziv republike srbske koja nas je maltene istrijebila ni krive ni duzne , nebi naprimjer cetnici koji su nas jos juceu u nekim njima znanim procesima , procesuirali tako da su na namignuli kolegi cetniku da se ovj ili onaj ima smaknuti pa i danas nalazimo dijelove skeleta nama dragih osoba prijatelja rodbine i neznam koga jos dok isti ti koji su sav taj zulum cinili nad golorukim i neduznim narodom sto nije nimalo nebitno , obavljaju duznosti u istoj toj republici , pa stoga ti velim nemoju se iznenaditi ako se naprimjer desi da logorase pocnu hvatati i optuzivati da su mucili i zlostavljali jadne srbske cuvare po logorima .
Neznam koliko ti je godina ali mislim da ih ja imam dovoljno da ti kazem da sve dok svoju sudbinu ne uzmemo u svoje ruke necemo ni upravljati s njom .
lijep pozdrav svima .

nezo
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la nezo » uto vel 27, 2007 10:58 pm

Sellam Necko bas zbog toga sto je jos stari zakon doci ce na red novi koji nam moze dosta toga promjeniti htjeli mi to ili ne.
Nas Holokaust ne može biti zaboravljen

necko
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la necko » uto vel 27, 2007 11:20 pm

E zato trebaju ovi nasi politicari da rade posao na koji su izabrani.I da mozda malo vise"laju"i da ne popustaju vise onome traktoristi iz Laktasa.Nekako mi Bosnjaci sve ove nase probleme,krenuvsi od naseg mjesta,dzemata,drzave i drugih problema kojih zaista previse imamo,lako prihvatamo kao da se to bas nas toliko i ne tice.I te kako trebalo bi da nas se tice jos nas ima koji nisu nista naucili od ovoga naseg zadnjeg stradanja.Trebali da se nakon 50 godina opet ubije,najmanje jedan clan iz svake porodice pa da nesto nucimo.
SELAM

JM1986
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la JM1986 » uto vel 27, 2007 11:25 pm

Ko kod ne želi da se odrekne bh.državljanstva a živi u državama zapadne Evrope te priča da je neizmjerni patriota neka se vrati ovdje u Bosnu!
I ovdje se jede kruh, pije voda, auta se voze, ide u školu, mnogi rade, omladina ima gdje izaći......
Draga bošnjačka braćo, ne izbjegavajte bez obzira na sve živjeti u Bosni.Ima ljudi koji nikad nisu svoju domovinu napuštali, branili je i ginuli za nju, prema tome, možete i vi to uraditi u vremenu mira i napretka u Bosni i Hercegovini!!!MISLITE I NA NJIH...
Naravno, s druge strane ko nema neko lijepo mišljenje o Bosni nek uopće ne dolazi u nju!

AdsBot [Google]

PostPostao/la AdsBot [Google] » uto vel 27, 2007 11:40 pm

Hmm. Politika je nama mislim veoma slabo oruzje i to smo dokazali silno puno puta , a nije niti iznenadjujuce , opce poznato je da politicar nemoze biti neko ko iole ima savijesti .pa stoga ja ni nebi trazio spas u tom podrucju .
Ako nam ista moze osiugurati opstanak u nasem rodnom kraju to je jedino brojnost, ali sve dok francuska prima samo muslimane i to one koje odobri Dodik a oni koji su vec vani ni pomisljaju na povratak .
I kad tomu jos pribrojis da se u zadnjih desetak dana ukopalo desetak nasih dragih koji su se vratili zivjeti u Kozarac , cak ni nebi bilo tesko izracunati kad ce srbi dobiti ono sto su htijeli i ne samo ono nego mnogo vise sobzirom da smo donijeli novac i izgradili nanovo sve ono sto su oni vec jednom srusili .
eto toliko od mene !!!!

cundula
Početnik
Početnik

PostPostao/la cundula » sri vel 28, 2007 4:15 pm

Ja sa svojih 29 Godina bih se sutra vratila sa familijom u Bosnu nebi mi bilo tesko navici se na sve promjene koje bi to nosilo sa sobom! Al me je skoro iznenadio Komentar jedne starije Zene: Ma ne bi se vratila, vidis Miline niti moram na ruke prati, niti Basta, niti Krava! A i Muza nije Briga gdje sam, malo po Gradu a za veceru stagod nabrzinu! A sve to uz Drzavljanstvo strano i Socijalu pa ko bi iso u Bosnu! Ko bi radio! To je Milina!

Vecini je samo vazan Novcanik a sto je Dusa prazna sto onaj sto je se borio za Bosnu sad nema Hljeba jest nije nikog Briga! Pa sta bi bilo da smo svi pobjegli! Ne bi bilo dani Kozarca, Carsije!

Sta god da nas opet zapadne a nece dobro haman smo sami i zasluzili!

joldicmirjana
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la joldicmirjana » čet ožu 01, 2007 8:36 am

trebali bi mi svi da mislimo na povratak, a nije bitno koliko cemo imati drzavljanstva, vazno je da nam srce i dusa budu na mjestu, a kad imas dvojno drzavljanstvo uvijek je prvo bosnian....

selam svim kozarcanima i sretan dan nezavisnosti
mira

negra
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la negra » čet ožu 01, 2007 9:15 am

Nas problem je da mi puno "lajemo" - a cuko koji laje ne ujeda (kako narod kaze). Iz iskustva znam kako su ljudi sa Kosova dobili UNMIK pasos. 90% ih nije htjelo uzeti Jugoslovenski. Svicarci su im prijetili ali nista to nije uspjelo. Njihov Ponos je bio jaci. Neki ljudi nisu izlazili po 3-5 godina iz zemlje,nisu mogli produziti ni Bewilligung, jer nisu imali pasos, ali nisu htjeli ni Jugoslovenski . I Boga mi dobise UNMIK pasos. A sad ce dobiti i nezavisnost. A sta je sa nama? Mi sve akceptiramo i niko se ne bori na politickom polju da uradi nesto povodom toga.
Sta je sa ovom odlukom suda? Ni demonstracija, ni nicega - to znaci da sve uzimamo zdravo za gotovo. Nismo mi dovoljno slozni, da bi sta promjenili u nasoj drzavi. Svak gleda svoj dzep za razliku od Albanaca i Zidova.
Koliko znam u Njemacko da bi dobio Njemacko drzavljanstvo, moras se ispisati iz Bosanskog. I vecina nasih to i radi.

edo-72
Početnik
Početnik

PostPostao/la edo-72 » čet ožu 01, 2007 7:53 pm

Mozeli neko da mi odgovori dali se u Kozarcu obiljezava dan nezavisnosti BiH i kako, odnosno dali je to dozvoljeno u mrskoj???

JM1986
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la JM1986 » čet ožu 01, 2007 11:38 pm

Za negru:
U pravu si potpuno, našim ljudima u dijaspori(čast izuzecima) je primarno da ljeti u naš Kozarac dođe i pohvali kako ima dobro auto, lijepu i veliku kuću... i onda što najviše vrijeđa Bošnjake koji su cijelu agresiju na BiH proveli u domovini, dakle pričaju o patriotizmu i onda kada ih pitaš što se ne vraćaju nađu milion nekakvih razloga...
Ako se tako nastavi, bar u općini Prijedor će na izborima naše stranke gubiti na značaju što je zaista opasno...

Natrag na “Politika”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.