USTAVNE PROMJENE

Sve vezano za politicku scenu

Moderator/ica: Aaly

Cani
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

USTAVNE PROMJENE

PostPostao/la Cani » sub vel 25, 2006 6:30 pm

Evo citam na www.republikabih.net najnovija desavanja oko izmjene ustava,i pitam se da li zaista imamo ovakve politicare,koji se bore samo za Sarajevo i svoje "stolice" .Cudi me da se bas na nasoj stranici "kozarac.ba" nije pokrenuo nikakav komentar na ovu temu ,a svi znao da nam je carsija bas u republici mrskoj ,da li cemo mirno gledati kako nam pojedinci pripremaju promjenu adrese u
Ul. Rade Kondica bb
Kozarac
Srbija
sta mozemo i kako da bilo sta promjenemo??
Zajedno smo jaci

Dan 20. februar 2006. godine ostat će zapisan u historiji velike Srbije i velike Hrvatske kao dan kada su Bošnjaci dobrovoljno odustali od države Bosne i Hercegovine. Taj dan predstavnici vodećih bošnjačkih stranaka Sulejman Tihić i Zlatko Lagumdžija održali su tajni sastanak u Američkoj ambasadi sa predstavnicima vodećih srpskih stranaka u BiH, gdje su dogovorili ratifikaciju Dejtonskog mirovnog sporazuma.Tim činom veleizdaje, ukinuta je Dejtonskim ugovorom privremeno suspendovana Republika Bosna i Hercegovina, a legalizirana Republike srpske.

velic
Početnik
Početnik

Re: USTAVNE PROMJENE

PostPostao/la velic » sub vel 25, 2006 7:18 pm

Ovo je ono cega sam se najvise bojao,
Cjelo vrijeme govori se o ukidanju republike srpske a oni mudro cute i sad vjerovatno imaju ono zasto su i ratovali a to je prikljucenje srbiji.
Zalosno je da nasi politicari prodaju ono sto nikad nebi smjeli prodati.
I sta sada pita Cani:
Cani,bojim se da ce se desiti bas to sto ti predvidjas a mi tu necemo imati nikakve mogucnosti bilo sta promjenuti.
Nas lijepi Kozarac ce se preseliti u Srbiju.
Dabogda da nebude.........ali sa ovakvim politicarima nema nam druge...

penny
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la penny » sub vel 25, 2006 9:37 pm

Da se Bosnjacko politicko vodjstvo od prvih demokratskih izbora odrzanih 1991.borilo za stolice u Sarajevu te blizoj okolini je jasno svima, osim izgleda glasacima.Isti oni su tad vezivali zastave sa Karadzicem i Bobanom u borbi za vlasta ne za bolje sutra,isti oni su obecavali kako ce borci jesti iz zlatnih kasika i ko zna sta sve jos,a isti su zaustavili Dudaka i silu nebesku na ulazu u Prijedor.Zasto je povucen komandant odbrane Srebrenice Naser Oric i nije mu omogucen povratak u uoci napada na Sebrenicu?Zasto jr dr.Silajdjic vracen iz helikoptera u kojem je poginuo dr.Ljubjankic?Zasto je sa mjesta komandanta armije skinut Halilovic u vrijeme najboljih uspjeha armije u srednjoj bosni i na njegovo mjesto postavljen zarobljeni oficir JNA Delic (oficir koji je sa lisicama na rukama kao zarobljenik pripadnika armije BiH doveden u Sarajevo)?Nista me nebi cudilo jer izgleda da je cilj vodjenja politike u BiH razbijanje na nacionalne torove iz kojih treba da rezimo jedni na druge a da nas nase vodje smiruju ubacuijuci nam pomalo nade u bolje sutra kako bi ocuvali svoje stolice u Sarajevu i vikendice u blizoj okolini.Mislim da za ovo i ovako stanje nisu samo oni krivi.Mi smo krivi jer mi smo izabrali ljude i politiku koja ce nas voditi,a oni su tu nasu glupost iskoristili za svoje potrebe.

sabitj
Početnik
Početnik

PostPostao/la sabitj » sub vel 25, 2006 9:56 pm

ja sam generalno razocaran sa ovom izdajom!!!
nikako mi nije jasno da se nasi politicari (govna) mogu prodati tako jeftino.

tako nam i treba kad smo ludi i zaglupljeno glasmo za te veleizdajnike.

Fazlic_S
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la Fazlic_S » sub vel 25, 2006 10:05 pm

Sramota! Na kraju krajeva mi smo ih izabrali!

AdsBot [Google]

PostPostao/la AdsBot [Google] » ned vel 26, 2006 2:05 pm

nasa bosna je od neretve pa do drine
njihova bosna je od bascarsije do cengic vile.

toliko od mene

sellam

Cani
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Cani » ned vel 26, 2006 5:13 pm

Ehhh dragi Bushido,kamo srece da si u pravu,samo da znas da se izmedju bascarsije i cengic vile ne nalazi RS ,da kozaracka djeca za svetog savu ne idu u skolu,da ispred moje i tvoje opstine visi samo srpska zastava,i da ne nabrajam dalje,nego da mi pokusamo napraviti neku peticiju,ako nemozemo demonstracije ispred Tihiceve i Lagumdjijine kuce ,pa da bar na taj nacin pokusamo spasiti sta se (ako se jos)nesto moze.

picadilly
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la picadilly » ned vel 26, 2006 6:16 pm

Stvari stoje malo drugacije nego sto se prezentuju dragi moji.Sad je vrijeme zavlacenja popularnih klinova.Suplja prica je najbolji dokaz da nam sve se ovo moze podvaliti.Nekazem da nema igara bez granica ali sa nasom Bosnom se igraju mnogi.BiH je medjunarodna priznata drzava sa svojim osbenostima a to su entiteti i njihovo unutrasnje uredjenje.Do 2001 BiH je opstala zahvaljujuci iskrenim stanovnicima ove drzave.Tamo gdje su iskreni bili u vecini oni su placali doprinose i drzali platformu o drzavi bez entiteta,medjutim u RS i vecinskom hrvatskom djelu toga nije bilo pa ni danas.SDA,SDP i Stranka za BiH nisu te strane koje mogu da potpisu kapitulaciju u ime naroda,vec je pitanje kompromisa da se zadovolje strane.Kako to uraditi sa cetnicima i ustasama?Ja mislim da nijedan njihov zahtjev nije prosao misleci na policiju,vojsku tajnu policiju i jos neke segmente koji cine drzavu.Oni znam da nas usporavaju ali je to zbog satelita koji kruze iz susjedni zemalja.U osnovi oni mogu na svoju povjesnost o djelu nase Bosne za njihovo dobro DA ZABORAVE.Jer svoju priliku su izgubili za sva vremena.O Harisu,Halilovicu,Zlatki i Aliji ne komentiram jer oni su samo dio nas.Kad je trebalo Bosni oni su se dali u najboljem elementu ali oni su to i naplatili,a nasu drzavu nam nemoze oteti vise nikakv Kostunica,Cavic i milon "srpski junaka".DANAS I MI DORATA ZA TRKU IMAMO"Puno srece i rahetluka ma gdje bili od Besic Nedzada

AdsBot [Google]

PostPostao/la AdsBot [Google] » ned vel 26, 2006 10:57 pm

Ehhh dragi Bushido,kamo srece da si u pravu,samo da znas da se izmedju bascarsije i cengic vile ne nalazi RS ,da kozaracka djeca za svetog savu ne idu u skolu,da ispred moje i tvoje opstine visi samo srpska zastava,i da ne nabrajam dalje,nego da mi pokusamo napraviti neku peticiju,ako nemozemo demonstracije ispred Tihiceve i Lagumdjijine kuce ,pa da bar na taj nacin pokusamo spasiti sta se (ako se jos)nesto moze.
sellam Cani

peticija je super ideja ,ali sam i zato da se ona zastava(srpska) sto visi iznad nase mjesne da se spali i stavi nasa.

mozda zvuci radikalno. ali moramo li da ih trpimo i tu. ??ja kazem NE,
vec im jedna na kamenu visi, nek i nju spale

sellam

velic
Početnik
Početnik

PostPostao/la velic » uto vel 28, 2006 6:57 pm

Bushido,
ideja je super samo je pitanje kako bi oni(srbi)reagirali na to.
Da li bi zaglavili u zatvor ili bi se lakse izvukli?
Znam neke koji tvrde da su zastavu sa kamena skidali par puta ali ih tu niko nije uhvatio na djelu,moje pitanje je za one koji pretpostavljaju ili mozda znaju:Sta bi se doticnom desilo da se uhvati na djelu dok pali i kida tu zastavu?

Natrag na “Politika”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.