Dani Kozarca 2013

Ovdije ide sve sto je vezano za Kozarac

Moderator/ica: Aaly

iznogud
Forum manijak
Forum manijak

Dani Kozarca 2013

PostPostao/la iznogud » pet ožu 08, 2013 2:40 pm

Hajde raja, da vidimo ko sta organizuje i kada. Vatrogasci, vec tradicionalno, organizuju "Groznicu", vjerovatno u zadnjoj sedmici jula. Tacan datum slijedi.
Mjesec Ramazana nije samo vrijeme posta nego i vrijeme okupljanja i druzenja. Mozemo li nesto organizovati i s tim povodom; veceri sevdaha ili tako nesto. Nije valjda da se ne mozemo zabaviti i druziti bez alkohola.
A onaj koji i popije, pa valjda je njemu na dusu...''ko sam ja da mu sudim''

Hase

ps

Svabo, clanarinu cu platiti, ako Bog da, dok se vidimo i to sa kamatama
Da Bog da crk'o rock-n- roll kad ga svako svira.

svabo
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la svabo » sub ožu 23, 2013 9:48 pm

Hvala Hase na pokretanju ove teme, bilo bi dobro da se zajedno organizujemo kako bi ljeto sto kvalitetnije iskoristili, kako na druzenju, tako i na dogovaranju i planiranju daljnjih zajednickih ciljeva.

Optimisti ove godine organizuju 10. tradicionalni turnir u basketu Amir Kljucanin i trebali bi ovaj ljubilej na dolican nacin i obiljeziti. U tom smislu planiramo izabrati organizacioni odbor koji bi preuzeo na sebe ovu aktivnost. Kako su sva ta desavanja isprepletena kako ucesnicima tako i organizatorima bilo bi dobro da porazgovaramo na ovu temu i napravimo zajednicki ovogodisnje Dane Kozarca.
"Svi se Allahovog uzeta cvrsto drzite i niposto se ne razdvajajte."

abazpoljak
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la abazpoljak » ned ožu 24, 2013 1:30 pm

Pres'o si me Hase, ja mislio Groznica u Junu kao i prosle godine, uzeo godisnji tad, a ti "prebaci" u Juli! :D Nije vazno, bice drugih zbivanja, haslame, pecurke, jagode...nadoknadit ce nekako Groznicu!? :wink:

Silda2_Suad
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la Silda2_Suad » ned tra 07, 2013 12:05 pm

Moje drustvo i ja smo prva sedmica Augusta dole,tako da nazalost necemo na groznici biti,ali bitno je da se odrzava i da ostane tradicija.
WHERE WE EVER BEEN!!

iznogud
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la iznogud » čet svi 02, 2013 7:25 pm

Svi oni koji su nekad bili clanovi kozarackog DVD-a znaju da vatrogasci imaju ''suhu'' i ''mokru'' vjezbu. Vjerni toj tradiciji odlucili smo da ove godine napravimo ''suhu'' i ''mokru'' Groznicu.
Ona prva (suha) bi bila, kao sto je vec navedeno, negdje u zadnjoj sedmici jula a ona ''mokra'' za vrijeme Bajrama. Tacan datum slijedi.

Sve dosadasnje Groznice su protekle bez problema pa se zato nadam da cemo i ove godine biti svjesni vremena odrzavanja diska i da nece biti pretjerivanja ni u cemu.

Hase
Da Bog da crk'o rock-n- roll kad ga svako svira.

Ferid
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la Ferid » ned svi 05, 2013 9:19 pm

Ovih dana sam bio u Kozarcu i nekako u zurbi kako ja tako i svi ostali nisam bio u mogucnosti da vidim za dane Kozarca plan i program.
Sa upravom kluba FK Bratstvo na sastanku je donesena odluka da se zajedno organizuje OTVARANJE SEHITSKE PLOCE FK BRATSTVA I DA SE POSLIJE ODIGRA UTAKMICA DIJASPORA-- BRATSTVO.Dogovarano je da se to odrzi 8. ili 7 jula. Posto 8 jula se vec klanja prva taravija mislim da bi bolje bilo 7 jula da se otvori Sehitska ploca FK Bratstva i odigra utakmica. Zelio bi cuti i vasa misljenja o ovim datumima..
Takodjedrugi nogometni turnir ASIM MAHMULJIN za djecu do 12 godina bi organizovali prije ramazana pa tako nam ostaje jos jedino 8 juli. Ovaj put turnir ce voditi Hase Hodjic i ja , tako da cemo provjeravati stvarnu staros djece. Takodje molim vas da date vasa misljenja i o ovom turniru. Ferid-leka

S-V
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la S-V » pet svi 10, 2013 5:26 pm

PODRSKA!!!!!!!!!!!!!!!!To nam je najpotrebnije za one koji nam omoguce da se ti i takvi dani uopste promovisu i desavaju!!!!!!!!!!Svabo,Leka ,Hase i ostali to je svakako premalo,to se mora prosiriti i na ostale uciniti i dati puni doprinos u svakom svom segmentu da ti dani budu zbilja velicanstveni!!!!!!!!!To svakako nije radi nas stariji nego zbog mladjeg narastaja da se i oni nadju u svemu tome da ne bih poslije nekoliko god.zazalili sto se nije mnogo vise truda ulozilo u sve to!!!!!!!!!Evo i pustio sam da dosta vremena prodje pa da vidimo kakva ce reakcija biti ,a ono CORAK jedni te isti se javljaju i komentarisu !Nije ovo dobro i nimalo mi se nesvidja!!!!!!!!!Postali smo samo pusti posmatraci pojedinaca koji nesto zele da ostvare na kulturnom i svakom drugom polju!!!!!!!!!

abazpoljak
Forum manijak
Forum manijak

Dani Kozarca

PostPostao/la abazpoljak » ned svi 12, 2013 2:22 pm

Slazem se Vasko, spala knjiga na dva slova! Vec odavno ova stranica je postala nezanimljiva mnogima, sta je uzrok ja neznam, ali znam da je zlata vrijedna! Da li je to Facebook, ili nema vise "prepucavanja"...u svakom slucaju, krajnje je vrijeme da se nesto uradi! Svabo cini sto je do njega, a sta je sa nama koji smo nekad isli u krevet i budili se sa Kozarac.ba i jedva cekajuci da nesto procitamo!? Ovdje pocinjem od sebe, ali sam ipak prisutniji od mnogih koji su totalno otpisali ovu stranicu! :roll:

svabo
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la svabo » pon svi 13, 2013 12:57 pm

Aba, ne bih se slozio da je stranica postala nezanimljiva, niti da je raja nesto aktivnija na FB, vjerovatno neki jesu otpisali ovu stranicu, neki se cak i bore protiv nje i pokusavaju da je minimiziraju u svakom pogledu, ali manje vise, svaki dan i noc vecina te neke kozaracke virtualne "raje", zaviri i na ovo virtualno okupljaliste.

Istina je da je manje volje i za pisanje kada treba nesto podrzati i pohvaliti te da vise energije trosimo u kritike i rasprave, te da smo drustveno dezorjentirani i usitnjeni.

Dani Kozarca su krenuli spontano i ova stranica, odnosno njeni clanovi su bila okosnica same organizacije a i ucestvovanja na manifestaciji i to i jeste njen cilj da se kroz razna kulturno, sportsko, zabavna desavanja, okupljamo, zblizavamo i zajedno planiramo i radimo na jacanju nase lokalne zajednice.

Problem je uvijek bio u tome ko je nosilac aktivnosti i na komunikaciji i saradnji izmedju Savjeta MZ i organizatora, kao i na samoj atraktivnosti dana.

Vjerujem da ce se i ove godine organizovati vecina uobicajnih aktivnosti, ako ne i neka nova desavanja i bez nekog posebnog organizovanja, jer su to sada uglavnom dogadjaji sa dugom tradicijom, i recimo Optimisti mogu biti ponosni jer se ove godine odrzava deseti po redu turnir u basketu Amir Kljucanin, ali sasvim sigurno bi bilo bolje da se ova manifestacija pocne raditi na jedan bolji nacin kada su u pitanju same pripreme i realizacija, kao i da se sto vise Kozarcana ukljuci u ova desavanja, kako u organizaciji i podrsci tako i samim dolaskom i ucescem, kako bi kroz ove aktivnosti bili blizi nekim vecim zajednickim ciljevima.

Sva_Bosna
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la Sva_Bosna » pon svi 13, 2013 8:56 pm

Htjeli to neki ili ne , ova stranica je jos uvijek osovina zbivanja. Ne zelim ni ostale stranice minimizirati koje su isto za svaku pohvalu . Ali na ovoj stranici je uradjeno jako puno projekata koji su pozitivnim uspjehom zavrseni. Aba ima nas jos koji sa ovom stranicom i lijezu i ustaju !!! :lol: :D Ni moja podrska nece izostati a.Bd.

svabo
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la svabo » sri svi 29, 2013 6:06 pm

Prijedlog datuma za 10. tradicionalni turnir u basketu Amir Kljucanin:

11. i 12. august 2013. godine?

Voljeli bi da cujemo komentare kosarkasa koji zele da ucestvuju na ovome vec sada memorijalnom turniru

Silda2_Suad
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la Silda2_Suad » sri lip 05, 2013 8:03 pm

Podrzavam datum za turnir u kosarci..
Ekipa INDEX ce aBd biti kompletna tog datuma u Kozarcu.
WHERE WE EVER BEEN!!

Ferid
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la Ferid » pon lip 10, 2013 4:32 pm

Vidim jos nema niakvih rasporeda jedino imamo prijedloge.FK Bratstvo ce organizovati dva nocna turnira radi ramazana. Donesena je odluka da se prvi nocni turnir igra 5 i 6 jula na skolskom igralistu. Djeci turnir ASIM MAHMULJIN igrace se 7.jula isto na skolskom igralistu.
Drugi turnir za odrasle igrace se za bajram tako da e nositi naziv BAJRAMSKI TURNIR FK BRATSTVA.
ZNACI;

5.7.2013 NOCNI TURNIR U FUDBALU ZA ODRASLE
6.7.2013 POLUFINALE I FINALE NOGOMETNOG TURNIRA ZA ODRASLE
7.7. 2013 2 TURNIR ASIM MAHMULJIN ZA DJECU DO 12 GODINA

Ekipe se mogu prijaviti kod Juse Mesica i Fikreta Kusurana za odrasle
a za djecu kod Hase Hodjica i Ferida Mehmedagica-leke

Sve sto vas iteresuje mozete slobodno ovde postavljati pitanja

joldicmirjana
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la joldicmirjana » uto lip 11, 2013 3:39 pm

Feride smotra folklora je 7.7.2013 na skloskom igralistu sa pocetkom u 19 sati
mira

Ferid
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la Ferid » uto lip 11, 2013 5:15 pm

Lijepo Mirjana ovde nas mole da stavimo kad je kad i sad kad sam stavio datum za sjecanje na naseg Asima Mahmuljina vi imate smotru. Nije problem nikakav ali stvarno se moramo kontaktirati i dogovarati jer ubuduce cemo ostati bez ikakvih manifestacija. Ako je tako mi mozda napravimo turnir na velikom igralistu.
Ferid

Natrag na “Kozarac sve o Carsiji”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 28 gostiju.