Akcija pomoci za Ibrahima Demirovica - Bajku

Ovdije ide sve sto je vezano za Kozarac

Moderator/ica: Aaly

EDIN74
Početnik
Početnik

Akcija pomoci za Ibrahima Demirovica - Bajku

PostPostao/la EDIN74 » sub vel 18, 2012 5:57 pm

Postovani,

Potaknut tekstom o nasem sugradjaninu Ibrahimu Demirovicu kojeg mozda vecina poznaje po nadimku Bajko a o cemu je Svabo pisao u jednom od Jutarnjih traceva, pozelio sam da se odazovem na prijedlog o "blic akciji" i u dogovoru sa Svabom sve to podijelim sa svima koji posjecuju stranicu i forum. Neznam koliko ovaj tekst ima smisla i jeli u redu da uopste pisem o tome ali ako ce ovo potaknuti dvije osobe, onda je uspjesno i ima smisla. Ja obicno saljem novac preko Western Uniona i saljem na Svabu kad su ovakve stvari u pitanju pa bih iskoristio priliku da pozovem Kozarcane koji se nalaze u Chicagu i koji bi zeljeli pomoci, da ako zele donaciju predaju meni a ja cu na sebe preuzeti placanje provizije Western Unionu koliko god para da je u pitanju i kolika god da je provizija (provizija je otprilike 10-11% od sume koja se salje).
Ovo je naravno samo prijedlog i zelja da se pomogne sto je prije moguce jer je covjek stvarno u takvoj situaciji da mu je pomoc potrebna sto je prije moguce.
Za sve koji me zele kontaktirati, moze preko privatne poruke ovdje a moze i na telefon, 773-386-3688.

Hvala...
Edin Jakupovic.

tanya
Početnik
Početnik

PostPostao/la tanya » sub vel 18, 2012 7:05 pm

Edine, je li bolje da novac posaljem tebi preko Western Union, pa ti proslijedis dalje ili Svabi na Western Union?
U svakom slucaju saljem donaciju, samo zelim vidjeti kako je najlakse?

EDIN74
Početnik
Početnik

PostPostao/la EDIN74 » sub vel 18, 2012 7:30 pm

Edine, je li bolje da novac posaljem tebi preko Western Union, pa ti proslijedis dalje ili Svabi na Western Union?
U svakom slucaju saljem donaciju, samo zelim vidjeti kako je najlakse?
Neznam, vjeruj mi, provjerit s Western Unionom pa cu ti javiti.
Trebalo bi biti jeftinije poslati u USA nego u Europu.
U svakom slucaju, hvala ti najljepsa sto zelis pomoci.

Sade
Početnik
Početnik

PostPostao/la Sade » ned vel 19, 2012 2:12 am

Edine, ne mogu da te se sjetim tacno ali podsjeticu te da u Chicagu imamo Udruzenje Kozarcana - Chicago koje je odskoro pod novim rukovodstvom i u cijem se Odboru nalazim i ja. UK krece sa malo drugacijem nacinom rada sa tacno zacrtanim ciljevima i kako smo najavili tokom zabave za 8. mart radimo i humanitarne akcije. Sve ono sto smo zacrtali nemoze se odraditi preko noci ali bice javno objavljeno kako se moze stupiti u kontakt sa Udruzenjem i kako ce se moci donirati za bilo koga bez ikakvih provizija i komplikacija te slati novac i ne samo novac.
Ja te pozivam da se ukljucis u rad Udruzenja jer je ono i tvoje koliko i moje a Bajko je moj ratni prijatelj na kojeg nisam zaboravio kao i neki drugi kojima cemo pomoci ako Bog da.
Javi se Udruzenju na [email protected] .
Mahsuz selam,
Sade.

EDIN74
Početnik
Početnik

PostPostao/la EDIN74 » ned vel 19, 2012 4:12 am

Dragi Sade,

Iskreno ja Bajku ne poznajem ali vodjen onim sto je Svabo napisao, stekao sam utisak da je covjeku pomoc potrebna sto je prije moguce a i saam Svabo je to simbolicno nazvao "blic akcijom".
Ja samo zelim reagovati shodno svom instiktu i vjerovanjima a udruzenje mi u vezi ovoga iskreno nije ni naum palo.
Kont'o sam da se odradi koliko-toliko u roku od dan-dva-tri. Bilo kako bilo, ja cu ono sto sam naumio, poslati u toku sutrasnjeg dana a ako mi se ko javi, ispostovacu ono sto sam rekao u vezi s placanjem provizije.
Ja postujem udruzenje Kozarcana i ponosan sam na to sto radite iako do sada nisam bio direktno ukljucen u rad istog (sto ne znaci da u buducnosti necu biti) ALI slanje novca u ovom vremenu ne predstavlja problem i nema komplikacija ni kad se salje u Zanzibar.
Poenta je u tome, da ja mislim da je proslava 8 Marta malo podaleko da bi se pocelo sa akcijom za nekog kome je pomoc potrebna danas.
Ja cu svoj nijet odraditi odmah a naravno, kad i ako udruzenje bude vodilo slicnu akciju, potrudit cu se da moja pomoc ne izostane ni tad.

Mahsuz sellam i tebi, ziv mi bio.

Edin.

svabo
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la svabo » ned vel 19, 2012 1:42 pm

Ja sam se ponudio, ukoliko ima zainteresovanih da pokrenemo blic akciju za Bajku, koja bi trajala mjesec dana, sto je sasvim dovoljno da se novac prikupi, sabere i uruci...

Jedna sergija, koliko ko moze, i da se na taj nacin pomogne...

Meni je bila namjera da skrenem paznju na njegovu situaciju a svakako ce ljudi koji zele pomoci naci nacina kako, mada bi bilo dobro da organizovano djelujemo, kako bi lakse sprovodili akcije a i bili transparentni...
"Svi se Allahovog uzeta cvrsto drzite i niposto se ne razdvajajte."

Sade
Početnik
Početnik

PostPostao/la Sade » ned vel 19, 2012 6:22 pm

Dagi Edine,
Evo ovo moze biti primjer kako ce Udruzenje Kozarcana ubuduce raditi. Ti mozes, ako zelis biti nosioc ove akcije za naseg Bajku preko Udruzenja stim sto od sada postoje timovi za ovakve akcije ali i nemoraju biti timovi, medjutim mora sve biti dokumentovano tako da bi Udruzenje tebi dalo posmeno odobrenje. Ovo neka bude poruka i svim Kozarcanima i svim onim dobronamjernim kao sto si ti da od sada drugacije radimo za svoj kraj, za sebe, za nasu djecu, za svoju Zajednicu u Chicagu, svoj Kozarac i BiH.
Takodjer jedan od ciljeva Udruzenja je iskupiti sve one koji mogu i zele da rade da su ukljuceni direktno u rad Udruzenja.
Mi se svakako danas cujemo telefonom ali dobro je da se ovo javno zna.
Svabo moj, icice akcije dok god je ljudi kao sto je nas Edin i mnogi drugi za koje i neznamo a vrijedni su i misle pomoci. Ja cu iskoristiti priliku i pozvati sve Kozarcane da nam se jave jer radimo na popisu svih Kozarcana na [email protected] .
Mahsuz selam,
Sade.

EDIN74
Početnik
Početnik

PostPostao/la EDIN74 » ned vel 19, 2012 7:23 pm

Vazi brate,
Da sad od ovoga ne pravimo veliku "halabuku" i da ne talasamo previse, Bajko bi mogao vec sutra biti koliko - toliko raspolozeniji jer je ovo vec urodilo plodom a za dalje, tu sam i slazem se sa svim sto si rekao.
Podrzavam sve sto radi udruzenje i potrudit cu se da jos konkretnije podrzim i u buducnosti.

Selam.ba:)

Ckalja
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la Ckalja » uto vel 21, 2012 11:19 am

Moze li se uplatiti na racun Sedre u Holandiji pa da Leka uruci kad bude dole?

Ferid
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la Ferid » pet vel 24, 2012 5:53 pm

Sedra ce se takodje pridruziti ovoj akciji i svi koji zele pomoci nasem Bajki a nalaze se u zemljama EU mogu to uciniti preko Sedre.

Direktna uplata:
Stichting Sedra Rotterdam
429835922
IBAN: NL41ABNA0429835922
BIC: ABNANL2A
Banka ABN Amro Rotterdam
Adresa banke: Zuidplein / Postbox 5050 3008AB Rotterdam The Netherlands

Sa naznakom ZA BAJKU

Natrag na “Kozarac sve o Carsiji”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 38 gostiju.