GENOCID U PRIJEDORU - 20 GODINA

Ovdije ide sve sto je vezano za Kozarac

Moderator/ica: Aaly

baja63
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la baja63 » pet tra 27, 2012 7:57 am

Nebi bilo u redu sad da se vruc kesten baca u ruke clanovima ove stranice.Svi mi mozemo govoriti ovako ili onako,ali na odborima je da donesu ispravan naziv obiljezavanja dvadesete godisnjice stradanja Nesrba u dolini sane.
Mi koji dajemo prijedloge,sutra,mozda budemo na obiljezavanju tih dogadjaja a mozda i nebudem.Zavisi kakva ce sigurnosna sitvacija biti,dok ce odbor,bez obzira na sitvaciju,morati stati na celo.Ja mogu dati svoj prijedlog,ali vi odlucite.

Istina je da je u Prijedoru pocinjen strasan zlocin,gdje ima elemenata genocida,ali niko nije kriv dok mu se krivica ne dokaze.
Dakle i ovde,mi mozemo privatno govoriti o genocidu,to nam niko nemoze zabraniti.Ali sluzbeno,dok jos nema nijedne presude za genocid u Prijedoru,
te zbog toga odbor mora dobro razmisliti sta ce staviti u naslov,jer pravo je za sada na strani Pavica.

radnik
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la radnik » pet tra 27, 2012 1:50 pm

S.Most,je vec neka druga prica!!!!!!!!!Medjutim ovdje se radi o PD.i odbor mora jako biti pazljiv,a u samom mom pisanju moje intimno i svako drugo misljenje je da se to svakako treba nazvati pravim imenom!Radnik nemoj podturati nikom da siri dezinformacije nego pisi o onom sta je u ovom momentu moguce napraviti da se to obiljezi u PD.tamo gdje se je i GENOCID i desio.Nije pavic pozvao te ljude dzaba,a i politicke predstavnike,i sta imamo jedne koji se slazu sa istinskom terminologijom i one koji mu se uvlace u g.....!!!!!!!A meni nemoj podmetati ovo ili pak ono.Sa ove sigurnosne distanice meni tebi a i ostalim je lako piskarati ,treba petlju stisnuti pa dole biti i tamo nocivati i mejdan djeliti sa PD.cetnicima a bogami i nasim izdajnicima.........Odboru zelim uspjesan rad i puno srece u svim svojim zamislima.
S-V ja nista ne podmecem nego ti govorim da ne pises o stvarima o kojima ne znas (ta tvrdnja kako haski sud nikada nije odlucio da li je u PD pocinjen genocid). Ja sam rekao sto sam rekao: nemate sta pregovarati sa Pavicem. Uputite redovni zahtjev NA VRIJEME (znaci zaboravite 30. april) i cekajte da on bude odobren ili ne odobren. Niko nikog nije tjerao da se vrati. Navodna opasnost ne daje za pravo nikom da prekraja istoriju.

Dakle vi podnesite zahtjev po svim administrativniom propisima. Srbo-Bosnjacki genocidasi zele da vi zaobidjete redovnu proceduru i da odustanete od pismenog zahtjeva. U tom slucaju ako sami promjenite ime necete moci nikome reci da vam nije dozvoljen skup jer ce oni reci: NIKADA NISTE PODNIJELI ZAHTJEV.

Ustvari jedna takva zabrana je dobra jer se na njoj mogu zasnivati eventualne tuzbe. Ne slusajte nase politicar, niko vam nece pomoci, odlucite sami sta cete ali NIKADA nemojte u ime porodica zrtava zvati to drugacije nego GENOCID. To sto su nasi politicari korumpirani nije izgovor. Vi budite ljudi.

radnik
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la radnik » pet tra 27, 2012 1:54 pm

Nebi bilo u redu sad da se vruc kesten baca u ruke clanovima ove stranice.Svi mi mozemo govoriti ovako ili onako,ali na odborima je da donesu ispravan naziv obiljezavanja dvadesete godisnjice stradanja Nesrba u dolini sane.
Mi koji dajemo prijedloge,sutra,mozda budemo na obiljezavanju tih dogadjaja a mozda i nebudem.Zavisi kakva ce sigurnosna sitvacija biti,dok ce odbor,bez obzira na sitvaciju,morati stati na celo.Ja mogu dati svoj prijedlog,ali vi odlucite.

Istina je da je u Prijedoru pocinjen strasan zlocin,gdje ima elemenata genocida,ali niko nije kriv dok mu se krivica ne dokaze.
Dakle i ovde,mi mozemo privatno govoriti o genocidu,to nam niko nemoze zabraniti.Ali sluzbeno,dok jos nema nijedne presude za genocid u Prijedoru,
te zbog toga odbor mora dobro razmisliti sta ce staviti u naslov,jer pravo je za sada na strani Pavica.
Ne! Nije na odboru da odlucuje i prekraja istinu onako kako se to svidja Pavicu i kompaniji.

Baja63, apo-kevljani i ostali, vi strasite narod i sirite lazi.

Ako meni neko ubije dijete i nikada zlocinac ne bude pronadjen niti kaznjen, i ja onda zelim da napravim dogadjaj koji se zove "ubistvo mog djeteta", da li cu ja ici i pitati za dozvolu porodicu ubice? Da li je to manje ubistvo?
Postoji li to zakon koji zabranjuje da se koristi rijec genocid? Kako Srbi pricaju o genocidu za vrijeme 2. sv. rata, pa cak i austro-ugarske kad za vrijeme AU to krivicno djelo nije ni postojalo.

IGNORISITE SVE PROVOKATORE KOJI VAM HOCE RECI KAKO NE SMIJETE KORISTITI RIJEC GENOCID JER ETO NITI JEDAN POJEDINAC JOS NIJE OSUDJEN .

radnik
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la radnik » pet tra 27, 2012 1:54 pm

Predmet Slobodan Milosevic
Odluka po predlogu za donošenje oslobađajuće presude, 16.6.2004

"246. Na osnovu zaključaka koji se mogu izvesti iz ovog dokaznog materijala, pretresno veće se
moglo uveriti van razumne sumnje da je postojao udruženi zločinački poduhvat u koji su bili
uključeni rukovodioci bosanskih Srba, čiji je cilj bio da delimično unište populaciju bosanskih
Muslimana, kao i da je genocid zaista počinjen u Brčkom, Prijedoru, Sanskom Mostu, Srebrenici,
Bijeljini, Ključu i Bosanskom Novom. Zaključak o genocidnoj nameri rukovodstva bosanskih Srba
može se izvesti iz celokupnog dokaznog materijala, uključujući onaj koji je naveden u paragrafima
238-245. Razmere i obrazac napada, njihov intenzitet, veliki broj Muslimana ubijenih u tih sedam
opština, pritvaranje Muslimana, okrutno postupanje prema njima u zatočeničkim objektima i na
drugim mestima i ciljani napadi na osobe ključne za opstanak Muslimana kao grupe ”“ sve su to
faktori koji ukazuju na genocid."

http://www.icty.org/x/cases/slobodan_mi ... 0616-t.pdf
[/u]

radnik
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la radnik » sub tra 28, 2012 2:42 am

Odbor za organizaciju 20-godisnjice stradanja nevinih ljudi u Prijedoru poziva Vas na javnu tribinu - Historijski cas o 30.aprilu 1992.godine.

Javna tribina- Historijski cas o 30.aprilu 1992.godine ce biti odrzana 30.aprila 2012.godine u velikoj sali Doma penzionera u Prijedoru sa pocetkom u 18:00 sati. Ocekujemo prisustvo nekih prezivjelih aktera iz tadasnjeg politickog i javnog zivota Prijedora. Podsjecamo da je 30.aprila 1992.godine Srpska demokratska stranka 30.aprila 1992.godine nasilno i nelegalno preuzela vlast u Prijedoru.

Odbor

ovo je tekst sa mojprijedor.com.

Sta tacno znaci "nevino stradali ljudi"? Tu se ne zna da su oni ubijeni. Ako ljudi poginu tokom cunamija u Japanu i to su vjerovatno nevino stradali ljudi.
Zasto se mora ici sa neupotrebe rojec GENOCID na nesto sto je cak nize od ubistva? Zasto se ne moze reci ISTREBLJENJE (extermination), zasto ne zlocini protiv covjecnosti, zasto ne ubistvo. Zasto ne 20. od zlocina srpskih vlasti? Barem su sve te rijeci sudski potkrijepljene.

radnik
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la radnik » sub tra 28, 2012 5:18 pm

OTKAZANA TRIBINA O 30.APRILU 1992.GODINE
Objavio sudbin musić
Petak, 27 April 2012

Javna tribina koju je Odbor za organizaciju 20-godisnjice stradanja nevinih ljudi u Prijedoru zakazao za 30.april 2012.godine je otkazana iz tehnickih razloga.

Podsjecamo da je 30.aprila 1992.godine Srpska demokratska stranka nasilno i nelegalno preuzela vlast u Prijedoru.

Odbor

http://mojprijedor.com/com/index.php?op ... &Itemid=43

Da li se moglo sta drugo ocekivati od prijedorskih vlasti? Ovo jos jednom pokazuje da su opet i nakon 20 godina nasilno preuzeli vlast. Ovaj put nad istinom.

scarllet
Početnik
Početnik

selam

PostPostao/la scarllet » sub tra 28, 2012 9:09 pm

Sutra boracka organizacija u svojim kapacitetima ce ucenjem fatihe i odavanjem počasti i polaganjem cvjeca na SO Kozarac i šehidske mezarluke Skela započe će sa obiljezavanjem 20 GENOCIDA U PRIJEDORU,bez razlike kako će se ona zvati od drugih.

Pozivamo ovim putem sve zainteresovane da se pridruze u obiljezavanju ovoga dana kada slobodno mozemo reci da su spale maske sa lica onih koji nas pubijase i protjerase.

U 10 00 sati predvidjen je ucenje faithe i polaganja cvjeca ispred Udruzenja boraca krajine na SO Kozarac a u 11 sati je na šehidskom mezarju Skela u gradu.

JM1986
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la JM1986 » sub tra 28, 2012 9:44 pm

Donekle si ovdje u pravu. Hajmo posmatrati ovu posljednju izjava Marka Pavića sa pravne strane i pokušati saznati da li načelnik jedne opštine po ustavu ima pravo da zabrani naziv nekog obilježavanja? Ako ima, ide se na "face to face" sa Pavićem, ako nema, istog tog Pavića preskačemo i nastavljamo u našoj namjeri.

Satko
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Satko » sub tra 28, 2012 11:56 pm

Nemojte uopste postavljati pitanje gdje je Pavicevo pravo da se mijesa u ovu inicijativu, jer je odgovor kristalno jasan: ON TOG PRAVA NEMA!

Opstina Prijedor nije pokrovitelj organizacije, nije ukljucena na bilo kakav nacin, pa se prema tome, ne bi smjela ni trebala mijesati u izbor imena. Marko Pavic je svjestan, a ranije je i priznao masovnost zlocina u Prijedoru. Ono sto ga boli kod rijeci genocid je se sto time 'slobodarski srpski narod', stavlja u red ustasa i nacista iz II Svjetskog rata. Nakon sto se zlocini u Prijedoru javno okrakterisu kao genocid, bice malo teze objasniti nadolazecim generacijama mladih Srba, sta je razlika izmedju Jasenovca i Omarske. Osim toga, ici ce ista pitanja kao sto su postavljana i Nijemcima koji su gledali pogrom Zidova:" Tata, sta si ti radio 1992.?"

No, da pustim to, ono sto je kljucno u danasnjoj prici, je sljedece. Nije za imenovanje obiljezavanja 'tragicnih desavanja u opstini Prijedor', kako Pavic to zove, nuzno da ima presuda u kojoj je neki sud rekao da je to genocid. Genocid se desio nad Americkim i Kanadskim Indijancima, a za to jos niko nije odgovarao. Turci su 1915. pocinili genocid nad Jermenima, koji jos nisu priznali, ali priznace. A niko nije optuzen, kamoli osudjen. Osim toga, u medjpresudi Milosevicu, iz juna 2004. Haski Tribunal desavanja u Prijedoru oznacio je kao genocid. U optuznici protiv Karadzica i Mladica detaljno su navedeni zlocini u Prijedoru koji su okarakterisani kao genocid. Prema tome, pustimo tu 'pravnu' stranu price.

Ono sto je ovdje bitno je u kojoj mjeri ce zadrzavanje ovog imena poremetiti program dogadjaja, a i utjecati na sjelokupnu situaciju u Prijedoru. Na to pitanje ja iz dijaspore ne mogu dati odgovor, ali mislim da je taj odgovor vazniji nego pitanje opravdanosti imena s pravne tacke gledista. Osim toga, najgore sto nam se moze desiti je da se opet podijelimo, tako da pozivam Odbor (a to cu sutra uciniti i putem maila), da kada donese odluku iza nje stoji jednoglasno, kakva god ona bila.

Sto se mene tice, 1992. je u Prijedoru pocinjen genocid, prvi u Evropi nakon 2. svjetskog rata i to sto Pavic misli za ovu cinjenicu nije relevantno. A ako cemo zbog mira u kuci popustiti, pa za 10 godina uvesti to ime kad se osude Karadzic i Mladic, neka bude i tako ako Odbor to odluci. Kako god okrenes, treba da se stide opstinske vlasti. I za ono sto su organizovali i uradili 1992-1995. i za ovu igru rijecima. A ne moze ovu branu istine o Prijedoru vise niko zaustaviti, jer je puna rupa. za 20 godina bice napisano jso 20 knjiga, snimljeno 10 filmova, organizovano 100 konferencija i dzaba je sad brondati 'nije bio genocid'....
Na zalost, jeste

Selam Prijedor
"Ima Bosne, beglerbeze i Bosnjana u njoj! Bili su prije vas i, ako Bog da, bit ce i poslije vas!" - Husein beg Gradascevic

"Ovako nesto je trebalo dozivjeti ali je jos bolje ovako nesto prezivjeti!"-dr. Eso Sadikovic, logor Omarska

radnik
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la radnik » ned tra 29, 2012 6:19 am

Donekle si ovdje u pravu. Hajmo posmatrati ovu posljednju izjava Marka Pavića sa pravne strane i pokušati saznati da li načelnik jedne opštine po ustavu ima pravo da zabrani naziv nekog obilježavanja? Ako ima, ide se na "face to face" sa Pavićem, ako nema, istog tog Pavića preskačemo i nastavljamo u našoj namjeri.
Gradonacelnik nije imao nikakva izvrsna prava cak ni za vrijeme legalnog ustava (1974 + amandmani iz 1990) a kamoli sad. Kojeg "ustava"? Sa pravne strane izjava Marka Pavica ima istu vrijednost kao i izjava nekog kome se ne svidja recimo boja paprika na pijaci. To je njegovo misljenje i on na to ima pravo. I ja mislim da je nebo plavo.
A usput i u Prijedoru je pocinjen genocid.

Satko
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Satko » ned tra 29, 2012 10:01 am

"Čitam u prvom broju ”Prijedorskog ogledala “, sjajnog glasila prijedorskog Udruženja građana Behar, da je sadašnji prijedorski gradonačelnik, Marko Pavić, jedna od onih političkih i intelektualnih šklopocija što kerberski čuva temelje Čosićeve ideologije, izjavio 2005. godine na jednoj konferenciji: ”Moram reći i to da iz Prijedora niko nije osuđen za genocid. U svoj toj nesreći koja se dešavala našim građanima, možda je to dobro. Možda smo u toj nesreći stali, nismo otišli dokle su neki otišli. Svaki zločin, bez obzira kojeg intenziteta bio, je zločin. Ali, ipak, moramo znati da je genocid najveći zločin. “

Na stranu pitanje kako se može stati u masovnim zločinima, koji se u Pavićevoj nebuloznoj izjavi litotično imenuju nesrećom, pri čemu ta vlastodržačka šklopocija implicitno priznaje da se u Prijedoru desio genocid nad Bošnjacima, ono što je zanimljivo u ovoj grozomornoj izjavi jest slijedeće: koji su to neki što su išli u Pavićevoj nesreći, tj. genocidu do kraja, gdje je ta nesreća (genocid) do kraja izvedena, kad je izvedena, ko ju je izveo? Ne podmeće li prijedorski karadžićić svojim sunoradnjacima u drugim nesretnim bosanskim gradovima genocid, eda bi kurvinjski porekao onaj svoj, prijedorski elitocid i masovne zločine.

Tom Marku Paviću, opet čitam u ”Prijedorskom ogledalu “, dodijelila je nekakva opskurna zenička nevladina organizacija, ”Nezavisna agencija za izbor najmendžera “, specijalno priznanje proglasivši ga najnačelnikom u BiH skupa sa načelnicima Zenice, Bihaća, Pala, Čitluka i Srpca. Tako borac za etnički čist Prijedor postaje, zahvaljujući zeničkim duducima, demokrata koji u svom gradu pokazuje ”svijetli primjer razvoja, suživota i prosperiteta “. I sve to u gradu u kojem, kako tvrde u ”Prijedorskom ogledalu “, vlast i policija nisu pomogli da se pronađe niti jedan od 3274 ubijena i nestala Prijedorčana.

A u čemu je Marko Pavić najnačelnik? Odgovor je do neba vrišteći ”“ u poricanju elitocida i masovnih zločina svake vrste, kako bi ostao neokrnjen Čosićev ideološki projekt.

Tu je, zapravo, položeno ključno pitanje budućnosti današnjeg Prijedora, ali i ukupne BiH, tu, u tom mrtvouzlu u kojem poricatelji genocida nisu samo politički funkcioneri, već postaju nagrađivane, ugledne i uzorite ličnosti. Naime, današnja bosanskohercegovačka nepostojeća država ne može se oformiti, urediti i uljuditi birokratskim procedurama, nego jakom, do kraja izvedenom ideološkom i političkom dekontaminacijom ostvarenom po načelima koja je postavio Karl Jaspers u svom čuvenom predavanju o duhovnoj situaciji u Njemačkoj poslije drugog svjetskog rata. Jaspers ukazuje na metafizičku, moralnu, političku i zakonsku odgovornost i krivicu za zločine sa kojima se svako društvo mora suočiti nakon što su oni počinjeni, eda bi izgradilo temelje novog humanizma i nov model pravde. A namjesto da kao tobožnji socijaldemokrat provodi ideološku dekontaminaciju, Milorad Dodik, sve više Karadžićev ideološki zombi, trabunja o individualnoj ratnoj krivici, nastojeći da sačuva ideološki sistem koji je vodio u genocid i da pojača političku manipulaciju, kako bi mogao nekažnjeno harčiti po svom republičkosprspkom feudu. "

(Enver Kazaz)
"Ima Bosne, beglerbeze i Bosnjana u njoj! Bili su prije vas i, ako Bog da, bit ce i poslije vas!" - Husein beg Gradascevic

"Ovako nesto je trebalo dozivjeti ali je jos bolje ovako nesto prezivjeti!"-dr. Eso Sadikovic, logor Omarska

radnik
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la radnik » ned tra 29, 2012 2:13 pm

Dokle cemo mi dobro organizovani masovni genocid koji je vec stoljecima izvodjen i planiran uvijek svoditi na djelo pojedinaca kao sto je npr. Cosic? Kakav Cosicev projekt i kakva Karadziceva vojska? Srpski narod je stao sa skoro 80% svojih glasaca iza svega toga a SPC sa 100%.

JM1986
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la JM1986 » ned tra 29, 2012 5:47 pm

Gradonacelnik nije imao nikakva izvrsna prava cak ni za vrijeme legalnog ustava (1974 + amandmani iz 1990) a kamoli sad. Kojeg "ustava"? Sa pravne strane izjava Marka Pavica ima istu vrijednost kao i izjava nekog kome se ne svidja recimo boja paprika na pijaci. To je njegovo misljenje i on na to ima pravo. I ja mislim da je nebo plavo.
A usput i u Prijedoru je pocinjen genocid.
Ne mora mene lično niko pa ni ti ubjeđivati da se u našoj opštini desio genocid. Jasno mi je k'o dan i da na osnovu nekih definicija genocida, u Prijedoru se on doista desio. Međutim, dok god nema zvanične presude, druga strana će imati jak argument da se genocid nije desio. Nakon presude Karadžiću, Mladiću, Stanišiću i Župljaninu, znat ćemo više.

Å to se tiče Pavića, eto potvrdio si da on nema ništa sa obilježavanjima, pa ga možemo hladno preskočiti iz cjelokupne priče o obilježavanjima.

Satko
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Satko » ned tra 29, 2012 8:49 pm

OVO JE REAKCIJA NA POZIV ODBORA ZA IZJASNJAVANJE O RIJECI GENOCID U IMENU, KOJU SALJEM I U IME 118 CLANOVA GRUPE 'CUVARI OMARSKE' KOJI SU SE OD SINOC JAVNO IZJASNILI DA SE SLAZU S TEKSTOM.
Opstina Prijedor nije pokrovitelj organizacije obiljezavanja genocida, nije ukljucena na bilo kakav nacin, pa se prema tome, ne bi smjela ni trebala mijesati u izbor imena. Marko Pavic je svjestan, a ranije je i priznao masovnost zlocina u Prijedoru. Ono sto ga ocito boli kod rijeci genocid je se sto time 'slobodarski srpski narod', tj. ono sto je ucinjeno u ime srpstva, stavlja u red ustasa i nacista iz II Svjetskog rata. Nakon sto se zlocini u Prijedoru javno okrakterisu kao genocid, bice malo teze objasniti nadolazecim generacijama mladih Srba, sta je razlika izmedju Jasenovca i Omarske. Osim toga, ici ce ista pitanja kao sto su postavljana i Nijemcima koji su gledalipogrom Zidova:" Tata, sta si ti radio 1992.?"

Ono sto je kljucno u danasnjoj prici, je sljedece. Nije za imenovanje obiljezavanja 'tragicnih desavanja u opstini Prijedor', kako Pavic to zove, nuzno da ima presuda u kojoj je neki sud rekao da je to genocid. Genocid se desio nad Americkim i Kanadskim Indijancima, a za to jos niko nije odgovarao. Tokom pada Osmanskog Carstva u 1915. pocinjen je genocid nad Jermenima, koji jos Turska nije priznala, ali priznace. A niko nije optuzen, kamoli osudjen. Osim toga, u medjupresudi Milosevicu, iz juna 2004. Haski Tribunal 'desavanja' u Prijedoru oznacio je kao genocid. U optuznici protiv Karadzica i Mladica detaljno su navedeni zlocini u Prijedoru koji su okarakterisani kao genocid, u sklopu zlocina protiv covjecnosti. Cak je i Ratko Mladic 12. maja 1992., nakon prezentacije strateskih ciljeva takozvane Srpske Republike Bosne i Hercegovine pojasnio prisutnima u Banja Luci:"Ne mozemo uzeti reseto i prosijati sve da Srbi ostanu, a svi drugi odu. TO JE, LJUDI, GENOCID!"

Prema tome, pustimo tu 'pravnu' stranu price.

Ono sto je ovdje bitno je u kojoj mjeri ce zadrzavanje ovog imena poremetiti program dogadjaja, a i utjecati na sjelokupnusituaciju u Prijedoru. Na to pitanje mi (iz dijaspore) ne mozemo dati odgovor, ali mislim da je taj odgovor vazniji nego pitanje opravdanosti imena s pravne tacke gledista. Osim toga, najgore sto nam se moze desiti je da se opet podijelimo, tako da pozivam Odbor da kada doneseodluku iza nje stoji jednoglasno, kakva god ona bila.

Sto se mene tice, 1992. je u Prijedoru pocinjengenocid, prvi u Evropi nakon 2. svjetskog rata i to sto danasnji nacelnik opstine misli za ovu cinjenicu nije relevantno. A ako cemo zbog mira u kuci popustiti, pa za 10 godina uvesti to ime kad se osude Karadzic i Mladic, neka bude i tako ako Odbor to odluci. Kako god okrenes, treba da se stide opstinske vlasti. I za ono stosu organizovali i uradili 1992-1995. i za ovu igru rijecima danas.

A ne moze ovu branu istine o Prijedoru vise niko zaustaviti, jer je puna rupa. za 20 godina bice napisano jos 20 knjiga, snimljeno 10 filmova, organizovano 100 konferencija i dzaba je sad brondati 'nije bio genocid'....
Na zalost, jeste

radnik
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la radnik » pon tra 30, 2012 2:24 am

Ne mora mene lično niko pa ni ti ubjeđivati da se u našoj opštini desio genocid. Jasno mi je k'o dan i da na osnovu nekih definicija genocida, u Prijedoru se on doista desio. Međutim, dok god nema zvanične presude, druga strana će imati jak argument da se genocid nije desio. Nakon presude Karadžiću, Mladiću, Stanišiću i Župljaninu, znat ćemo više.

Å to se tiče Pavića, eto potvrdio si da on nema ništa sa obilježavanjima, pa ga možemo hladno preskočiti iz cjelokupne priče o obilježavanjima.
Opet se ne razumijemo. Da li si ti u stanju shvatiti i razluciti slijedece stvari:
1) Pocinitelj
2) Akti, cin
3) Utvrdjena cinjenica

Kako mozes reci da oni imaju argumente da se nije desio genocid ako je Haski tribunal odlucio da ima dovoljno dokaza da se genocid JESTE desio i pored svih ubistava koja ispunjavaju sve i jednu tacku definicije genocida kao krivicnog djela.

Zasto mo da se brinemo sta ce reci ljudi koji su u stanju negirati postojanje opsade Sarajeva?

Zasto je tebi potrebno srpsko misljenje? Da li se nasa svijest i samopouzdanje mjeri sprpskom percepcijom?

Sve oko cega se vrti ovo je slijedec:
1) Postoje dokazi da je u opstini Prijedor pocinjen genocid
2) Do sada nije utvrdjena genocidna namjera nekom od pojedinaca a mozda nikada nece ni biti s obzirom da su Srdjo i kompanija napustili ovu planetu

Natrag na “Kozarac sve o Carsiji”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.