Dobro vece, Beograde

Ovdije ide sve sto je vezano za Kozarac

Moderator/ica: Aaly

Satko
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

Dobro vece, Beograde

PostPostao/la Satko » ned svi 01, 2011 10:21 pm

Trebalo je 19 godina da Beograd jasno i glasno osudi zlocine u logoru Omarska. Ova Deklaracija bice istovremeno citana 9. maja 2011. u Beogradu i bivsem logoru u Omarskoj.

Pozivam sviju da je potpisu i bar tako doprinesu da se ovaj logor konacno upise u udzbenike historije Bosne i Hercegovine i Balkana, a ubrzo i dostojno obiljezi. Uz nas bice i glasnije i jasnije!

http://www.petitiononline.com/9maj/petition.html

Selam Kozarac
"Ima Bosne, beglerbeze i Bosnjana u njoj! Bili su prije vas i, ako Bog da, bit ce i poslije vas!" - Husein beg Gradascevic

"Ovako nesto je trebalo dozivjeti ali je jos bolje ovako nesto prezivjeti!"-dr. Eso Sadikovic, logor Omarska

S-V
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la S-V » uto svi 03, 2011 9:24 am

Na zalost to ove generacije to nece docekati.Mi u svojoj drzavi muku mucimo da se ovi i slicni zlocini kroz udzbenike obiljeze i ostave vjecni trag za buduce generacije,prema tome osim sto ce cisto deklarativno nesto i u Bg.biti procitano ,neznaci da ce uci i u njihove udzbenike.Natasa K.je prevara !Uskoro ce to i vrijeme pokazati.Na moju a i vasu zalost ocito da nemate boljeg pregovaraca,pa nek vam bude kako ste sve to zamislili.Ona je tu postavljena od strane SRBSKOG rezima da AMORTIZUJE sve dogadjaje iz 91.do 99.god.,samo naivni mogu povjerovati da ona i REKOM mogu nesto promjenuti sto bi zadovoljilo pravdu na nasim a i drugim prostorima.Vasif.

kapo
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la kapo » uto svi 03, 2011 2:19 pm

Trenutno tek 196 potpisa, mozemo mi to i bolje :wink:
Sellam ba!

Satko
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Satko » uto svi 03, 2011 3:29 pm

Vasko, ako budemo cutali ili u startu napadali svaki pokusaj promjene, onda to necemo docekati. Ova deklaracija ne moze promijeniti svijet, a ni politiku preko noci, ali nece ni odmoci. Mislim da su poruke vise nego jasne, a salju ih ljudi koji iskreno pomazu i ovu zemlju i inicijativu za Memorijalni centar u Omarskoj. Neki su prosle godine bili u Kozarcu i Omarskoj, a doci ce i sljedece sedmice na dan obiljezavanja dana logorasa. I nemojmo ih u startu napadati. O Natasi Kandic ne bih sada, jer ona nije ukljucena u ovu deklaraciju. Pomijesacemo kruske i jabuke bespotrebno i opet zbuniti narod.

Procitajte tekst i ako se slazete, potpisite, ne boli.

Selam Kozarac
"Ima Bosne, beglerbeze i Bosnjana u njoj! Bili su prije vas i, ako Bog da, bit ce i poslije vas!" - Husein beg Gradascevic

"Ovako nesto je trebalo dozivjeti ali je jos bolje ovako nesto prezivjeti!"-dr. Eso Sadikovic, logor Omarska

nn
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la nn » uto svi 03, 2011 9:53 pm

Satko.

da li se Peticija potpisuje samo do 9 maja? Koliko je bitna peticija tj ne znam da li ste dobili dozvolu za odrzavanje Foruma u Omarskoj i da li vam i za to treba sto vise potpisa na peticiji?
U svakom slucaju, vecina nas ne moze da ode u posjetu ni jednom logoru i ako nista vise, mozemo da pomognemo bar da se skupe potpisi. Svako ko potpise mogao bi poslati bar jos 1 email nekom koga poznaje.

Sebina
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la Sebina » sri svi 04, 2011 1:38 pm

Bravo Satko!

http://www.bhrt.ba/lat/default.wbsp?p=35&n=1777

zao mi je sto vam se necu moci pridruziti 9 maja u Omarskoj, ali vidim uspjeli ste dobiti dozvolu za ulazak u Bijelu kucu.

Satko
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Satko » sri svi 04, 2011 3:40 pm

Odlicna ideja, nn. Proslijedite ovo dalje. Peticija se potpisuje i poslije i siguran sam da ce imati odjeka. Mnogi ambasadori su vec upoznati, OHR, Evropski Parlament, i drugi. Za samo nekoliko dana skupljeno je preko 300 potpisa iz cijelog svijeta, a ici ce i dalje.
Ulaz u logor je juce odobren i ocekujemo veliki broj logorasa iz cijele Bosne i Hercegovine, clanove Predsjednistva, predstavnike OHRa, goste iz Srbije i Zagreba i sire. Vazno je i da Kozarcani odu i ovaj dan u Omarsku. Nakon posjete nastavicemo konacno inicijativu za gradnju Memorijala.

Hvala svima na podrsci, nemojmo sad zakazati.

Selam Kozarac.

ps. hvala Sebina, odlicno je proslo sinoc.

tanya
Početnik
Početnik

PostPostao/la tanya » sri svi 04, 2011 10:41 pm

Keep going Satko!! thumbup thumbup

duda
Početnik
Početnik

PostPostao/la duda » ned svi 08, 2011 8:44 am

Potpisujem declaraciju bez puno razmisljanja,jer ce proci godine i godine da se sva ova kuhinja oko Bosne i Bosnjaka smiri.A nama ostaje stalna borba i dokazivanje i naseg prava na BiH.

Natrag na “Kozarac sve o Carsiji”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 28 gostiju.