DONATORI ZA SEHITSKO TURBE

Ovdije ide sve sto je vezano za Kozarac

Moderator/ica: Aaly

Ferid
V.I.P
V.I.P

DONATORI ZA SEHITSKO TURBE

PostPostao/la Ferid » ned vel 20, 2011 4:23 pm

Dragi moji kozarcani i kozarcanke

Evo kako smo vas obavjestili da cemo poceti sa akcijom za izgradnju sehitskog turbeta stigle su nam i prve donacije.

Na racunu SEDRE za sehitsko turbe prva donacija je bas od Sedre u visini od 500 eura.

1. SEDRA 500 EURA

Imamo i dvije uplate kod mene i to;

1.GOLD KOZARAC 500KM
2.FERID&RAHELA MEHMEDAGIC 100 EURA

Za sad cemo na ovaj nacin voditi liste dok se sa adminima sa kozarackih stranica ne dogovorimo na koji nacin ce biti najbolje da stavljamo listu o uplacenim donacijama.

Sva vas pitanja za sad nam mozete ovde postaviti kao i vase prijedloge i sugestije.
I za kraj ovog mog prvog javljanja zelio bi se zahvaliti Sedri i Gold Kozarac za ucestovanje i podrsku ove akcije koju cemo akobogda sa hajrom nas svih zajedno zavrsiti jer to su zasluzili nasi sehidi.

Maksuz selam svim mojim kozarcanima i kozarcankama ka i prijateljima Kozarca ma gdje bili. Ferid-leka

arci
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la arci » ned vel 20, 2011 10:26 pm

Feride, kod ovih novih spiskova bi trebalo naglasiti da se oni vode od ovog skorog početka akcije SEHIDSKO TURBE, kako se dosadasnji donatori za turbe i mezarje nebi osjetili zaboravljenim. Taj spisak dosadasnjih donatora (prije ovog novog pocetka akcije) bi se takođe mogao naci na kozarackim web stranicama, uz nove donatore, mada smo sigurni da ce mnogi donatori od ranije biti opet donatori i u ovom novom valu doniranja.....ARCI......

Ferid
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la Ferid » pon vel 21, 2011 5:38 am

Naravno Arci da cemo kad se dogovorimo sa adminima kako i na koji nacin cemo stavljati spiskove onda cemo staviti i spisak dosadasnji donatora. Moj prijedlog ce biti da oprobamo kao i za klub 1oo sto se vodi evidencija.

pcelica_zz
Početnik
Početnik

PostPostao/la pcelica_zz » pon vel 21, 2011 2:07 pm

Sellam dragi moji KOZARCANI i KOZARCANKE
Evo i moj prvi izvjestaj za SEHIDSKO TURBE.
Ja sam izvrsila cetiri uplatnice na imena...

Nasiha Hodzic 50 €

Nihad Kilic 25 €

Esma Alihodzic 5 €

Edin Hacimic 25 €

SVAKO DOBRO VAM ZELIM I DA NAM SE ODAZOVETE U STO VECEM BROJU..
Sellam Nasiha Hodzic...

Sva_Bosna
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la Sva_Bosna » pon vel 21, 2011 10:51 pm

Arci dali bi ti mogao organizovati preko tvoje firme t.j. Telekoma da se po pozivu jedna KM izdvaja kao donacija za turbe .Mislim da je to jedan od jednostavnijih nacina doniranja a i skupljanja novaca .Neznam dali je to zakonski opravdano posto se radi o vjerskom objektu ili obiljezju .
Mislio sam kao jedan odredjeni broj nazove sa naznakom za Sehidsko turbe u KOzarcu itd

arci
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la arci » sri vel 23, 2011 8:08 pm

Armine, nije to problem organizovati, ali se kod brojeva za SO KOZARAC to nije pokazalo, jer je slab odziv. Uglavnom se to pokaže dobro kada se radi o akcijama prikupljanja (brzog) za operacije bolesnim i mladjim osobama. Arci.......

Ferid
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la Ferid » ned vel 27, 2011 7:33 pm

Evo zelim i na forumu ovde da imamo kako i gdje mozete uplatiti za izgradnju Sehitskog turbeta u Kamicanima. Dragi moji kozarcani, kozarcanke i prijatelji Kozarca ne zaboravimo kucu nasih sehida, uljepsajmo je i obiljezimo je jer su to oni zasluzili da ih spominjemo da im fatihu ucimo da ih obilazimo da snjima popricamo, da nase musafire imamo gdje dovesti i sta pokazati.

UPLATE U BOSNI I HERCEGOVINI

Uplatu izvršiti na ime: GRAčEVINSKI ODBOR ZA IZGRADNJU Å EHIDSKOG MEZARJA U KAMIČANIMA.

NLB RAZVOJNOJ BANCI A.D.
562-007-805 821 95-71- KM RAČUN

Ili u kancelariji Mesdžlisa Islamske zajednice kod Husnije Avdagića gdje ćete odmah dobiti priznanicu.

UPLATE IZ INOSTRANSTVA

Uplatu izvršiti na ime:
Field 59: Beneficiary customer:
GRAčEVINSKI ODBOR ZA IZGRADNJU Å EHIDSKOG MEZARJA U KAMIČANIMA - POD. MIZ. KOZARAC
MARÅ ALA TITA BB, 79202 KOZARAC
BOSNA I HERCEGOVINA

Field 57: Account with institution:
SWIFT BIC: RAZBBA22
NLB Razvojna banka a.d.
Milana Tepica br. 4, 78000 Banja Luka
Bosna i Hercegovina

ADDITIONAL INFORMATION
Field 56: Intermediatry institution:
For following currency(ies): EUR, USD, AUD, CAD, CHF, DKK, GBP, HRK, HUF, JPY, NOK, SEK
SWIFT BIC: LJBASI2X
NOVA LJUBLJANSKA BANKA D.D.
LJUBLJANA
SLOVENIA

Kontakt osobe za sve informacije:

1.Amir ef. Mahić, predsjednik Građevinskog odbora za Å ehidsko Turbe
Tel. 387/ 61-822-567 . E-mail: [email protected]
2.Teufik Kulašić - Arči, član tima za financije u Građevinskom odboru.
Tel. 387/ 61-479”“377, E-mail: [email protected]

Za područje Sjeverne Amerike:

Udrženje Kozarčana ”“ Čikago za USA:

Kontakt osobe:

1. Sade Alić: tel: 1-773/303-7172 ”“ glavni koordinator, e-mail: [email protected] ; drzava Illinois, grad Chicago;
2. Muhamed Kulašić tel: 1-773/ 865-4187- član tima za financije u Građevinskom odboru, e-mail: [email protected]; drzava Illinois, grad Chicago;
3. U toku su dogovori za ostale države,

Putem pošte (samo ček ili money order [ne keš] koji glase na KOZARAC ASSOCIATION ”“ CHICAGO, memo/for: Å ehidsko Turbe, dobićete dvije priznanice od MIZ-Kozarac i Udruženja Kozarčana.

Muhamed Kulasic
(KOZARAC ASSOCIATION ”“ CHICAGO)
605 W.Madison Ave #1710
Chicago, IL 60661

Za područje Europe:

Fondacija "Sedra'' HOLANDIJA:

Kontakt osobe:

1. Ferid Mehmedagić - podpredsjednik Građevinskog odbora za Å ehidsko Turbe Tel 0031-651-826-232, e-mail: [email protected],

Direktna uplata:
Stichting Sedra Rotterdam
429835922
IBAN: NL41ABNA0429835922
BIC: ABNANL2A
Banka ABN Amro Rotterdam
Adresa banke: Zuidplein / Postbox 5050 3008AB Rotterdam The Netherlands

Putem pošte: (samo čak (ne keš) napišite na STICHTING SEDRA ROTTERDAM sa napomenom za Å ehidsko Turbe )

Mehmedagic Ferid
(Stichting Sedra Rotterdam)
Prinses Irenelaan 272,
2285 GD RIJSWIJK, HOLLAND

Tim za izgradnju sehidskog turbeta-Kozarac-AUSTRIJA

Kontakt osobe:

1. Kulašić Jasmin ”“ Japa - član tima za financije u Građevinskom odboru, tel. 0043-650-812-3722, e-mail: [email protected] ,
2. Armin Paratusic, e-mail: [email protected] , grad: Salzburger Siedlung,
3. Mujkanovic Fehret, tel. 0043 664 437 5723, e-mail: [email protected] ,grad: Graz;
4. Nasiha Hodžić - Naska, e-mail: [email protected] , grad Wels.

Tim za izgradnju Å ehidskog Turbeta-Kozarac SVEDSKA:

Kontakt osobe:

Tim za izgradnju Å ehidskog Turbeta-Kozarac DANSKA:

Kontakt osobe:

1. Ilijaz Mehanovic: e-mail: [email protected],

Tim za izgradnju Å ehidskog Turbeta-Kozarac FINSKA:

Kontakt osobe:

1. Nedzad Jakupovic - e-mail: [email protected], grad: Turk,
2. Dzevad Haskic - e-mail: [email protected] ,

Tim za izgradnju Å ehidskog Turbeta-Kozarac NORVEÅ KA:

Kontakt osobe:

1. Elvis Mujičić; tel.00 47 952 596 50, e-mail: [email protected] , grad: Horten/Oslo;

Tim za izgradnju Å ehidskog Turbeta-Kozarac SVICARSKA:

Kontakt osobe:

1. Å efik Kilić; tel: 00 41 763 941 740, e-mail: [email protected] , grad: CAROUGE-GENEVE

Putem pošte (samo ček ,ne keš) na ime Sefik Kilic sa napomenom za Å ehidsko Turbe:

Kilic Sefik
Rue de la Fontenette 25
CH-1227 CAROUGE-GENEVE

Tim za izgradnju Å ehidskog Turbeta-Kozarac AUSTRALIJA:

1. Tesma Elezovic, e-mail: [email protected]

Svedska

Kevac Suad -uplate direktno ili preko poste .Suador bankovni racun molim vas ne koristite a sve infrmacije mozete dobiti na stranici www.Kevljani.eu ili tel.+46 707230089

Ovde cemo u dogledno vrijeme staviti i imena i drugih kordinatora koji su se stavili na raspolaganje u ovoj hairli i humanoj akciji za kucu nasih sehida. Hvala unapred svim ljudima dobre volje koji na bilo koji nacin pomognu ovu akciju. Ferid-leka

Ferid
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la Ferid » čet ožu 03, 2011 8:13 pm

Znam da smo se umorili od svih ti akcija ali ova akcija je stvarno vazna za sve nas, kao i za nas Kozarac. Zelim da javim da je stigla jos jedna donacija kod mene i to od gospodje Nasihe Dautovic 100 eura. U ima odbora i u svoje ime se zahvaljujem gospodji Nasihi koja ne propusta ni jednu akciju da se ne odazove.

Na racunu SEDRE za sehitsko turbe prva donacija je bas od Sedre u visini od 500 eura.

1. SEDRA 500 EURA

Uplate kod mene i to;

1.GOLD KOZARAC 500KM
3.NASIHA DAUTOVIC 100 EURA

Uplate kod Nasihe Hodjic

Nasiha Hodzic 50 €

Nihad Kilic 25 €

Esma Alihodzic 5 €

Edin Hacimic 25 €

Dragi moji kozarcani , kozarcanke i prijatelji Kozarca ne zaboravite svoje sehide i njihovu vjecnu kucu. Hvala unapred svima koji su odlucili da ucestvuju u ovom haijri djelu i njih ce dragi alah sve da nagradi.

amagsejh
Početnik
Početnik

PostPostao/la amagsejh » ned ožu 06, 2011 9:09 pm

Arci mi je jucer predao 4 bloka i ovlastenja za skupljanje priloga za sehidsko turbe u Svicarskoj. Blokove su zaduzili Nihad Hrustic (Cirih i okolina), Mujkanovic Jasmin-Benes (Basel i okolina), Softic Mirzet-Pajdo (Amriswil i region sjeverno-istocne Svicarske) i Avdo Blazevic (Luzern i centralna Svicarska). Znam da su od prije blokove zaduzili Sefik Kilic (francusko govorne podrucje Svicarske) i klub "Kula". Dobro bi bilo kad bi imali jos nekog iz Berna i iz Lugana da pokrijemo citavu Svicarsku. Ima li dobrovoljaca?
Molimo sve Kozarcane i Bosnjake iz Svicarske koji mogu i zele da uplate prilog za sehidsko turbe da se obrate navedenim osobama. Hvala i selam svima iz CH.
"A oni koji budu vjerovali i dobra djela cinili - oni ce stanovnici Dzenneta biti i u njemu ce vjecno boraviti!" (Al-Baqara, 82)

hutko
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la hutko » pon ožu 07, 2011 2:55 pm

Arci mi je jucer predao 4 bloka i ovlastenja za skupljanje priloga za sehidsko turbe u Svicarskoj. Blokove su zaduzili Nihad Hrustic (Cirih i okolina), Mujkanovic Jasmin-Benes (Basel i okolina), Softic Mirzet-Pajdo (Amriswil i region sjeverno-istocne Svicarske) i Avdo Blazevic (Luzern i centralna Svicarska). Znam da su od prije blokove zaduzili Sefik Kilic (francusko govorne podrucje Svicarske) i klub "Kula". Dobro bi bilo kad bi imali jos nekog iz Berna i iz Lugana da pokrijemo citavu Svicarsku. Ima li dobrovoljaca?
Molimo sve Kozarcane i Bosnjake iz Svicarske koji mogu i zele da uplate prilog za sehidsko turbe da se obrate navedenim osobama. Hvala i selam svima iz CH.

Bern Turkanovic Nurko
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

amagsejh
Početnik
Početnik

PostPostao/la amagsejh » uto ožu 08, 2011 6:54 am

Hvala Hutko za ovu informaciju i hvala Nurki sto se prihvatio ove obaveze. Ja cu vidjeti sa Amir ef. Mahicem odnosno sa Sefikom Kilicem, koji je glavni kooridinator za Svicarsku da Nurko dobije blok i ovlastenje za prikupljanje priloga.
"A oni koji budu vjerovali i dobra djela cinili - oni ce stanovnici Dzenneta biti i u njemu ce vjecno boraviti!" (Al-Baqara, 82)

hutko
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la hutko » uto ožu 08, 2011 10:33 am

Hvala Hutko za ovu informaciju i hvala Nurki sto se prihvatio ove obaveze. Ja cu vidjeti sa Amir ef. Mahicem odnosno sa Sefikom Kilicem, koji je glavni kooridinator za Svicarsku da Nurko dobije blok i ovlastenje za prikupljanje priloga.

Nurkoje dobio Blokove od Jasmina Kulasica-Jape
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

amagsejh
Početnik
Početnik

PostPostao/la amagsejh » uto ožu 08, 2011 11:40 am

Ok, to je super. Hvala i selam.

nn
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la nn » čet ožu 10, 2011 9:04 pm

Omladina je prosle godine skupljala priloge u Kozarcu za SO. Da li se planira nesto slicno ove godine, npr za vrijeme praznika u aprilu kad ce biti vise ljudi sa strane?

Cini mi se da sam citala da je materijal za krov narucen prosle godine. Da li se vec pocelo sa gradnjom krova ili ne i sta se trenutno desava? Mislim da bi trebali malo intenzivinije pisati o ovoj akciji da bi se na vrijeme sve zavrsilo.

Ferid
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la Ferid » ned ožu 13, 2011 7:27 am

Kako da zapocnem ovo pisanje neko bi rekao ovo je pravo razocarenje a ja opet mislim da nije mi kozarcani i kozarcanke uvjek to polako ali sigurno radimo pa tako i sa izgradnjom SEHITSKI MEZARLUKA u Kamicanima posljednoj kuci nasih Sehida. Nadam se akobogda da ce polako poceti da se budimo kao i ovo proljece koje vec toliko ocekujemo i da cemo ako bogda zavrsiti ono sto smo naumili a to je Sehitsko Turbe u Kamicanima.
Evo stigla mi je jos jedna donacija i to od naseg KENJAR DJEVADA i njegove familije za sehitsko 100 eura i za KLUB 100 FK Bratstvo 50 eura.
Hvala Djevadu da ga dragi alah nagradi za sva njegova djela kao i njegovu familiju.

1. SEDRA 500 EURA

Uplate kod mene i to;

1.GOLD KOZARAC 500KM
3.NASIHA DAUTOVIC 100 EURA
4.DJEVAD KENJAR 100 EURA

Uplate kod Nasihe Hodjic

Nasiha Hodzic 50 €

Nihad Kilic 25 €

Esma Alihodzic 5 €

Edin Hacimic 25 €

EVO JOS JEDNOM KAKO ,GDJE I NA KOJI NACIN MOZETE UPLATITI ILI DATI SVOJE DONACIJE

UPLATE U BOSNI I HERCEGOVINI

Uplatu izvršiti na ime: GRAčEVINSKI ODBOR ZA IZGRADNJU Å EHIDSKOG MEZARJA U KAMIČANIMA.

NLB RAZVOJNOJ BANCI A.D.
562-007-805 821 95-71- KM RAČUN

Ili u kancelariji Mesdžlisa Islamske zajednice kod Husnije Avdagića gdje ćete odmah dobiti priznanicu.

UPLATE IZ INOSTRANSTVA

Uplatu izvršiti na ime:
Field 59: Beneficiary customer:
GRAčEVINSKI ODBOR ZA IZGRADNJU Å EHIDSKOG MEZARJA U KAMIČANIMA - POD. MIZ. KOZARAC
MARÅ ALA TITA BB, 79202 KOZARAC
BOSNA I HERCEGOVINA

Field 57: Account with institution:
SWIFT BIC: RAZBBA22
NLB Razvojna banka a.d.
Milana Tepica br. 4, 78000 Banja Luka
Bosna i Hercegovina

ADDITIONAL INFORMATION
Field 56: Intermediatry institution:
For following currency(ies): EUR, USD, AUD, CAD, CHF, DKK, GBP, HRK, HUF, JPY, NOK, SEK
SWIFT BIC: LJBASI2X
NOVA LJUBLJANSKA BANKA D.D.
LJUBLJANA
SLOVENIA

Kontakt osobe za sve informacije:

1.Amir ef. Mahić, predsjednik Građevinskog odbora za Å ehidsko Turbe
Tel. 387/ 61-822-567 . E-mail: [email protected]
2.Teufik Kulašić - Arči, član tima za financije u Građevinskom odboru.
Tel. 387/ 61-479”“377, E-mail: [email protected]

Za područje Sjeverne Amerike:

Udrženje Kozarčana ”“ Čikago za USA:

Kontakt osobe:

1. Sade Alić: tel: 1-773/303-7172 ”“ glavni koordinator, e-mail: [email protected] ; drzava Illinois, grad Chicago;
2. Muhamed Kulašić tel: 1-773/ 865-4187- član tima za financije u Građevinskom odboru, e-mail: [email protected]; drzava Illinois, grad Chicago;
3. U toku su dogovori za ostale države,

Putem pošte (samo ček ili money order [ne keš] koji glase na KOZARAC ASSOCIATION ”“ CHICAGO, memo/for: Å ehidsko Turbe, dobićete dvije priznanice od MIZ-Kozarac i Udruženja Kozarčana.

Muhamed Kulasic
(KOZARAC ASSOCIATION ”“ CHICAGO)
605 W.Madison Ave #1710
Chicago, IL 60661

Za područje Europe:

Fondacija "Sedra'' HOLANDIJA:

Kontakt osobe:

1. Ferid Mehmedagić - podpredsjednik Građevinskog odbora za Å ehidsko Turbe Tel 0031-651-826-232, e-mail: [email protected],

Direktna uplata:
Stichting Sedra Rotterdam
429835922
IBAN: NL41ABNA0429835922
BIC: ABNANL2A
Banka ABN Amro Rotterdam
Adresa banke: Zuidplein / Postbox 5050 3008AB Rotterdam The Netherlands

Putem pošte: (samo čak (ne keš) napišite na STICHTING SEDRA ROTTERDAM sa napomenom za Å ehidsko Turbe )

Mehmedagic Ferid
Prinses Irenelaan 272,
2285 GD RIJSWIJK, HOLLAND

Tim za izgradnju sehidskog turbeta-Kozarac-AUSTRIJA

Kontakt osobe:

1. Kulašić Jasmin ”“ Japa - član tima za financije u Građevinskom odboru, tel. 0043-650-812-3722, e-mail: [email protected] ,
2. Armin Paratusic, e-mail: [email protected] , grad: Salzburger Siedlung,
3. Mujkanovic Fehret, tel. 0043 664 437 5723, e-mail: [email protected] ,grad: Graz;
4. Nasiha Hodžić - Naska, e-mail: [email protected] , grad Wels.

Tim za izgradnju Å ehidskog Turbeta-Kozarac SVEDSKA:

Kontakt osobe:

Tim za izgradnju Å ehidskog Turbeta-Kozarac DANSKA:

Kontakt osobe:

1. Ilijaz Mehanovic: e-mail: [email protected],

Tim za izgradnju Å ehidskog Turbeta-Kozarac FINSKA:

Kontakt osobe:

1. Nedzad Jakupovic - e-mail: [email protected], grad: Turk,
2. Dzevad Haskic - e-mail: [email protected] ,

Tim za izgradnju Å ehidskog Turbeta-Kozarac NORVEÅ KA:

Kontakt osobe:

1. Elvis Mujičić; tel.00 47 952 596 50, e-mail: [email protected] , grad: Horten/Oslo;

Tim za izgradnju Å ehidskog Turbeta-Kozarac SVICARSKA:

Kontakt osobe:

1. Å efik Kilić; tel: 00 41 763 941 740, e-mail: [email protected] , grad: CAROUGE-GENEVE

Putem pošte (samo ček ,ne keš) na ime Sefik Kilic sa napomenom za Å ehidsko Turbe:

Kilic Sefik
Rue de la Fontenette 25
CH-1227 CAROUGE-GENEVE
Nihad Hrustic (Cirih i okolina),
Mujkanovic Jasmin-Benes (Basel i okolina),
Softic Mirzet-Pajdo (Amriswil i region sjeverno-istocne Svicarske)
Avdo Blazevic (Luzern i centralna Svicarska).
Turkanovic Nurko

Tim za izgradnju Å ehidskog Turbeta-Kozarac AUSTRALIJA:

1. Tesma Elezovic, e-mail: [email protected]

Svedska

Kevac Suad -uplate direktno ili preko poste .Suador bankovni racun molim vas ne koristite a sve infrmacije mozete dobiti na stranici www.Kevljani.eu ili tel.+46 707230089

Ovde cemo u dogledno vrijeme staviti i imena i drugih kordinatora koji su se stavili na raspolaganje u ovoj hairli i humanoj akciji za kucu nasih sehida. Hvala unapred svim ljudima dobre volje koji na bilo koji nacin pomognu ovu akciju. Ferid-leka

Natrag na “Kozarac sve o Carsiji”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 38 gostiju.