Dani Kozarca 2011

Ovdije ide sve sto je vezano za Kozarac

Moderator/ica: Aaly

sefik1
Početnik
Početnik

PostPostao/la sefik1 » sri lip 01, 2011 10:30 pm

Posto sam u Savjetu MZ Kozarac za dijasporu pokusavam nas predstaviti u pravom smislu i dokazati da se dijaspora jako interesuje za dogadzaje u kozarcu i regiji ostalim MZ oko kozarca pa bi molio Incijativni Odbor za Savez Dijaspore Kozarac dali ce biti Sastanak dijaspore ili Skupstina i kad bi bilo pogodno da se odrzi molim odgovor za 8 dana je sledeci sastanak Savjeta MZ Kozarac

Ferid
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la Ferid » pet lip 03, 2011 2:06 pm

Vidim da su se svi ukljucili u organizaciju a jos i MZ koja i do sad manje vise bila pokrovitelj otvorenja pa bih dao i par prijedloga svim organizacijama koje ucestvuju ove godine.Jest da ce ispasti malo da navijam ali mozda ce te se i sloziti sa mnom. Kako god nase Bratstvo zavrsilo ovo prvenstvo oni slave jubilejum 80 godina od osnivanja kluba pa bi ove kozaracke dane trebali vise posvetiti tome dogadjaju sto znaci kad bi se jedan koncert posvetio ovom dogadjaju gdje bi prihod isao za klub.

Dosadasnji plan kako se meni cini je;
16.otvorenje dana Kozarca
20.juli Sehitska djenaza
23,juli otvor djamije u Deri
24. juli Groznica u Staroj Basti
25. juli FK Bratstvo-Dijaspora
26-31 juli dani turnira u basketu i malom fudbalu.
Sto se tice Dijaspore i nekog sastanka jako mi je zao sto smo stali negdje gdje smo bili jako blizo osnivanja saveza. Statut je bio uradjen gdje se trazilo par izmjena i to bi se odradilo ali najveci problem su bili pojedinci koji su zakazali cim su napustili Kozarac. Znaci u Kozarcu smo se dogovarali dijelili neka zaduzenja a kad smo se rasuli neki su se stvarno prihvatili posla uradili statut a neki se nisu ni do danas javili. Zato sto se mene tice sastanak nije ni potreban jedino sto bi htio je jako dobar prijedlog Nurke Turkanovica da se osnuje fond JEDAN EURO JEDAN ZA KOZARAC. Ideja je jako dobra i zelim pomoci ali poslije zadnjeg povratka moga iz Kozarca sam jako zauzet tako da neznam dokle je Nurko dosao sa tim iako znam da ima oko 1000 kozarcana vec prijavljeni na fejsbuku koji podrzavaju ovaj fond.
Zato neznam jeli i zasto bi bio potreban sastanak dijaspore izuzev ako bi mjesna zajednica organizovala sastanak sa dijasporom pa iznijela svoje planove i zelje jer sad su u novom sazivu pa sigurno imaju i nove ideje od starog saziva koji je isto dao sve od sebe koliko su im mogucnosti dozvoljavale a kad bolje sagledamo puno se uradilo i na drustvenom i na materijalnom planu. Selam Kozarac Ferid-leka

NIJO
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la NIJO » sub lip 04, 2011 10:08 am

Za mene je velika steta sto nece doci do formiranja saveza kozaracke dijaspore.Istina je dasmo bili dosli vrlo blizu do toga da to stvarimo.Medjutim po meni smo posli lutati negdje izmedju saveza kozarcana i kozaracke dijaspore.Sade je uradio super statut i ulozio puno truda.Uz malu korekciju on se mogao usvojiti.Mezutim opet se pokazalo dasmo u nekim stvarima neslozni.Mi svi volimo nas Kozarac i zelimo mu sve najbolje.Ali postoje razlike u pristupu nekim stvarima izmedju onih koji zive u Kozarcu i onih koji zive vana.Ako smo htjeli savez dijaspore onda smo trebali i morali to uvazavati.Raditi onako kako dijaspora zeli a nakraju bi rezultati bili dobri.Medjutim neki ljudi iz dijaspore su poceli da rade onako kako zele pojedinci u Kozarcu i sve je puklo.Najveci problem je pomeni sto su neki sami sebi izabrali i uzeli sebi za pravo da zastupaju dijasporu.Sto se tice Nurkine ideje ona je super ali nista nemoze sazivjeti bez organizovane dijaspore.Ako bi se vratili prvobitnoj ideji o savezu dijaspore mislim dabi nesto moglo biti.A jedna svar je najvaznija dijaspora ce akceptirati samo one ljude koje sama izabere a nikako drugacije.

svabo
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la svabo » sub lip 04, 2011 12:50 pm

Ja opet mislim Nijo da je krajnje vrijeme da se ljudi prestanu dijeliti na dijasporu i Kozarcane, to donosi neslogu, pa prema tome razmisli malo da li ti pozivas na jedinstvo ili podjelu?

Uz to si i dosta subjektivan, a s druge strane ja ne vidim ko to moze vama u dijaspori zabraniti da se organizujete? Ali treba vidjeti koji su to vasi ciljevi?

Ovo je opet tema koja nije vezana za Dane Kozarca, tako da ne treba dalje, na ovom forumu o tome diskutovati, mislim da ima zasebna tema gdje se o tome pisalo...
"Svi se Allahovog uzeta cvrsto drzite i niposto se ne razdvajajte."

svabo
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la svabo » sub lip 04, 2011 12:52 pm

Turniri u basketu i nogometu krenuce od 27.-28. jula, basket a od 29.-31- jula nogomet.

Ferid
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la Ferid » čet lip 16, 2011 9:03 pm

Kako smo najavili utakmica Bratstvo -Dijaspora u sklopu DANI KOZARCA ce se igrati kako je i najavljeno 25 jula na stadionu FK Bratstva a poslije utakmice na skolskom igralistu ce biti humanitarni koncert FK BRATSTVO povodom 80 godina postojanja. M :lol: oram da vas obavjestim da sam ponosan na nase pjevace koji su se ovom prilikom u vecini odazvali. Sa imenima cu izaci kasnije ali garantujem da ce biti NOC ZA PAMCENJE jer cemo imati i par promocija te veceri. Isto to vece ce biti i iznenadjenja pa molim vas dobro se pripremite. Selam svim mojim kozarcanima kozarcankama i prijateljima Kozarca ma gdje bili Ferid-leka

dergic
Početnik
Početnik

PostPostao/la dergic » sub lip 18, 2011 7:03 am

Citam i pitam se dali je organizacija Dani Kozarca vodila racuna sa FK Trnopolje i FK Mrakovicom koji se takodje nalaze u Kozarcu a kako vidim nije. Koliko je meni poznato Fk trnopolje ima 26-7 isplaniranu manifestaciju,pa zar nije moglo taj dan ostaviti prazan sto se tice samog centra carsije? Komunikacija cuda stvara! Ja licno sam malo razocaran sa svim tim. Ako grijesim halalite! Camil Dergic

Ferid
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la Ferid » sub lip 18, 2011 9:53 am

16.otvorenje dana Kozarca
20.juli Sehitska djenaza
23,juli otvor djamije u Deri
24. juli Groznica u Staroj Basti
25. juli FK Bratstvo-Dijaspora
26-31 juli dani turnira u basketu i malom fudbalu

Camile mislim da je 26 juli bas ostavljen za Trnopolje a ovo sto sam pisao od 26-31 7 neznaci da ce turniri biti tih dana vec izmedju tih dana, ali kako sam ja cuo motoristi su se sad opet javili u tom nekom terminu da ce imati manifestaciju sto mi se cini da oni uvjek se zadnji jave i njih drugi opet kazem cini mi se niko ne interesuje oni sebi stave datum i gotovo. Mozda malo cudno ali od 16 pa do 20 neznam imali ikakvih aktivnosti. Ja sam trebao ici u Kozarac9 jula ali zbog posla najvjerovatnije cu mrati ostati i jos cu jedino izgleda u kozarac doci 22 jula i biti tu sedmicu za koliko je utakmica i koncert i moram nazad, a da nisam se primio te organizacije nebi ni isao. Zbog toga se nesmijemo ljutiti na neke datume fala bogu bice nas dosta dole pa sta i ako budu dvije manifestacije za isti dan boze moj malo na jednu malo na drugu.

Evo za sad cu izaci sa imenima muzicara i pjevaca koji su rado prihvatili da ucestvuju na koncertu pvodom 80 godina postojanja FK Bratstva a to su;
Emir Blazevic
Enes Garibovic
Vasif Besic
Eso Balic
Dedo Balic
Dado Mehmedagic
Zijo Kasumovic

Ocekujemo odgovore od joas nekih nasih pjevaca kako iz Kozarca tako i drugih dijelova BiH.

Nezaboravite Noc FK Bratstva NOC ZA PAMCENJE 25 juli u 21 h skolsko igraliste Kozarac.

svabo
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la svabo » sub lip 18, 2011 9:59 am

Grijesis Camile, vodilo se racuna, mozda bi se cak moglo reci da oni nisu vodili racuna prema Danima Kozarca, pa tako kao Trnopolje radi posebnu manifestaciju umjesto da je dio Dana Kozarca, mada cemo gledati da bude u sklopu Dani Kozarca, Kozarusa je najavila turnire cini mi se 23. i 24. jula.

Moram reci, da pored urednog pozivanja na sastanke iz Trnopolja se, do sada, jos uvijek niko nije odazvao a iz Kozaruse je Rifet B. bio samo na prvom...

Tako da krivci (ako ih ima) nisu u Odboru za Dane Kozarca, jer pokusavaju da ukljuce i druge u ovu organizaciju ali nazalost nekad to ide teze, zbog cega? Mogli bi o tome razgovarati i gledati kako da unaprijedimo citavu manifestaciju...

Rifet-B
Forum beg
Forum beg

OFK Mrakovica

PostPostao/la Rifet-B » sub lip 18, 2011 9:31 pm

DANI KOZARCA

Sad vidim da baš nema nikakvog smisla uopšte surađivati sa Mijesnom zajednicom u Kozarcu.Naime bio sam na sastanku i lijepo smo se dogovorili oko termina dani Kozarca,međutim tu uopšte nije spomenut termin turnira
u KOZARUÅ I koji se održava 23 i 24 Jula na stadionu u Kozaruši,a komoli
Fešta koja se organizuje u FK Trnopolje. Pa ako tako žele organizatori
Dani Kozarca mi iz Kozaruše I Trnopolja ćemo sami organizovati naše aktivnosti
i tako će organizatori dani Kozarca uspjeti da nas podjele.Ato naravno
žele ovi što pišu o rasporedu termina dani Kozarca.BRAVO SAMO NAPRED.

svabo
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la svabo » sub lip 18, 2011 9:45 pm

Rifete panicis bezveze, ovi datumi sto leka pise nisu konacni, niti smo isli sa zvanicnim rasporedom, ima tu jos dogadjaja koji nisu spomenuti ali cekamo da sve definisemo...

Racunamo i na turnire u Kozarusi a i na Trnopolje...

Na kraju, bio si na jednom, od tri sastanka...

Ferid
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la Ferid » sub lip 18, 2011 10:26 pm

DANI KOZARCA

Sad vidim da baš nema nikakvog smisla uopšte surađivati sa Mijesnom zajednicom u Kozarcu.Naime bio sam na sastanku i lijepo smo se dogovorili oko termina dani Kozarca,međutim tu uopšte nije spomenut termin turnira
u KOZARUÅ I koji se održava 23 i 24 Jula na stadionu u Kozaruši,a komoli
Fešta koja se organizuje u FK Trnopolje. Pa ako tako žele organizatori
Dani Kozarca mi iz Kozaruše I Trnopolja ćemo sami organizovati naše aktivnosti
i tako će organizatori dani Kozarca uspjeti da nas podjele.Ato naravno
žele ovi što pišu o rasporedu termina dani Kozarca.BRAVO SAMO NAPR
===============================================
Neznam ko nas to dijeli Rifete.

beka
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas
Kontakt:

PostPostao/la beka » ned lip 19, 2011 8:53 am

Pa samo se kaze ko hoce svijesno ili nesvjesno da dijeli Kozarcane.
IZGLEDA DA POJEDINCE TREBA STALNO PODSJECATI DA JE KOZARAC I KOZARUSA I TRNOPOLJE I KAMICANI A DA JE KOZARUSA TRNOPOLJE I KAMICANI KOZARAC. Ako su dani kozarca tradicija nastalöa poslije rata mislim da se od pojedinaca treba postovati i termini. A Ako je doslo do prosirenja na cijeloj teritotji Kozarca MANIFESTACIJE to je za pohvalu ali nemogu se uzimati ili orginalno reci kradja datuma tako da bi bili uduplani jer stim gubimo svi gubimo .

POSTUJMO TRADICJU I NJENE DATUME .
RIFETE POSTUJEM TE ALI URAZUMI SE

SELAM SVIMA
Ovdje nisam a tamo me nema

NIJO
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la NIJO » ned lip 19, 2011 10:05 am

Cinjenica je da ovdje fali jedno jedinstvo koje nije stvoreno a bojim se nije ni pokusano dase svori.Jasam to primjetio vec godinama a ne samo ja ali je ostalo sve po starom.Dali to pojedinci rade namjerno ili ne ali se i dalje radi tako.Bio sam prije par godina na vise sastanaka MZ Kozarac i IZ Kozarac gdje se dogovaralo organizovanje skupa na dana napada na Kozarac.Na tim sastancima nije niko bio iz bilo koje MZ osim ljudi iz MZ Kozarac.Bilo je pitanja gdje su prestavnici iz ostalih MZ od glavnog imama ali se preslo preko toga.Prestavnici MZ Kozarca tako rade kao da prestavljaju sviju nas.Posljednji primjer je uzimanje Kilica u savjet MZ iako je on iz MZ Kamicani .Sovim se htjelo pokazati daje Kilic predstavnik dijaspore iz svih MZ zajednica.Jasam u vise navrata pisao dabi trebalo dase formira savjet svih MZ na teritoriji Kozarca.U koji bi bili ukljuceni iz svih MZ po jedan predstavnik.Medzutim ovo nekom neide u prilog i svi koji pisu drugacije su oni koji razbijaju jedinstvo kojega i nema.Vidi se na ovom primjeru a imaih koliko hos,Pojedinci grcevito nastoje da ostane sve po starom.Ja vjerujem da vecina iz drugih MZ misli slicno kao ja ali sute.Ako se radi o organizovanju manifestacije Kozarackih dana zar nije trebalo da u timu koji to organizuje budu predstavnici svih klubova i predstavnici svih MZ Kozarca.Zar nije trebalo da jedan bude zaduzen za objavljivanj konacnog dogovora kada gdje se sta organizuje.Ovakav rad nanosi stetu nasem jedinstvu i zajednistvu.Jer nas ima dosta koji se neosjecamo zastupljeni predstavnicima MZ Kozarac.Znam dace opet biti vika dasam razbijac jedinsta ali ja kazem ono sto mislim svidjalo se to kome ili ne.Rifet je zamene u pravu i ima moju podrsku.

abazpoljak
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la abazpoljak » ned lip 19, 2011 1:04 pm

Nije problem u ljudima, mada se donekle slazem sa Nijom da trebaju biti zastupljene sve mjesne zajednice. Problem je sto mi pokusavamo "strpati" sve dogadjaje, a ima ih dosta, u dvije-tri sedmice. Isto tako, ovo je moje misljenje, zasto se svi dogadjaji "trpaju" u poslijepodnevnim satima, dan traje od jutra! Valjda bi se nesto moglo organizovati i u jutarnjim satima. E sad ce neko reci, sjedi se do kasno, ko ce ustati ranije, ali ko je pravi ljubitelj necega, on ce malo "skratiti" spavanje. Mahmurni i tako nece doci ni poslije podne, moraju se lijeciti. :)

Natrag na “Kozarac sve o Carsiji”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 32 gosta.