BAJRAMSKA AKADEMIJA

Ovdije ide sve sto je vezano za Kozarac

Moderator/ica: Aaly

arci
Forum manijak
Forum manijak

BAJRAMSKA AKADEMIJA

PostPostao/la arci » pon sij 09, 2006 8:58 am

Moram da napisem par recenica. Posto nas Svabo od ovih silnih obaveza nije uspio da vam jos bolje docara atmosferu sinoc u dvorani MLADOST u Prijedoru, pokusacu, ali iz svog ugla. Ja licno sam bio prezadovoljan, vjerovatno, zbog toga sto je sve proslo mirno i bez ikakvog incidenta i sto sam primjetio da je i publika bila zadovoljna, a odazvala se i mimo ocekivanja organizatora. Ovo pisem i ispred samih organizatora, koji su pripreme za ovu priredbu otpoceli prije skoro 40 dana (po definiciji sam bio u tom odboru kao predsjednik Medzlisa IZ-e Kozarac). Posebno bih istakao veliko zalaganje (oko samog programa) naseg direktora osnovne skole, Muhidina Sarica. Po prvi put na ovakvu svecanost je dosao i nacelnik opcine Marko Pavic (mozda da se iskupi zbog ponasanja oko spomen obiljezja u Omarskoj) koji se na kratko i obratio prisutnima, a sama priredba je otpocela obracanjem muftije bihackog prof. Hasana Makica. Svabo je vec u najavi pomenuo sve ucesnike u programu, a ja naravno moram najvise da se ponosim folkloristima iz nase osnovne skole , jer u toj ekipici igraju moje dvije kcerke, pa mozete misliti koliko mi je srce bilo u tom momentu. Nisam se informisao da li je paketica za najmladje bilo dovoljno (podijeljeno 300 komada), ali znam da nasi malisani folkloristi nisu ovaj put ostali bez paketica, jer smo o tome vodili racuna i ja i Saric. Financijski dio oko ove priredbe je zatvoren sredstvima Medzlisa IZ-e Prijedor i Kozarac, kao i opcine Prijedor. Moram ovom prilikom reci da je malo volontera (nista novo nisam rekao) i da bi bilo dobro da ove priredbe ipak ne organizuje Islamska zajednica, jer svakom porastu apetiti i svi hoce da naplate svoje aktivnosti (maltene nekima bi trebalo platiti i da prisustvuju priredbi), kao da Islamska zajednica ima NOVACA za bacanje, a svi znamo da je i taj novac kojim se barata ustvari novac od dobrovoljnih priloga clanova Islamske zajednice. Ja ni privatno nisam rasipnik i zbog toga je i stanje u Medzlisu IZ-e Kozarac tako stabilno, jer se pokrivamo onoliko koliki nam je pokrivac i dok vlada takav rezon ja cu i moci biti tu gdje jesam, kada se bude forsirala galantnost sa "tudjim" novcem, ja nisam za taj posao. Kako sam napisao na pocetku, ovo je gledanje na sinocnju akademiju i same pripreme za nju iz mog ugla.........................ARCI.................

Natrag na “Kozarac sve o Carsiji”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 33 gosta.