zlocin nad zlocincima

Ovdije ide sve sto je vezano za Kozarac

Moderator/ica: Aaly

vfb1
Početnik
Početnik

zlocin nad zlocincima

PostPostao/la vfb1 » pon lip 07, 2010 9:32 pm

Sulejman Tihic u interviju srbskim novinama je izjavio dase desio zlocin u Dobrovoljackoj nad srbskom vojskom takozvane JNA.
Koja je uto doba bila ociscena od drugih nacionalnosti.
Takozvana JNA je dolaskom iz Hrvaske vrsila ukopavanje sirom Bosne i Hercegovine.
Takodje i oko Sarajeva kadasu sarajlije pitaju zasto se ukopavaju oni su odgovorili da brane Sarajevo od napada.Medjutim cijevi su bile uperene prema Sarajevu.
Sa tih polozaja je ubijeno vise od 10 000 sarajlija i nikada se nisu mogli uzeti do kraja rata.Dabise razorili bilo je potrebno da Amerikanci upotrebe municiju obogacenom sa uranom.
Ta ista vojska je zarobila naseg predsjednika priznate Bosne i Hercegovine.
Suljina izjava daje bio zlocin nije se mogla dati u gore vrijeme upravo kada se odluciva o sudbini bivseg kolege is SDA Ganica.
Suljo je ovom izjavom zadao Ganicu noz u ledja a srbima ucinio veliku uslugu.
Inace Suljo priznaje i republiku srpsku a samo je pitanje vremena kadace priznati dasmo mi izvrsili agresiju na srbe.
Kada suga pitali zasto nosi ljiljan nas suljo je odgovorio da ljiljan ima u sebi krst-kriz tako da moramo zivjeti skupa u Bosni.
Tako nas suljo kritikuje Harisa jer je upropastio balkanski samit.
Suljo i dodik se dobro slazu u svemu pa tako imaju koalicije u Banja Luci i Sarajevu.
Nama je svima jasno daje tvorevina rs stvarnost ali se treba boriti dase oduzme sto vise nadleznosti i prebaci na drzavni nivo.
Sto bude drzava jaca toliko ce biti rs manja.Haris se bori za ukidanje entitetskog glasanja zato ga srbi nemogu smisliti.Suljo umjesto da pomogne Harisu onse ulizuje dodiku.
Suljo nezna damu srbi nece dati glasove a saovakvim autogolovima
Brod sa suljom i SDA ce detaljno potonuti na predstojecim izborima.
Eto suljo jos samo treba danas prekrstis u pogodno vrijeme i svi problemi tvoji i dodikovi bice rijesen.
Aferim suljo :lol: .

kent
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la kent » uto lip 08, 2010 12:06 pm

Interesuje me u kojim si to novinama procitao?

Nisad-Sisko-Jakupovic
Početnik
Početnik

PostPostao/la Nisad-Sisko-Jakupovic » uto lip 08, 2010 1:31 pm

Bice da je cit'o AVAZ!?
Bilo kako bilo S Tihic jeste napravio gresku kad je pomenuo rijec "zlocin" za dogadjaje u Dobrovoljackoj. Naravno njegova izjeva nece uticati na englesko pravosudje ali je Sud BiH trebao davno razrjesiti taj slucaj, zbog cega nije ostaje tajna a trebalo je samo dokazati da se radi o Jugoslovenskoj Armiji a ne o Jugoslovenskoj Narodnoj Armiji koja je do tada bila legalna ali proglasavanjem Savezne Jugoslavije i Jugoslovenske Armije ta ista Armija je postala strana i upotreba sile smatra se agresijom. Na zalost to se nije odradilo kako treba pa nam sad Hari pere mozak o tome a da nije nikad pokusao da to rijesi. Da je ,cak i nakon hapsenje Ilije Jurisica zatrezio da se Sud BiH izjasni o tom dogadjaju hapsenje Ganica se nebi dogodilo.
PS Sjetih se Josipa Pejakovica i one njegove:
" Imam dva sina Safeta i Salema......., ma nevalja ni jedan j..'o im ti mater"

kent
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la kent » uto lip 08, 2010 2:57 pm

Shile,

Ne mogu da nadjem taj clanak u danasnjem online Avazu.

Medjutim, nasao sam nesto u Nezavisnim, ali me interesuje ako je i on citao isti clanak kao i ja, jer bi bilo interesantno znati gdje je to napisano.

Iz danasnjih Nezavisnih:

'Lider SDA Sulejman Tihić rekao je da vjeruje da je svima cilj istina o događajima u Dobrovoljačkoj ulici i naglasio da to može utvrditi samo Sud BiH.'

U ovoj izjavi Tihic ne odlucuje sta je bilo u Dobrovoljackoj. A zar istina ne bi trebala biti u interesu svakog ljudskog bica?

Kemo

Nisad-Sisko-Jakupovic
Početnik
Početnik

PostPostao/la Nisad-Sisko-Jakupovic » uto lip 08, 2010 4:04 pm

Merhaba please,
nemam pojma gdje je procitao ali mi lici na Radoncica & Co, posto je pocela izborna makljaza.
Ja sam gledao TV Hayat gdje Tihic kaze : "..... gdje je ubijeno nekoliko desetina neduznih(podvlacim neduznih) pripadnika JNA" ,zanci on je vec presudio ako su neduzni.

PS " Sine, Hamo nemoj ici sredinom dzade, moze te nesto zgaziti al' nemoj ni previse u kraj moze ti crijep pasti na glavu. ..... Vec 'nako...."
Hoce reci nesto izmedju dvije krajnosti(koje su ponekad veoma blizu da ti je tesko ostai izmedju.

kent
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la kent » uto lip 08, 2010 5:54 pm

Merhaba please,

Ma mene je interesovalo gdje je to procitao. Htio sam da vidim citat iz tih novina, jer mi cesto nekazemo sta je tamo napisano nego kako mi to 'vidimo'. Prema tome jos uvijek me interesuje izvor te tvrdnje.

Ali ako je to ST rekao javno na TV onda neznam sta da kazem. Nemoze prica o istini biti ko vrijeme u Londonu. Cas kisa, cas sunce. Sta ces?

Cani
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Cani » uto lip 08, 2010 8:10 pm

Evo nasao sam nesto u Avazu mozda pomogne ovoj temi.

Reisu-l-ulema traži od Sulejmana Tihića da povuče izjavu o događajima u Dobrovoljačkoj ulici
Predsjednik SDA Sulejman Tihić izjavio da se u Dobrovoljačkoj ulici desio zločin ”¢ Izjava je nepotrebna i nije u duhu načela o vladavini prava, kaže reisu-l-ulema Cerić

vfb1
Početnik
Početnik

PostPostao/la vfb1 » uto lip 08, 2010 8:13 pm

Interviju je dat zvanicnij drzavnoj ageniji Srbije tanjug.

Cani
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Cani » uto lip 08, 2010 8:20 pm

A ovdje je izjava za nezavisne
NN: Da li je i hapšenje Ejupa Ganića iskorišteno za izborne pripreme?

TIHIČ: Već sam govorio da je ovaj slučaj ispolitiziran, prvo od ranijih vlasti Srbije koje su optužile cijelo političko i vojno rukovodstvo BiH u slučaju "Dobrovoljačka", dosta neselektivno, a zatim i od strane nekih političara u BiH. Oni su pokušali da dokažu koliko se zalažu za profesora Ganića, iako je to stvar pravosuđa i posebno ugovora zaključenog između Srbije i BiH. Svaka politizacija ovog slučaja šteti najviše Ganiću. Kao pravnik sam rekao svoj stav da Ganić nije odgovoran, ali ni Stjepan Kljuić, ni Jovan Divjak, ali dogodio se zločin. Ljudi su u Dobrovoljačkoj ulici pobijeni, a zločin je zločin bez obzira na broj žrtava. To su pravosudne institucije BiH trebale da procesuiraju, ako ne tada, onda su to do sada svakako trebale uraditi. Moramo prvo ispred svoje kuće počistiti da bismo mogli drugima ukazivati na slične slučajeve

kent
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la kent » uto lip 08, 2010 8:40 pm

Ma ja sam ovdje totalno zbunjen. Nista ne razumijem iz ovih izjava. Bas mi sve izgleda ko vrijeme u Londonu. Ako je zlocin pocinjen onda bi valjda ti ljudi na celu akta bili odgovorni po lancu komande. Ako su oni nevini kako onda moze da bude zlocin. Bice na kraju da je kriv onaj sto je pucao. Politika nikad nije nacisto.

kapo
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la kapo » uto lip 08, 2010 8:40 pm

Kent, izvor te tvrdnje mozes ovdje procitati:

http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/iz-m ... -krst.html

kent
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la kent » uto lip 08, 2010 9:07 pm

Ako su ovo stvarno njegove rijeci, a evo komsija mi gore kaze sta je ST rekao na TV-u, onda sam ja stvarno bez rijeci. Sta se tu desavalo treba izaci na vidjelo dana, i to prije nego kasnije. Ali da li treba donositi presude ovog tipa prije uspostavljanja cinjenicnog stanja, ja bih rekao ne, ali mozda ja nemam pojma o cemu govorim.

JM1986
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la JM1986 » uto lip 08, 2010 10:51 pm

Počela je predizborna kampanja, prljavija nego ikada. Osnovana je nova stranka - SBBBiH na čijem je čelu Fahrudin Radončić koji ni dvije decenije ne živi u našoj državi. Program stranke je jedan - maksimalno pljuvati po sve i jednom bošnjačkom političaru.
Iako je novac dobio od SDA, danas mu je ona najveći protivnik jer na desnici mu je ona najveća prijetnja. Ne voli dotični Radončić odgovarati na pitanja zašto kao "veliki Bošnjak i veliki bh.patriota (iako je iz Crne Gore)" u Federaciju dovodi srpske ekonomske tajkune i bivše Miloševićeve finansijere, ali zato pljuje po Tihiću jer u njemu vidi opasnost da bi u slučaju kraha na izborima mogao odgovarati za svoj kriminal.
Ima on svoju novinu - Dnevni avaz preko koje svakog iole uglednijeg člana SDA iz Cazinske krajine optužuje da je fikretovac bez ikakve dokumentacije. Za njega SDA više nije stranka koja je organizovala otpor agresiji nego je to samo Izetbegović i par boraca. Svi ostali su izdajnici jer njega ne podržavaju.
Å to se Tihića i Dobrovoljačke tiće, treba pročitati njegov intervju.
Vidim da ima onih koji brane Harisa Silajdžića. Ako se već pozivaju na patriotizam, neka mi onda objasne s kim je ono Milorad Dodik u Radončićevom Twist toweru potpisao sporazum o opstanku policije "RS"? Naravno sa Silajdžićem kojeg boli neka stvar što je ista ta policija na Korićanskim stijenama poubijala preko 200 "tamo nekih Kozarčana i Prijedorčana" ili što je uvodila policijski sat u "tamo nekom Prijedoru '92" ili što su mahom "policajci RS-a svoje obaveze vršili u Omarskoj u ljeto '92"...

spider1
Trudbenik
Trudbenik

selam

PostPostao/la spider1 » sri lip 09, 2010 8:39 am

Juce u razgovoru sa svojom Aisom na popodnevnoj kafi kod kuce bacili smo svakodnevni eglen o politici.

Pitala me je moja majka neznajuci za kongres SBB BiH ko njega delegira za presjednika,misleci na Fahrudina Radoncica???

Ja sam joj potanko objasnio kako to danas ide a ona onako kroz naocale me pogleda i rece:"Da gledam ja njega vec duze vrijeme i posmatram ko je i kakav je a i ti koji su ga predlozili jesu li se jutros probudili ili spavaju jos??
Pa on je sebi napravio vlastitu stranku i bice ko i Tito do smrti presjednik jer nema ga ko da skine kada je to njemu firma u kojoj je on vlasnik svega.

Ja ostao zabezeknut cistom logikom jedne zene od 74 godine,

O Natpisima u Dnevnom avazu necu komentarisati jer bi bilo suvisno.
Ovo sto Radoncic radi je klasican rekt.

vfb1
Početnik
Početnik

PostPostao/la vfb1 » sri lip 09, 2010 9:50 am

Kod nas se radi o dvije stvari borba za sto vise Bosne i Hercegovine kao i Borba za sto vise RS.
U borbu za sto vise Bosne i Hercegovine je ukljucena Evropska Unija kao i Amerika.
A kose od politiskih stranaka bori za vise Bosne netreba biti nikakav politicar .
Dovoljno je da vidite koga Dodik i srbi vole a koga kritikuju(mislim na Bosanske stranke) i svecete znati.

Natrag na “Kozarac sve o Carsiji”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 30 gostiju.