Pitanja i komentari o SO

Ovdije ide sve sto je vezano za Kozarac

Moderator/ica: Aaly

nn
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la nn » sub lip 19, 2010 11:18 pm

Odogovor na pitanje uplacenim donacijama za SO mozete naci u izvjestaju sa zadnjeg sastanka upravnog odbora.

Ukupna sred. koja su skupljena i prebačena na račun izvođ. radova =296.100,00 KM
Na računu ”Srcem do Mira “ ima po izvodu od 16.06.2010.godine = 5.123,40 KM
Na računu Sade Hodžić ima još, =22.737,00 KM
=5.070,33 EUR
Norveških kruna =2.007,00
Å vedskih kruna =1.737,40
Å vicarskih franaka =1.534,11
To su ukupna sredstva sa kojima je do 16.06.2010.godine raspolagao GO u Kozarcu.

Medjutim, ovi podaci nisu komlpetni jer nije jasno iz izvjestaja koliko je novca iz Amerike i jos nekih zemalja uracunato u iznos od 296.100,00 KM. Ukoliko tu nisu uracunata sredstva iz Amerike onda bi ukupna skupljena suma vjerovatno bila veca od onog sto je potrebno da se zavrsi SO.

Ja imam neke procjene ali ih necu iznositi jer mislim da predsjednik Upravnog odbora ili finansijski odbor treba da odgovori na pitanje o ukupnim donacijama i tome da li je potrebno dalje uplacivati donacije za SO. Nadam da ce oni uskoro izaci sa preciznijim podacima i jasnim uputama sta dalje treba da se radi u ovoj akciji.

Satko
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Satko » ned lip 20, 2010 5:04 pm

Cuo sam da Kozarcanin Mirko Amidzic nije upisan na listu stradalih Kozarcana, vidio sam da je neko i pitao, ali ne vidjeh odgovor, pa bih molio da se ovdje obrazlozi da li je to tacno i ako jeste zasto?

Selam Kozarac
"Ima Bosne, beglerbeze i Bosnjana u njoj! Bili su prije vas i, ako Bog da, bit ce i poslije vas!" - Husein beg Gradascevic

"Ovako nesto je trebalo dozivjeti ali je jos bolje ovako nesto prezivjeti!"-dr. Eso Sadikovic, logor Omarska

Satko
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Satko » čet lip 24, 2010 3:05 pm

Nista znaci, Mirka zaboravljamo...

Mislim da na listi nema i Raze sto je stanovala preko puta Mutnicke dzamije. Cini mi se da se zvala Saldumovic Raza, kosti su joj pronadjene u basti u Omladisnkoj 45, negdje 2001. Ako nije kasno trebalo bi je dodati, a da neko ko ju je bolje poznavao doda ostale podatke.

Selam Kozarac
"Ima Bosne, beglerbeze i Bosnjana u njoj! Bili su prije vas i, ako Bog da, bit ce i poslije vas!" - Husein beg Gradascevic

"Ovako nesto je trebalo dozivjeti ali je jos bolje ovako nesto prezivjeti!"-dr. Eso Sadikovic, logor Omarska

kalimero
Početnik
Početnik

PostPostao/la kalimero » pet lip 25, 2010 12:30 pm

u svakom slucaju bi Mirka Amidzica trebalo staviti na listu stradalih
ukoliko postoje osnove za to jer je taj covjek bio veci Kozarcanin i humanista od mnogih koji se i sada predstavljaju kao takvi

hacah
Početnik
Početnik

Saldumovic Raza??

PostPostao/la hacah » uto lip 29, 2010 6:40 pm

Nista znaci, Mirka zaboravljamo...

Mislim da na listi nema i Raze sto je stanovala preko puta Mutnicke dzamije. Cini mi se da se zvala Saldumovic Raza, kosti su joj pronadjene u basti u Omladisnkoj 45, negdje 2001. Ako nije kasno trebalo bi je dodati, a da neko ko ju je bolje poznavao doda ostale podatke.

Selam Kozarac
Dragi Satko Raza se pravo zove Zulic (Mehe) Zilha jer je ona sestra Maide sa pijace sto je radila u trgovini,a otac im Meho Zulic kuca u putu kraj gradske Dzamije,preko puta Itkine kuce.Selam Hacah

Satko
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Satko » sub srp 03, 2010 2:11 pm

Hvala Hacah. Znao sam da je imala drugacije ime, ali je bitno da se zena ne zaboravi.

Selam Kozarac

Cani
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Cani » uto kol 03, 2010 8:08 pm

Slazem se da treba Mirka Amidzica staviti na listu,bio je samnom u zbijegu i sjecam se kad sam ga licno pitao Mirko kuda ces ti i kaad je odgovorio" Kuda moji Kozarcani tamo i ja" predao se isti dan i vidio sam ga kod Zikine gostione,kada su pitali "ko je nosio oruzje" ustao je i prijavio se.Odveli su ga u autobus za Omarsku"Ne zaboravimo i da je Mirko zbog srpske televizije bacio svoj televizor sa balkona .Ne bi so trebao izbaciti sa liste samo zato sto je Mirko.

Cani
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Cani » uto kol 03, 2010 8:12 pm

Mislim da je ipak greska kod Raze,Raza se ipak prezivala saldumovic i imala je kcerku Sabru.Neki dan sam pricao ovdje sa Mehe Zulica rodicom i rekla je da Raza nije Mehina.Treba potrzaiti Sabru i saznati sta je stvarno istina.Sellam

sakib-puzdra
Početnik
Početnik

PostPostao/la sakib-puzdra » sri kol 04, 2010 2:52 pm

U potpunosti se slazem sa CANIJEM kada je pokojni Mirko u pitanju.Zasto se nebi nasao na spisku?Nama to ne umanjuje ugled kod onih koji budu posjecivali SO Kozarac naprotiv mislim da sa tim dobivamo veci ugled...

Cani
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Cani » čet kol 05, 2010 6:33 pm

Mislim da sam ja pogrijesio,Mirko jeste bio Veliki kozarcanin ali on nije poginuo u ratu tako da ipak mislim da njegovo ime ne moze da se stavi na SO.Ipak mozda se nadje neki drugi nacin da se sjetimo njega.Sellam

moke45
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la moke45 » sri kol 11, 2010 10:59 am

Ako je spomen obiljezje za nevino ubijene Kozaracke sehide iako je bio veliki Kozarcanin to trba cijeniti Mirkovo ime nebi trebalo biti tu jer je on sebi sam oduzeo zivot u Knezici negdje prema Bos. Dubici.Sellam

abazpoljak
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la abazpoljak » sub kol 14, 2010 12:49 pm

Evo danas je 14. august, a koliko se sjecam g. Skeric je obecao da ce financijski izvjestaj o SO-u biti objavljen 8. ili 9. augusta. Do danas, ja jos nisam vidio taj izvestaj. Nevezano za ovo, zelio bi iznijeti neka svoja zapazanja sa samog otvaranja SO-a. Uz sve pohvale za predani angazman ljudi iz GO-a, ipak mislim da nije trebalo ovo istorijsko otvaranje pretvoriti u pokusaj promocije stranke SDA. Srecom, govor g. Muhameda Kulasica, predstavnika dijaspore je ublazio ovaj pokusaj! Parafrazirat cu njegovu recenicu;"Ovo nije spomenik ni jedne stranke niti pojedinca, ovo je spomenik sviju nas!" Druga stvar, po zavrsetku ceremonije, kad su gospoda "politicari" izlazili, a to me posebno dojmilo, zurili su da sto prije odu. Gledali su u zemlju, vjerovatno misleci, nek se je i ovo zavrsilo! Mozda su bili i ljuti sto nisu dobili vise sanse da sire svoja lazna obecanja pred predstojece izbore. Nista ih ne bi kostao jedan iskreni osmjeh, mahanje rukama...ovako sam stekao utisak da smo mi samo jedna gomila koja im treba samo da im damo svoj glas, a poslije ce i dalje po svome. Na kraju bi zelio pohvaliti G. Senudina, profesionalno je obavio svoj zadatak.

Silda2_Suad
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la Silda2_Suad » sub kol 14, 2010 2:21 pm

Koliko sam ja Mirka poznavao,on bi nama i halalio s osmjehom sto nismo njegovo ime stavili,a itekako smo trebali,jer je bio jedan veliki i ponosni Kozacanin i ostao je do kraja svog zivota..sjetimo se bacanja TV-a kad smo mi jos uvjek govorili "ma nece nama komsije nista",a kad su komsije pitale: Ko od vas je nosio pusku? Ustao je odmah i rekao:Ja,tada je i odvaden u omarsku.
Nije ubijen u ratu? Ja mislim da je njega rat prvog ubio,jer nije mogao podnijeti te lazi takozvanih "njegovih" ,zato je on i uvjek ponavljao "Idem ja sa svojim narodom,a moj narod su Kozarcani".Ja znam da sam jedan od mnogih koji misli i zna da je njegovo ime trebalo biti medju njegovim Kozarcanima,koji su,kao i on nevino ubijeni.
To da je izvrsio samoubistvo,to smo naravno svi culi,ali ko imalo poznaje te cetnike,znat ce da je to prica za malu djecu,i da su ga naravno oni ubili.
WHERE WE EVER BEEN!!

S-V
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la S-V » sub kol 14, 2010 9:55 pm

Skoro da bih se sa tobom ABBA slozio u potpunosti osim kad je u pitanju ovo poslednje,a u s vezi sa osmjesima i mahanjima ,mislim da ovo nije bilo mjesto za podjelu osmjeha i mahanje rukama,ipak je ovo bio spomen na nase zrtve pa bi to tako i trebali posmatrati.Tacno je da se mozda trebao izabrati neki drugi nacin za komunikaciju sa masama,ali bas da im se moze na ovome zamjeriti o cemu ti pises je malo prestrogo.Silda izbrao si pretesku temu,ali ipak morao bih iznijeti svoj stav ali posto bih to izazvalo dosta razlicitih polemika za ovaj put cu se suzdrzati.

spider1
Trudbenik
Trudbenik

selam

PostPostao/la spider1 » sub kol 14, 2010 10:09 pm

Pocela janjetina djelovati sa Debelog briga,pa moram demantovati naseg uvazenog g.Poljaka da ako nesto nezna treba pitati, a ne iznosti ono sto nije tako.

Kao prvo mi je moralna i svaka druga cast da od 100 zavanica koji su pozvani jedino se ljudi iz SDA pojavili bez uvijanja,trazenja,posebnih statuta u bilo kojm svojstvima itd.Dosli u tvoj i moj ili bolje receno nas Kozarac,sto je meni ko pojedincu i gradjaninu imponuje jer je uvazen Kozarac i Kozaracki narod.

Dobro smo pazili oko toga pozivanja zvanica pa taj dio posla smo dali g.Teufiku Kulascu da obavjestava zvanice,jer na kraju bi ispalo da mi nesto radimo po diktatu te da izbjegavamo bilo koga,tako da su svi pozvati g.Poljak a nas Teufik nije dio SDA,vec neke druge politicke opcije.
Koliko smo sami prema sebi gadovi u pravom smislu govori cinjenica,da smo slobodno pa mogu reci spravom mogli napraviti od svega onoga SDA promociju.Jer su jedini stali iza ovoga projekta i moralno i materijalno i dalje stoje u bilo kakvim radovima.
Pa g.Poljak zasto se nepitas sto nije dosao g.Silajdjic ili Komsic,Lagumdjija npr,jedan je uslovljavao samim cinom otvoranja Spomen obiljezja pa je nakon toga optuzio casne momke iz rendjera Sta oni rade tu kada ja nisam bio?Ili pojavljiva se nakon par dana a njegov ministar na dan 31.07.u podne bude na otvoru djamije u Puharskoj a ne dolazi u Kozarac.
I sad g.Poljak jesili cuo na bilo kome govoru i jedan detalj koji je spomenuo rjec SDA ,ili slicno.???
Srami se doziviotno samo sto izgovaras neistine,a zasmetao ti je Hamzo sto sjedi u stolicikoji ima preko 80 godina ,pa i taj Hamzo je ostavio trag kakav takav,ne pocinje istorija Kozarca od mene,skerica ili drugogo,ovo mjesto je imalo i prije svoje Nedzade,Ekreme,Adnane,Teufike,i da ne nabrajam prije 100 godina, sramota.......ako znas sta je bilo bi ti bolje da sto prije saznas.

Natrag na “Kozarac sve o Carsiji”

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 6 gostiju.